Про це він сказав у зверненні до парламенту Швейцарії, де зараз триває дискусія щодо дозволів на реекспорт зброї для захисту України, відео якого викладено у Телеграмі, передає Укрінформ.
"Україна ніколи не була джерелом будь-яких загарбницьких воєн. І навіть зараз, хоч це звучить і дещо парадоксально, українська земля є територією миру, бо джерело цієї війни, джерело й причина агресії – поза межами наших кордонів", - зазначив Президент.
Він звернувся до парламентаріїв Швейцарії уявити, як щоночі замість того, щоб нормально засинати, наші люди перевіряють у новинах, чи є попередження про російську бомбардувальну авіацію, що йде на рубежі запуску ракет над Каспійським морем чи деінде. "Це понад півтори тисячі кілометрів від нашої землі! Там війна стає на крила. І коли зрозуміло, що буде чергова російська ракета, буде чергова російська атака, люди одразу вкладають дітей спати, наприклад, у коридорі, де немає вікон і тому безпечніше, чи йдуть в укриття", - пояснив Зеленський .
Він також розповів про те, як живуть українські громади, що межують із Росією. За його словами, це три області, які постійно страждають від суто терористичних обстрілів із російської території майже щоночі й щодня. "Їх обстрілюють через кордон із території Росії з артилерії чи мінометів, ракетами чи керованими авіабомбами… Це смерть або загроза смерті, яка приходить на нашу землю з Росії", - сказав Президент.
Крім цього, наголосив Зеленський, сотні українських родин втратили рідних через удари іранських дронів-камікадзе – «Шахедів», які росіяни майже щоночі десятками запускають по наших містах, і вони забирають життя наших людей, постійно руйнують нашу інфраструктуру! "І все це – теж смерть, яка прийшла з Росії", - підкреслив він.
І, за його словами, немає в цій жорстокій війні, що триває на нашій землі, абсолютно нічого, що робило б саме нашу землю, саме наших людей, саме нашу Україну джерелом війни або територією тих, хто хоче щось загарбати в іншого народу.
"Ми захищаємо життя своїх людей, свою свободу, свою незалежність, свої цінності. Мир для українських дітей! Це на нашу мирну землю прийшли ті, хто спалює міста й села та перетворює на чорні руїни все, до чого торкається. Це з Росії в Україну прийшли ті, хто досі окупує Запорізьку атомну станцію та цинічно використовує її як прикриття для постійних обстрілів наших міст. Це з Росії в Україну прийшли ті, хто підірвав дамбу та інші споруди Каховської ГЕС, спричинивши рукотворну катастрофу та колосальний злочин проти людей і природи, і вони зробили це саме на окупованій території", - наголосив Зеленський.
Саме тому, підкреслив він, будь-який неупереджений погляд засвідчить одне: якби з Росії на нашу мирну українську землю не принесли війну, то війни б і не було, джерело зла та смерті – поза нашими кордонами.
Президент пояснив, що підтримуючи Україну, світ підтримує захист від війни. "Саме тому солідарність із нашим народом проявляють, зокрема, навіть ті нації, із якими в нас не було змістовних відносин до 24 лютого 2022 року, коли Росія перетворила гібридну агресію проти нашої держави на відкриту повномасштабну геноцидну війну", - сказав він.
У цьому контексті Зеленський висловив вдячність усім країнам цивілізованого світу за кожен пакет санкцій проти Росії, які обмежують російський терористичний потенціал, за кожну одиницю зброї, яка допомагає рятувати людей від російського терору, за кожен заморожений актив російської держави й тих осіб, без колаборації яких із Кремлем Росія не стала б державою-терористом.
Як повідомлялося, наразі Швейцарія продовжує утримувати нейтралітет, не надає зброю і не дозволяє реекспорт зброї швейцарського виробництва з інших країн.
Водночас 7 червня Верхня палата парламенту Швейцарії схвалила ініціативу, яка дозволить іншим державам за певних умов реекспортувати зброю швейцарського виробництва країнам, які беруть участь у збройних конфліктах.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив подяку за такий крок щодо розблокування реекспорту швейцарської зброї.
Хоча перед цим 2 червня нижня палата парламенту Швейцарії відхилила законопроєкт, відомий як "Lex Ukraine", який дозволив би третім державам передавати Україні зброю швейцарського виробництва. Однак після рішення Верхньої палати тепер їй доведеться ще раз розглянути це питання.
Фото: ОП