MY.UAНовини
Командир батальйону третьої штурмової: "Вагнер" тікав у паніці, ми добу бігали по ворожих тилах
Командир батальйону третьої штурмової: "Вагнер" тікав у паніці, ми добу бігали по ворожих тилах

Командир батальйону третьої штурмової: "Вагнер" тікав у паніці, ми добу бігали по ворожих тилах


Ролло – про те, як штурмовики просочуються до позицій росіян під Бахмутом, як "вагнерівці" тікали в паніці та чому армія Росії – серйозний противник

Із кремезним чоловіком на ім’я Петро Горбатенко (псевдо Ролло) ми знайомимось у підвалі на Донбасі. Це – святиня, лекційна кімната, у якій бійці 3 штурмової бригади готуються до операцій під Бахмутом.

Освітянин Ролло став до лав Азову ще у 2014 році. З початку великої війни він брав участь у битві за Київ та у спробі деблокади Маріуполя, а зараз очолює перший штурмовий батальйон 3 ОШБр, який відвойовує у росіян території на одному з найгарячіших напрямків фронту. 

"Від новобранців хочемо бачити готовність воювати, вбивати і бути вбитим, – каже комбат. – Головне – це мотивація. Все інше ми надамо".

Як працює 3 штурмова бригада, що допомагає просуватися на флангах під Бахмутом та які історичні паралелі з російсько-української війни проводить сам Ролло – в інтерв'ю LIGA.net.

"МИ ЗАСТОСОВУЄМО БІЛЬШЕ ТАКТИЧНИХ ПРИЙОМІВ"

– Третя ОШБр починалась як ТрО Азов, потім була у складі Сил спецоперацій (ССО). Для чого потрібно переформатування у бригаду?

– Сучасна повномасштабна війна з Росією передбачає використання масових підрозділів із застосуванням артилерії, бронетехніки, авіації, систем управління, виявлення, подавлення.

Цього в підрозділах ССО немає. Вони виконують невеличкий обсяг роботи на конкретних ділянках. Це – скальпель у руках хірурга. А великі піхотні підрозділи, бригади, змінюють ситуацію на фронті і його рухають.

Якщо у тебе (в ССО. – Ред.) є пікапи, автомати і крута снаряга, ти виглядаєш модно. Але нічого не можеш зробити. Ситуацію в бою вирішують механізовані і танкові війська. Головна рушійна сила – піхота.

– У чому специфіка бригади?

– Вона призначена для штурмових дій. Ми застосовуємо більше тактичних прийомів – не тільки відомих. Основною перевагою є вміння бійців, використання інтелекту та поєднання різних форм ведення бою.

– Можете трошки конкретики додати щодо тактики? 

– У статуті немає поняття штурмових загонів. На практиці це – поєднання з БПЛА, підтримкою артилерії, бронетехніки, застосування спецзасобів для боїв у особливих умовах – вночі, взимку, у лісосмугах, населених пунктах. До маневрів охоплення, відходу, обходу ми додаємо інфільтрацію.

Інфільтрація – це невеликі штурмові групи, які просочуються повз бойові порядки противника. Чинять в нього безлад або перерізають логістику, допоки інші підрозділи знищують і штурмують. 

- Кого зараз у батальйоні більше: досвідчених бійців чи новобранців?

– На початку повномасштабної війни було десь 40% досвідчених на 60%. Але за рік війни люди вже отримали більший рівень підготовки, ніж за вісім років АТО. Зараз недосвідчених десь 20%, це новобранці.

– Бійці вашого батальйону перейняли ідеологію Азову?

– Потужна ідеологічна складова є. Вона дещо не така, як була раніше (в полку Азов. – Ред.). Частина людей була поза контекстом нормального націоналізму і життя України як держави. Тобто жили собі і жили.

Для доброї половини особового складу все змінилося в один день. 24 лютого вони зрозуміли, що для них означає держава і противник – Росія. Що вони воюють не за чиїсь ілюзорні політичні ідеї, а за себе і країну.

Особливо потужно об’єднує бойовий шлях – втрати, поразки і перемоги. Це все створює один сильний колектив – моноліт, який рухається вперед. Ідеологічною основою стає незалежна і могутня Україна. 

Для більшості цих людей ідеологія – інстинктивна. Вони не розбираються, хто такі ліві, праві, центристи. Це для них неважливо.

– За яким алгоритмом працює ваш батальйон? 

– Першим є завдання: визначається ціль, опрацьовується обстановка, складаються плани, проводиться розвідка і дорозвідка.

Потім war games – розробляються кілька варіантів наших дій та дій противника. Далі підбирається схожа місцевість або будуються макети – і відпрацьовуються всі елементи штурму.

У більшості випадків всі плани йдуть до біса – і на ходу доводиться все виправляти. Але 50% того, що напрацювали, все одно спрацює.

Після штурму – розбір помилок. Зараз є дрони: можна коригувати дії штурмових груп, а потім по відео аналізувати і виправляти помилки.

Якщо  немає підготовки до конкретного завдання – то йде індивідуальна підготовка і злагодження штурмових підрозділів до дій, які теоретично можуть статися. Це і бій в обороні, у наступі, у лісосмузі, контрзасадні дії. Це йде в постійному режимі. Окремо є цикл підготовки командного складу, в тому числі сержантів, офіцерів взводів і рот.

– Це ж азовська традиція – постійно тренуватися, навіть без завдання.

– Так. У нас постійна робота над собою. Будь-де шукаємо можливості тренуватися. Куди не переїжджаємо – створюємо стрільбища і тактичні поля. Люди своїм коштом купують паливо, – якщо не вистачає, щоб відпрацювати маневри на техніці. Знаходять боєкомплекти.

Від цього залежить не твоя крутість, а життя особового складу. Ніколи не зупинятись в розвитку.  Це як похила дошка: можна котитись вниз або дряпатись вперед. Але просто зупинитись – ні. Зупинився – смерть.

"ВАГНЕРІВЦІ" ПОБІГЛИ ПЕРШИМИ"

– 3 ОШБр просунулася довкола Бахмута. Як проходили ці операції?

– Спершу була розвідка. Потім war game у штабі. Ми ділились на частини: одна грала за противника, інша – за нас. Ми відпрацьовували кілька варіантів розвитку подій. Одночасно йшла підготовка до штурму.

Ми планували це зробити раніше, але не дозволяв стан ґрунтів. Щойно ґрунт став сприятливим – провели штурмові дії завдяки вдалому поєднанню роботи безпілотників, артилерії і бронетехніки.

"Коли рухався другий штурмовий батальйон, з позицій втекли [терористи] "Вагнера". Тікали в паніці. Пригожин далі розповідав, що то 72 бригада ЗС РФ побігла. Та ні, – побігли саме підрозділи "Вагнера".

Це дозволило перейти до етапу з бронетехнікою. Ми не просто по-дурному йшли в лоб – "хто кого перестріляє". Ми провели маневр, обійшли, перерізали їм логістику, інші позиції вибили штурмом. На цих позиціях противник був зажатий, його поступово знищували. Звісно, з пропозицією здатись в полон. Потім повторили – без штурмів "у лоб".

Одну нашу групу ми закинули на добу до противника в тил. До двох відділень бігали по тилах, перерізали їм логістику і комунікацію.

Росіянам не надходили боєприпаси і допомога, резерви знищувала далекобійна артилерія ще на підході. Таким чином противник був знищений, подавлений і вибитий з позицій. 

- Кого вдалось взяти в полон?

– Офіцерів живих не бачив – може, й були. Мертві офіцери – точно були. Живі сержанти теж. А так – звичайні солдати, яких понабирали по селах.

"У нас люблять говорити про чмобіків і тому подібне. Але такого немає. Це серйозний противник, який хоче і вміє воювати. Не можна недооцінювати і глумитися".

Глумління про чмобиків ніби й нас трішки принижує. Якщо це чмобіки, і все так легко – то ідіть з ними самі воюйте. Це ж правда чмобіки? (посміхається. – Ред.). Нехай вони обмануті своєю ідеологією або воюють за гроші, але вони прийшли і готові битись. І воюють, повірте, добре. 

- Які "вагнерівці" на полі бою?

- "Вагнер" – це серйозно, коли потрібно битися за якусь окрему яму чи  будинок. Але на рівні роти, батальйону чи бригади сильнішим є звичайний російський підрозділ. У них є система управління, оборони, вогню, підходів резервів, логістика. Це серйозний армійський організм.

На рівні окремого бійця "вагнерівці" готові битися до кінця, тому що в них є мотивація. У більшості негативна: не виконаєш – розстріляють. Їх як м'ясо використовують. У армії РФ не так, там бережуть хоч якось.

В цьому і різниця. Якщо воювати з підрозділом, то серйозніший противник – це ЗС РФ. З конкретним бійцем – "Вагнер".

- Це лише початок для 3 ОШБр? Далі будуть масштабніші операції?

- Це не хрещення, ми під Бахмутом з листопада. Але це стало показовим, як можна і потрібно використовувати штурмові підрозділи. Так, це початок. Але початок чого – ніхто не скаже (посміхається. Ред.).

"ВАМ ФРАНЦУЗЬКА РЕВОЛЮЦІЯ НІЧОГО НЕ НАГАДУЄ?"

- Ви викладач історії за освітою. Який історичний період вас надихає?

- Наполеонівських війн.

- Чому?

- Велика французька революція породила смерть феодалізму. Почали будуватися національна держава і нація. До цього були гасконці, нормандці, бургундці. Навіть різними діалектами говорили – знаєте, як закарпатці, важко зрозуміти. А через революцію стали французами. 

Революція дала поштовх для загальнодоступної освіти, цивільного кодексу, цивільних прав, всі стали громадянами Франції. А сама Франція – країною для людей. Свобода, рівність, братерство.

Постала справжня національна держава. А тут збирається шайка феодалів, в тому числі Австрія, Російська Імперія, Британія, щоб задавити цю свободу. І нападають на Францію, щоб повернути короля-полуідіота на трон і задушити всі громадянські права. Нагадує щось, правда?

- Трошки нагадує.

- Після революції у Франції до влади приходять всілякі корумповані уряди. У людей трошки втрачається віра в демократію. Відбуваються тяжкі моменти, фінансова скрута в країні. Також нагадує щось.

Але люди вступають до лав національної гвардії і йдуть захищати країну від іноземного вторгнення. Щоб захистити свої права і право на життя в новій країні, рівній для всіх. І тут знову нагадує.

Якщо до цього тільки дворяни могли бути офіцерами, то потім ця французька армія зрощує таких маршалів, як Ланн, який був сином фарбувальника. Злітає Ней, звичайний гусар. Жюно, Даву, Сюше, Сульт. Люди, які були ніким, завдяки талантам із солдатів стають маршалами.

Наполеона часто малюють як диктатора. А він приходив в інші країни, звільняв людей від кріпацтва, давав перший цивільний кодекс.

Він в Російську імперію прийшов – його тут не зрозуміли і не сприйняли. Він приносив людям свободу, вільність від кріпацтва. Він і його маршали несли просвіту, свободу від старого феодального порядку. Це просто епохальна зміна старого світу і народження держав і націй.

- У попередніх інтерв’ю ви казали, що хотіли б бачити після перемоги Міжмор’я – союз країн Балтії, Польщі, України. Чому?

- Я бачу цей союз більше життєздатним і цілеспрямованим. Можна, звичайно, спробувати побудувати одну Європу. Або, як Черчилль пропонував, Об'єднані Штати Європи. Але практика показує, що це дуже далеко. Буде якась Угорщина, умовна Греція, які тягнутимуть донизу.

А в ідеї Міжмор’я є культурно дуже близькі народи: поляки, українці, білоруси, балтійці.  Ми колись були одною державою Річчю Посполитою. У нас – спільні інтереси, схоже світосприйняття, спільні проблеми, економічний потенціал і регіон. Ми можемо бути на противагу основним локомотивам Західної Європи – Німеччині і Франції. 

І є загроза зі сходу. Для Німеччини Росія – вже не така загроза. І для Португалії. Я нікого не ображаю, просто це для них далеко. Для Угорщини теж, в принципі, Росія не така і погана, попри 1956 рік у Будапешті.

А для поляків або балтійців – інакше. У них є розуміння, що вони наступні. Є розуміння спільного подальшого економічного розвитку. Цей потенціал та розуміння загрози треба об'єднувати.

Війна з Росією – епохальна подія, яка покаже, як все буде розвиватися. І якщо буде новий союз, то на мою суб'єктивну думку, таке Східне Міжмор’я відіграватиме одну з вирішальних ролей у військово-політичному та економічному майбутньому світу.

- Після нашої мілітарної перемоги від Росії все одно виходитиме імперська загроза?

- Від Росії завжди буде виходити імперська загроза, допоки вона не буде денацифікована за прикладом Німеччини після Другої світової.

- І це для вас є визначенням повної перемоги?

- Так. Німців змогли переломити. Німеччина після цього є загрозою існування миру в Європі? Ні. То що потрібно зробити з Росією?

Всі цього бояться і не хочуть. Тому що буде маса нових державних утворень, економічний колапс, проблема з біженцями. І особливо всіх непокоїть статус російської ядерної зброї. Тож більшість світових лідерів побоюються повного падіння і розчленування Росії.

Але допоки існуватиме Росія, для нас існуватиме загроза зі сходу. Як говорив Катон, Карфаген має бути знищений.

Теги за темою
войнаДонбасс
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Росія вже до цього вперто йде: в який критичний момент Путін може припинити війну
24tv
2025-07-20T01:33:52Z
Bloomberg дізналося, хто змусив Зеленського "перетасувати" Кабмін
Хвиля
2025-07-20T01:30:34Z
Microsoft припинить залучати інженерів з Китаю для технічної підтримки військових США
InternetUA
2025-07-20T01:04:03Z
Класичної операції не буде: до якого наступу на Росію Трамп закликав Зеленського
24tv
2025-07-20T00:36:46Z
Швидкого доступу до документів великого журі у справі Епштейна чекати не варто – Politico
ZN UA
2025-07-20T00:06:40Z
Трамп змінив ставлення до Путіна, це переломний момент у війні - колишня держсекретар Райс
УкраинФорм
2025-07-19T23:51:55Z
ЄС вперше запровадив санкції проти китайських банків за підтримку Росії
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T23:51:42Z
Азербайджан готує міжнародний позов проти росії через катастрофу літака AZAL – Алієв
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T23:42:48Z
Росія атакувала Запоріжжя: є постраждалий, виникли пожежі
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T23:36:23Z
В Індії анонсували виробництво власних напівпровідникових чипів
УкраинФорм
2025-07-19T22:00:55Z
Санкційний прорив Європи. Що буде з цінами на нафту?
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T20:33:22Z
Коли закінчиться війна в Україні: у МВФ озвучили невтішний прогноз
GlavRed
2025-07-19T20:15:10Z
Підвищення тарифів на воду в Хмельницькій області: озвучено нові суми, які доведеться платити жителям
Политека
2025-07-19T19:30:05Z
Увійшла у смугу тривалої кризи: доктор економічних наук пояснив, як Китай може підставити Росію
24tv
2025-07-19T19:24:28Z
Чи можна добудувати балкон на першому поверсі
24tv
2025-07-19T19:00:18Z
До кінця 2025 року Україну чекає панічний імпорт електромобілів
AutoCentre
2025-07-19T18:55:55Z
Один з найдорожчих інфраструктурних проєктів в історії: Китай будує в Тибеті гігантську греблю
InternetUA
2025-07-19T18:55:39Z
ФОП 2 група в Україні: ліміт доходу, ставка податку та коли переходити далі
24tv
2025-07-19T18:45:16Z
Проста звичка захищає вас від раку: вчені дослідили приголомшливий ефект звичайної ходьби
TSN
2025-07-19T21:21:56Z
Малярія стрімко поширюється в Зімбабве після скорочення допомоги США
iPress
2025-07-19T18:52:34Z
Вони чатують на ваші помилки: ось чому одяг слід швидко змінювати після тренувань
24tv
2025-07-19T18:45:47Z
Як діяти, якщо побачив гадюку: покрокова інструкція, щоб врятуватись
24tv
2025-07-19T17:24:06Z
Спека погіршує сон: психологиня порадила, як відновити відпочинок
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:00:34Z
Лікарка назвала найкращі продукти, які треба їсти на сніданок, обід та вечерю
Фокус
2025-07-19T15:00:25Z
Ось якого розміру мають бути біцепси у вашому віці
24tv
2025-07-18T18:39:33Z
МОЗ отримало велику партію вакцини ПЕНТА-Hib для захисту дітей від п’яти хвороб
360ua.news
2025-07-18T18:21:51Z
Що таке медикаментозний сон: коли його застосовують та наскільки він безпечний
24tv
2025-07-18T18:09:32Z
Окупанти фіксують успіхи на Донеччині: захопили нові позиції біля п'яти сіл - DeepState
Gazeta UA
2025-07-20T01:42:52Z
Ситуація на фронті: ЗС РФ просунулися в районі кількох населених пунктів на Донеччині
Фокус
2025-07-20T01:30:44Z
Тариф на вивезення сміття у «ЛНР» за пів року зріс на 50%
УкраинФорм
2025-07-20T01:24:55Z
ISW розповів, скільки окупанти в Криму заробили на «націоналізації» українського майна
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T01:00:23Z
Києву загрожує "мостопад": експерт назвав мости, які можуть впасти будь-якої миті
Хвиля
2025-07-20T00:30:08Z
Гроші потечуть рікою: три знаки зодіаку отримають шалений прибуток вже ось-ось
GlavRed
2025-07-20T00:27:29Z
На Закарпатті заблокували ще один канал втечі ухилянтів через Тису
УкраинФорм
2025-07-20T00:12:01Z
Росіяни просунулися біля кількох населених пунктів на Донеччині, – DeepState
24tv
2025-07-19T23:57:39Z
"День змій": львівські митники виявили несподіваного екзотичного мандрівника у багажнику автомобіля
Фокус
2025-07-19T23:57:38Z
Підземні ходи до Лаври та привиди. Де в Україні розташовані містичні Антонієві печери
Telegraf
2025-07-19T23:33:13Z
Харківська ОВА заперечила, що до інклюзивних шкіл учнів переводять без згоди батьків
УкраинФорм
2025-07-19T23:18:34Z
Демографічна катастрофа: смертність в Україні втричі перевищила народжуваність
Хвиля
2025-07-19T22:15:55Z
Сьогодні День пророка Іллі: історія свята, традиції, значення імені, заборони та привітання
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:24:53Z
Що суворо заборонено робити у день пророка Іллі 20 липня, щоб не накликати лиха
Telegraf
2025-07-19T21:21:22Z
«Її сила – в слові й у вірності»: колеги згадали Ірину Фаріон у річницю смерті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T21:00:31Z
Нова мовна омбудсменка закликала скасувати особливий статус російської мови в Україні
24tv
2025-07-19T20:54:13Z
Працівник ТЦК, який виїхав до Німеччини, заперечує "бусифікацію": що каже
TSN
2025-07-19T20:51:34Z
Держава покриє витрати: які родини зможуть отримати гроші на освіту дітей
Знай
2025-07-19T20:21:21Z
Софія Єгорова – "Моє місто" – 2 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-19T22:00:57Z
Загадкові й шалено цікаві: 3 серіали для тих, кому сподобався трилер "Під темним сонцем"
24tv
2025-07-19T21:00:07Z
Зовсім не червоний: який колір манікюру буде в тренді цього літа
24tv
2025-07-19T19:21:56Z
Літературознавиця пояснила, чому важливо «знімати з п’єдесталу» російських письменників і митців
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T17:42:48Z
У РФ повідомили про смерть солістки популярного дуету
GlavRed
2025-07-19T16:27:08Z
Куди сходити у Києві 21-27 липня: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T16:03:28Z
На Житомирщині відбудеться міжнародне свято літератури і мистецтв «Лесині джерела»
УкраинФорм
2025-07-19T15:36:57Z
Не робіть так в коридорі: дизайнерка інтер'єру розповіла, чого слід уникати
24tv
2025-07-19T15:12:25Z
Донька Полякової після весілля показалася з чоловіком у лікарняній палаті
ГЛАВКОМ NET
2025-07-19T12:24:57Z
Що потрібно зробити в саду до кінця серпня: секрети інтенсивного підживлення
GlavRed
2025-07-20T00:36:14Z
Як позбутися мух у квартирі: найефективніші народні методи та аромати
TSN
2025-07-19T21:21:16Z
День ангела 20 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-19T21:21:01Z
На що карась найкраще клює: рибалки розповіли про найкращі наживки
24tv
2025-07-19T20:48:57Z
Приготуйте такий борщ — і домашні цілуватимуть вам руки: галицький рецепт
Telegraf
2025-07-19T20:27:36Z
Огірки не стануть м'якими навіть в салаті: одна річ змусить овоч хрустіти тижнями
GlavRed
2025-07-19T17:27:45Z
Не лише сварки: що означає, коли розсипалась сіль
24tv
2025-07-19T16:42:32Z
Прийом зіркових стилістів, який робить образ довершеним: ви маєте про нього знати
24tv
2025-07-19T16:21:24Z
В українських Карпатах є своє море: де воно знаходиться
Telegraf
2025-07-19T15:57:52Z
У В’єтнамі перекинувся човен із туристами, загинули 27 людей
УкраинФорм
2025-07-20T01:09:06Z
Атака дронів: на Запоріжжі поранений чоловік, пошкоджені приватні будинки
УкраинФорм
2025-07-20T00:57:46Z
ЗС РФ упродовж кількох годин атакували Запоріжжя: у місті здійнялися пожежі, що відомо про наслідки
Фокус
2025-07-20T00:30:14Z
У В’єтнамі затонуло екскурсійне судно: загинули понад 30 осіб
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T00:24:25Z
Обстрілюючи Запоріжжя, росіяни поранили чоловіка та підпалили будинок — ОВА
ZN UA
2025-07-19T23:42:23Z
36-річного волинянина затримали за вбивство матері
Украина Криминальная
2025-07-19T23:36:40Z
У Звягелі затримали чоловіка, який намагався застрелити сусіда
Украина Криминальная
2025-07-19T22:45:32Z
Запоріжжя під масованою атакою російських дронів: в області пролунали вибухи
24tv
2025-07-19T22:36:00Z
У РФ через БПЛА пошкоджена залізниця, 75 поїздів затримуються
1News
2025-07-19T22:33:59Z
Я повернусь, – Дюбуа прокоментував нищівну поразку від Усика
24tv
2025-07-20T01:27:15Z
Усик провів "дуель поглядів" з американським боксером-ютубером і допустив свій дебют у MMA
ZN UA
2025-07-20T00:21:19Z
Усик нокаутував Дюбуа та став абсолютним чемпіоном світу
ГЛАВКОМ NET
2025-07-20T00:19:40Z
Усик зіштовхнувся у несподіваній дуелі поглядів із кривдником Тайсона: сенсаційне відео
24tv
2025-07-19T23:51:38Z
Усик розповів про подальші плани після перемоги над Дюбуа: чи визначився українець з суперником
24tv
2025-07-19T23:36:00Z
Дюбуа проігнорував пресконференцію після поразки від Усика: хто замінив британця
24tv
2025-07-19T23:03:15Z
Якими були перші слова Усика після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-19T22:51:42Z
Усик розгромив Дюбуа: українці сколихнули мережу мемами про бій
Фокус
2025-07-19T22:51:27Z
Усик щемливо подякував ЗСУ за підтримку: що сказав Олександр після перемоги над Дюбуа
24tv
2025-07-19T22:36:34Z
Pixel Watch 4 отримає супутниковий зв’язок і моніторинг кисню в режимі реального часу
InternetUA
2025-07-20T00:01:18Z
Воїна поховали зі зброєю і жертвами тварин: розкопали давній курган
Gazeta UA
2025-07-19T22:39:05Z
Apple представить нові екрани для iPhone 17 Pro
InternetUA
2025-07-19T21:36:43Z
Американські розробники представили стратосферний Wi-Fi-роутер, що може замінити Starlink Ілона Маска
InternetUA
2025-07-19T20:36:58Z
Загадкове явище на Сонці століттями бентежило вчених: що вдалося з’ясувати
TSN
2025-07-19T19:06:01Z
ШІ-революція створила нову професію
InternetUA
2025-07-19T18:58:04Z
Можна втратити весь урожай: чи потрібно поливати помідори кожного дня
GlavRed
2025-07-19T18:27:58Z
Усі майбутні iPhone 17 показали у різних кольорах
InternetUA
2025-07-19T18:07:04Z
Чи "мотає світло" зарядка телефона, якщо залишиться в розетці без використання
InternetUA
2025-07-19T17:18:41Z
Мінівен перевтілився у Lexus і повністю прийняв новий образ
Топ Жир
2025-07-20T01:18:18Z
Канадці вимагають дозволити імпорт електромобілів, які раніше були заборонені
Топ Жир
2025-07-19T23:18:16Z
Цей позашляховик мав зійти зі сцени, але раптом отримав несподіване продовження
Топ Жир
2025-07-19T21:33:30Z
Ці автомобілі стрімко втрачають вартість, і найгірше, можливо, попереду
Топ Жир
2025-07-19T19:48:33Z
Один показник свідчить про велику помилку Stellantis у відмові від двигунів HEMI
Топ Жир
2025-07-19T18:03:16Z
91% місткості після 160 тис. км: реальний тест VW ID.3 розвіює страхи щодо батарей електромобілів
ITC
2025-07-19T17:25:16Z
У Києві помічено американський хетчбек Ford корейського виробництва
AutoCentre
2025-07-19T17:09:28Z
Вражаюча надійність: експерт назвав найкращий автомобіль серед вживаних авто
Фокус
2025-07-19T17:06:20Z
Яке покоління BMW 3-Series можна вважати найкращим у історії марки?
Топ Жир
2025-07-19T16:18:04Z