На опублікованих кадрах видно припухлість на руці вченого після іклів кажана. Знімки, що демонструють зухвале нехтування безпекою, згодом зникли з сайту китайського наукового центру.
З'явилися фото з уханьської лабораторії, де було виявлено так званого "нульового пацієнта", якому першому передалася коронавірусна інфекція. Вчені з Уханьського інституту вірусології розповіли, що їх кусали кажани під час збирання зразків у печері у 2017 році. Це сталося за два роки до початку пандемії. Про це повідомляє The Sun.
Кадри з'явилися після того, як Бена Ху назвали "нульовим пацієнтом" Covid-19, поряд із двома його колегами Пінгом Ю та Янем Чжу.
У цих трьох дослідників розвинулися симптоми, схожі на COVID-19 за кілька тижнів до того, як Китай оголосив про спалах смертельно небезпечної інфекції. Журналісти, які опублікували цю новину, стверджують, що китайські вчені проводили експерименти з коронавірусами й самі заразилися у 2019 році.
За даними журналістських джерел, Бен Ху був на відео, знятому в лабораторії Ухані, без захисного спорядження.
Інших учених з тієї ж лабораторії, показали під час дослідження вірусу кажанів у печерах Юньнані. Вони були без рукавичок і масок.
На ще одному фото помітна припухлість на руці вченого після того, як ікла кажана прокусили гумові рукавички наче голки. Але повідомляється, що саме тоді "нульовий" пацієнт Ху — помічник дослідника в Уханьському інституті вірусології — не працював у групі вчених, які збирали зразки кажанів.
Міжнародна група вчених і дослідників DRASTIC, які намагаються заповнити відсутні ланки в історії походження Covid-19, провела аналіз цих кадрів ще 2020 року.
Згодом знімки, що демонструють зухвале нехтування правилами, зникли з вебсайту китайського наукового центру.
Один зі співробітників лабораторії визнав, що контактував із кров'ю або сечею кажанів. На відео співробітники лабораторії відкрито збирають зразки без масок або захисних костюмів.
Деякі були без рукавичок, коли заходили до печер, щоб отримати зразки фекалій кажанів. Вони позували перед камерами й, мабуть, не думали про можливі наслідки.
Один із вчених в інтерв'ю інформагентству Сіньхуа визнав, що забув своє захисне спорядження, і що контактував із сечею або кров'ю кажана.
І раніше висловлювалася думка, що вірус, можливо, поширився внаслідок лабораторного витоку, через недбалість китайських учених. Напередодні, 15 червня, стало відоме ім'я "нульового" пацієнта COVID-19.
Також повідомлялося, що доступні ліки проти діабету знижують ризик розвитку тривалого коронавірусного захворювання.