Повітряні сили ЗСУ почали публікувати інформацію про російські повітряні атаки у телеграмі
Повітряні сили ЗСУ почали повідомляти українців про загрози ракетних ударів та атак дронами-камікадзе у своєму офіційному телеграм-каналі. Це сталося через кілька днів після публікації «Детектором медіа» статті про те, що українці змушені покладатися на інформацію з анонімних телеграм-каналів, яка не є офіційною та за яку ніхто не несе відповідальності.
Перше таке повідомлення телеграм-канал Повітряних сил опублікував напередодні о 23:30, повідомивши про пуски «Шахедів» у напрямку Миколаївщини й Одещини, додавши після цього ще кілька повідомлень про чергову атаку.
Станом на ранок 16 червня телеграм-канал Повітряних сил налічував майже 90 тисяч підписників, і ця кількість почала різко зростати, усього за кілька годин збільшившись практично вдвічі.
«Було завдання керівництва, мені взагалі казали в марафон виходити і оголошувати, куди ракети летять. Але я сказав: як ви собі це уявляєте і кому це потрібно, якщо телеграм набагато оперативніший. Але тут питання в доступу до інформації. Цей доступ мають всі ті, хто її публікує в телеграм-каналах. Але якщо в нас є доступ до цих даних, то ми будемо давати основні атаки», — сказав Юрій Ігнат у коментарі «Детектору медіа».
Досі українці про повітряні небезпеки, а саме — про напрямки та час підльоту ракет чи дронів, дізнавалися з анонімних моніторингових телеграм-каналів, які подають цю інформацію неофіційно та не несуть за неї жодної відповідальності. Днями цю проблему «Детектор медіа» порушив у своїй публікації «На свій страх і ризик. Як працюють моніторингові пабліки та чи можна їм довіряти». Там ішлося про те, що така інформація потрібна, але, на думку експертів, вона має бути з офіційного джерела. Проте Юрій Ігнат переконує, що це рішення не пов’язане з цією публікацією.
«Я раніше ще хотів це робити, але стримувало те, що все дуже неоднозначно й інформація дуже швидко змінюється. Але важливо людям знати, летить чи не летить, іти в укриття чи не йти. В тому і небезпека оперативних інформувань, що оголошують одну область, другу не оголошують — і люди там думають «а, можна займатися своїми справами», а ракета різко розвертається в їхній бік, — каже він. — Я переконав керівництво публікувати це бодай у телеграм-каналі, як я і хотів ще пів року тому зробити, але тоді це не було схвалено. А високий приріст публіки показує, що до Повітряних сил високий рівень довіри».
Ілюстративне фото: Командування Повітряних Сил ЗСУ/Facebook