Про це 24 Каналу розповіла правозахисниця, координаторка Медійної ініціативи за права людини Тетяна Катриченко. За її словами, наших людей можна обміняти навіть після суду та так званого вироку.
Судять за те, що захищали свою країну
У 2022 році Росія визнала "Азов" "терористичною організацією". Тому, окупанти влаштували судилище над усіма, незалежно від звання й посади, хто належить до цього підрозділу.
Вони розслідують їхню нібито причетність до загибелі цивільних у Маріуполі і використовують це, як метод тиску на нашу державу. Крім цього, вони судять людей за те, що вони захищали свою раїну,
– заявила Катриченко.
Водночас ці процеси та вироки не впливають на обмін, адже Україна не визнає їх. На обмін можуть потрапити й ті особи, яких в Росії незаконно засудили – такі випадки були минулого року.
Полонених тримають в нелюдських умовах
Правозахисниця розповіла, що росіяни розкидають наших полонених по всій території своєї країни. Вони утримуються в дуже поганих умовах: на них здійснюється фізичний та психологічний тиск.
"Часто проводять судові процеси над окремими військовослужбовцями, де наших військових звинувачують у воєнних злочинах: вбивствах цивільних та нападах на невійськові об’єкти", – додала вона.
Водночас на цих судових засіданнях не присутні жодні міжнародні організації, хоча суди відкриті й, наприклад, Червоний Хрест має можливість їх відвідати.
Що відомо про суд над захисниками Маріуполя
- 15 червнярозпочався суд над 22 українськими військовими, які вийшли з "Азовсталі" в полон до росіян у травні 2022 року. Їм загрожує покарання від 15 років до довічного ув'язнення.
- Під судпотрапило кілька цивільних та 8 жінок, які були кухарями в "Азові". Утримання в полоні цивільних є ще один воєнним злочином росіян.
- В Офісі Президента вкотре наголосили набездіяльності Міжнародного Комітету Червоного Хреста.