MY.UAНовини
"Ти звик - б’ють тебе і б’ють": жінка, яка роками терпіла чоловіка-тирана, змінила життя і хоче надихнути інших
"Ти звик - б’ють тебе і б’ють": жінка, яка роками терпіла чоловіка-тирана, змінила життя і хоче надихнути інших

"Ти звик - б’ють тебе і б’ють": жінка, яка роками терпіла чоловіка-тирана, змінила життя і хоче надихнути інших

Ганна не йшла від чоловіка, а з часом починала думати, що сама винна у побоях.

Чотири роки Ганна Огли ледь не щодня терпіла побої, образи та приниження від чоловіка і страждала не лише сама, а й семеро її дітей. Та одного дня жінка наважилась усе змінити, прихопивши малечу втекла від домашнього тирана. Навіть таким чином розірвати замкнене коло домашнього насильства наважуються одинці. Це при тому, що лише офіційних звернень до поліції від постраждалих жінок торік було 250 тисяч - удвічі більше за рік попередній, йдеться в ТСН. 

Соціальні працівниці, що допомагають родині боротись із домашнім насиллям, приходять до них по кілька разів на тиждень. Одне з перших питань - чи навідувався чоловік та батько, що став мучителем для власної родини? Двійко старших дітей переповідають соцпрацівниці подробиці останніх зустрічей. “Вдарив по коліну маму, потім розбив відро питне, банки порозбивав, усюди скло було. На городі сокирою кидався, замахувався сокирою на маму. Прийшла, вона з Аміной на руках сидить і плаче”, - розповідають діти. 

Ганна Огли - мати сімох дітей, найменших трьох народила від свого другого чоловіка. “Вагітна була, і шрами полишались від цього всього. Почалось  ще гірше. Усе було - і кидав, і руками, і ногами, і в реанімацію відправив. В мене дівчатка народились на місяць раніше”, - розповідає вона.  

Та попри це Ганна не йшла від чоловіка, а з часом починала думати, що сама винна у побоях. Вірила, що він зміниться, боялась невідомості та людського осуду. “Страх незнання, шо там попереду буде, тут вже якось ти наче звик - б’ють тебе  і б’ють, ображають і ображають. Жінка найбільше напевно боїться в цій ситуації, що її осудять ті, які мають підтримати", - каже вона.

Скандали та побої ставалися все частіше, каже Ганна. Тож наважилася звернутись до соціальних служб, а там вжахнулися. “Діти тікали з дому старші, бувало таке, що дитина на день-три йшла до церкви. Старша дитина сказала, я не хочу жити взагалі”, - розповідають соціальні працівники. 

Найскладніше, згадують фахівці, було переконати жінку, що вона дійсно жертва. “Вона розуміла, що вона потерпає від якихось образ, можливо фізичного насильства, але визнавати це не хотіла. Поступово почали розповідати про те, що можна долати”, - кажуть фахівці. 

Врешті для всієї родини допомогли знайти житло у сусідньому селі та потай від чоловіка перевезли туди.  

Понад двісті тисяч жінок торік звернулись до поліції з приводу знущань та побоїв удома. Це на 40 відсотків більше, ніж за рік попередній. Загалом ця проблема торкнулася кожної п’ятої українки, вважають у міжнародних організаціях з протидії домашньому насильству.  Спільно з українськими колегами вони вчать представників громад, які першими можуть надати необхідну допомогу навіть у віддалених селах.  “Ми працюємо з молоддю, ми навчаємо їх розрізняти токсичні стосунки, ми навчаємо їх власне стосункам, такими якими вони мають бути, ми працюємо з активістами”, - каже менеджерка із протидії і запобіганню домашньому насильству Альона Зубченко.  

“Ми займаємось підтримкою притулків, денних центрів, кризових кімнат, куди людина може звернутися. Також допомагаємо тим, хто зазнав сексуального насильства і таких випадків багато трапляється у зв’язку з деокупацією територій”, - додає директорка ГО “Інноваційні соціальні рішення” Анастасія Ляднєва.

Саме завдяки кваліфікованій підтримці Ганна змогла вирватись від чоловіка-тирана. Навіть до рідної хати вже повернулась, а діти потроху заспокоюються і згадують улюблені хобі.

Поки триває процес розлучення, чоловік продовжує приходити і періодично влаштовує сварки, однак Ганна каже, вже його не боїться. Наважилась усе розповісти, бо сподівається, її приклад надихне інших жінок змінити життя.

Нагадаємо, 

Міжнародні організації не захищають права цивільних на окупованих територіях, а також військовополонених, які постраждали від сексуального насильства. Про це заявив Уповноважений Верховної ради України з прав людини - Дмитро Лубінець. 

Водночас невідома доля людей, які виїхали з окупованих регіонів за кордон, а також тих, хто досі в окупації. На звільнених територіях офіційно зафіксували 208 постраждалих від сексуального насильства, серед них 140 жінок, 68 чоловіків, 13 неповнолітніх, найменшій дитині 4 роки. Часто потерпілі бояться звертатися до правоохоронців. “Треба дослідити, чому вони не звертаються. Я знаю, що було одне дослідження в травні-червні – 78,4 відсотки не звертаються, бо думають, що їх проігнорують првавоохоронні органи, 72 відсотки бояться осуду суспільства. 68 - страх порушення конфіденційності. Саме тут завдання стоїть для правоохоронних органів та прокуратури”, - каже представниця уповноваженого з прав громадян постраждалих внаслідок збройної агресії проти України Ольга Алтуніна.

Тому слідчі змінили підходи роботи. До груп, які вирушають на деокуповані території, долучаються лікарі та психологи. Завдання слідчих - зібрати докази так, щоб не нашкодити постраждалим, та дати людям підтримку. 

За сексуальні злочини в Україні засуджено лише одного російського військового - він отримав 12 років за ґратами заочно, ще 29 окупантам повідомлено про підозру. 5 кримінальних проваджень направлено до суду. “Люди не хочуть йти, вони не до кінця довіряють правоохоронній системі, а для цього ми і власне перебудували роботу. Спілкування з такими потерпілими ми починаємо не зі слів “що відбулося?”. А “чим ми можемо вам допомогти”. Для цього ми працюємо в тісній співпраці з державним сектором”, - запевняє прокурор управління протидії злочинам сексуального насильства під час конфлікту Офісу генпрокурора Віктор Мисяк.

Тисяча посадовців із 60 держав з'їхались до Лондона, щоб узгодити допомогу Україні вже після перемоги

Пів мільярда на відбудову вже витрачено: мешканці Бучі не розуміють, чому не всім відновлюють житло

Постійні обстріли, від яких і сховатись ніде: мешканці Часового Яру ніби змирились із вибухами

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Apple iPhone SE 4 матиме гірший 5G-модем, ніж iPhone 16 — але свій
ITC
2025-02-18T22:10:29Z
Злиті рендери Samsung Galaxy A36 розкрили нові кольори
InternetUA
2025-02-18T21:21:49Z
Виготовлені з позаземного матеріалу: вчені виявили найбільшу колекцію незвичайних прикрас
Фокус
2025-02-18T21:00:25Z
У мережі показали незвичайний телефон Nokia Lumia з "начинкою" від iPhone
InternetUA
2025-02-18T20:43:00Z
Уперше за 180 років: що дізналися археологи про Імператорські терми Баден-Бадена
Фокус
2025-02-18T20:27:59Z
Like a Dragon: Pirate Yakuza in Hawaii отримала 83/100 на OpenCritic, «абсурдний піратський Лас-Вегас» сподобався критикам
ITC
2025-02-18T20:03:48Z
Китайські розробники представили новітній розвідувальний дрон EV390
InternetUA
2025-02-18T20:01:40Z
Користувачів Outlook атакують хакери: як працює схема?
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T19:42:13Z
Ядерні реактори зариють під землю, щоб отримувати "вічну" і дешеву енергію
InternetUA
2025-02-18T19:28:05Z
Рецепти млинців на Масляну: найшвидший спосіб приготувати головну страву свята
Политека
2025-02-18T21:28:07Z
Бармен назвав невиправдано дорогі віскі: українці погоджуються на всі 100 відсотків
24tv
2025-02-18T20:57:12Z
Варіантів просто безліч: чим можна замінити сіль
24tv
2025-02-18T20:39:07Z
Ці 6 посухостійких кущів будуть цвісти за мінімального поливу: варто посадити їх
24tv
2025-02-18T20:12:00Z
Більше шкоди, ніж користі: квіти, які не варто садити поруч з овочами
24tv
2025-02-18T19:57:36Z
Експерти радять не забувати ставити миску з сіллю вдома у лютому: яка причина
GlavRed
2025-02-18T19:27:18Z
Левам — емоційне піднесення, Скорпіонам — жадібність: гороскоп Таро на 19 лютого 2025 року
Telegraf
2025-02-18T19:06:29Z
Смачна ностальгія: смажені пиріжки від Ярославського
24tv
2025-02-18T19:00:21Z
Ці три маленькі предмети миттєво покращать інтер'єр кухні
24tv
2025-02-18T18:15:27Z
Викрили шахраїв, які під виглядом працівників банку виманили в матері загиблого військового ₴3 мільйони
УкраинФорм
2025-02-18T23:45:18Z
Шахраї виманюють кошти у жителів Тернопільщини: найпоширеніша схема
InternetUA
2025-02-18T23:21:54Z
ЗС РФ атакує Україну безпілотниками: зафіксовано пожежу та зникнення світла через удари, деталі
Фокус
2025-02-18T22:06:55Z
Росіяни атакують Україну: вибухи чутно у декількох містах
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T21:06:14Z
Інтернет-шахраї вкрали у 82-річної бабусі останні 4 тисячі гривень
InternetUA
2025-02-18T20:31:24Z
Позбавлення волі, дитяча порнографія та погрози: на Вінниччині банда вимагачів отримала підозри
InternetUA
2025-02-18T19:58:43Z
Взяв канцелярський ніж: стали відомі нові деталі самогубства в ТЦК Хмельницького
24tv
2025-02-18T19:36:13Z
"Хотів побитися з працівником ТЦК": суд визначив покарання протестувальнику
Telegraf
2025-02-18T19:30:07Z
Шахраї за різними схемами ошукали трьох українців на понад 174 тисяч гривень
InternetUA
2025-02-18T19:22:40Z
"Брюгге" вдруге обіграв "Аталанту" та завоював путівку до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів
TSN
2025-02-18T23:06:01Z
Реал Мадрид — Манчестер Сіті: прогноз букмекерів на матч Ліги чемпіонів
Football.ua
2025-02-18T22:36:33Z
Сенсаційний Феєнорд: хто вийшов у 1/8 фіналу Ліги чемпіонів-2024/2025
24tv
2025-02-18T22:36:00Z
"Баварія" насилу вирвала нічию проти "Селтіка" і пробилася до 1/8 фіналу Ліги чемпіонів
TSN
2025-02-18T22:33:17Z
Порятунок Баварії та фіаско італійців: всі результати Ліги чемпіонів за 18 лютого
24tv
2025-02-18T22:09:42Z
Магучіх з найкращим результатом сезону у світі тріумфувала на турнірі у Словаччині
TSN
2025-02-18T21:36:41Z
Ястремська знищила нейтралку та вийшла у наступне коло "тисячника" у Дубаї
24tv
2025-02-18T21:06:22Z
Федерація футболу Франції відхилила апеляцію Мбаппе у справі з боргом ПСЖ
Football.ua
2025-02-18T21:03:47Z
Експерша ракетка світу похизувалась ідеальним тілом у яскравому купальнику
24tv
2025-02-18T21:03:18Z
В Одесі внаслідок атаки дронів у густонаселеному районі міста відсутні вода, тепло- та електропостачання
УкраинФорм
2025-02-18T23:36:11Z
На фронті 144 бойових зіткнення, на Покровському напрямку ворог здійснив 44 атаки позицій Сил оборони
УкраинФорм
2025-02-18T23:27:39Z
На Тернопільщині запроваджують зупинку транспорту під час хвилини мовчання - ОВА
УкраинФорм
2025-02-18T23:12:46Z
Двох співробітників окупаційного ФСБ судитимуть за держзраду - прокуратура
УкраинФорм
2025-02-18T23:03:19Z
Україну атакують російські ударні безпілотники: мапа тривог
TSN
2025-02-18T22:48:44Z
Оперативна інформація щодо російського вторгнення станом на 22.00 18.02.2025
Украина Криминальная
2025-02-18T22:42:51Z
Прикордонники вразили FPV-дронами три укриття росіян на Запорізькому напрямку
УкраинФорм
2025-02-18T22:36:55Z
В Одесі лунають вибухи, здійнялась пожежа: місто під масованою атакою Шахедів
GlavRed
2025-02-18T22:27:07Z
Інтенсивність атак зменшується: завдяки чому ЗСУ мають перевагу на Покровському напрямку
24tv
2025-02-18T22:21:43Z
Беззуба жебрачка Анна Сєдокова зізналася, як живе зараз
GlavRed
2025-02-18T23:36:31Z
"Так, дитинко!": 87-річний Джек Ніколсон уперше за кілька років вийшов у світ
GlavRed
2025-02-18T23:27:21Z
Молодуха Петросяна розповіла, як втерлася до нього в довіру: "Було непросто"
GlavRed
2025-02-18T22:27:33Z
Скільки заробили зірки "Гаррі Поттера" за головні ролі: названо приголомшливі суми
24tv
2025-02-18T21:33:42Z
"Як земля носить": головна фанатка Винника "вибачилася" за його російські пісні
GlavRed
2025-02-18T21:27:00Z
Спадок меценатів: як подружжя Ханенків створило найбільшу мистецьку колекцію України
Telegraf
2025-02-18T21:24:31Z
Леді Гага в захваті: українська школярка заспівала її нову пісню
24tv
2025-02-18T21:15:38Z
"Яка різниця": Ольга Сумська розповіла про стосунки з рідною сестрою
GlavRed
2025-02-18T20:27:25Z
Ярославський на тлі чуток про роман з Мартиновською офіційно повідомив про свій сімейний стан
TSN
2025-02-18T20:18:17Z
Студент прийшов оформити відстрочку, а його мобілізували. Чи визнав суд це незаконним
Telegraf
2025-02-18T23:30:23Z
В Україні впроваджують нову систему е-запису в сервісних центрах МВС
УкраинФорм
2025-02-18T23:27:57Z
У Чехії розслідують дронову ініціативу для України
УкраинФорм
2025-02-18T23:03:45Z
19 лютого 2025 року: апостолів Архипа і Филимона та мучениці Апфії — що сьогодні не можна робити
Фокус
2025-02-18T23:00:37Z
Нові контрактники забезпечать довгоочікувану ротацію на передовій - Міноборони
Хвиля
2025-02-18T22:15:24Z
На Вінничині священника УПЦ МП, який виправдовував агресію РФ, засудили до 5 років ув'язнення
TSN
2025-02-18T21:48:37Z
Психологічний стан українців у 2024 році: високий рівень тривоги та низький рівень щастя
ZN UA
2025-02-18T21:43:49Z
Politico: у ЄС готують пакет військової допомоги Україні на мінімум 6 млрд євро
Европейская правда
2025-02-18T21:40:27Z
Обіцяли роботу з дронами, а потрапив у штурмову роту: письменник розповів про мобілізацію сина
Знай
2025-02-18T21:30:11Z
Як швидко позбутися печії в домашніх умовах: зникне за лічені хвилини
GlavRed
2025-02-18T22:27:03Z
Тренування на прес для тих, хто втомився від старих вправ
24tv
2025-02-18T19:48:35Z
Для чого насправді бризкати парфуми на волосся: оточуючі будуть здивовані
GlavRed
2025-02-18T19:27:43Z
Як проростити авокадо із кісточки: практичні поради, як виростити корисний фрукт
24tv
2025-02-18T18:51:38Z
Простий рецепт буряка по-корейськи: неймовірна закуска готується за 10 хвилин
GlavRed
2025-02-18T18:27:18Z
Новий удар магнітних бур: українцям слід підготуватися
Политека
2025-02-18T17:27:56Z
Нігті можуть вказувати на тривалість життя: на що слід звернути увагу
GlavRed
2025-02-18T17:27:55Z
Які продукти найкраще впливають на роботу мозку
24tv
2025-02-18T17:24:03Z
Заломи на взутті : чому виникають і як їх швидко прибрати
GlavRed
2025-02-18T17:15:45Z
Росія найшла нові танкери для продажу нафти в обхід санкцій
УкраинФорм
2025-02-18T22:27:21Z
Ціни на популярний овоч "падають в прірву": робити запаси зараз чи дочекатися весни
Знай
2025-02-18T21:12:22Z
56 тисяч гривень від держави: хто і як може отримати таку суму в 2025 році
Политека
2025-02-18T21:00:40Z
Торік Франція збільшила імпорт російського СПГ на 81% - аналітики
УкраинФорм
2025-02-18T20:48:20Z
Галущенко сказав, за яких умов Україна поверне транзит газу
Gazeta UA
2025-02-18T20:27:37Z
«Велика сімка» планує переглянути обмеження ціни на російську нафту
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T20:06:58Z
700 мільярдів євро для України: звідки ЄС братиме кошти
24tv
2025-02-18T20:06:35Z
Удар по ЧАЕС - уряд виділив понад 1,5 млрд грн на лікідацію наслідків
ZN UA
2025-02-18T20:03:42Z
Які переваги для фермерського господарства становить 4 група єдиного податку
24tv
2025-02-18T20:03:21Z
Новий Duster отримав "спортивну" версію без суттєвих покращень
Gazeta UA
2025-02-18T18:18:22Z
Українські енергетики отримали бригадні автомобілі на шасі IVECO Eurocargo 4×4
AutoCentre
2025-02-18T17:22:44Z
Xiaomi SU7 врізалася в Tesla Model Y ─ одне авто розбилося вщент, інше майже ціле
ITC
2025-02-18T16:55:11Z
Новий електрокар Rolls-Royce став найпотужнішим і найшвидшим авто в історії марки
Фокус
2025-02-18T16:21:20Z
BMW X3 вперше отримав довгобазну версію
AutoCentre
2025-02-18T16:10:19Z
Mercedes-Benz Trucks покаже світову прем’єру на Bauma 2025
AutoCentre
2025-02-18T15:09:21Z
Суперсучасна автівка Tesla Cybertruck не витримала снігу у Канаді
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T14:30:46Z
Вікна в автівці більше не будуть запотівати: простий лайфхак
24tv
2025-02-18T14:30:14Z
Один з найбільших автоконцернів світу відкликає понад 40 тис. готових машин — причина
ТСН
2025-02-18T14:18:20Z
США не скасовуватимуть санкції проти Росії до мирної угоди з Україною
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T23:45:46Z
Словаччина депортувала 59-річного українця, підозрюваного у підготовці перевороту
ZN UA
2025-02-18T23:39:51Z
"Де всі гроші?": Трамп вимагає від України звіту за всю допомогу
TSN
2025-02-18T23:36:01Z
Війн можна було закінчити кілька днів тому: Трамп видав цинічну заяву щодо України
GlavRed
2025-02-18T23:27:28Z
Миротворчі війська: чи готові країни ЄС допомогти Україні
Хвиля
2025-02-18T23:09:24Z
Війна, день 1091. Трамп заявив, що Зеленський має 4% підтримки в Україні
Football.ua
2025-02-18T23:06:56Z
Київ отримає місце за столом переговорів, але є умова: Трамп заговорив про вибори в Україні
TSN
2025-02-18T23:06:32Z
У Хорватії пройшла інавгурація президента Мілановича
ГЛАВКОМ NET
2025-02-18T23:06:22Z
Перемовини делегацій США й РФ в Ер-Ріяді тривають вже понад три години
Европейская правда
2025-02-18T22:58:39Z