MY.UAНовини
Міжнародний суд ООН закінчив слухання за скаргою України проти РФ від 2014 року: що говорили сторони
Міжнародний суд ООН закінчив слухання за скаргою України проти РФ від 2014 року: що говорили сторони

Міжнародний суд ООН закінчив слухання за скаргою України проти РФ від 2014 року: що говорили сторони

Цього тижня Міжнародний суд завершив слухання по суті скарги України проти Росії у справі, яка стосувалася підтримки сепаратистів і фінансування тероризму на Донбасі з 2014 року.

Судовий розгляд став першим процесом України проти Росії, де Міжнародний суд ООН (МС ООН) дійшов до стадії розгляду по суті.

Позиція офіційного Києва в судових розглядах полягає в тому, що Росія порушила Міжнародну конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму на Донбасі та Міжнародну конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації в Криму, після його анексії.

Судді МС ООН визнали свою юрисдикцію за цією скаргою України, незважаючи на те, що Москва намагалася опротестувати компетентність цієї міжнародної судової інстанції.

Крім того, МС ООН прийняв до розгляду скаргу, подану Києвом на третій день після повномасштабного вторгнення Росії на територію України, де йшлося про те, що Росія маніпулювала поняттям “геноцид” у так званих ДНР і ЛНР, щоб використати це як привід для наступного повномасштабного вторгнення в лютому 2022 року.

Факти ICTV розповідають, як відбувався судовий процес, що говорили сторони, що таке Міжнародний суд ООН і які механізми впливу на Росію має ця судова інстанція.

Варто одразу розрізнити скарги України проти РФ від 2014 року (яка була подана в січні 2017 року) та 2022 року, хоча між ними і є зв’язок, а повномасштабне вторгнення 24 лютого впливає на скаргу від 2014 року. Саме з огляду на те, що це два різні процеси, МС ООН уже пішов у нарадчу кімнату для ухвалення вироку після слухань по суті в рамках скарги про події в окупованому Криму та Донбасі від 2014 року.

Очікується, що рішення МС ООН за скаргою від 2014 року складатиметься кілька місяців, а розгляд скарги після повномасштабного вторгнення у 2022 році тільки почався.

Що таке Міжнародний суд ООН

Міжнародний суд ООН є одним із шести головних органів Організації Об’єднаних Націй і, як більшість найвпливовіших міжнародних судових інстанцій, розташований у Гаазі.

Місія суду передбачає “проведення мирними засобами, відповідно до принципів справедливості та міжнародного права, залагодження або розв’язання міжнародних суперечок чи ситуацій, що можуть призвести до порушення миру”. Це стосується безпосередньо країн-членів ООН, до числа яких входить як Україна, так і Росія.

Діяльність суду регламентується Статутом ООН і Статутом Міжнародного суду.

До складу МС ООН входить 15 незалежних суддів, яких обирають на 9 років, незалежно від їхнього громадянства. Обрання суддів відбувається з числа осіб, які є юристами з визнаним авторитетом у сфері міжнародного права.

Для розгляду спору МС ООН може прийняти скаргу будь-якої держави, якщо держави на це погодяться. Така згода передбачена в спеціальному юрисдикційному положенні в міжнародних договорах, що стосується і судового розгляду між Києвом і Москвою.

Обов’язкову юрисдикцію МС визнали всього близько 40 держав, включно з Україною і РФ.

Усі рішення Суду ухвалюються більшістю голосів присутніх суддів. У разі рівної кількості голосів серед суддів – вирішальний голос залишається за головою Суду.

Рішення МС ООН є обов’язковими для виконання для держав, які беруть участь у спорі. Крім того, рішення МС ООН остаточні й оскарженню не підлягають. При цьому рішення можуть бути переглянуті на підставі нововиявлених обставин. Водночас, за такого обов’язкового статусу виконання рішень Суду, у МС ООН немає фізичних і технічних засобів для примусу країн до виконання рішення.

Чи є росіяни серед суддів Міжнародного Суду ООН

Регламент МС ООН передбачає, що країни, які є стороною у справі, що розглядається, і не мають у складі суддів свого громадянина, можуть обрати суддю ad hoc, тобто суддю для розгляду конкретної справи. Водночас, це право сторони, а не зобов’язання.

Таким суддею в розгляді не обов’язково має бути громадянин держави, яка просить обрати суддю ad hoc. Наприклад, у скарзі України проти РФ від 2014 року, суддею ad hoc є італієць Фаусто Покар, а в процесі за скаргою 2022 року – француз Ів Доде.

Примітно, що одним із суддів МС ООН є росіянин Кирило Геворгян. Його вважають авторитетним і компетентним дипломатом і він навіть має посаду віцепрезидента цього Міжнародного суду ООН.

Сам Геворгян був безпосереднім учасником у розробці численних багатосторонніх договорів та інших міжнародних документів, наприклад, Римського статуту Міжнародного кримінального суду (МКС). Водночас, коли мова зайшла про скаргу України щодо подій від 2014 року, Геворгян узяв самовідвід.

Формально, його самовідвід був пояснений вагомою причиною, а саме те, що він з 1975 року до 2015 року працював у системі радянського і російського Міністерства закордонних справ, а МЗС РФ і є одним із відповідачем у справі. Тому, для Геворгяна, як зацікавленій особі, було доречно вчинити саме так – взяти самовідвід.

Незважаючи на це, Кирило Геворгян бере участь в іншому процесі України проти Росії, за скаргою 2022 року.

Також під час слухань у червні 2023 року у справу вступив суддя ad hoc, який теж є громадянином РФ – Бахтіяр Тузмухамедов. Він є відомим юристом-міжнародником, який входить до Комітету ООН проти катувань. Бахтіяр також був суддею ad hoc у Європейському суді з прав людини у справі Україна проти Росії.

У чому Україна звинувачує Росію в МС ООН

Скаргу України проти РФ щодо подій 2014 року було подано до Міжнародного суду ООН у січні 2017 року.

Тоді представники Кремля намагалися припинити розгляд справи, посилаючись на те, що цей розгляд нібито не підпадає під юрисдикцію Міжнародного суду ООН.

Незважаючи на спроби Москви, восени 2019 року МС ООН дійшов висновку, що він має юрисдикцію для розгляду скарги Києва, відхиливши заперечення РФ.

У квітні 2019 року було встановлено тимчасові заходи, які зобов’язували Росію, зокрема, утриматися від накладення обмежень на роботу інституцій кримсько-татарської громади в Криму, включно з Меджлісом, а також забезпечити доступ громадян до навчання українською мовою.

Як відомо сьогодні, жоден із цих заходів Міжнародного суду ООН не був виконаний Росією.

Що стосується скарги України, то Київ стверджує, що 2014 року, після десятиліття тиску на Україну, який весь час посилювався, Росія вторглася в неї із застосуванням військової сили.

Українська сторона каже, що Росія підтримувала незаконні збройні формування на Донбасі, за що просить у МС ООН визнати відповідальність за Росією, зокрема, відповідальність “за терористичні акти, вчинені в Україні її ставлениками”.

У позові в цьому контексті згадуються катастрофа рейсу МН17 влітку 2014 року, обстріли мирних жителів у Волновасі, Маріуполі та Краматорську, а також вибухи в нічному клубі Харкова в лютому 2015 року.

– Росія не вжила практичних заходів для запобігання терактам, – заявила на слуханнях по суті в червні адвокат Кловіс Тревіно, яка представляє Україну.

Повноважний посланник України Антон Кориневич також описував діяльність РФ, як “дії терористичної держави”. Під час слухань по суті Кориневич пригадав підрив греблі Каховської ГЕС, що затопило низку населених пунктів, забрало життя безлічі людей і призвело до евакуації значної частини населення, шкоди екології, загрози безпеці Запорізької АЕС тощо.

Друга частина слухань стосувалася звинувачень на адресу РФ, в яких Україна вказувала на “цілеспрямовану кампанію культурної зачистки” в анексованому Криму стосовно кримськотатарської та української громад, нагадуючи, що дії Кремля на півострові були засуджені Генеральною асамблеєю ООН.

Україна стверджує, що Росія захопила Кримський півострів, спланувавши незаконний псевдореферендум, який був проведений в атмосфері насильства і залякування неросійських етнічних груп.

– Цей шаблон дій не тільки призвів до дискримінації як до наслідку, а й ставив її собі за мету, – зазначила на слуханнях інший адвокат позивача Аманда Тунінетті.

Позиція РФ у МС ООН

Сторону офіційної Москви в Міжнародному суді ООН представляють юристи з РФ, КНР, Британії, Ірану та Демократичної Республіки Конго.

Основна позиція російського відповідача була схожа на державну пропаганду Кремля, зазначають експерти. Там, серед іншого, нелегітимність “київського нацистського режиму”, скарги Москви на постачання Заходом зброї для України, претензії щодо “обстрілу Донбасу” впродовж 8 років і нібито дискримінацію російськомовного населення.

Коли очікується рішення суду за скаргою 2014 року

Остаточний висновок суду в рамках цього судового розгляду відбудеться після наради суддів і виготовлення ними рішення.

Як заявляв Антон Кориневич в ефірі Українського радіо, рішення МС ООН може стати першим у цілій низці рішень, які визнаватимуть порушення Росією міжнародного права.

Антон Кориневич / Фото: Getty Images

Традиційно від дати завершення усних слухань по суті до дня ухвалення рішення минає орієнтовно півроку або трохи більше.

– Думаю, десь на такі терміни ми й можемо розраховувати, – сказав Антон Кориневич.

Він зазначив, що саме такими є темпи міжнародного правосуддя.

– Колеса правосуддя крутяться не дуже швидко, але крутяться. Дуже важливо, що ми вже мали слухання по суті справи і наступний етап – це вже оголошення рішення Міжнародного суду, яке, як ми сподіваємося, буде відповідним і підтвердить, що РФ порушила два міжнародні договори. Нам би хотілося, щоб це все було швидше, але це хороший темп для міжнародного правосуддя, – каже він, вказуючи на пандемію та інші обмеження.

Оцінка за скаргою 2014 року після вторгнення РФ

Експерт із міжнародного права, науковий співробітник Копенгагенського університету, юрист Гліб Богуш, який ознайомився зі стенограмами останніх ключових слухань МС ООН, у коментарі виданню “Нова газета Європа” заявив, що ситуація на цих слуханнях істотно змінилася: позиція України стала більш цілісною після повномасштабного вторгнення Росії, оскільки з’явилося більше підстав говорити про речі, які в контексті 2014-2015 років не мали настільки однозначного вигляду.

– А зараз очевидний результат політики, яку з 2014 року проводила Росія. Тому й аргументи української сторони стали значно більш підкріпленими фактичними обставинами. Наприклад, від самого початку проблемою було довести, що має місце саме політика Росії щодо расової дискримінації та витіснення з окупованого Криму кримсько-татарської та української ідентичності. Сьогодні Російська Федерація окупує вже шість регіонів України. І ми бачимо, що там вона діє за тими самими лекалами, які застосовувала в Криму, – каже він.

Щодо Росії, то практично весь її склад, який обстоює позицію Кремля в МС ООН, було змінено на новий, що вплинуло на загальну злагодженість російської позиції, вважає Богуш, хоч основні РФ залишилися колишніми.

– Плюс до того, вразило наступне: якщо раніше була суттєва різниця між пропагандистськими матеріалами МЗС РФ і тим, якими документами оперували юристи, найняті Росією, – люди професійні та кваліфіковані, – то зараз різницю не завжди видно. За риторикою ці юристи – зокрема співробітники британських адвокатських утворень – мало чим відрізняються від представників МЗС, тобто вони стали пропагандистами. Вони не соромляться, наприклад, будувати виступи на відвертих теоріях змови, – каже він.

Як приклад, експерт із міжнародного права наводить британського королівського адвоката Майкла Свейнстона, який бере активну участь у новій команді РФ у МС ООН. Він, як каже Богуш, активно засновує позицію Кремля на теоріях змови.

– Зокрема, щодо питання MH-17 він говорив таке: “Це все неправда, і це і не Бук (зенітно-ракетний комплекс, – Ред.) збивав, а якщо і Бук, то український, проведення всіх цих міжнародних розслідувань і судових розглядів – це винятково антиросійська змова, всі докази сфальсифіковані. При тому, що юристи не можуть не знати: у справі про катастрофу Boeing не просто є вирок кримінального суду в Нідерландах, у якому істотну роль на всіх стадіях відігравав захист. І був не просто судовий процес, було велике і довге міжнародне розслідування, – каже Гліб Богуш.

Він нагадав, що в тій справі було доведено, що Росія надавала розслідуванню неправдиві відомості, ґрунтуючись на чому Богуш називає “нонсенсом” нинішню риторику російської команди в МС ООН.

Водночас, Антон Кориневич каже, що всі рішення міжнародних судів можуть бути підставою для виплати компенсацій і репарацій, тож це матиме безпосередній вплив на життя українців.

– Щоб говорити, що РФ є порушником міжнародного права і здійснює всі ці порушення, окрім позиції України і заяв, резолюцій міжнародних організацій нам потрібні міжнародні судові рішення. Адже міжнародні судові рішення – єдиний інструмент, який фіксує порушення міжнародного права з боку РФ. Усе це є, безумовно, підставою для підвищення тиску – санкційного, політичного – на Росію, – каже він.

За його словами, Російська Федерація, ймовірно, не хотітиме виконувати, що послужить підставою для посилення тиску.

Джерела: Новая газета Европа, ООН, Українське радіо

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
G7 та союзники працюють над скоординованою відповіддю на використання військ КНДР Росією
Европейская правда
2024-11-05T14:45:51Z
Два судна і 40 тисяч респіраторів: Швеція передала МВС два пакети допомоги
УкраинФорм
2024-11-05T14:39:40Z
Депутатів Сумської облради судитимуть за підкуп голови МВА
1News
2024-11-05T14:39:37Z
Джейк Пол назвав американців вівцями та розповів, чому не потрібно голосувати за Гарріс
24tv
2024-11-05T14:39:07Z
Мольфарка назвала рік, коли закінчиться війна в Україні
TSN
2024-11-05T14:36:55Z
Добровольчі формування найбільше потребують соціального захисту і правових гарантій - експерт
УкраинФорм
2024-11-05T14:31:14Z
Росія погодила турецькому омбудсмену візит до місць, де утримують полонених
УкраинФорм
2024-11-05T14:27:14Z
Екснардепа Колесніченка заочно засудили за виставку "Волинська різня" у 2010 році
Комсомольская правда
2024-11-05T14:27:12Z
Трепет Трампа перед Путіним і статус-кво від Гарріс: чому Кремль зацікавлений у виборах в США
Фокус
2024-11-05T14:27:02Z
77-річна королева Камілла серйозно захворіла
Фокус
2024-11-05T14:45:41Z
РФ накопичила вже майже півтисячі ракет "Онікс", які важко нейтралізувати: експерт розповів про можливу небезпеку
TSN
2024-11-05T14:45:33Z
Різдвяний подарунок розкрив сімейну таємницю, яку зберігали 50 років: що це було
TSN
2024-11-05T14:45:08Z
Китай наздогнав США: після 10 років розробок створили винищувач J-35A з ракетами HQ-19
Фокус
2024-11-05T14:42:11Z
До Українського легіону подали понад 500 заявок українці з 30 країн
УкраинФорм
2024-11-05T14:39:02Z
Держзамовлення збільшать: яких фахівців потребуватиме у майбутньому держава
24tv
2024-11-05T14:33:54Z
В Ізраїлі провели осінню «Українську здибанку»
УкраинФорм
2024-11-05T14:33:49Z
Зірку Instagram білку Пінат піддали евтаназії після анонімних скарг
TSN
2024-11-05T14:31:02Z
Перше зіткнення українських військ з північнокорейськими солдатами: що відбувається у Курській області
360ua.news
2024-11-05T14:30:13Z
В Україну доставили 270 тисяч доз вакцини проти правця та дифтерії
УкраинФорм
2024-11-05T14:36:56Z
Лікарі назвали продукти, які руйнують клітини мозку та погіршують пам’ять
TSN
2024-11-05T14:21:49Z
Новий штам мавпячої віспи: у Британії виявили ще два випадки
УкраинФорм
2024-11-05T13:58:34Z
Як запобігти вірусам: 3 прості кроки для здоров’я
360ua.news
2024-11-05T13:33:13Z
Назвали основну причину дитячого ожиріння
24tv
2024-11-05T13:30:09Z
Український лікар Ілля Ємець увійшов до сотні найкращих кардіохірургів світу
УкраинФорм
2024-11-05T13:13:31Z
Як зберегти авокадо свіжим надовго: цікавий лайфхак від професійного шеф-кухаря
24tv
2024-11-05T13:09:18Z
Виплати за поранення: які суми отримують бійці на лікуванні
24tv
2024-11-05T12:54:51Z
Навіщо досвідчені водії беруть із собою в дорогу скибочку лимона: корисний лайфгак
TSN
2024-11-05T11:43:03Z
Свято наближається - у Харкові встановлюють новорічні декорації
Комсомольская правда
2024-11-05T14:49:55Z
Amazon Prime запустив ШІ-перекази серіалів без спойлерів
1News
2024-11-05T14:39:39Z
Українські музеї розширюватимуть експозиції у відповідь на протидію російським наративам - МКСК
УкраинФорм
2024-11-05T14:39:37Z
Що відомо про танцівницю Юлію Сахневич – вагітну дружину Позитива
24tv
2024-11-05T14:39:01Z
Вийшов трейлер комедійного треш-горору «Морена»
Детектор М
2024-11-05T14:36:54Z
"Поки що ні": Вікторія Бекхем зізналася, у чому відмовляє своїй єдиній доньці
Фокус
2024-11-05T14:36:11Z
CD Projekt Red зніме фільм «Відьмак»? Компанія розмістила цікаву вакансію
ITC
2024-11-05T14:16:33Z
У музеї мадам Тюссо з’явилась нова воскова фігура Мераї Кері
1News
2024-11-05T14:12:30Z
У Києві відбудеться прем’єра вистави луганського театру «Лавина»
УкраинФорм
2024-11-05T14:09:50Z
Дві третини боїв в районі Курахового – Генштаб
1News
2024-11-05T14:48:12Z
Хтось уже 5, 6, 10 років воює: аеророзвідниця відверто про СЗЧ і демобілізацію
TSN
2024-11-05T14:36:57Z
Понад 60 тисяч військових: росіяни зосередили увагу на одному з напрямків фронту
24tv
2024-11-05T14:36:49Z
До Курська не довезли: Росія, ймовірно, перекинула бригаду морпіхів з Херсонщини на Донбас
24tv
2024-11-05T14:30:38Z
Перед законом відповідатимуть п’ятеро окупаційних «силовиків» з Луганщини – «прокурори», «поліцейські» та начальник СІЗО
Украина Криминальная
2024-11-05T14:27:05Z
На Куп’янському напрямку росіяни здійснили п’ять штурмових дій — Генштаб ЗСУ
Мій Харків
2024-11-05T14:25:18Z
Україну незабаром засипле снігом: названо дату перших опадів
TSN
2024-11-05T14:21:49Z
Українській армії загрожує котел на Донеччині: аналітик BILD про серйозну загрозу
TSN
2024-11-05T14:15:37Z
Росіяни тримають кораблі подалі від Криму і патрулюють акваторію з авіації - Плетенчук
УкраинФорм
2024-11-05T14:15:10Z
На Запоріжжі підліток стріляв з рушниці по безпритульній собаці: поліція встановлює обставини
24tv
2024-11-05T14:48:43Z
У Бєлгороді заявили про атаку дрона на житловий будинок
1News
2024-11-05T14:48:40Z
В Україні судили чоловіка, який викрав з картки 353 тис. грн
InternetUA
2024-11-05T14:42:49Z
По 13 років ув’язнення отримали троє агентів рашистів, які готували ракетні удари по аеродрому на Прикарпатті
Украина Криминальная
2024-11-05T14:36:44Z
У Туреччині стався вибух на нафтопереробному заводі
УкраинФорм
2024-11-05T14:33:42Z
Офіси Netflix у Європі обшукують: у чому підозрюють американського гіганта
24tv
2024-11-05T14:24:51Z
На Вишгородщині затримано керівника ритуальної служби
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T14:24:48Z
СБУ знешкодила агентів ГРУ у Херсоні
1News
2024-11-05T14:16:52Z
У Кривому Розі викрито ще 24 учасників злочинної мережі розповсюджувачів наркотиків, пов’язаних з угрупованням «Двадцятівських»
Украина Криминальная
2024-11-05T14:15:01Z
Індекс з акціями топових компаній зафіксував серйозний спад: до чого тут вибори у США
24tv
2024-11-05T14:45:03Z
Такого не робив ще ніхто: велика авіакомпанія відкрила "кабіну для обіймів" – як виглядає
24tv
2024-11-05T14:33:14Z
Названо продукти, які агропереробникам України варто експортувати
AgroPortal
2024-11-05T14:30:52Z
Тисяча гривень для пенсіонерів: хто має право на доплату
24tv
2024-11-05T14:30:35Z
Україна може стати аграрним та молочним Ельдорадо
AgroNews
2024-11-05T14:25:58Z
В Україні націоналізували частину автозаправних станцій Shell
УкраинФорм
2024-11-05T14:25:09Z
Скільки грошей отримав держбюджет за 10 місяців - джерела доходів
УкраинФорм
2024-11-05T14:18:52Z
В офісах Netflix проводять обшуки за підозрою у шахрайстві з податками
ITC
2024-11-05T14:16:46Z
В держбюджет Німеччини надійшли перші компенсацію за недоотриманий російський газ
ZN UA
2024-11-05T14:09:27Z
Не стереотип: представникам однакових професій притаманні спільні риси характеру
24tv
2024-11-05T14:39:28Z
Харчова міль зникне з дому назавжди: ось простий засіб від неї
24tv
2024-11-05T14:33:11Z
Секрет ідеальних курячих котлет: шеф-кухар поділилася перевіреним рецептом
Политека
2024-11-05T14:31:13Z
Навіщо радянські люди загортали пульти в целофан: чому це не лише не практично, але й небезпечно
TSN
2024-11-05T14:07:01Z
Названо ключовий фактор для досягнення успіху: і це не важка робота чи високий інтелект
TSN
2024-11-05T14:06:36Z
Засоби для прання з Німеччини
iPress
2024-11-05T14:04:42Z
Нетиповий салат з кальмарами та кукурудзою: класна ідея на свята
24tv
2024-11-05T13:54:01Z
Треба знайти людину, яка в небезпеці: одиниці впораються із загадкою за 4 секунди
GlavRed
2024-11-05T13:25:08Z
Прості способи, як зекономити на авіаквитках – можна зберегти сотні доларів
24tv
2024-11-05T13:18:09Z
У Реалі розчаровані грою Луніна в цьому сезоні
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T14:45:48Z
Барселона розпочала роботу над трансфером Дьокереша
Football.ua
2024-11-05T14:33:42Z
Зірковий футболіст Барселони ледь не потрапив в халепу через EA FC 25
24tv
2024-11-05T14:30:27Z
"Я ним дуже задоволений": головний тренер Борнмута оцінив виступи Забарного
24tv
2024-11-05T14:18:18Z
"Перемагає той, хто має більшу впевненість": ексчемпіон світу дав прогноз на реванш Усик – Ф'юрі
TSN
2024-11-05T14:06:20Z
Лемпард: Гравці Манчестер Юнайтед можуть використати зміну тренерів як виправдання – я проти цього
Football.ua
2024-11-05T13:58:26Z
Олегу Блохіну виповнилось 72: біографія та історія успіху легенди Динамо і героя збірної України
24tv
2024-11-05T13:54:57Z
Сила Голу: кожен забитий гол в УПЛ — крок до майбутнього спортивного центру на ДВРЗ
Football.ua
2024-11-05T13:37:33Z
Чудові вихідні для Ліверпуля, Забарний повечеряв Голандом, найгірший Арсенал: підсумки 10 туру АПЛ
Football.ua
2024-11-05T13:04:53Z
Як захистити свій смартфон: чим корисне перезавантаження телефону
InternetUA
2024-11-05T14:33:58Z
У Південній Кореї оштрафували Meta на $15,67 мільйона за збір конфіденційних даних
УкраинФорм
2024-11-05T14:31:26Z
У мережу злили повні характеристики PlayStation 5 Pro
24tv
2024-11-05T14:24:31Z
Блокування Telegram: ВНЗ Києва почали обмежувати доступ до месенджера у своїх мережах
ITC
2024-11-05T14:16:21Z
Ілон Маск розповів, що входить у 20-ку найкращих гравців світу в Diablo 4
ITC
2024-11-05T14:16:05Z
ШІ забирає робочі місця: Netflix закриває AAA-студію і робить ставку на штучний інтелект в розробці ігор
ITC
2024-11-05T14:16:01Z
Чому категорично заборонено ставити роутер на кухні
InternetUA
2024-11-05T14:13:16Z
В Єгипті виявлено гробницю з "родиною трун" – деякі предмети в ідеальному стані
TSN
2024-11-05T14:07:08Z
У Швеції археологи знайшли незвичайне поховання жінки залізної доби: що відомо
TSN
2024-11-05T14:06:09Z
Енергетикам поставлено черговий бурокран на шасі IVECO Eurocargo
AutoCentre
2024-11-05T14:13:25Z
Оновлений Kia Sportage дебютував у Південній Кореї
AutoCentre
2024-11-05T14:13:09Z
Електромобілі стали популярнішими серед українців
ГЛАВКОМ NET
2024-11-05T13:54:47Z
Від $21 000: електричний кросовер Zeekr X отримав нову версію та значно подешевшав
AutoGeek
2024-11-05T12:57:15Z
З запасом ходу понад 840 км: гібридний кросовер Mitsubishi Outlander користується рекордним попитом
AutoGeek
2024-11-05T12:15:53Z
Українські автомобілісти віддають перевагу автівкам з ДВЗ
AutoCentre
2024-11-05T12:13:40Z
Яскравий дизайн і заводське ГБО: в Італії показали недорогий молодіжний кросовер
Фокус
2024-11-05T11:36:45Z
Вирішує одразу кілька проблем: для чого бувалі водії возять в машині шкарпетку
GlavRed
2024-11-05T11:27:43Z
У гаражі пенсіонерки виявили занедбані суперкари Ferrari та Lamborghini 80-х
Фокус
2024-11-05T11:24:51Z