MY.UAНовини
Рік кандидатства: Україна реформується, але чи готовий до розширення й змін сам ЄС
Рік кандидатства: Україна реформується, але чи готовий до розширення й змін сам ЄС

Рік кандидатства: Україна реформується, але чи готовий до розширення й змін сам ЄС

Чи наблизилась Україна до Євросоюзу, які перешкоди долає на шляху євроінтеграції та чи готовий ЄС до нової хвилі розширення – читайте в матеріалі кореспондентки 24 Каналу з Брюсселю.

Чи наблизилась Україна до Євросоюзу

Усна оцінка від Єврокомісії показала, що Україна дійсно працює над імплементацією необхідних реформ, аби розпочати переговори про вступ. Зокрема, 2 з 7 рекомендацій Київ вже виконав та робить прогрес і щодо інших рекомендацій.

Вчора, 22 червня, під час презентації проміжного звіту по Україні єврокомісар з питань розширення Олівер Варгеї відзначив реформацію ключових органів судової влади та прийняття закону у сфері медіа. Проте, Києву рекомендують і далі боротися із корупцією, відмиванням грошей, деолігархізацією та працювати над питанням національних меншин.

Аналітикиня Центру європейської політики Аманда Пол вважає, що Україна вже подолала великий шлях з моменту отримання статусу країни-кандидата. Проте реформація дається нелегко, зокрема, через війну.

"Вони пройшли довгий шлях з точки зору виконання семи рекомендацій, які були визначені Єврокомісією. Я маю на увазі, наприклад, судову реформу, закон про олігархізацію та закон про меншини. Отже, у багатьох сферах досягнуто значного прогресу, але є ще кроки, які необхідно зробити. І в них ще є час, щоб це зробити", – розповіла Аманда Пол у коментарі 24 Каналу.

Депутат Європарламенту від групи ЄНП Девід Макалістер зазначив, що торішні зусилля українського уряду щодо швидкого впровадження реформ, особливо умовах війни, вразили.

Хоробрі жінки та чоловіки України заслуговують на реальні перспективи. Європейський парламент наполягає на реалізації дорожньої карти, яка показує Україні шлях до якнайшвидшого вступу до Єдиного європейського ринку,
– прокоментував шлях до реформ євродепутат.

За рік кандидатства Україна почала інтеграцію до внутрішнього ринку ЄС та галузеву інтеграцію. У квітні Рада ЄС дала "зелене світло" приєднанню України до вільного роумінгу в ЄС. За словами очільника місії України при ЄС Всеволода Ченцова, саме роумінговий сектор стане "пілотним" з поширення на Україну режиму внутрішнього ринку.

"У майбутньому ми зможемо використати наш позитивний досвід співпраці у сфері роумінгу як юридичну модель для поширення режиму внутрішнього ринку ЄС на інші ключові сектори української економіки – митницю, промисловість, аграрний сектор, енергетику, транспорт, фінансову сферу тощо", – розповів 24 Каналу посол України при ЄС.

Чому процес вступу України до ЄС не буде швидким

В Євросоюзі вже є політичний консенсус, що Україна повинна стати членом європейської родини. На фоні повномасштабної війни рівень підтримки ідеї безпрецедентно зріс. Найбільші зміни у відносинах між ЄС та Україною відбулися саме після 24 лютого 2022 року. Так вважає заступник голови Комітету закордонних справ у Європарламенті Урмас Пает.

"До цього часу в ЄС все ще існувало дуже багато наївних підходів до Росії. Після початку вторгнення багато політиків змінили свою думку про Росію і почали повністю підтримувати Україну", – розповів естонський євродепутат від групи Renew Europe Урмас Пает.

Молдова та Україна у короткий термін, а саме за 4 місяці після подачі заявки на вступ до ЄС, отримали статус держав-кандидатів. Євродепутат від групи ЄНП Девід Макалістер вважає, що це політичний знак для обох країн.

"Це був історичний момент і чіткий політичний сигнал. Обидві країни безповоротно обрали європейський шлях і мають беззаперечну європейську перспективу", – пояснив голова Комітету закордонних справ Європарламенту.

За день до річниці перебування України в статусі держави-кандидата, Єврокомісія представила нам проміжну оцінку. Разом із боротьбою за незалежність Київ має виконувати необхідні реформи задля початку переговорів про вступ. У Києві вірять, що переговори можуть початись в кінці 2023 року. Дійсно, після отримання річного звіту щодо успіхів у процесі реформ у жовтні цього року, держави-члени ЄС будуть ухвалювати наступні кроки щодо членства України та Молдови. Зокрема, у разі виконання необхідних рекомендацій у грудні лідери Євросоюзу можуть розпочати переговори про вступ.

Високопосадовець ЄС на умовах анонімності розповів нам, що Києву ще варто що пройти чималий шлях, перш ніж у Брюсселі ухвалять остаточне рішення щодо переходу до наступних етапів наближення до Європейського Союзу.

Я думаю, що є загальне розуміння того, що остаточні рішення щодо цього можуть бути прийняті не раніше осені,
– сказав він.

Заступник голови Комітету закордонних справ в Європарламенті Урмас Пает розповів, що на пленарному засіданні минулого тижня в Страсбурзі євродепутати закликали НАТО запросити Україну приєднатися до альянсу. Європарламентарі також висловили сподівання, що переговори про вступ України до ЄС можуть розпочатися вже цього року.

У коментарі 24 Каналу очільник комітету закордонних справ в Європарламенті Девід Макалістер зазначив, що Європарламент закликає розпочати переговори про вступ до того, як ЄС стане більш зануреним у себе через наближення європейських виборів та підготовку до обрання нової Комісії у 2024 році. Проте, це залежатиме від результатів річної оцінки Єврокомісії.

Аналітикиня Центру європейської політики Аманда Пол вважає, що ЄС має великий імпульс, аби зробити наступний крок – розпочати переговори про вступ.

"У цьому питанні є досить велика єдність, чого не було до повномасштабної війни. Тобто в Євросоюзі не було спільної позиції щодо можливого членства України", – сказала експертка.

Якщо переговори про вступ розпочати реально, то сам процес вступу не зможе бути швидким і до цього треба готуватися. Під час надання усної оцінки, єврокомісар з питань розширення Олівер Варгеї заявив, що набуття членства займає досить багато часу, оскільки це вимагає референдуму, парламентської ратифікації та укладення договору.

Водночас Євродепутат від групи Renew Europe Урмас Пает вважає, що під час євроінтеграції психологічний виклик стане одним із найскладніших моментів для України. Він закликає український народ та уряд залишатися реалістами щодо часових рамок вступу.

Я родом з Естонії з населенням 1,3 мільйона осіб. Нам знадобилися роки наполегливої праці, щоб приєднатися до ЄС і НАТО. З такою великою країною, як Україна, навіть за цих складних і безпрецедентних обставин, членство не станеться за одну ніч. У цьому сенсі для лідерів ЄС і України вкрай важливо давати чіткі та реалістичні сигнали громадськості, щоб люди не втомилися і не розчарувалися під час процесу. Водночас дуже важливо використати цей імпульс для того, щоб все відбулося якомога швидше,
– пояснив європарламентар.

Реформи потрібні не лише Україні

Питання розширення ЄС дійсно зайняло ключову позицію на порядку денному у Брюсселі. Проте, окрім країн-кандидатів "домашнє завдання" має виконати й сам Євросоюз. Наразі 27 держав є членами Європейського Союзу і спільні рішення приймати стає все складніше. Через це країни Західної Європи закликають провести необхідні інституційні реформи до вступу нових держав. Зокрема, це стосується переходу від одноголосного голосування до голосування кваліфікованою більшістю у спільній зовнішній політиці та політиці безпеки ЄС. Цю ідею вже підтримали Франція, Німеччина, Бельгія та інші держави.

Як пише Politico, якщо Україна стане членом ЄС завтра, то Київ отримає власного єврокомісара, 52 – 59 місць у Європарламенті та 9% голосів у Раді ЄС. Проте у разі відсутності реформ і приєднанні України Європарламенту доведеться скасувати ліміт у 751 європарламентаря. В іншому випадку деяким країнам доведеться відмовлятися від своїх місць у ЄП, аби до законодавчого процесу зміг доєднатися Київ. Не менш важливим є те, що без реформації й так нелегкий процес прийняття рішення може стати ще більш громіздким.

Аналітикиня Центру європейської політики Аманда Пол розповіла 24 Каналу, що нова хвиля розширення буде комплексною. Приєднатися до ЄС хочуть Україна, Молдова, Західні Балкани й потенційно Грузія, тому Євросоюз вже мав би розпочати розмови щодо реформування. Однак, не всі країни підтримують цю ідею.

Є певний опір всередині ЄС, тому що, знаєте, це досить чутливі питання, я маю на увазі, що коли йдеться про перехід від одностайного голосування до голосування кваліфікованою більшістю. Є певні побоювання з боку деяких країн-членів, що речі, які є важливими для них, будуть просто відсунуті на другий план, якщо вони не матимуть права вето,
– розповіла експертка.

За словами аналітикині, жодна країна в ЄС не хоче втрачати гроші, тому дискусії щодо реформування будуть важкими. Керівник делегації в Комітеті парламентської асоціації Україна – ЄС у Європарламенті Вітольд Ващиковський додав у коментарі 24 Каналу, що не всі країни схвалюють фундаментальні зміни, зокрема й Польща.

"Таким чином ми поставимо під загрозу наші національні інтереси в угоду інтересам деяких країн, які не приймають нашу чутливість у цій сфері. Це, звичайно, несправедливо, тому що і Німеччина, і Франція намагаються використати російську агресію проти України, щоб реалізувати свій власний порядок денний у сфері безпеки та створити гегемонію в Європі. Вони роблять це коштом деяких країн, таких як Польща", – сказав європарламентар.

Очевидно, що за відсутності політичного консенсусу щодо реформації блоку, цей процес буде затяжним та доволі складним. Експертка з міжнародної торгівлі Світлана Таран вважає, що спочатку необхідно розпочати перемовини про вступ України до Євросоюзу, а потім починати реформування блоку. Справді, аби перемовини про вступ України розпочалися, кожна держава-член повинна віддати за це свій голос. У разі створення умови реформування ЄС перед розширенням, розпочати переговори про вступ може бути складніше.

Треба обережний підхід, спочатку – відкрити перемовини. Звичайно, для нас було б краще, щоб ЄС почав це робити якнайшвидше після виборів. І головне, щоб Україну також долучали до розробки нової внутрішньої політики ЄС з урахуванням інтересів як і України, так й інших 27 держав-членів. Тут потрібно буде шукати якісь компромісні рішення,
– каже Світлана Таран.

Іншою сферою, де ЄС та Україна можуть зіткнутися з проблемами, є Спільна аграрна політика Євросоюзу. Як ми писали раніше, це одна із найголовніших сфер діяльності ЄС, на яку виділяється 40% європейського бюджету. За даними Politico, у разі негайного вступу України до ЄС, Київ би отримав найбільшу частку грошей від Спільної аграрної політики в розмірі 386 мільярдів євро, яка винагороджує країни відповідно до їхньої сільськогосподарської площі. Блокування імпорту українського зерна сусідніми державами лише підсвітило необхідність реформ у разі приєднання найбільшої за площиною країни в Європі та світової житниці.

Польський депутат Європарламенту Вітольд Ващиковський зазначив, що Євросоюз може ввести квоти для європейських фермерів і дати час іншим сільським господарствам ЄС пристосуватися до цієї конкуренції з Україною. Крім того, він вважає, що після вступу Україна може не мати певний час доступу до різних секторів економіки. Це буде потрібно, аби ЄС без реформ пристосувався до наявності нових членів.

Директорка Інституту європейської політики відкритого суспільства Хізер Граббе розповіла 24 Каналу, що реформування Спільної аграрної політики ЄС є дійсно важливим етапом підготовки для вступу України.

Небезпека полягає в тому, що ті фермери, хто зараз найбільше виграє від Спільної аграрної політики, в тому числі в Польщі та Франції, по суті намагатимуться утримати українських фермерів від ринку,
– пояснила експертка.

Проте, за словами Граббе, реформування САП було б вигідне і самій Україні, оскільки зараз ЄС надає перевагу індустріалізованому, механізованому та централізованому землеробству, яке насправді не є головною перевагою українського аграрного сектора.

Зі свого боку Київ розуміє, що на шляху до членства є багато викликів. Проте, необхідні реформи самого Євросоюзу можуть відбутися за наявності бажання.

"Ми свідомі того, що в контексті переговорного процесу щодо членства буде багато викликів, як щодо реформування в умовах війни та необхідності відновлення країни, так і в контексті можливої "перебудови" самого ЄС, в умовах нової хвилі розширення (як приклад, внесення змін до процесу ухвалення рішень, перегляд окремих політик). Але, як кажуть, було б бажання, а можливість знайдеться", – наголосив Всеволод Ченцов.

Очевидно те, що фундаментальні зміни очікують не лише на Україну, а й на Європейський Союз. Найбільша хвиля розширення відбувалась у 2004 році, коли до європейського блоку увійшли держави Центральної та Східної Європи. Тепер, через 20 років, 27 держав-членів мають вирішити, чи готові вони до змін, аби клуб європейських родин збільшився.

Теги за темою
ЕвросоюзСтатьи
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Уиткофф отложил визит к Путину после отказа РФ от мирного плана США и Украины, - FT
UAToday
2025-05-17T16:00:25Z
Россия озвучила условия перед переговорами в Стамбуле: чего Кремль требует от Украины
UAToday
2025-05-13T15:45:36Z
В Мексике в прямом эфире убили кандидатку в мэры
Корреспондент
2025-05-13T04:18:18Z
Зеленский: оружие уже на складах, России не поможет даже 30 дней перемирия
UAToday
2025-05-13T18:27:09Z
Кремль подтвердил подготовку к переговорам Путин-Трамп
Корреспондент
2025-05-17T18:24:25Z
США представили России мощный мирный план - Рубио
Корреспондент
2025-05-17T16:57:07Z
Победительница "Битвы экстрасенсов" назвала дату масштабной атаки РФ на Украину
TSN
2025-05-11T13:34:57Z
В новом правительстве Германии вспыхнул первый скандал - СМИ
Корреспондент
2025-05-16T12:21:28Z
Трамп напомнил, что "ненавидит" Тейлор Свифт и сказал, что она "не горячая"
Корреспондент
2025-05-16T20:54:33Z
Необратимые изменения: врач рассказал о диагнозе известной российской певицы, заставившей ее уйти со сцены
Comments UA
2025-05-11T20:57:50Z
Яна Глущенко с мужем и сыном показала свой роскошный особняк за 200 тыс. долларов: вид изнутри
TSN
2025-05-16T19:19:10Z
"Мисс Украина 2023" оконфузилась заявлением о селе
Comments UA
2025-05-05T15:48:59Z
Степан Казанин резко высказался об исчезновении Елены Кравец из "Квартал 95": "Мы ее научили..."
Знай
2025-05-10T09:51:08Z
Известная украинская певица пережила три выкидыша и удивила решением проблемы: "Жила с монахами"
TSN
2025-05-16T19:19:30Z
Сашко Положинский выпустил новый альбом, посвящённый побратимам
Корреспондент
2025-05-16T15:33:41Z
"Это слезы...": жена Виктора Павлика внезапно заговорила о втором ребенке
Знай
2025-05-04T16:51:38Z
София Ротару продала элитную недвижимость в Москве: насколько продешевила певица
Знай
2025-05-04T04:51:29Z
"Я получила уже миллион угроз": "холостяк" Терен объявил войну блоггерке Алхим из-за русских песен и языка
Апостроф
2025-05-04T17:18:34Z
Украинки не планируют возвращаться домой после войны: результаты опроса
Comments UA
2025-05-07T22:27:31Z
В ТЦК назвали главную проблему с мобилизацией мужчин старше 55 лет
UAToday
2025-05-14T16:27:28Z
Силы беспилотных систем уничтожили дроны россиян
Корреспондент
2025-05-14T20:54:30Z
Под заснеженной горой может скрываться вход в "мир пришельцев": документы ЦРУ
Фокус
2025-05-11T16:51:58Z
РФ стремительно начала развивать собственное производство дронов
UAToday
2025-05-17T17:06:56Z
На Одесчине уничтожили российскую морскую мину
Корреспондент
2025-05-17T16:36:42Z
Зеленский отреагировал на идею Папы Льва XIV
Корреспондент
2025-05-14T21:24:03Z
Делал селфи: Зеленский вышел в центр Киева и фотографировался с людьми, — соцсети
Фокус
2025-05-07T18:18:33Z
Военный учет 17-летних: с чем у юношей могут возникнуть проблемы
TSN
2025-05-04T10:48:54Z
Как определить, что авокадо точно спелое: простые уловки
TSN
2025-05-15T14:34:08Z
7 важных открытий о том, как алкоголь влияет на наше тело
UAToday
2025-05-06T17:28:03Z
Завтрак для женщин: что должно быть в рационе каждой
Gazeta UA
2025-05-09T21:39:52Z
В Украине стремительно растет заболеваемость корью: уже зафиксированы смертельные случаи
TSN
2025-05-15T14:34:56Z
Какая польза греческого йогурта: названы 6 весомых причин есть этот продукт ежедневно
UAToday
2025-05-17T12:03:29Z
В Киеве зафиксировали вспышку гепатита А: сколько людей уже заболело
UAToday
2025-05-17T09:00:44Z
Что лучше для здоровья — горчица или кетчуп: врач дала окончательный ответ
UAToday
2025-05-04T12:03:37Z
Какие 2 продукта нужно обязательно есть, чтобы улучшить память и защитить мозг от старения
UAToday
2025-05-13T09:03:06Z
Ученые открыли редкую мутацию, которая позволяет высыпаться всего за 4 часа
Факти ICTV
2025-05-11T09:30:52Z
На Франковщине чиновник торговал закрытыми данными ГПСУ
Корреспондент
2025-05-16T11:57:53Z
Учительница физики из Прикарпатья получила десять лет заключения за распространение наркотиков
Апостроф
2025-05-07T15:33:41Z
В Ивано-Франковске и Луцке прогремели взрывы
Корреспондент
2025-05-15T03:39:51Z
На Киевщине задержали мужчину за изнасилование 15-летней девушки
Корреспондент
2025-05-13T12:06:52Z
В Виннице мужчину избили на пункте сбора в ТЦК
Корреспондент
2025-05-17T18:03:54Z
В Германии самолет с пассажирами 10 минут летел без пилотов, - BILD
UAToday
2025-05-17T17:36:58Z
Над Москвой гремят взрывы
Корреспондент
2025-05-07T09:07:24Z
В Одессе произошёл взрыв во дворе частного дома
Корреспондент
2025-05-13T16:12:12Z
В ОВА показали последствия атаки дронов на Полтавщине
Корреспондент
2025-05-15T06:21:56Z
Медсестра одним выстрелом из гранатомета уничтожила группу оккупантов
Comments UA
2025-05-12T13:52:51Z
Остаемся без еды: Украину накроет опасная жара и засуха уже летом, что обещает прогноз погоды
Знай
2025-05-11T04:30:41Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ в войне
Корреспондент
2025-05-13T05:06:12Z
Синоптики дали прогноз погоды на сегодня 13 мая в Украине
UAToday
2025-05-13T04:30:17Z
Россияне обстреляли Донецкую область, есть жертвы
Корреспондент
2025-05-17T17:33:33Z
Британская разведка проанализировала наступательные действия РФ в Донецкой области
Европейская правда
2025-05-17T16:36:11Z
В России жалуются на массированную атаку БПЛА
Корреспондент
2025-05-06T06:39:54Z
Новое наступление ВСУ? Бои в Курской области
Корреспондент
2025-05-05T19:10:27Z
В Киеве прохладно и сыро: синоптики обновили прогноз на субботу
Gazeta UA
2025-05-10T03:24:36Z
Moody's снизило кредитный рейтинг США
Корреспондент
2025-05-16T23:51:08Z
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
UAToday
2025-05-16T20:03:46Z
Бронирование от мобилизации на предприятиях: будут ли изменения
UAToday
2025-05-16T20:03:27Z
Цена на электроэнергию в Украине на самом высоком уровне в Европе - эксперт
Корреспондент
2025-05-16T20:03:17Z
В Великобритании запустят авиарейсы на водородно-электрической тяге
Корреспондент
2025-05-16T18:12:19Z
Доля населения в потреблении электроэнергии в Украине превысила 36%
Корреспондент
2025-05-16T18:00:04Z
В компании IDS сделали заявление о потерях из-за санкционного режима
Корреспондент
2025-05-16T17:36:13Z
До АРМА передали активы одесского агротерминала Коломойского
Корреспондент
2025-05-16T15:51:33Z
Кабмин ускорил установку мобильных вышек
Корреспондент
2025-05-16T15:27:40Z
Водителям объяснили, чем грозит авто добавление спирта в бензин
Хвиля
2025-05-04T09:15:41Z
На складе Tesla накоплено более 10 тысяч непроданных пикапов Cybertruck
Корреспондент
2025-05-07T17:39:20Z
Продажи электромобилей Xiaomi падают на фоне кризиса доверия к компании
Корреспондент
2025-05-16T16:30:22Z
Waymo отзывает почти все свои роботакси из-за столкновений с препятствиями
Корреспондент
2025-05-15T18:30:16Z
Toyota представила электрический bZ4X Touring
Корреспондент
2025-05-15T16:51:36Z
По 5 тысяч за машину: почему автогражданка в Украине так сильно подорожала в 2025 году
VGorode
2025-05-15T09:57:26Z
В Украине вырос спрос на гибридные автомобили
Корреспондент
2025-05-15T09:33:10Z
Надежные и комфортные: названы 10 лучших автомобилей с пробегом за свои деньги
UAToday
2025-05-15T08:03:42Z
Хакеры превратили Nissan LEAF в дистанционно управляемую машину
Корреспондент
2025-05-14T19:18:55Z
На грядке пожелтел весь укроп — в чем причина и как спасти зелень
TSN
2025-05-15T14:34:10Z
"Згідний" или "згодний": языковед разъяснил употребление схожих слов
TSN
2025-05-12T17:19:12Z
Гороскоп на 18 мая 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-05-17T15:30:37Z
Гороскоп на воскресенье 18 мая 2025 года
UAToday
2025-05-17T15:00:36Z
Лунный календарь на каждый день: рекомендации и предостережения на 17 мая
TSN
2025-05-16T19:20:46Z
Названы три вещи, которые обрекают на одиночество и не дают обрести настоящую любовь
TSN
2025-05-16T19:19:59Z
Как стирать футболку, чтобы она не растянулась и не потеряла форму: основные секреты
TSN
2025-05-16T19:19:02Z
Тест по картинке: что расскажет о вас ваш любимый фрукт
TSN
2025-05-16T19:18:17Z
Гороскоп для знаков зодиака на выходные 17-18 мая 2025 года
Корреспондент
2025-05-16T09:12:07Z
Совладелец МЮ лишился почти трети своего состояния
Корреспондент
2025-05-16T20:36:12Z
Анчелотти хочет вернуть звезду мирового футбола в сборную Бразилии
Корреспондент
2025-05-13T14:39:38Z
Осимхен выбрал для себя приоритетный клуб для дальнейшей карьеры
Корреспондент
2025-05-12T17:18:15Z
Было обидно: Ярмоленко поделился воспоминаниями о Лиге наций без него
Корреспондент
2025-05-13T13:48:17Z
Ведущие игроки Лейпцига готовятся к уходу из клуба
Корреспондент
2025-05-17T17:42:57Z
В финале Кубка Англии воспитаннику Манчестер Сити покорились два достижения
Корреспондент
2025-05-17T17:12:55Z
Травма Довбика помешает ему принять участие в важных играх Ромы
Корреспондент
2025-05-17T16:42:51Z
Ведущий форвард Боруссии Д стал лучшим бомбардиром чемпионата в дебюте
Корреспондент
2025-05-17T16:15:13Z
Подвела травма: Свитолина снялась с турнира, на котором дважды была первой
Корреспондент
2025-05-17T15:36:36Z
Apple готовит технологию управления iPhone с помощью мозга - СМИ
UAToday
2025-05-15T13:03:54Z
Microsoft объяснила подорожание новых игр для Xbox Series X|S
GameMag
2025-05-04T17:16:09Z
Почему две стороны Луны имеют разный вид: ученые NASA сделали важное открытие
UAToday
2025-05-17T11:03:02Z
Ученые раскрыли секрет рыжих кошек, который не давал покоя десятилетиями
TSN
2025-05-16T19:19:42Z
В Ираке обнаружили рельеф с изображением последнего ассирийского царя
Корреспондент
2025-05-16T17:21:23Z
В Китае представили цифрового военачальника на основе ИИ DeepSeek
Корреспондент
2025-05-16T16:36:46Z
Киберспорт по популярности догоняет топовые футбольные дерби: инсайты дискуссионной панели GGBET UA на SBC Summit Ukraine
Корреспондент
2025-05-16T15:39:33Z
Какие магнитные бури ожидаются 16 мая и как с ними справиться
UAToday
2025-05-16T10:03:52Z
В Африке обнаружили вид геккона, который считался исчезнувшим более 30 лет
Корреспондент
2025-05-15T17:03:24Z