MY.UAНовини
Модерація під час війни: за що соцмережі видаляють дописи українців
Модерація під час війни: за що соцмережі видаляють дописи українців

Модерація під час війни: за що соцмережі видаляють дописи українців

Юристи та медійники розібрали випадки й причини блокування контенту.

21 червня Центр демократії та верховенства права провів публічну онлайн-дискусію про перевірку інформації «Модерація соціальних мереж під час війни: чи винесені уроки?». Експерти обговорили наслідки модерації контенту в соціальних мережах під час війни в Україні, випадки блокування акаунтів, чи бувають вони безпідставними та як це впливає на права користувачів і свободу слова. Також експерти обговорили, як можна змінити підходи до модерації з урахуванням українського локального контексту.

За словами директорки Центру демократії та верховенства права Олесі Холопік, чимало користувачів, зокрема журналістів і блогерів, часто стикаються з блокуванням і видаленням дописів, блокуванням акаунтів і змушені годинами листуватися зі службами підтримки соціальних мереж, щоб з'ясувати, чи відповідають публікації правилам соцмереж.

«На жаль, це лише невеличка частинка айсберга проблем, які існують у результаті модерації контенту, і ми вважаємо, що сьогодні дуже важливо оцінити наслідки її впливу на споживачів інформації. Треба зрозуміти, як держава, користувачі соцмереж і самі соцмережі можуть співпрацювати в подоланні цього виклику. Ми маємо подумати, як пояснювати соціальним мережам, їхнім компаніям контекст, у якому перебуває Україна», — зазначила Олеся Холопік.

  • Читайте також: «Опора» дізналася, які новини в месенджерах та соцмережах найчастіше читають українці за кордоном

Директорка ЦЕДЕМ повідомила, що їхня команда розпочала проєкт, спрямований на дослідження впливу модерації контенту соцмереж, основна мета якого — вдосконалити алгоритми та зробити цей процес більш справедливим.

Заступник директорки ЦЕДЕМ та медіаюрист Ігор Розкладай зазначив, що протягом останніх дев'ятьох років українські користувачі продуктів Meta (Facebook, Instagram, WhatsApp) та Alphabet (Google, YouTube) стикалися з тим, що зникали профілі та весь напрацьований контент. Однак 2022 рік як ніколи проявив цю проблему, коли медіа отримували бани за показ реалій війни. Це входило в конфлікт із правилами соцмереж, які виявилися до цієї війни не готові.

Запрошені до дискусії спікери розповіли про свої випадки блокування соцмереж. Директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж Суспільного мовлення Олександра Чернова повідомила, що розгалуженість у соцмережах регіональних філій Суспільного, окремі сторінки про спорт та культуру, з одного боку дозволяють урізноманітнити контент і підтримувати філії, а з іншого — дозволяють проблемам однієї сторінки зачіпати інші, адже всі вони взаємопов’язані.

«Ми намагаємося зробити так, щоб весь наш контент був user friendly та щоб він був розпакований на максимальну кількість придатних для цього сторінок. Тобто ми намагаємося один фільм розпакувати і в тікток, і у телеграм, фейсбук, інстаграм тощо. В регіональних філіях дуже багато неймовірних історій, часто пов’язаних із війною або з документуванням воєнних злочинів. Контенту чимало, і ми обмінюємося ним між різними сторінками. В цьому і мінус: ми дуже сильно пов'язані один з одним, тож коли є проблема однієї сторінки, можуть бути наслідки для інших», — пояснила Олександра Чернова.

Нещодавно центральним сторінкам Суспільного заблокувати монетизацію через те, що Google не міг прив’язати всі необхідні документи до гаманця. «Google насправді погано розуміє, що означає "акціонерне товариство", і треба було довести, що ми справжня компанія. Для цього необхідно було прив’язати документи реального менеджера. Я як директорка дала свій паспорт, у якому вказано, що він був отриманий у Слов’янську. Власне, нам заблокували монетизацію, тому що я з Донецької області. І тепер ми доводимо Google-підтримці, що я не сепаратистка, а Слов’янськ — це Україна», — розповіла Олександра.  

Це не єдиний випадок блокування контенту Суспільного. YouTube заблокував відео одного з шоу, коли під час опитування людей про їхнє ставлення до росіян дехто сказав, що «хороші росіяни — це мертві росіяни». За словами Чернової, відео було заблоковано наступного дня після публікації за мову ворожнечі, хоча це були слова людей, а не ведучої. В результаті відео перезалили з дисклеймером. Такі історії були і з компанією Meta, коли пост Суспільного заблокували за сюжет про дитячий табір, у кадр якого потрапив прапор Галичини, який фейсбук прийняв за нацистську символіку. Схожі ситуації були і з символікою військових «Азова». Також соцмережі маркують як мову ворожнечі слова «москалі» та «кацапи», навіть якщо так кажуть герої сюжетів. Редакції намагаються вирізати або «запікати» такі моменти, але частіше менеджерам доводиться знову пояснювати підтримці соцмереж український контекст.

Блогерці та засновниці Youtube-проєкту Ragulivna Тетяні Микитенко взагалі довелося відновлювати свій канал після видалення. Вона  розповіла, що за 4 місяці до повномасштабного вторгнення вона провела етер про те, як Росія активізується через ліберальну журналістику, зокрема через фільм Іллі Варламова про Україну. Він робив серію випусків про пострадянські республіки та привчав аудиторію до думки про спільне з Росією майбутнє. 

«Це був дуже емоційний етер, і після нього мій YouTube-канал видалили без попереджень. Ми, не приховуючи емоцій, розбирали ті маніпуляції, які відбуваються з нами через ліберальних російських журналістів. Псевдоліберальних, тому що насправді в російському медійному просторі немає людей, які не працюють на утримання Росії в цілому форматі», — каже блогерка.

Після відновлення каналу виявилося, що він був видалений через дві скарги на мову ворожнечі у двох відео, хоча кількість контенту на той момент уже складала більше сотні. 

«Якщо тебе намагаються видалити за всього лише два відео з цієї сотні, то сам сервіс мав би увійти зі мною в якусь комунікацію, однак цього не відбулося. Український контент часто видаляють за мову ворожнечі, але я — блогерка, яка завжди цитує спікерів, про яких говорить. Мені важливо, щоб глядач розумів, що це пряма мова, а не мій переказ. У мене є яскраве відео, де Ілля Кива перед посольством США в Києві тягає за волосся жінку, вдягнену в український віночок, імітуючи, ніби він США, а вона — Україна.

Всі ці фрази, акти насилля в кадрі, зразки абсолютної дегуманізації українців — це  зразки того, що нас просто хочуть знищити. Цього дуже багато, це присутнє в моїх етерах як ілюстрація того, що відбувається, як на нас наступають», — пояснює Тетяна Микитенко.

З фейсбуку блогерку двічі видаляли за цитування класичних творів. Наприклад, за публікацію ілюстрації Тараса Шевченка «Казка», адже під малюнком є текст про смерть, яка зустрічається з москалем і питає його, куди він йде, а той відповідає, що до смерті з самої Росії. У пості Тетяна написала, що за 160 років у Росії нічого не змінилося — і фейсбук видалив цю картину, попри те, що це мистецький твір. Інший випадок стосувався цитат Достоєвського, які дуже схожі на міфологію, яку створює Росія зараз. Блогерка запостила уривок із книжки «Брати Карамазови», де є історія про розіпʼятого хлопчика, подібна до тієї, яку поширювали пропагандисти у 2014 році. Фейсбук розцінив допис як мову ворожнечі.

Микитенко радить у таких випадках аналізувати акаунти, від яких надійшли скарги. Тобто якщо акаунт займається лише репостами або тільки скаргами на українські канали, можна зробити висновок, задля чого він був створений.   

На її думку, українським контентмейкерам варто комунікувати з представниками Meta й Alphabet, адже разом із видаленням контенту аудиторія втрачає пласт доказів злочинів проти українців. Канали видаляються дуже легко, як українські, так і російські, але ж разом із цим видаляються свідчення про злочини.

Виконавча директорка Інституту розвитку регіональної преси, членкиня Незалежної медійної ради Людмила Панкратова зазначила, що видалення дописів є втручанням у діяльність приватних осіб, які виражають свою свободу думку. Видалення дописів має ґрунтуватися на якихось юридичних підставах.

«Це регулюється міжнародним законодавством, оскільки діють ці платформи в міжнародному праві, і мають бути підстави для того, щоб дописи вважалися такими, що порушують права читачів, глядачів і користувачів. Зокрема це заклики до дискримінації, ненависті або насильства. Також це може бути дитяча порнографія, мова ворожнечі, яка має надзвичайно широкий спектр, але вона завжди має якісь слова-зачіпки, за які насправді і блокують, і видаляють, і навіть закривають цілі канали. Також це може бути дезінформація та пряме публічне підбурювання до геноциду або пропаганда расизму й ненависті», — каже експертка.

Людмила Панкратова зазначила, що обмеження, які використовують соцмережі за перераховані порушення, є доцільними, однак видалення акаунтів або каналів через декілька скарг без врахування контексту є абсурдними, нищать докази та потребують перегляду.

«Наші поступові такі непогодження зі скаргами та блокуваннями нарощують потенціал для пошуку справедливого балансу та для пошуку саме того рішення, яке могло б забезпечити висвітлення Україною та українськими соцмережами правди, блокування дезінформації та неправди, яка ллється з дуже різних інформаційних систем, і власне встановлення більшої справедливості», — додала Панкратова.

  • Читайте також: Соцмережі вперше отримали лідерство в розподілі глобального трафіку на новинні сайти, — Digital News Report

Старший юрисконсульт проєкту «Майбутнє свободи вираження поглядів» в Justitia Джоан Барата зазначив, що при модерації контенту всі платформи поважають юридичні рамки кожної території світу. І це є для них великим викликом, адже в кожній країні є своє визначення мови ворожнечі, тероризму чи екстремізму, й платформи можуть поставати перед труднощами при адаптації до різних юридичних рамок різних країн. У багатьох випадках платформи реагують на запити від влади, яка вимагає, щоб контент було видалено, й виконують цю вимогу.

«Національне законодавство деяких країн не завжди відповідає міжнародному гуманітарному праву. Наприклад, у деяких країнах можуть бути закони проти ЛГБТ чи проти політичної критики голови держави. Платформи не тільки регулюють на базі закону, у них також є свої внутрішні правила модерації контенту. Ці правила надзвичайно цікаві, бо вони йдуть поза межами закону. Вони базуються на деякій конкретній бізнес-моделі, наприклад: "моя платформа про розваги, я не хочу там бачити проблематичного контексту, я не хочу там бачити політичної реклами чи політики взагалі". Такий підхід має TikTok, який вважає свою аудиторію молодою і уникає такого контенту.

Дезінформація теоретично не є чимось незаконним, усі мають право ставити питання, наприклад, стосовно вакцин, чи сказати, що Земля є пласкою. Але деяким платформам така дезінформація не подобається, і під час пандемії ми побачили, що люди, які ставили під сумнів існування ковіду, ефективність лікування, чи люди, які вірять у пласкість Землі, — зазнали регуляції чи санкцій з боку платформ.

Тож чи є у платформ право це робити? Відповідно до юридичної системи – так, вони не тільки мають право модерувати контент, платформи штовхають до створення внутрішніх правил, які ширші за законодавства», — каже Джоан Барата.

Він підкреслив, що Акт про цифрові послуги Євросоюзу стверджує, що платформи мусять модерувати контент. Також у цьому акті, коли йдеться про оцінку системних ризиків і про їх подолання, ці платформи зобов'язуються регулювати та модерувати контент за межами чинного законодавства. Соцмережі не лише модерують, а й курують контент, коли рекомендують користувачу саме той контент, який відповідає його смакам, аби цією платформою користувалися ще більше людей.

Водночас в Акті про цифрові послуги немає визначення, що саме прийнятно і не прийнятно в соцмережах, але цей акт створює певний набір правил щодо прав користувачів і процедур, яким вони мають слідувати при модерації контенту. Кожен повинен мати змогу прочитати ці правила, і соцмережі мають поважати принципи відповідальності та пропорційності. Наприклад, якщо щось видаляється з вашого акаунту, то ви маєте право на апеляцію та розуміння причини цього видалення. Також ви можете прийти до незалежної третьої сторони, наприклад, наглядової ради й отримати відповідь, чи правильно вчинив майданчик, чи ні. На думку експерта, це дуже великий крок уперед у європейському законодавстві. Найбільше покращення внаслідок прийняття цього акту — це надання користувачам можливості взаємодії з платформами.

Також Джоан Барата додав, що всі платформи дуже погано адаптуються до кризових ситуацій, як в Україні. Платформи досі не мають відповідних механізмів і протоколів на такі випадки. В моменти кризи соцмережі можуть бути корисним інструментом, якщо ЗМІ не працюють на певній території. Часто саме вони стають єдиним джерелом комунікації. А з іншого боку вони стають дуже небезпечними в таких випадках, і над цим треба ще працювати та створювати спеціальні кризові команди, які розуміли б контекст країни, в якій відбувається конфлікт.

За словами консультанта з цифрових технологій eQualitie Віталія Мороза, тема блокування та заборон стосується не усіх соцмереж, а лише великих централізованих, якими більшість аудиторії звикла користуватися.

«Централізовані соцмережі — це гіганти, де є велика аудиторія. Ми говоримо про соцмережі, де користувачі не володіють своїми даними та не мають впливу на політики цих компаній і живуть щоденно в режимі порушення своїх цифрових правил. Великі платформи порушують наші цифрові права, а ми з цим живемо, вибираємо зручність. У децентралізованих соцмережах немає таких понять як блокування та скарги. Вони менш популярні, там немає великих аудиторій, але я переконаний, що це майбутнє соцмереж», — каже Віталій Мороз.

За його даними, у 2021 році Meta отримала 118 млрд доларів доходу з реклами, яка складає приблизно 97% всього доходу. Експерт каже, що фейсбуку не дуже важливо, хто замовляє рекламу. Соцмережа намагається ідентифікувати неестетичну поведінку, блокувати акаунти, які під санкціями тощо, однак це централізований продукт з універсальними правилами, які мають настільки багато слабких місць, що їх дуже легко порушувати. Meta — комерційний продукт, тож вони не можуть відмовитися від реклами. Крім того, компанія закладає у бюджет кошти, які можуть піти на комунікації з обуреними користувачами: на 2023 рік ця сума склала 2 млрд доларів. Тобто вони усвідомлюють, що порушують права, що з ними можуть судитися, і  передбачають кошти для відповідей на судові позови.

«Водночас ми не можемо не давати рекламу у фейсбуці, — каже Віталій. — Адже це логіка бізнесу, великі бренди продовжують там рекламуватися. Навіть якщо вони підуть — усе одно в Україні існує практика громадських організацій, яким потрібно показувати результат перед донорами, а ті своєю чергою потребують великих цифр, відповідно всі дуже успішно інвестують у Facebook, збільшуючи потужність Мета».

Виходом із цього замкнутого кола, на думку Мороза, можуть стати альтернативні платформи, які тільки розвиваються й у майбутньому можуть стати запасним майданчиком для медіа та інших користувачів.

Крім того, з часом модерація соціальних мереж може відбуватися за допомогою штучного інтелекту. Національний радник по Україні в International Media Support Роман Кіфлюк зазначив, що штучний інтелект може вплинути на процес модерації, але не розв'яже всіх проблем, адже існують мовні, культурні, територіальні особливості аудиторії. Людина, яка навчає штучний інтелект, не може їх усі врахувати. На його думку, Україна поки що не може переймати досвід інших країн із використання штучного інтелекту в саморегулюванні медіа, бо він просто поки не буде працювати в наших умовах. Як, наприклад, таблоїд Bild, який замінить редакторів штучним інтелектом. Однак Роман Кіфлюк каже, що українські медійники мають пройти певний шлях і самостійно вирішити, чи користуватися штучним інтелектом. А щодо соцмереж, то наразі вони в пасивному очікуванні міжнародних регуляцій і саме від ініціативи користувачів залежить, чи буде ситуація змінюватися.

Щодо модерації соцмереж в Україні медіаюрист Ігор Розкладай додав, що найбільшою проблемою є непрозорість списку заборонених осіб. Його зливали в мережу торік, і саме так було визначено, що «Азов» та Андрій Білецький є в цьому списку. А коли такий список непрозорий, то користувач може і не знати, що він щось порушує. І людям таким чином починають «прилітати» санкції за дописи з власником ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним.

«Коли користувачі висміюють Пригожина та ПВК "Вагнер", їм ці пости зносять. Треба бути заглибленим у контекст, щоб зрозуміти сатиру», — каже Розкладай.

Окремою проблемою медіаюрист назвав непропорційність санкцій, коли не вдавалося відновити видалені групи. Найвідоміший випадок стосувався дизайнера та розробника шрифтів Богдана Гдаля. Його група «На Теремках» була однією з найбільших київських спільнот, і її заблокували через те, що адміністратори запостили втрачені документи, аби знайти їхніх власників. Meta розцінила це як порушення приватності й розголошення особистих даних і видалила всю групу. За словами Ігоря Розкладая, очевидно, що це непропорційно. Можна було б видалити певний контент або ввести санкції до адміна, але не видаляти групу, яка важлива для певного ком’юніті.

Керівник напряму «Цифрові права» Лабораторії цифрової безпеки Максим Дворовий розповів про основні проблеми громадських організацій, так званих довірених партнерів соціальних мереж, які працюють для покращення модерації. На його думку, першим мінусом довірених партнерів є їхня непрозорість:

«Є декілька організацій, які займаються ескалаціями, розбанами профілів активістів, журналістів, громадських організацій і подібними речами. Але проблема в тому, що фактично про це знає закрите коло організацій, яке знає щось про інше закрите коло організацій. Тому якщо трапляються блокування якихось осіб з-за меж цих організацій, виникає величезне питання, а яким чином знайти людину, яка може вам допомогти».

Другою проблемою, за словами Максима Дворового, є нечіткість критеріїв. Є прикордонні приклади, коли незрозуміло, як компанії мають реагувати на блокування та чи мають реагувати взагалі. Наприклад, така ситуація склалася з мобілізованими журналістами. З одного боку, вони є журналістами та продовжують використовувати свої профілі для того, аби поширювати суспільно важливу інформацію, а з іншого боку, вони все ж є військовослужбовцями, яких соцмережі не завжди сприймають як видатних людей і не готові захищати.

Третя проблема стосується безпосередньо ролі довірених організацій у створенні та розробці політик усередині компанії. За словами експерта, дуже часто роль таких партнерів обмежується, але їх варто залучати до розробки політики, які стосуються певного регіону або принаймні питати, як застосовувати ці політики до регіону. Також було б логічним, аби компанії розкривали довіреним партнерам ці закриті списки заборонених організацій, осіб і слів, щоб вони розуміли, як працювати з відновленням профілів і дописів. Адже навіть людині, яка працює у цій сфері, іноді важко зрозуміти, за що був видалений контент. Цих же партнерів було б краще залучати і до створення таких переліків, адже вони краще розуміють контекст.

За даними експерта, деякі з організацій, що існують в Україні, співпрацюють із Meta напряму, а деякі — через міжнародних партнерів, що створює додатковий рівень передачі інформації, фактично ефект зламаного телефону, коли людина не може контролювати, яким чином взагалі розглядається її справа.

Теги за темою
Facebook
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Старшая дочь Пугачева попала в большие проблемы: что произошло
Comments UA
2025-05-02T19:57:23Z
От КВН до Банковой: что известно о дружбе Елены Кравец и Елены Зеленской
Telegraf
2025-04-29T14:03:43Z
Вячеслав Соломка после публичной ссоры с Камалией раскрыл правду об их отношениях
TSN
2025-04-26T20:46:39Z
Старый костюм Зеленского изжил себя: специалист по этикету назвала причину
Telegraf
2025-04-28T16:04:40Z
Звезда популярного советского фильма "Гостья из будущего" смертельно больна
GlavRed
2025-05-03T12:58:48Z
На фронте погиб хореограф-балетмейстер Виктор Войников
Комсомольская правда
2025-05-03T12:45:48Z
”Обменять на наших подонков”: смелая речь россиянки Дарьи Козыревой натолкнула украинскую актрису на идею
Апостроф
2025-04-20T09:30:34Z
80-летний Майкл Дуглас разводится с Кэтрин Зетой-Джонс: что разрушило 25-летний брак — СМИ
TSN
2025-04-21T04:25:04Z
После смерти Папы Франциска стремительно выросли просмотры этого фильма
Comments UA
2025-04-24T09:21:11Z
Когда россияне смогут захватить всю Украину — эксперты назвали дату
TSN
2025-05-02T17:28:37Z
МИД РФ сделал заявление о "возвращении" Украины в границы 1991 года
Comments UA
2025-05-01T15:30:25Z
Путин получил «подарок судьбы» и теперь хочет полностью уничтожить Украину
Comments UA
2025-04-23T08:39:37Z
Сергей Стерненко показал первое фото из больницы после ранения: как выглядит блогер
Фокус
2025-05-01T20:00:23Z
В партии Фицо говорят, что он до сих пор планирует ехать к Путину на парад
Европейская правда
2025-05-03T14:15:43Z
"Зона смерти": экс-глава ЦРУ рассказал, как США заставили Украину "истекать кровью"
Хвиля
2025-05-03T14:15:13Z
Путин ответил на предложение Зеленского не бить по гражданским объектам и вспомнил удар по Сумам
Comments UA
2025-04-21T17:31:01Z
​"В верхней части списка": Притула прокомментировал покушение на Стерненко
Апостроф
2025-05-01T19:34:04Z
В Кремле заявили, при каких условиях могут прекратить огонь в Украине
Comments UA
2025-04-27T18:27:28Z
Минсоцполитики назвало самую большую пенсию в Украине
Корреспондент
2025-04-22T14:27:08Z
Ціна на газ з 1 травня 2025: чого очікувати споживачам
AgroNews
2025-04-21T07:13:32Z
"Добрый вечер, мы из ПриватБанка": украинцев заставляют добровольно перечислять деньги в россию - новая мошенническая схема
Знай
2025-04-27T12:12:52Z
Будьте готовы вернуть "лишнее": Пенсионный фонд может потребовать деньги
Знай
2025-04-22T09:30:00Z
42 грн за "зеленый" - только начало? Банкир рассказал, каким будет курс доллара в мае
Знай
2025-05-03T12:31:52Z
Кто получит "жирные" подряды? Инвестбанкир Игорь Мазепа остался без оборудования "Укрнафты"
Знай
2025-05-03T12:12:46Z
МАГАТЭ бьет тревогу: украинские АЭС работают в условиях постоянной опасности
Gazeta UA
2025-04-25T13:27:20Z
Денежная помощь мобилизованным в Харькове: названы суммы и кому принадлежат
Политека
2025-04-22T20:00:28Z
Звонок "из банка" обернется потерей 34 600 гривен: клиентов Приватбанка предупредили
Знай
2025-04-21T20:10:23Z
Больше не дом: одна из стран ЕС оставит украинцев без помощи на жилье и денег
Знай
2025-04-24T19:12:14Z
Молодая девушка постоянно жаловалась на усталость: через семь месяцев она умерла
Comments UA
2025-04-23T14:54:38Z
Опоздание не простят: украинцам дали три месяца, иначе пенсии не ждите
Знай
2025-04-21T04:30:57Z
На каком расстоянии от забора можно сажать дерево в Украине
UAToday
2025-04-29T17:27:25Z
Екатерина Котенкова рассказала, где будут служить ранее ограниченно пригодные военнообязанные
Знай
2025-05-03T14:21:44Z
Образование во время войны. Патриотизм
ZN UA
2025-05-03T14:04:45Z
Дроны прошли российскую ПВО: попадание в завод по производству "Шахедов"
Новости Украины
2025-04-24T07:45:11Z
Тайна с деньгами Папы Франциска для ВСУ: историк анонсировал новые интересные подробности
Апостроф
2025-04-21T14:27:08Z
Генштаб обновил данные о потерях РФ 20 апреля: сколько оккупантов ликвидировано
TSN
2025-04-21T06:24:13Z
Врачи были удивлены, когда на рентгене увидели, что проглотил 11-летний мальчик
Comments UA
2025-04-20T10:45:09Z
Россиянину, который изнасиловал жительницу Киевской области, и сообщнику дали по 12 лет
Лига
2025-04-21T08:03:33Z
Массированная атака РФ на Запорожье: количество раненых резко возросло
Comments UA
2025-05-02T04:27:11Z
Удар по Киеву 24 апреля: количество жертв возросло
UAToday
2025-04-24T06:46:13Z
В РФ загорелась церковь: губернатор утверждает, что после украинского удара
Корреспондент
2025-05-03T14:00:21Z
Калининград остался без электричества и воды: россияне возмущены
Апостроф
2025-05-03T13:39:42Z
В Подольском районе Киева произошла стрельба: полиция установила причастных – фото
Лига
2025-04-24T13:31:15Z
В Индии боевики убили около двадцати человек
Корреспондент
2025-04-23T08:13:28Z
В Германии взорвался аккумулятор электросамоката, пять человек получили ранения
Известия Киев
2025-04-22T09:28:14Z
Когда лучше пить магний — утром или вечером
TSN
2025-04-21T04:25:33Z
Уменьшает холестерин, улучшает сон и лечит кишечник: невероятные свойства обычного хумуса
Знай
2025-04-24T07:51:58Z
Ночные перекусы: почему возникает голод после позднего ужина
Gazeta UA
2025-04-27T17:51:43Z
Можно ли засыпать с включенным телевизором: эксперты шокировали ответом
Gazeta UA
2025-04-20T16:15:00Z
Вернуть утраченное зрение: ученые приблизились к восстановлению сетчатки
Фокус
2025-05-03T13:12:28Z
Сколько воды нужно пить в день: вовсе не 1,5 литра
UAToday
2025-05-03T12:00:15Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Украинцам приходится экономить на еде, чтоб хватило на лекарства: в селах ситуация критическая
Знай
2025-04-20T17:30:52Z
Сколько клубники можно съесть без вреда здоровью
UAToday
2025-05-03T09:00:14Z
Покупка ранних овощей: что нужно знать, чтобы не принести домой "нитратную бомбу"
Знай
2025-05-01T19:51:29Z
Муравьи исчезнут с участка раз и навсегда: просто смешайте сахар с этим средством
Telegraf
2025-04-29T18:51:11Z
Пасхальный гороскоп: какая вы паска по знаку зодиака
Comments UA
2025-04-21T05:51:26Z
Восемь пород собак, которых считают самыми спокойными
Gazeta UA
2025-04-20T14:46:29Z
Лунный календарь стрижек на май 2025: когда идти к парикмахеру
Факти ICTV
2025-05-03T13:21:27Z
История Монте-Карло: как маленькое княжество на грани банкротства стало мировой столицей азарта
Comments UA
2025-05-03T13:12:52Z
Китайский гороскоп на май 2025 года: время перемен и внутреннего роста, кому из знаков нужно готовиться
Знай
2025-05-01T19:30:32Z
Туристы случайно нашли 7-килограммовый клад золота и серебра в горах Чехии
Апостроф
2025-05-01T14:21:11Z
Обязательно пересадите в новый горшок: какие комнатные растения любят весеннее "обновление"
Апостроф
2025-04-21T15:06:19Z
Владелец украинских издательств "Кредо" и "Беби Бук" торгует детскими книгами в рф: теперь еще и бизнесмен в "ДНР"
Знай
2025-04-28T07:00:08Z
В Николаеве СБУ задержала российского информатора
Корреспондент
2025-04-22T13:06:50Z
Бойцы Азова захватили троих россиян на самокатах
Корреспондент
2025-04-27T18:06:09Z
Враг массированно атаковал Харьков ракетами
Хвиля
2025-04-24T03:57:06Z
На Украину надвигается непогода, спасатели предупреждают об опасности
Корреспондент
2025-05-03T13:39:40Z
Подорожание бензина в Киеве в мае: как изменится ситуация после обновления цен на заправках
Политека
2025-05-03T13:31:11Z
РФ обстреляла КАБами регионы Украины сразу после "Пасхального перемирия"
Корреспондент
2025-04-21T05:42:14Z
"Пасхальное перемирие": Зеленский рассказал, держит ли слово Путин
Telegraf
2025-04-20T13:18:19Z
Россияне атаковали поселок под Купянском, загорелся дом
Корреспондент
2025-04-21T07:06:54Z
В Кривом Роге задержали известного украинского боксера: подробности
Telegraf
2025-04-26T15:27:45Z
В Руане Свитолина обыграла всех, не проиграв ни единого сета
Корреспондент
2025-04-20T20:36:04Z
Определился чемпион Украины по баскетболу
ZN UA
2025-05-03T13:40:14Z
Удар Свитолиной в финале WTA 250 могут признать лучшим за апрель
Комсомольская правда
2025-05-03T12:01:56Z
"Ракета летит в дом": Усик объяснил, в чем видит сходство Путина с Гитлером
ZN UA
2025-05-03T11:51:58Z
Хави рассматривает предложение от одного из топ-клубов Саудовской Аравии
Корреспондент
2025-05-03T11:48:25Z
Легендарный футболист может стать тренером Довбика
Корреспондент
2025-05-03T11:30:18Z
Главный тренер Черноморца рассказал о важности Ракицкого для команды
Корреспондент
2025-05-03T11:27:58Z
Ромеро считает, что Гарсия и Хейни должны снова встретиться на ринге
Корреспондент
2025-05-03T10:45:33Z
Шлем пилота Формулы 1 продан за рекордную сумму
Корреспондент
2025-04-29T20:45:46Z
Формула 1: 18-летний пилот Мерседес побил рекорд Феттеля
Корреспондент
2025-05-03T14:15:57Z
Монстр на 700 "лошадок": в Украину приехал уникальный пикап Ford за 4,6 млн грн
Знай
2025-05-03T11:51:49Z
Говорить "лобовое стекло" - ошибка. Как правильно на украинском
Gazeta UA
2025-05-03T11:10:30Z
Никогда не отвечайте на эти три вопроса полицейского, иначе могут быть проблемы
Comments UA
2025-05-03T10:42:58Z
Штрафы от ПДД могут обернуться конфискацией авто: юрист объяснил детали
Знай
2025-05-03T03:51:06Z
Дорожный знак, по которому приходят большие штрафы: о чем должны знать водители
Знай
2025-05-02T12:51:03Z
На уровень выше: тест-драйв нового Mitsubishi L200
Фокус
2025-05-02T11:15:41Z
Кузов Chery Tiggo 8 CSH успешно выдержал давление массой 11,5 т
Gazeta UA
2025-05-02T10:09:57Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
ИИ посоветовал готовиться к концу света
Корреспондент
2025-04-21T02:12:41Z
Туреччина відкрила нову квоту на імпорт кукурудзи
AgroNews
2025-05-03T14:24:28Z
Ще 43 одиниці техніки додали до програми держкомпенсації 15% вартості
AgroNews
2025-05-03T11:16:43Z
Украину накроет мощная магнитная буря, которая продлится два дня
Комсомольская правда
2025-05-03T11:07:29Z
В Канаде обнаружили новый вид бабочек, который провел в полной изоляции 40 тысяч лет
Известия Киев
2025-05-03T10:34:40Z
Об этом писали в Евангелии: ученые нашли место, связанное с Распятием Христовым
Фокус
2025-05-03T10:06:17Z
Новые острова, враги и паркур: Ubisoft раскрыла планы по будущим обновлениям для Assassin's Creed Shadows
Знай
2025-05-03T09:52:36Z
У травні у системі Прозорро.Продажі заплановано 3,5 тис земельних аукціонів
AgroNews
2025-05-03T08:04:11Z