MY.UAНовини
Актор Олексій Гнатковський: «Довбуш» — це історичне дзеркало: чи готові ми знищити всіх, хто посягне на святе для нас
Актор Олексій Гнатковський: «Довбуш» — це історичне дзеркало: чи готові ми знищити всіх, хто посягне на святе для нас

Актор Олексій Гнатковський: «Довбуш» — це історичне дзеркало: чи готові ми знищити всіх, хто посягне на святе для нас

24 серпня 2023 року до Дня Незалежності України у широкий прокат виходить український пригодницько-історичний екшн «Довбуш», який зняв режисер Олесь Санін.

Цю стрічку почали створювати ще 2018-го. Прем’єра мала відбутися у 2022-му, однак її перенесли через повномасштабне вторгнення Росії, заявивши, що реліз відбудеться після перемоги України у війні. Проте згодом все ж таки було прийняте рішення показати фільм українцям цього літа. Стрічка «Довбуш» є одним із найдорожчих українських фільмів — зазначається, що її  орієнтовний бюджет складає понад 90 млн грн (державна частка — 65 млн грн). Про цю картину ми поспілкувалися з виконавцем ролі Івана Довбуша, провідним актором Івано-Франківського драмтеатру Олексієм Гнатковським і кількома іншими акторами.

Олесь Санін в одному з інтерв’ю дав дуже високу оцінку вашому акторському таланту: «...Одна з головних ролей Івана Довбуша — саме у франківця, це буде дебют Олексія Гнатковського в кіно. Це великий актор, після прем'єри фільму він буде відкриттям для багатьох». Після таких слів виникає цілком логічне запитання, а чому так довго кінематограф обходив вас стороною?

— По-перше, я достатньо перебірливий. Усе, що мені пропонували в кіно раніше, мене не влаштовувало і я не брався за цю роботу. Це, однозначно, будь-який російськомовний продукт. Не тільки російський, бо у нас до війни було дуже багато саме російського продукту, а й російськомовний узагалі, який знімали наші кінематографісти. Я принципово проти участі у таких проєктах. Для мене це неприйнятно. А ще мені не пропонували ролі, які могли б мене зацікавити. Крім того, я весь свій час, всю увагу зосереджував на роботі у театрі. Для мене театр — це своєрідна «альма матер», це місце, якому я, умовно кажучи, «присвятив» усе своє життя. Театр завжди для мене був першочерговим.

Але у франківському театрі працюють актори, які знімаються у фільмах і серіалах. Ви ж могли з їх допомогою знайти якийсь цікавий для себе кінопроєкт?

— Звісно. Але кожному дається те, що він просить у Бога. Мені завжди було цікаво працювати у театрі, а в кіно я не те щоб і прагнув потрапити. Бо щоб зніматись у фільмах або серіалах, потрібно постійно їздити на кастинг, на зйомки. А я весь свій час, всю свою енергію спрямовував саме на роботу в театрі.  Я завжди роблю те, що мені цікаво. І мені театр до останнього часу був цікавіший, ніж робота у кіно. Тож моя робота у «Довбуші» — це особлива подія для мене. Як після довгого Посту приходить Великдень — так і після тривалого часу, поки в мене не було роботи у кіно, Бог дав мені змогу попрацювати з Олесем Саніним.

— Як ви потрапили в картину? Які були критерії відбору?

Олесь Санін мені особисто запропонував зіграти цю роль. Він бачив мене на сцені у кількох виставах: в «Енеїді», «Славі Героям» та у «Гамлеті». Якось він підійшов до мене після вистави, ми познайомились і він запросив мене на цю роль. Так що кастинг я не проходив. А після цієї розмови до нас у театр приїхала знімальна група — вони записували відео всіх наших акторів, які були залучені до зйомок. Записали зокрема й мій монолог Гамлета — оце і всі проби, які були.

— Всі ваші партнери на знімальному майданчику цього фільму мають великий досвід зйомок у кіно. Чи не відчували ви себе з цього приводу незручно, що чогось не вмієте або не знаєте?

— Ні, в жодному разі. Для мене це була гарна нагода попрацювати з великим, без перебільшення, режисером. Я дійсно вважаю Олеся Саніна видатним режисером і не тільки України, а й сучасності. Для мене Олесь став учителем і другом. Я вважаю його видатним художником, митцем у широкому розумінні цього слова. І теж саме я можу сказати про Сергія Михальчука, оператора і побратима Олеся Саніна. Для мене вони обидва стали вчителями. Щодо більш досвідчених колег і партнерів по знімальному майданчику, то я не відчував ніякого дискомфорту. Тому що акторську професію я розумію, а того, чого я не вмію і що мені потрібно було робити, я вчився у них. Усі вони також стали для мене вчителями і друзями. Тому я не відчував  дискомфорту, а навпаки — мав велику радість і водночас велику відповідальність. Це дуже захопливий процес, коли ти як губка вбираєш у себе всі тонкощі, все, що ти до цього часу не вмів. Та водночас я пропоную і щось своє. Для мене дуже важливо, щоб процес був двосторонній, щоб я також був творцем і художником. Чому, наприклад, для мене так важливий театр? Тому що тут ти сам можеш бути художником і креатором. І тут так само, я на майданчику мав можливість творити цю роль. Творити її за всіма правилами та канонами художнього мистецтва.

— А чого конкретно ви навчилися на знімальному майданчику у Саніна та у своїх партнерів?

— Я навчився монтувати свою роль. У театрі, коли граєш роль, то ведеш свою лінію від початку до кінця. У тебе немає «стопів». Ти не зупиняєшся. А в кіно ти повинен те саме зіграти кільканадцять разів для різних планів. І ти повинен повторити це повністю й точно. В принципі, і тут для мене не було нічого особливо незнайомого. А от монтувати свою роль, коли ти свою лінію складаєш з багатьох шматочків, як у пазлах, щоб у результаті вийшла велика роль, це для мене було новим. Один епізод знімають сьогодні, другий — за два тижні, а в тебе він має скластися в щось ціле. Для цього щонайменше треба розмовляти з тими, хто на цьому знається.

— Про брата Олекси Довбуша, Івана, відомо не дуже багато. Дехто навіть взагалі сумнівається, що він існував. Попри це, він також досить знакова постать у русі опришків. Безперечно, що у процесі роботи над роллю ви дізналися багато інформації про нього, яка невідома більшій частині українського суспільства. Чим вас вразив цей чоловік, що в ньому було такого, що зробило його лідером і героєм?

— По-перше, треба зазначити, що Іван Довбуш — це настільки ж правдива і реальна історична постать, як і Олекса. Є багато історичних джерел, які підтверджують його існування та розкривають якісь моменти його життя. Ми розмовляли з Олесем Саніним ще перед початком роботи над фільмом і він мені дуже докладно розповідав про Івана. Олесь багато консультувався щодо історичних деталей із нашим відомим істориком професором Володимиром Грабовецьким. А Володимир Васильович Грабовецький свого часу безпосередньо був моїм учителем, тому що першу свою освіту я здобув на факультеті історії, політології і міжнародних відносин Прикарпатського національного університету, де він викладав. Тому постать Олекси Довбуша і сам феномен Довбуша мені були добре знайомі. Тим більше, що я сам з Івано-Франківська, а тут він фактично місцевий герой. А от стосовно Івана, то я про нього звісно чув, але не знав багато фактів із його біографії. Наприклад, в музеї у Польщі зараз зберігається відомий «ніж Довбуша», на якому викарбувано двадцять одне ім’я. Як я розумію, що це викарбувані імена людей, яких цим ножем було вбито. Хто вбивав цим ножем і хто карбував ці імена, достеменно невідомо, але, ймовірно, належав він саме Іванові, а не Олексі. Тобто Іван — це дійсно реальний історичний персонаж, але річ у тім, що люди схильні міфологізувати своїх героїв. Я думаю, що в процесі такої міфологізації двоє персонажів цієї історії, Іван і Олекса, «злилися» в одну постать. І в пам’яті людей залишився тільки один герой — Олекса Довбуш.

Треба розуміти, що рух опришків не був злагоджений, із якоюсь своєю структурою та ієрархію. Це були окремі ватаги та загони, які ховалися у лісах Карпат, і у кожної такої банди був свій ватажок. Очевидно, що це були розбійники. Але оскільки вони вчиняли розбій і грабували багатих, а багатими в той час були або поляки, або полонізовані українці, то вони автоматично ставали народними месниками. Бо прості люди дуже потерпали від багатіїв і всіляко підтримували, а потім і канонізували тих, хто боровся з їх гнобителями. Так само сталося і з братами Довбушами.

— Відомо, що між Іваном і Олексою був конфлікт, що Іван навіть поранив Олексу в бійці. Оскільки Олекса Довбуш у нас традиційно вважається позитивним персонажем, то виходить, що Іван у цій ситуації антагоніст?

— Ні, я не вважаю Івана антагоністом. Просто Іван і Олекса мали різну філософію і різні погляди на життя. Я не хочу спойлерити й розкривати сюжет фільму, але можу зазначити, що Іван і Олекса — це два обличчя одного Довбуша, це дві маски однієї людини, це, якщо можна так сказати, дволикий Янус. І Іван, і Олекса — кожний мав свою правду. Визначити, чия правда «правильніша» — це вже суб’єктивна думка кожного глядача. Визнати, що Іван — поганець, а Олекса — хороший, що це карпатська історія про Каїна та Авеля? Ну, можливо й так… Дійсно, у них були розбіжності, і дійсно Іван поранив Олексу у бійці, після чого той на все життя залишився кульгавим. Про це навіть у пісні співається: «Ой попід гай зелененький ходить Довбуш молоденький, на ніженьку налягає». Але хто мав рацію у тому, хто молодець, а хто поганець — я не можу сказати. Якщо у вас є сестра або брат, то ви знаєте, як із ними інколи складно знайти спільну мову. У мене також є сестра, і ми свого часу з нею «лупашилися» дуже сильно (сміється). А якщо серйозно, то тільки найрідніші люди знають, де твоє найболючіше місце.

— Як ви вважаєте, яка доля чекає на цей фільм у нашому прокаті? Чи «зайде» він глядачам? Чи підуть на нього люди у кінотеатри?

— Я вважаю що цей фільм — саме те, що зараз потрібно нашому народові в культурному плані. Це фільм про героїв. А ми бачимо зараз сучасних героїв, які зі зброєю в руках боронять нашу землю.  І водночас це фільм про нас самих. Бо Довбуші — вони ж були прості хлопці, селяни, вони не хотіли стати воїнами. Але коли обставини склалися так, що потрібно було взяти до рук зброю — вони це зробили. Стали не тільки за себе, а й за всіх, хто не міг постояти за себе сам. Це кіно про український дух, про наш ментальний зв’язок із рідною землею і про наше бажання жити на ній. І заради того, щоб це бажання здійснилося, ми готові на все, ми готові йти до кінця. Понад те, наша історія — це не про смерть, не про те, що треба вмерти за свою Батьківщину, а про те, що слід убити кожного, хто на неї посягає. Я думаю, що ми, українці, саме такі. Ми готові знищити всіх, хто посягне на все, що для нас святе: на нашу сім’ю, на нашу землю, на наше господарство.  Цей фільм немовби своєрідне історичне дзеркало для кожного з нас. І найголовніше — це кіно про перемогу, яка є неодмінною і яка чекає на нас усіх.

Актори про зйомки у фільмі «Довбуш»

Олег Шульга, виконавець ролі опришка Стрільця:

— У мене невелика роль, але вона від першого до останнього кадру. Мій герой, один із членів загону Довбуша — стрілець. У цьому загоні у кожного з опришків була якась своя унікальна особливість. Хтось був найсильнішим, хтось умів кидати ножі, хтось володів особливим умінням, як мольфар. А мій герой умів влучно стріляти, тобто був таким собі гуцульським снайпером. Тому в нього і був такий, як би зараз сказали, «позивний» — Стрілець.

Цим фільмом Олесь Санін поставив і собі, і нам досить високу планку. Від самого початку роботи він орієнтував усіх членів знімальної групи на створення максимально якісної стрічки. Вони з оператором Сергієм Михальчуком шукали унікальні локації, художники по костюмах Гала Отенко та Марія Керо створювали візуальні образи героїв. Вони взагалі провели величезну роботу: все, що на нас надягнуто, — це все «хенд-мейд». Усі натурні зйомки робили без штучного світла, «вживу». Живі гори, живі плани. Художник-постановник зробив просто титанічну роботу. Ми всі працювали без потурань. У нас не було такого, щоб про щось можна було сказати «і так зійде». Через це і бюджет такий великий і зйомки велися дуже довго. Так, інколи нам на зйомках було не надто комфортно, але воно було того варте. І зараз я чекаю на прем’єру фільму, як на велику подію для нашого кінематографа й суспільства. Це серйозний крок уперед.

Я вважаю, що прем’єра цієї картини зараз, під час війни, — правильне рішення. Я дуже задоволений, що його таки покажуть скоро на великому екрані в Україні. Я не знаю, чи планують для цієї стрічки якусь фестивальну історію, але нам потрібно, щоб наші фільми про нашу боротьбу бачили в усьому світі, нам треба займати культурний простір.

Яків Ткаченко, виконавець ролі опришка Івана Сабата:

— Мій герой — досвідчений опришок Іван Сабат. Коли Іван і Олекса Довбуш були ще малими хлопцями, вони познайомились з Іваном — і саме він розповідав їм про опришків: про їх історію, закони, традиції. І все це їм запало у пам’ять ще з дитинства. Саме через мого персонажа Санін намагався пояснити всі ці історії та обряди, які були в опришків, усі ці випробування, через які повинен був пройти чоловік, щоб стати одним із членів ватаги.

Взагалі у мене було лише декілька знімальних днів, бо роль невелика. Але кожного дня були якісь випробування, якщо можна так сказати. Я, наприклад, проходив через провалля по деревині й виявилося, що я все ж таки боюся хай не висоти, але земного тяжіння. Було досить лячно зніматися у цій сцені, навіть попри те, що у мене була страховка. А в інший день знімали у печерах сцену, коли ми сидимо навколо багаття. І через те, що там була погана вентиляція, я трохи отруївся димом і мені стало зле.

Жодних особливих примірок костюма у мене попередньо не було. Тобто прямо в той день, коли я приїхав на зйомки, я вперше надягнув костюм — і ми почали знімати. Було складно ходити, тому що у нас було шкіряне взуття, в якому пересуватися по камінню досить незручно без звички. Таке відчуття, що ти наче на льодовому катку. Але якось пристосовувався та звикав. А ще під костюм надягали страховку, яка не давала мені падати, але додавала труднощів у пересуванні.

Взагалі знімати фільм у горах — досить складно. А ми знімали якраз на скелях Довбуша неподалік від села Дубнища в Івано-Франківській області. Там є така скеля Лев, де, до речі, і знімали епізод із проходом по деревині. В принципі, там не дуже високо, але на тих скелях навіть ходити небезпечно.

Дмитро Вівчарюк, виконавець ролі мольфара й опришка Забо:

— Мій герой у фільмі, мольфар Забо, знає ліси Карпат до останньої травинки, вірить у магію, забобони та сили природи. Вірить і використовує це знання. Я в житті багато бачив різних ворожок, але під час підготовки до цієї ролі особисто зі справжнім мольфаром не зустрічався. Але багато читав про них та дивився документальні фільми. А ще можу зазначити, що сама чарівна атмосфера Карпат і декорації мене вели у правильному напрямку.

Взагалі до роботи над фільмом всі, від режисера до каскадерів, підходили дуже серйозно. Оскільки у нас було багато бойових сцен, то з нами працювали каскадери — було багато тренувань і репетицій: і групових, і парних, і індивідуальних. Наприклад, у мене була шикарна «проходочка», коли ми знімали сцену нічного бою у Свірзькому замку. Мій герой за сюжетом пробивав шлях для Довбуша через ворогів, щоб той міг дійти до темниці та визволити наших полонених. На цьому шляху мені зустрілося півтора десятка ворогів і контакт із кожним із них відпрацьовували окремо. А ще поряд були партнери, які також були задіяні у бійці — і кожен знав, що він повинен робити в певний момент. Усе це було прораховано та вивірено до секунди! І це було по-справжньому круто! Ми постійно все відточували та знімали цю сцену всю ніч, до самого ранку, аж поки сонце не зійшло.

Були масштабні сцени боїв, у яких була задіяна велика кількість професійних каскадерів.

Безперечно, що «Довбуш» — це один із небагатьох вітчизняних кінопроєктів, у якому так професійно і ретельно підходили до зйомок, до кожної деталі. Були задіяні величезні ресурси — і фінансові, і часові, і репетиційні. Ми репетирували в костюмах і у гримі, що зараз не дуже часто робиться у кіно.

Я не знаю, як усе це буде змонтовано, але впевнений, що це буде стовідсотково красиво та масштабно. Це точно зняте на найкращому голлівудському рівні.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
РФ атакувала Україну 134 дронами: скільки цілей ліквідувала ППО
Факти ICTV
2025-04-23T08:27:01Z
Тетяна Кисельчук стала операційною менеджеркою проєктів Molfar
Детектор М
2025-04-23T08:25:13Z
У Польщі невідомі встановили провокативну таблицю на могилі воїнів УПА
Европейская правда
2025-04-23T08:24:59Z
Букмекери назвали фаворита на посаду Папи Римського
Подробности
2025-04-23T08:24:31Z
Бонус після пологів $5000. Білий дім збирає ідеї для підвищення народжуваності у США
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T08:24:31Z
Ось ці 12 прізвищ давали найкрасивішим українцям: перевірте своє у переліку
24tv
2025-04-23T08:21:31Z
Розкриті технічні характеристики першого у світі військового безпілотного літака MQ-25 Stingray
InternetUA
2025-04-23T08:16:05Z
Одразу 10-кратна пенсія: хто з українців отримає значну виплату
Фокус
2025-04-23T08:15:51Z
Каблучку Папи Римського буде знищено молотком: подробиці історичної церемонії
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T08:12:24Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
Британія повідомила, що "мирні переговори" міністрів у Лондоні у середу скасовані
Европейская правда
2025-04-23T08:28:02Z
Рубіо відмовився від участі у переговорах у Лондоні через позицію Зеленського, - NYT
Telegraf
2025-04-23T08:27:25Z
Ще один комплімент терористам: у Трампа згортають розслідування злочинів росіян в Україні
Telegraf
2025-04-23T08:27:11Z
Діяли агенти РФ? У Польщі провокативно спаплюжили могилу УПА
Telegraf
2025-04-23T08:27:01Z
«Остаточна» пропозиція Трампа щодо миру вимагає від України погодитися на російську окупацію — Axios
ZN UA
2025-04-23T08:27:01Z
WSJ: Франція та Британія можуть визнати контроль РФ над деякими територіями
ZN UA
2025-04-23T08:19:37Z
Адвокати Борзих отримали доступ в ЄДРСР через логін судді Шевченківського суду Волошина – джерела
ZN UA
2025-04-23T08:16:46Z
ДБР провели обшуки в ексзаступниці міністра економіки Панаіотіді
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T08:15:30Z
Розмір талії у чоловіків може вказувати на ризик раку – дослідження
Факти ICTV
2025-04-23T08:24:58Z
Антибіотики підвищують ризик небезпечних хвороб
24tv
2025-04-23T07:24:19Z
Гарячі лінії для повідомлень про ящур та блутанг запустили у регіонах України
AgroPortal
2025-04-23T06:00:43Z
Які процеси відбуваються в організмі, якщо їсти авокадо щодня
Gazeta UA
2025-04-23T05:54:27Z
Харчування впливає на памʼять: від якої їжі краще відмовитись
24tv
2025-04-23T05:18:08Z
Назвали найкращий час для чашки кави: коли її пити найкорисніше
Gazeta UA
2025-04-23T03:45:24Z
Знайшли ознаки хвороби Альцгеймера за десятки років до появи симптомів
24tv
2025-04-22T19:27:14Z
Видання LB.ua запустило проєкт «Боляче», в якому лікарі чесно й анонімно діляться проблемами системи
Детектор М
2025-04-22T19:01:55Z
Чи замінить ШІ лікарів: думки вчених про роль штучного інтелекту у медицині
InternetUA
2025-04-22T18:28:03Z
Зірка "Будиночка на щастя" Віталіна Біблів вперше вийшла заміж
Комсомольская правда
2025-04-23T07:39:26Z
Несподівані нововведення на Оскарі: до чого тепер зобов'язані члени журі
24tv
2025-04-23T07:36:01Z
Експерти назвали колірну новацію, яка змінить дизайн кухонь у 2026 році
24tv
2025-04-23T07:30:31Z
Ексдружина Білла Гейтса вперше назвала причину гучного розлучення
InternetUA
2025-04-23T07:13:48Z
Основні тренди манікюру у квітні 2025: не пропустіть
24tv
2025-04-23T07:09:31Z
"Історія писалась у чаті з подругою": цікава розмова з авторкою книги "Мертва вода живого міста"
24tv
2025-04-23T07:09:22Z
Олена Кравець ексклюзивно для Viva! показала сімейні фото з трьома дітьми
Вива
2025-04-23T07:01:39Z
Аліна Кабаєва засвітила обручку на публіці - деталі
GlavRed
2025-04-23T06:25:42Z
Трейлер фільму «Я знаю, що ви скоїли минулого літа»
Кино-Театр
2025-04-23T06:04:57Z
Поліція Полтавщини викрила ще одну схему незаконного переправлення ухилянтів за кордон
Украина Криминальная
2025-04-23T08:27:57Z
Правоохоронці викрили шахраїв, що крали криптовалюту. Як працюють шахрайські схеми
InternetUA
2025-04-23T08:27:30Z
Чоловік, який пересилав в’язням наркотики, відправиться за ґрати на 6 років
Украина Криминальная
2025-04-23T08:12:28Z
На складі ГРАУ під Москвою вторинна детонація. Пожежа охопила його майже весь – ЦПД
Лига
2025-04-23T08:09:30Z
Унаслідок атаки на передмістя Києва горів розкішний готельно-ресторанний комплекс: як він виглядав до пожежі
Telegraf
2025-04-23T07:54:09Z
На Дніпропетровщині жінку затримали за наругу над десятками могил
Украина Криминальная
2025-04-23T07:43:01Z
Нічна атака БПЛА на Полтаву
360ua.news
2025-04-23T07:15:34Z
Майже ₴650 тис. збитків державі завдав посадовець ОДА під час реконструкції закладу освіти
Украина Криминальная
2025-04-23T07:13:28Z
Росія завдала смертельного удару по Марганцю: моторошні фото показали у ДСНС
24tv
2025-04-23T07:06:41Z
Клієнти популярного в Україні банку можуть зекономити на доставці поштою
GlavRed
2025-04-23T08:27:16Z
Ціни почнуть істотно знижуватися: українцям сказали, коли подешевшають продукти
GlavRed
2025-04-23T08:27:11Z
Ціна тонни експорту української агропродукції зросла в 1,4 рази
Хвиля
2025-04-23T08:06:11Z
Подорожчання риби в Одесі: ціни на Привозі здивували змінами
Политека
2025-04-23T08:01:49Z
В уряді пояснили, чому над Львовом кружляв літак під назвою Welcome
Комсомольская правда
2025-04-23T07:58:04Z
Окупанти розбудовують мультимодальні транспортні вузли на захопленій Херсонщині
Agravery
2025-04-23T07:52:46Z
Ціна на цигарки ростиме. Скільки можна зекономити, якщо не курити до кінця 2025
Telegraf
2025-04-23T07:52:30Z
Intel готує скорочення понад 20% персоналу: перше рішення нового CEO для оновлення стратегії
AIN
2025-04-23T07:45:26Z
Курс валют на 23 квітня: скільки коштує долар і євро
AIN
2025-04-23T07:42:32Z
У Дніпровському районі висаджено катальпи: фото
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T08:12:40Z
Карта бойових дій в Україні станом на 23 квітня 2025 року
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T08:12:38Z
Теплі речі ще рано ховати. У травні до України може увірватися "зима"?
Telegraf
2025-04-23T08:12:06Z
Віктор Розовий показав, як після поранення самостійно робить перші кроки
Факти ICTV
2025-04-23T08:06:18Z
Розслідувачі знайшли зв'язок Кличка з "туалетними схемами" в Києві
Khreschatyk
2025-04-23T07:45:24Z
Практично не здаються в полон, – боєць ЗСУ сказав, хто є основною ударною силою росіян
24tv
2025-04-23T07:39:21Z
Вранці російський безпілотник вдарив по багатоповерхівці у Харкові
Мій Харків
2025-04-23T07:37:00Z
Шахрайські схеми із земельними ділянками – на Миколаївщині судитимуть групу осіб
Украина Криминальная
2025-04-23T07:28:31Z
У Києві демонтовано дивну споруду – триповерховий гараж для розведення голубів
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T07:24:32Z
Створені одне для одного: 3 пари, у яких кохання, що буває раз у житті
GlavRed
2025-04-23T08:27:34Z
Сухий собачий корм або натуральне харчування: що краще для вашого собаки?
VGorode
2025-04-23T08:09:01Z
Кіт приніс додому мертву здобич: що насправді означає ця витівка
Gazeta UA
2025-04-23T08:03:15Z
Коли садити помідори на город: точні дати за місячним календарем
24tv
2025-04-23T07:57:11Z
Виглядає яскраво, а смакує ще краще: як приготувати торт "Бите скло"
24tv
2025-04-23T07:45:20Z
Обприскайте троянди цим розчином навесні і вони будуть здоровими та квітучими все літо
Telegraf
2025-04-23T06:48:52Z
Овочеві сирники з пармезаном на сніданок: страва вразить найвибагливіших
Gazeta UA
2025-04-23T06:46:06Z
8 ознак того, що слід замінити холодильник
24tv
2025-04-23T06:30:48Z
Найкращі сусіди: що найкраще посадити поруч із цибулею
GlavRed
2025-04-23T06:25:08Z
Тренер Трабзонспору провів зустріч з Сіканом та указав на його проблеми
Football.ua
2025-04-23T08:25:07Z
Гендиректор "Шахтаря" підтвердив проходження поліграфа Мудриком у справі щодо допінгу
Gazeta UA
2025-04-23T08:12:46Z
Дюбуа може втратити чемпіонський титул: що сталось
24tv
2025-04-23T08:12:16Z
Президент Креміня після чергового скандалу вимагає запровадити обов’язкове проходження поліграфа для суддів
Football.ua
2025-04-23T08:10:13Z
Матір 12-річної російської фігуристки звинуватила тренера у домаганнях до доньки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T08:09:14Z
У Росії визнали, що намагаються закуповувати патрони для біатлону через Європу
ZN UA
2025-04-23T08:07:13Z
Колишній чемпіон світу назвав переможця реваншу Усик – Дюбуа: бажання і прогноз відрізняються
24tv
2025-04-23T08:00:36Z
Воротар Порту та збірної Португалії погодився на перехід до Манчестер Сіті
Football.ua
2025-04-23T07:55:55Z
Кубок України з футболу: де дивитися півфінальні поєдинки
ГЛАВКОМ NET
2025-04-23T07:54:55Z
Нові моделі ChatGPT лишають у тексті зайві символи — їх можна «проявити» через Word
ITC
2025-04-23T08:16:28Z
Китайський бар пропонує клієнтам коктейлі з капцями, щоб позбутися поганих настроїв
Фокус
2025-04-23T08:12:19Z
Рідка ртуть і слюда під пірамідою в Мексиці: там могла бути 1700-річна "електростанція"
Фокус
2025-04-23T08:06:04Z
Офіс «Полтавської хвилі» зазнав пошкоджень унаслідок російської атаки дронами по місту
Детектор М
2025-04-23T08:01:15Z
У мережі опинилися персональні дані майже всіх росіян
InternetUA
2025-04-23T07:46:59Z
На дні Тихого океану знайдено загадковий автомобіль: ученим потрібна допомога в його ідентифікації
Фокус
2025-04-23T07:45:04Z
Шум замість даних: як Китай приховує інформацію і передає її зі швидкістю 1 ТБ/с
Фокус
2025-04-23T07:31:45Z
Представники одразу двох професій опиняться у зоні ризику через ШІ
InternetUA
2025-04-23T07:28:30Z
Шахраї завалили листами клієнтів Ощадбанку: як не втратити доступ до рахунку
InternetUA
2025-04-23T07:22:27Z
Volkswagen презентував три нові бюджетні моделі
AutoCentre
2025-04-23T08:16:34Z
Російський гонщик хотів повернутися до Формули-1, але отримав відмову
ZN UA
2025-04-23T07:46:08Z
Від 155 000 євро: найпотужніший електромобіль Renault надійшов у продаж
AutoGeek
2025-04-23T07:43:12Z
Renault почала приймати замовлення на електричний міні-суперкар 5 Turbo 3E
Топ Жир
2025-04-23T07:21:41Z
Lexus презентував абсолютно новий ES: тепер це електромобіль
AutoCentre
2025-04-23T07:13:51Z
Величезний стрибок: розкрито запас ходу абсолютно нового Nissan Leaf
ЗаРулем
2025-04-23T07:04:31Z
Без фірмових кілець: Audi представила новий серійний електромобіль нової лінійки
AutoGeek
2025-04-23T06:51:50Z
У Шанхаї дебютував перший Audi без кілець
AutoCentre
2025-04-23T06:19:33Z
Скоро в серію: стильний електромобіль Buick Electra показали офіційно
AutoGeek
2025-04-23T06:13:14Z