Як передає Укрінформ, про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець у Фейсбуці.
«Місія UNEP - в Україні. Протягом місяця експерти працюватимуть над оцінкою наслідків для довкілля від підриву греблі на Каховській ГЕС. Підготують рекомендації з відновлення постраждалих від підтоплення природоохоронних територій», - йдеться в повідомленні.
За словами міністра, наразі головне у спільній роботі з міжнародними колегами - напрацювати практичні кроки, які стануть частиною плану відновлення пошкоджених територій внаслідок теракту на греблі Каховської ГЕС.
У склад Експертної групи увійшли фахівці UNEP з питань катастроф і конфліктів з біорізноманіття, науковці міжнародних урядових організацій та конвенцій, які працюватимуть віддалено, зокрема, Геологічної служби США, Міністерства інфраструктури та водного господарства Нідерландів, Агентства з охорони навколишнього середовища США, Швейцарського агентства розвитку та співробітництва, експерти Бернської, Рамсарської, Конвенції про охорону біологічного різноманіття (CBD), Угоди AEWA, та Водної Конвенції тощо.
Як повідомлялося, вночі 6 червня росіяни підірвали Каховську ГЕС. Дамба зруйнована повністю та відновленню не підлягає. Руйнування Каховської ГЕС і шкода, завдана цим довкіллю, є найбільшим екоцидом з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.