Про це в Телеграмі написав керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, передає Укрінформ.
"Сьогодні Президент зустрівся з членами Міжнародної робочої групи щодо екологічних наслідків війни, яка працюватиме над тим, щоб оцінити наслідки війни для довкілля – як уже наявні, так і майбутні; розробити рекомендації щодо покарання держави-агресора за екологічнізлочини", - йдеться в дописі.
Єрмак зазначив, що за підрив Каховської ГЕС та екоцид Росія має дорого заплатити.
" Для подолання екологічних наслідків повинен бути створений дієвий механізм, і це є частиною Формули миру Президента Володимира Зеленського", - написав Єрмак.
Він додав, що на зустрічі з Президентом були, зокрема, колишній єврокомісар з питань навколишнього середовища та ексміністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, віцепрезидентка Європейського парламенту Гайді Гаутала, президентка Ірландії в 1990–1997 роках Мері Робінсон та екоактивістка Грета Тунберг.
Як повідомив Єрмак, Володимир Зеленський зазначив, що Міжнародна робоча група має опрацьовувати широке коло питань, пов’язаних із впливом російської агресії на екологічну систему України.
Глава держави привернув увагу співрозмовників до катастрофічних наслідків підриву греблі Каховської ГЕС, із якими зіткнулися жителі Херсонщини. Цей російський злочин також завдав значної шкоди аграрній сфері та біорізноманіттю регіону.
Президент відзначив важливість ініціатив представників Міжнародної робочої групи щодо екологічних злочинів Росії й акцентував, що агресор має понести справедливу відповідальність за злочин екоциду в нашій країні.
За словами співголови Міжнародної робочої групи Маргот Вальстрем, важливо забезпечити якнайширшу світову підтримку основних напрямів діяльності Міжнародної робочої групи. Зокрема, оцінку завданої Росією шкоди.
Екоактивістка Грета Тунберг подякувала за запрошення й наголосила, що залучатиме представників екологічних громадських організацій до діалогу стосовно основних завдань Міжнародної робочої групи та привернення уваги до екологічних наслідків війни.
У свою чергу Гаутала зауважила, що вторгнення РФ в Україну продемонструвало тяжкість злочинів проти довкілля протягом усієї війни, а в українському законодавстві це однозначно екоцид. Питання відповідальності за ці злочини має розв’язуватися як на національному, так і на міжнародному рівнях, наголосила вона.
У зустрічі також узяли участь Генеральний прокурор Андрій Костін, заступник керівника Офісу глави держави Ростислав Шурма, радниця керівника Офісу Президента Дарія Зарівна.
Фото: ОП