MY.UAНовини
Перестати боятися і полюбити бомбу: як російська пропаганда маніпулює питанням ядерної загрози
Перестати боятися і полюбити бомбу: як російська пропаганда маніпулює питанням ядерної загрози

Перестати боятися і полюбити бомбу: як російська пропаганда маніпулює питанням ядерної загрози

Росія намагається відродити атмосферу ядерного страху часів Холодної війни. Пояснюємо, до яких тактик вона вдається, щоб досягнути бажаного.

Кремль завуальовано погрожував застосувати ядерну зброю упродовж останнього десятиліття, а з літа 2022 року Москва почала відверто й регулярно про це говорити. У вересні 2022 року Путін заявив, що у випадку «загрози» територіям Росії, Кремль застосує всі доступні методи захисту. Саме тоді Росія посилила тиск на Україну та світ через мінування Запорізької АЕС і донині продовжує цю стратегію. У вищому керівництві Росії відкрито заявляли, що можуть «ударити по Берліну та Британії», а російські закони і доктрини, включно з ядерною, мовляв, поширюватимуться і на окуповані території України. Чому Росія вдається до ядерного шантажу та яким інструментарієм при цьому послуговується?

У 1964 році вийшла чорна комедія режисера Стенлі Кубрика — «Доктор Стрейнджлав, або Як я перестав хвилюватись і полюбив бомбу». У кінокартині Кубрик обігрує тему ядерного шантажу та його наслідків. Стрічка сатирично розкриває абсурдність ядерної війни та вдало передає атмосферу Холодної війни — біполярний характер міжнародних відносин, багатовекторне протистояння двох наддержав, ядерна параноїдальність та голосне брязкання зброєю.

Саме під час Холодної війни світ зіткнувся зі затяжним та напруженим ядерним протистоянням між США та СРСР. Кубинська ракетна криза 1962 року наблизила світ до прямого ядерного конфлікту. Втім, значну роль тут відігравала політика ядерного стримування, коли кожна із наддержав намагалася запобігти нападу, демонструючи свій ядерний потенціал і готовність відповісти. Єдине застосування ядерної зброї відбулося під час Другої світової: війна в Азії швидко припинилася, після того, коли США скинули атомні бомби на Хіросіму та Нагасакі, міста Японії, яка вже й так була на межі капітуляції. Однак у часи Холодної війни гонка ядерних озброєнь рідко супроводжувалася словесними погрозами. Сіяти паніку на словах не вважали за потрібне: наростання ядерного потенціалу мало говорити саме за себе. Нині ж ситуація геть інша.

Росія, яка колись була частиною Радянського Союзу, зараз всіляко намагається повернути геополітичну ситуацію Холодної війни, тож агітпроп змальовує світ таким, де є два полюси — США та Радянський Союз — і начебто весь театр міжнародних відносин розгортається довкола протистояння між цими двома наддержавами. Одна зі сфер протистояння — ядерна зброя. Тоді ядерні носії так і не були задіяні, воєнний фронт у Фульдському напрямку не відкрився, апокаліпсису вдалося уникнути. Нижче сфокусуємося на тому, як Росія маніпулює ядерною темою зараз і як це загалом впливає на Україну.

Тактика залякування: «Ядерна держава не може програти війну»

Пропагандисти використовують різні форми залякування, щоб створити відчуття загрози і вплинути на цільову аудиторію. Залякування «ядеркою» ґрунтується на принципах теорії стримування, згідно з якою загроза суворої та неминучої помсти може перешкодити супротивнику вжити певних дій. Агітпроп наголошує, що будь-які ворожі, на їхню думку дії, призведуть до катастрофічної відплати та руйнівних наслідків.

«Ядерні держави не програвали великих конфліктів, від яких залежить їхня доля», заявив у січні 2023 року заступник голови російської Ради безпеки Дмитро Медведєв, напередодні засідання Контактної групи з оборони України у форматі Рамштайн. Прокремлівський «політолог» Сергій Караганов зазначив, що рішення про використання ядерної зброї — дуже непросте, але водночас «застосування ядерної зброї може вберегти людство від глобальної катастрофи».

Заява Медведєва щодо вічних перемог ядерних держав маніпулятивна, адже ядерна Росія програла війну в Афганістані (19791989), США війну у В’єтнамі (1959—1975), Британія програла Синайську війну (Суетська криза 1956 року), а Франція програла війну в Алжилі та втратила свої території (1954—1962). Війна проти України це також вторгнення, а не напад на Росію (як вона це сама постулює), від якого залежить її подальша доля.

Після заяв Великої Британії про намір поставок Україні снарядів зі збідненим ураном, Путін пообіцяв розмістити ядерну зброю в Білорусі. Передачу цих снарядів українській армії не можна вважати ядерною ескалацією, адже радіоактивність збідненого урану надзвичайно мала, а це матеріал широко використовується в озброєнні. Як зазначають фахівці у бронетанковій галузі, при виробництві певного виду снарядів використовують збіднений уран, що вирізняється неабиякою цільністю та твердістю, що покращує його бронепробивну здатність. Коли осердя такого снаряду повністю закрите, радіоактивна небезпека для екіпажу танка є близькою до нуля. Іншими словами, реакція Москви на заяву Лондона — асиметрична. Це приклад того, як Росія розігрує «ядерну» карту, щоб залякати партнерів України та змусити їх припинити поставки зброї.

Так пропагандисти прагнуть маніпулювати сприйняттям і справити враження неабиякої військової міці. Вони можуть перебільшувати свій ядерний потенціал, використовувати риторику та образи, які підкреслюють руйнівну силу ядерної зброї. Мета цих дій одна: залякати цільову аудиторію та відмовити її від дій, що суперечать інтересам пропагандистів.

Ядерний шантаж часто спрямований не лише на політичних лідерів (які безпосередньо приймають рішення про підтримку України), а й на пересічних громадян (із розрахунку, що ті з остраху тиснутимуть на політичне керівництво, щоб озброєння України припинилося.

Тактика віддзеркалення: «Україна може застосувати “брудну ядерну бомбу”»

Віддзеркалення — типова для російської пропаганди тактика, яку використовують зокрема для відвернення уваги. Пропагандисти висувають щодо опонентів (України чи Заходу) такі ж звинувачення, які ті висувають проти Росії. При цьому російський агітпроп посилається на вигадані приводи для обвинувачення.

Віддзеркалення передбачає відволікання уваги, порушуючи інші (часто не пов’язані) питання. Воно часто продукує фальшиві еквіваленти — намагається прирівняти непов’язані або непорівнянні ситуації, припускаючи, що вони морально однакові. Окрім цього, тактика віддзеркалення — спроба закріпити себе в ролі жертви ймовірної атаки. Пропагандисти можуть висвітлювати минулі чи актуальні несправедливості проти себе, щоб відвернути увагу від власних дій або отримати співчуття та підтримку.

За словами Путіна, спочатку США перетворили Україну на «полігон для військово-біологічних досліджень», «накачують» її важким озброєнням, а з осені 2022 року Росії нібито стало відомо про плани України використати для провокації «брудну бомбу». Пропагандисти заявляють, що Київ нібито хоче використати запаси радіоактивних речовин із діючих (Південноукраїнської, Хмельницької та Рівненської АЕС) та підірвати «брудну бомбу», замаскувавши її під «нештатне спрацювання російського ядерного боєприпасу малої потужності, в якому як заряд використовується високозбагачений уран». Кремль «попередив» про можливу диверсію з боку України й очікує негайної реакції: «Що зараз мають зробити Сполучені Штати Америки і що зараз мають зробити Британія, Франція, — вони мають відкласти всі свої справи, сісти за матеріали, які озвучила, передала російська сторона під час телефонних переговорів, публічно проаналізувати їх».

У відповідь на це президент Зеленський заявив: «Якщо Росія телефонує і каже, що Україна нібито щось готує, це означає одне: Росія все це вже підготувала… Я вважаю, що зараз світ має реагувати максимально жорстко». Одразу після цього Україна запросила інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) із перевіркою Інституту ядерних досліджень у Києві, Східного гірничо-збагачувальному комбінаті в Жовтих Водах та «Південного машинобудівного заводу» в Дніпрі. Очікувано, в Україні не виявили жодних ознак незаявленої ядерної діяльності та матеріалів, про які запевняв Кремль.

Після терактів 11 вересня 2001 року у США з’явилися побоювання, що різноманітні терористи можуть спробувати влаштувати вибухи за допомогою пристроїв, які містять радіоактивні матеріали. У світі не було успішних атак із використанням «брудної бомби», хоча спроби були. Зокрема, у 1996 повстанці з Чечні встановили, але не підірвали, радіоактивний дисперсійний пристрій в одному із московських парків. Бомба складалася з динаміту та цезію-137, вилучених з обладнання для лікування раку. Журналістам повідомили про його місцезнаходження, і пристрій знешкодили. У 2002 році Хосе Паділью, громадянина США, який мав контакти з Аль-Каїдою, заарештували у Чикаго за підозрою в підготовці теракту з використанням брудної бомби. Знаючи, наскільки чутливим є Захід до подібних тем, Росія навмисно спекулює на питанні застосування «брудної бомби», щоб посіяти недовіру до України та змусити світ банально витрачати ресурси на спростування звинувачень з боку пропагандистів.

Росія регулярно порушує правила мирного використання атомної енергії, захоплюючи українські ядерні об’єкти та перетворюючи їх на зону бойових дій. Україна до подібних тактик ніколи не вдавалася. У 1994 році Україна відмовилася від ядерної зброї в рамках Будапештського меморандуму, в обмін на що Москва, Лондон та Вашингтон надали гарантії безпеки та суверенітету України. Україна є відданою стороною Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, тож не може виготовляти жодних «брудних бомб». Тож подібні звинувачення — типова тактика віддзеркалення своїх власних дій і приписування їх опонентові.

Тактика «ретро-пропаганди»: колишня слава СРСР

«Ретро-пропаганда» — спроба пропагандистів викликати сентимент про минуле та пропагувати настрої, пов’язані з попередньою епохою. Підкреслюючи або ідеалізуючи аспекти минулого, пропагандисти прагнуть показати, що Росія досі «могутня», з нею рахуються, як рахувалися з СРСР під час Холодної війни.

У березні 2014 року російський пропагандист Дмитро Кисельов запевняв, що «Росія — єдина держава у світі, здатна перетворити США на радіоактивний попіл. […]Навіть якщо всі люди в наших командних пунктах після ворожої ядерної атаки замовчать, невразлива система автоматично відправить у політ наші стратегічні ракети з шахт та підводних човнів у правильному напрямку».

«Російська ядерна зброя знищить сили НАТО. Її ракети можуть запускатися з моря, повітря і землі, а деякі з них оснащені бойовими блоками індивідуального наведення, що розділяються. У разі ядерної війни сили альянсу будуть знищені протягом півгодини», — йшлося в іншому матеріалі пропагандистів.

Ці пропагандистські меседжі переповнені маніпулятивними кліше, які лише посилюють ностальгію: «єдина держава», «радіоактивний попіл», «невразлива система», «знищення сил НАТО за півгодини».

Коли закінчилася Друга світова війна, Штати були єдиною «ядерною» державою, а СРСР провів перше випробування атомної бомби у 1949 році. Упродовж наступних тридцяти років ядерні перегони набирали обертів, найбільша кількість ядерної зброї у світі накопичилася до 1984 року. Аж у 1985 році США та СРСР погодили так звану формулу Рейгана-Горбачова, ключовий принцип якої в тому, що «ядерну війну неможливо виграти».

Нині Росія намагається повернути світ у догорбачовські часи, де світ не мультиполярний, а біполярний. Де за Росією — слава світового гегемона, а не геополітичного ізгоя. Де ядерні наддержави вирішують майбутнє, а голос без’ядерних — дуже слабкий. До того ж, Росії не слід забувати, що більшість її «ядерної дубинки» складається із розробок 1970–1980-х років конструкторів українського «Південмашу», фахівці якого до анексії Криму відігравали важливу роль у програмі продовження терміну служби цих ракет.

То як перестати боятися бомбу?

Для Росії з боку ядерних держав немає ніяких загроз і наразі ніхто з міжнародної спільноти не говорить, що проти Росії має бути застосована ядерна зброя, запевняє міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі. До того ж, у нещодавньому інтерв’ю із Бі-Бі-Сі президент України Володимир Зеленський заявив, що Путін «буде говорити про використання ядерної зброї, (але) я не думаю, що він готовий до цього, тому що він боїться за своє життя, він його дуже любить». У червні 2023 року Керівник Головного управління розвідки України Кирило Буданов запевнив, що ядерного удару по Україні не буде: «Як голова розвідки, я вам прямо говорю, цього не станеться. За всієї моєї неприязні до Росії, ідіотів, які керують країною, небагато». Ця реакція демонструє, що Україна не ведеться на цей шантаж і ніякі залякування не завадять на шляху до перемоги.

На думку американського історика Тімоті Снайдера, при висвітленні повномасштабного російського вторгнення поширеною була проблема, коли «медіа привертають увагу читачів текстами про ескалацію та ядерні загрози. […] Тут діє мотив прибутку, який російські пропагандисти експлуатують своїми згадками про ядерну зброю». Втім, ситуація грає на руку Україні: Москва так часто вдається до шантажу, що її ядерні погрози вже не шокують так, як колись. Якщо раніше партнери побоювалися надавати Україні важке озброєння, щоб Путін не відкрив свою ядерну валізу, то зараз ця «червона лінія» майже стерта.

А як щодо риторики Росії щодо Запорізької АЕС?

Тепер ядерний шантаж Кремля вийшов на новий рівень — окупанти замінували чотири із шести енергоблоків ЗАЕС, а в Головному управлінні розвідки заявляють, що план теракту вже погоджено. Захоплення Чорнобильської та Запорізької АЕС — перші у світі випадки окупації атомних станцій. Росіяни переконані, що ніхто не ризикне напасти на атомну електростанцію, адже активні бойові дії призведуть до пошкодження та витоку радіоактивних матіралів, тому почувають себе там впевнено та захищено.

З якою метою Росія шантажує Україну? Підготовка до штучної техногенної катастрофи — чергова спроба жорсткого тиску. Ймовірна атака на ЗАЕС — «превентивний захід» для зупинки контрнаступу України, припускає Буданов. Після того, як світ доволі інертно зреагував на підрив Каховської ГЕС, а світові медіаоднаково цитували взаємні звинуваченняобидвох сторін, існують побоювання щодо можливої млявої реакції після потенційної катастрофи на ЗАЕС.

Теги за темою
Запорожье
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Россияне бешенеют от злости: Пугачева вернулась с новыми с песнями о войне
Comments UA
2025-03-31T20:48:28Z
Украинскую модель нашли искалеченной в Дубае: появились новые подробности о ее состоянии
Comments UA
2025-03-31T20:42:25Z
"Время больше не работало", - женщина, которая была мертвой 24 минуты, рассказала об ощущениях
Новости Украины
2025-03-31T21:03:37Z
Церковный праздник 1 апреля: что нельзя делать, чтобы не получить проблемы
Telegraf
2025-03-31T21:21:45Z
Портрет на палках: как выглядит могила отца Вакарчука во Львове
Telegraf
2025-04-04T08:24:04Z
SpaceX відправить Starship у дев’ятий політ з першим щаблем, що вже літав
Portaltele
2025-04-04T08:09:13Z
Самый массовый призыв срочников от диктатора Путина: реакция Украины
Comments UA
2025-04-01T14:54:54Z
Курская операция: полковник подвел промежуточные итоги
TSN
2025-04-01T14:13:37Z
Бои в Курской области: генерал ВСУ рассказал о тактике и угрозах со стороны РФ
TSN
2025-04-01T10:13:34Z
Оккупанты шокированы: командование РФ запретило эвакуацию раненых
Comments UA
2025-04-02T20:45:01Z
Замучили известного композитора и поэта
Gazeta UA
2025-04-01T02:39:18Z
Россияне ударили по Харькову дронами: среди пострадавших есть дети
Корреспондент
2025-04-03T19:57:48Z
ВС РФ расширяют плацдарм в Лимане: в ISW выяснили, что задумали россияне
Фокус
2025-04-02T07:36:58Z
Податкова зупинила експорт волоського горіха з України
AgroNews
2025-04-04T08:07:57Z
Подработка для пенсионеров: выбирайте удобную смену и работайте в центре Киева
Telegraf
2025-04-04T07:57:40Z
Украинские военные уничтожают элитные подразделения рф в Часовом Яру. ВИДЕО
Новости Украины
2025-04-02T06:39:47Z
В Чернобыльском заповеднике появился «незваный гость», вытесняющий местные виды
Комсомольская правда
2025-04-02T05:01:30Z
В ближайшее время есть шансы заставить Россию прекратить огонь – Зеленский
Comments UA
2025-04-03T15:24:35Z
Может остановить Россию за 24 часа: Жданов удивил, как можно закончить войну в Украине
TSN
2025-04-01T16:13:50Z
"Мы ее ждали": российские спецслужбы сделали заявление о Пугачевой
GlavRed
2025-04-01T15:00:54Z
Почему время в войне сейчас работает против Украины: какой важный рычаг потеряли ВСУ
Comments UA
2025-04-02T06:36:35Z
Зеленский назвал условия, при которых мир наступит в 2025 году
Gazeta UA
2025-04-02T06:06:13Z
Орбан хочет запретить протестующим блокировать мосты
Европейская правда
2025-04-04T08:28:54Z
Что думают о сильной позиции Украины Соединенные Штаты и в чем они согласны с Россией - спецпредставитель РФ
ZN UA
2025-04-04T08:22:00Z
Трамп связал свою каденцию не с Израилем или Китаем, а именно с Украиной: мнение эксперта
Политека
2025-04-02T20:19:19Z
НАБУ грубо нарушает законы: провело обыск без определения суда и поставило «прослушку» - заявление Ассоциации адвокатов
Новости Украины
2025-04-01T15:15:57Z
В США ответили, какая вероятность, что в ближайшие три недели наступит прекращение огня
Comments UA
2025-04-01T08:27:15Z
Бывший участник команды Данилко назвал сумму, которую ему платил артист/Финалист "Х-фактора" работал у артиста на бэк-вокале
Апостроф
2025-04-03T15:33:34Z
Спикер ВМС ВСУ увидел "карательную дискотеку"/ Сеть взорвалась комментариями от современного российского эстрадного "творчества"
Апостроф
2025-04-01T16:39:08Z
Жила в России 20 лет, но приезжала в Украину к дочери: как выглядит мама Поляковой и что о ней известно
Telegraf
2025-04-01T17:03:53Z
Дважды победил в "Голосі", женился на старшей девушке из соседнего села: интересные факты из жизни Романа Сасанчина/После участия в шоу парень стал народным любимцем
Апостроф
2025-04-01T14:39:18Z
Кипр на Евровидении 2025: кто такой Тео Эван и о чем его песня Shh
Факти ICTV
2025-04-04T08:22:03Z
Дэвид Швиммер признался, почему долго не мог слушать песню из Друзей
Корреспондент
2025-04-04T08:21:56Z
Популярный американский актер потерял штаны во время шоу
GlavRed
2025-04-01T20:30:58Z
Процедура под наркозом: Гвоздева объяснила, что делала в больнице
Факти ICTV
2025-04-01T10:13:15Z
Умерла звезда Болливуда Манодж Кумар/У него было прозвище "Сын Индии"
Апостроф
2025-04-04T08:18:49Z
В УЕФА почтили память российского футболиста, который добровольно пошел убивать украинцев
Telegraf
2025-04-03T15:12:02Z
Боксер по провищу "Успех" умер во время боя
Telegraf
2025-04-01T09:54:16Z
Бывший футболист "Динамо" неожиданно поддержал Россию
ZN UA
2025-03-31T22:57:52Z
Кубок Украины: где и когда смотреть четвертьфиналы "Динамо" и "Шахтера"
Telegraf
2025-04-01T14:21:18Z
Бущан рассказал об уровне чемпионата Саудовской Аравии
Корреспондент
2025-04-04T08:15:32Z
Литовские болельщики на матче против сербов поддержали Украину
ZN UA
2025-04-04T08:01:04Z
Озвучена реакция УАФ на информацию о натурализации легионера Шахтера
Корреспондент
2025-04-01T11:24:20Z
ВСУ ликвидировали российского спортсмена с нарушением интеллекта
ZN UA
2025-04-04T07:46:30Z
Топ-клуб АПЛ может подписать бразильского игрока
Корреспондент
2025-04-04T07:33:13Z
ПриватБанк объявил новую волну выплаты госпомощи в 1,5 тыс. грн: какие условия
Апостроф
2025-04-01T14:45:39Z
Пенсионеры могут не дождаться пересчета: как заставить ПФУ вовремя заплатить деньги
Знай
2025-04-01T14:30:57Z
Когда появятся гривны с новыми портреты на банкнотах: в НБУ сделали заявление
Comments UA
2025-04-02T10:27:20Z
В Госспецсвязи сделали заявление по поводу кибератаки на УЗ
Корреспондент
2025-04-01T14:30:33Z
Пенсии и субсидии: украинцы должны предоставить важную справку
Новости Украины
2025-04-04T08:24:31Z
Цена на нефть закрепилась ниже 70 долларов
Корреспондент
2025-04-04T08:09:38Z
«Лекарства подешевеют на 5-52%»: журналистка рассказала, что еще изменится в апреле
Знай
2025-04-02T06:21:36Z
С 1 апреля НБУ отменил лимит на карточные переводы между физическими лицами, но есть нюанс
VGorode
2025-04-02T00:18:10Z
Цены на яйца в Украине растут: будет дополнительное подорожание к Пасхе
Новости Украины
2025-04-04T08:03:34Z
Этот дешевый раствор отбелит ваш тюль: от жира и пыли не останется ни следа
Telegraf
2025-04-03T19:06:34Z
Чем помыть краны, чтобы сверкали, как новые: эффективные методы, о которых мало кто знает
TSN
2025-04-01T12:13:34Z
Избегайте тем о политике и религии: аргентинка раскрыла особый секрет долголетия
Gazeta UA
2025-04-01T12:03:30Z
Как выбрать хороший растворимый кофе: украинцам дали лайфхаки
Апостроф
2025-04-01T18:27:38Z
Почему профессиональные повара выбирают газовые варочные поверхности?
VGorode
2025-04-04T07:48:18Z
Прекратите выливать воду после варки яиц – есть гениальный способ ее использовать
Апостроф
2025-04-04T06:57:59Z
Как ухаживать за седыми волосами: прически для женщин старше 40 лет
GlavRed
2025-04-01T16:30:42Z
Последний шанс спасти свою сладкую жизнь: рецепт тех самых легендарных пряников с глазурью
Знай
2025-04-01T06:51:33Z
Как приготовить яичницу в панировочных сухарях: попробуйте интересный вариант завтрака
Gazeta UA
2025-04-04T06:39:51Z
В Киеве нетрезвый мужчина стрелял в больнице
Gazeta UA
2025-03-31T19:57:45Z
Враг нанес массированный удар дронами по Харькову: последствия
Хвиля
2025-04-02T06:42:03Z
Авиаудар по общине в Запорожье: количество пострадавших возросло. ФОТО
Новости Украины
2025-04-01T02:45:10Z
Дроновый террор РФ: в Харькове возросло количество жертв
Comments UA
2025-04-04T08:09:36Z
Атака на Харьков: число жертв возросло до пяти
Корреспондент
2025-04-04T07:51:24Z
Кто такой Юрий Федько и правда ли его авто взорвали в Днепре
Апостроф
2025-04-04T07:48:11Z
Взорвали авто жены? Кто такой Юрий Федько, который мог пострадать из-за взрыва в Днепре
Telegraf
2025-04-04T07:24:04Z
Более 240 пассажиров элитного круизного лайнера Queen Mary 2 заразились норовирусом
Comments UA
2025-04-04T06:36:59Z
Россия атаковала дронами Киев, Харьков и еще четыре области: есть погибшие и раненые
BigMir
2025-04-04T06:36:52Z
Почему старшие люди постоянно мерзнут: названы главные причины
Comments UA
2025-04-04T08:12:50Z
Где хранить покрышки: названо самое худшее, хоть и очень популярное место
Comments UA
2025-04-04T07:24:38Z
Могут ли мобилизовать, если у вас больные легкие
Telegraf
2025-04-03T23:36:31Z
Какие позы для сна дают хорошо выспаться и не провоцируют морщинки
Знай
2025-04-03T18:51:32Z
Украинский производитель лекарств за год увеличил доход на 900 млн грн
Корреспондент
2025-04-03T16:15:18Z
Почему появляются темные круги под глазами: ТОП-10 причин
Comments UA
2025-04-03T16:12:44Z
В США одобрили первый тест, выявляющий у женщин половые инфекции
Факти ICTV
2025-04-03T15:40:46Z
Молодая женщина умирает от рака, потому что думала, что имеет проблемы из-за вегетарианства
Comments UA
2025-04-03T15:24:09Z
Мозг съедает сам себя во время марафонских забегов
ITC
2025-04-03T14:52:05Z
Осторожно, апрель 2025: опасные дни, которые могут перевернуть вашу жизнь
Знай
2025-03-31T19:30:00Z
"Женщину трогают за грудь, мужчину хватают за пах": Metal Gear Solid Delta: Snake Eater получила взрослый возрастной рейтинг
GameMag
2025-03-31T19:46:10Z
Научный прорыв позволит долететь до Альфа Центавра: что сконструировали ученые
Фокус
2025-04-01T11:10:57Z
Загадка решена: огромная черная дыра уничтожает центр Млечного Пути, что происходит
Фокус
2025-04-04T07:45:33Z
Как хакеры атаковали госучреждения и критическую инфраструктуру Украины
Известия Киев
2025-04-04T07:28:19Z
Валентин Широбоков: "ИИ умнеет быстрее, чем мы успеваем внедрять его в бизнес"
Знай
2025-04-04T07:03:50Z
Вещество, покрывающее всю Луну, может обеспечить энергией будущие города: каким образом
Фокус
2025-04-04T06:45:47Z
В Вене нашли массовое захоронение римских воинов возрастом 2000 лет
Корреспондент
2025-04-04T06:45:46Z
Марсоход Perseverance стал невольным свидетелем "каннибализма": кто кого "съел"
Фокус
2025-04-04T06:30:43Z
Sony без лишнего шума отправляет PlayStation 4 на покой
GameMag
2025-04-02T08:27:40Z
Hyundai презентовала туалет на колесах: главное - успеть добежать, а еще можно смотреть в окошко
Знай
2025-04-04T02:51:05Z
Составили рейтинг самых ненадежных авто
Gazeta UA
2025-04-04T01:48:06Z
Škoda представила новый электрический внедорожник
Корреспондент
2025-04-03T19:12:44Z
Hyundai представила обновленный водородный электромобиль
Корреспондент
2025-04-03T17:45:37Z
Вийшло важливе оновлення для серії Galaxy S20
Portaltele
2025-04-03T12:07:39Z
Как новые пошлины Трампа повлияют на рынок авто из США в Украине
Фокус
2025-04-03T10:36:05Z
Продажи автомобилей Tesla упали до трехлетнего минимума
Корреспондент
2025-04-03T10:30:17Z
Всего одно действие может стоить водителям почти 4 тысячи гривен: о чем следует знать
Знай
2025-04-03T02:51:43Z