Українці продовжують високо цінувати союзників – Польщу, США, Велику Британію, а ставлення їх до Німеччини стає дедалі позитивнішим. При цьому все більше опитаних соціологами групи Рейтинг людей вважають Китай ворожим. Туреччину українці не сприймають, як ворожу; скоріше, нейтральною країною.
На початок літа 2023 року 94% респондентів вважали Польщу дружньою країною, 86% – США, 85% – Велику Британію.
Відсоток оцінки Німеччини як дружньої країни зріс із 65% минулого року до 80%.
При цьому, якщо в жовтні 2022 року Китай вважали скоріше нейтральною країною 63% українців, а ще 18% – ворожою, то зараз нейтральність бачать 52%, а ворожість – 34%.
По Туреччині збільшилася оцінка її як нейтральної країни: 48% вважають її такою (минулої осені 39%), і 40% – дружньою (раніше – 51%). При цьому кількість українців, які вважають Туреччину ворожою, мінімальна, і відсоток не змінюється: лише 3%.
Ось як ставлення українців до країн змінювалося з часом:
Опитування групи Рейтинг у співпраці з ГО "Центр Трансатлантичного діалогу" проведено 1-2 червня 2023 року телефоном з використанням комп'ютера серед 1000 українців від 18 років скрізь у країні, окрім окупації та територій, де на момент опитування був відсутній український мобільний зв'язок. Похибка не вища за 3,1%.
- Яким було ставлення українців до Росії на початку лютого 2022 року: опитування КМІС.
- Через рік після початку великої війни більшість європейців бажали Україні перемоги, але не хотіли збільшувати підтримку.
- У березні 2023 року Gallup повідомив, що позитивне ставлення до України у США вийшло на історичний максимум.