Про своє призначення засновник і партнер юридичної фірми "Астерс", член дорадчої ради Школи права Українського католицького університету Маркіян Ключковській повідомив на сторінці у Facebook, інформує «Європейська правда».
За словами Ключковского, напередодні у Страсбурзі відбулось перше засідання Конференції учасників Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України. «Відучора Реєстр почав існувати не тільки формально, але й на практиці. Затверджені перші статутні органи Реєстру, його тимчасовий бюджет та визначені перші кроки його роботи», - сказав він.
Український уряд номінував Ключковського на цю посаду минулого тижня, а 27 червня 45 держав-учасниць Реєстру консенсусом схвалили його кандидатуру.
«Попереду неймовірна кількість роботи. Запуск Реєстру в практичному сенсі з тим, щоби він почав реєструвати вимоги про відшкодування і докази якомога швидше (амбітна мета - до кінця цього року)» - повідомляє виконавчий директор.
Паралельно триватимуть переговори із G7, ЄС та країнами-членами, ширшою спільнотою держав щодо створення повноцінного компенсаційного механізму. Проєкт міжнародного договору вже готується, зазначив Ключковський. «Акцентуємо й на питаннях російських активів та їх конфіскації – працюємо на багатосторонніх та двосторонніх майданчиках над існуючими пропозиціями і готуємо нові», – додав він.
Читайте також: Рада Європи створила Реєстр збитків, завданих Росією Україні
Маркіян Ключковський – експерт з 19-річним досвідом у сфері міжнародного арбітражу та транскордонних судових спорів. Входить до числа кращих юристів у сфері арбітражу в Україні за версіями міжнародних юридичних рейтингів.
У травні 2022 року Ключковского призначили членом робочої групи з розробки та впровадження міжнародно-правових механізмів відшкодування збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії російської федерації. Раніше він працював над концепцією міжнародного механізму відшкодування збитків та брав участь у переговорах, результатом яких стала резолюція Генеральної Асамблеї ООН від 14 листопада 2022 року, якою було визнано потребу у впровадженні такого механізму.