MY.UAНовини
Староста чотирьох сіл під Херсоном: Плачемо над мішками з гуманітаркою – люди шлють останнє
Староста чотирьох сіл під Херсоном: Плачемо над мішками з гуманітаркою – люди шлють останнє

Староста чотирьох сіл під Херсоном: Плачемо над мішками з гуманітаркою – люди шлють останнє

Семитисячні Комишани – передмістя Херсона, що примикає до Дніпра за десять кілометрів від обласного центру. Після повені, викликаної підривом Каховської ГЕС вода тут зійшла зовсім недавно.

На евакуацію прийшли троє людей

Місцеві жителі сьогодні живуть просто неба, незважаючи на безперервні з листопада обстріли. Виїжджати не хочуть – кожен тримається за стіни, в яких пройшло все життя.

Катерина Рогова набрячає за життя одразу чотирьох сіл. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

– Вже о 7.30 6 червня стояли автобуси для евакуації, – згадує перші дні після підриву ГЕС староста Катерина Рогова. - Про неї оголосили у всіх месенджерах, комусь передзвонили. Але ніхто не сів у ці автобуси. Прийшло троє людей, посиділи та пішли.

У перший день у Комишанах люди не переживали через потоп, що йде на них, каламутні хвилі якого на той момент вже накрили населені пункти вище за течією. Були впевнені, що у них серйозної повені не буде. А може, просто втомилися від постійного горя і гучних буднів, що вимотують – селище пережило окупацію, а після звільнення його постійно обстрілюють.

Рибалки продовжували сидіти з вудками на причалах, посміюючись над тривогою старости округу. Окрім Комишан, у неї в підпорядкуванні ще три селища.

- Та що ти, дівчинко, кипишуєш, - відмахувалися. - Не хвилюйся - нас не затопить! Якби могло затопити, то вже за перші дев'ять годин накрило б водою.

ГЕС підірвали близько третьої години ночі 6 червня. В обід того дня біля Херсона все ще сухо.

Питна вода – те, що необхідно підвозити щодня. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

Хвиля шуміла, як водоспад

А вода у Дніпрі продовжувала підніматися – по п'ять сантиметрів за годину, по десять. Місцеві бігають до причалів знімати відео. Після шостої вечора рівень води в річці почав помітно збільшуватися. Велика хвиля ринула вже після десятої вечора.

– Вода шуміла, як водоспад, – розповідають KP.UA місцеві жителі. - Затопило до другої години ночі. Люди прокидалися в ліжках уже мокрими і вискакували на вулицю до пояса у воді. Лягали спати - у телику сказали, що пік повені буде 7 червня об 11-13 годині дня. А потім вода почне спадати...

Але прогнози не справдилися. За п'ять годин уночі 7 червня рівень води у Комишанах та інших населених пунктах поряд із Херсоном піднявся на два метри. Десь люди встигли щось зробити – наприклад, у Степанівці за дев'ять кілометрів на північ від Херсона зміцнили берег та греблі.

– Спрацювали за фактом, вже коли рвонуло, – зазначає KP.UA місцевий староста Олександр Ярковий. - Я розумів, приблизно які вулиці можуть постраждати насамперед. Зробили що могли. Тож замість 200 будинків у нас затопило лише 30.

Вода сюди дійшла третього дня. Загалом у Степанівці постраждали 68 господарств, де затопило господарські будівлі та інші будівлі. Звідси взагалі ніхто не виїжджав.

У деяких місцях вода досі не пішла. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

Вулиці залило нафтою

У Комишанах вранці 7 червня вже розпочалася евакуація.

– Спочатку не хотіли їхати навіть із крайніх будинків біля річки, – зітхає староста Катерина Рогова. - До одного маломобільного чоловіка, який важить під 200 кг, 6 червня приходили тричі! Наступного дня він уже сам ледве вийшов, його вже з води діставали. Одну бабусю зняли із другого поверху – перший поверх затопило. Через якийсь час дивимось – вона знову туди залізла! Ніхто не знає як.

Більшість евакуйованих мешканців давно повернулася. Когось із затоплених хат поселили в порожні хати, хтось живе у знайомих та родичів.

У селищі Зимовник того ж округу, на три кілометри ближче за Комишан до Херсона, люди живуть у наметах у дворах. Їх на прохання старости привіз благодійний фонд. Це село вкрите шаром нафти, яку під час повені вимило із труб. Тут проходить нафтопровід, раніше неподалік був нафтопереробний завод.

Селище Зимівник постраждав ще й через розлив нафти. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

В одному із чорних покритих масляними плямами дворів плаче жінка.

- Тут у мене були троянди, - показує на рештки чорних стебел, що стирчать з нафтової плями-озерця. - Щоліта приїжджали діти, онуки у мене проводили канікули - і все, затишку більше немає! Я стільки вкладала… Поїхала лише на кілька днів до дітей до Одеси… Папуги у двох клітках потонули.

Незважаючи на всі біди, люди не їдуть. У сусідньому Приозерному бабуся із затопленої небагатої хати так і не погодилася на евакуацію. Спала біля будинку у дворі, волонтери привозили їй гарячі обіди.

- Вчепилася в цей будиночок, та й годі. Хоча ми, українці, такі, будинок – це головне, цього не викорчувати ну ніяк, – зазначає староста. - Скільки я, пам'ятаю, просила евакуюватись – ні, ніхто не погоджувався! Усі до останнього сиділи, трималися за свої ліжка, подушки… А потім приходять, плачуть: «У нас «КАМАЗ» був – ми могли вивезти все…» Не слухали, а тепер усе затоплено – все, що все життя збирали, заради чого працювали - і нічого немає... Люди тримаються за свої будинки до останнього. Хоча куди вони підуть – світом бомжами?

У Людей, які пережили потоп, стало непридатним практично все майно. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

Будинки можуть потріскатися

Якось прискорити процес просушування будинків не можна – можна сподіватися лише на погоду.

– Хати мають висохнути самі, природним шляхом, – пояснює Катерина Рогова. – Я пропонувала: «Давайте будемо сушити – є електричні, газові», але мені будівельники пояснили, що стіни почнуть тріскатися. Добре, що зараз літо, але це довгий процес.

Також мешканцям докучає нестерпний сморід, який залишила річкова вода. Після кожного дощу селища огортає задушливий запах.

За особливу ціну у мешканців зараз лопати. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

- Навіть не знаємо, як його описати - змішалися і сморід гнилої риби, і каналізації, все разом, - намагаються пояснити місцеві. – Річкова вода була брудна, заражена, вона зібрала всю каналізацію, вигрібні ями… Та й мертвих тварин багато було, хто тільки не плавав у річці… Вся ця суміш потрапляла до будинків. Нині починається грибок. Коли сухо - ще більш-менш можна дихати, але коли проходить дощ - то смердить взагалі на все селище.

Люди сподіваються, що щось вдасться врятувати – відтирають, відмивають. Але чи встоять ці будинки потім, ніхто не знає.

- Навіть там, де вода стояла тільки в підвалі, просіла підлога - під нею просів грунт, - зітхає Катерина Рогова. – Мої люди вже стільки перенесли – окупація, підвали, обстріли, тепер – потоп… Після 2014 року дивилася фільм про Донбас і не розуміла – як вони просто сидять, готують їжу, коли так бахкає?! Але ми зараз так живемо. І на вибухи ніхто не реагує.

Передмістя Херсона щодня накривають ворожі обстріли. Тут встановлюють мобільні притулки. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

Спалило волонтерів, убило бабусю

Обстріл не вщухає ні вдень, ні вночі, але під Херсоном люди продовжують жити на вулицях. 29 червня обстріляли сусідню Білозерку за шість кілометрів за Комишанами – загинула 71-річна жінка, 20-річний хлопець отримав каліцтво. У самому Херсоні того ж дня під обстріл потрапив пункт роздачі гуманітарної допомоги – дві жінки-волонтери згоріли живцем, їхній колега обгорів.

- Зараз говоримо, а в мене за вікном увесь час бахає, - веде далі Катерина Рогова. – Пропонували переселяти людей до міста – є варіанти, щоби там ночували, а вдень приїжджали вичищати свої будинки. Не хочуть ніяк…

Навколишні населені пункти та Херсон постійно страждають від обстрілу. У самих Комишанах загинуло четверо людей. Є зруйновані повністю або частково будинки.

Загалом в окрузі в чотирьох селах (Комишани, Зимівник, Приозерне, Благовіщенське) затопило майже 270 будинків із 4200. Стільки ж – обстріляних. Деяким "пощастило" двічі: вранці був приліт, увечері – затопило. В одну хату в період сильних обстрілів 19 та 20 червня прилетіло двічі. Десь можна підлатати, комусь помешкання рознесло на цеглу.

Підтоплені будинки є у кожному селищі. Більшість із перших двох ліній чи вулиць біля річки затопило під стелю першого поверху. У деяких, кажуть місцеві, на другому поверсі була вода. Близько 30 будинків в окрузі вода залила на другий поверх, і близько 100 - повністю перший поверх. У Приозерному затопило третину будинків, у Зимівнику – 81 із 600 будинків.

Незабаром у місцевих з'являться нові потреби

- Людям потрібні меблі, побутова техніка. Посуд їм уже привезли, давали розкладачки, подушки, ліжко, ковдри, – перераховує Катерина Рогова. - Нема на чому спати, обідати - немає столів. Нема в чому прати.

Щодня староста зустрічає машини та розподіляє гуманітарну допомогу між «квартальними» - жителями, які потім роздають її у своїх кварталах. У когось – 500 будинків, у когось – 75.

Гуманітарка сьогодні – єдина можливість вижити. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

Ведмедик зі Львова та захована горілка

Іноді місцеві мало не плачуть над мішками та коробками – настільки їх може зворушити побачене. Видно, що деякі люди віддають останнє.

- Якась бабуся надіслала хустинку на голову, початі ліки, які у неї, мабуть, у холодильнику лежали, зубну пасту в потертій коробочці, - описує Катерина Рогова. - І вона ось це все витягла і передала людям... Я цей пакунок віддала теж бабусі одній - і вона так раділа, як дитина, цій хустинці... Люди передають частинку себе.

Днями до Комишан прибуло півтораметрове ведмежа – м'яка іграшка. З ним перефоткалися всі присутні.

– На ньому записка: «Знайомтеся, це Потапич, він зі Львова – для Херсона», – продовжує староста. - Приходять гумові чоботи, написано: "Херсоне, тримайся!" І серце жовто-блакитне. Пишуть: «Херсонці, ми з вами – вас не втопити!», «Ми хочемо ваших кавунів!» Різне пишуть... Є дитячі малюнки, листи... Так об'єдналися всі...

Листи жителі також передають ЗСУ, які тут служать, і діляться з ними гуманітаркою. Днями віддали близько десяти ящиків випічки, яку надіслали із ПТУ. Листи військові, кажуть місцеві, читають зі сльозами на очах.

- В одному з мішків на самому дні знайшли загорнуту в рушник пляшку горілки та записку: «Ми знаємо, що ви її знайдете в самому кінці, коли вже будете втомлені, і вона вам знадобиться», - посміхається Катерина Рогова. - Ми лише останні пару днів можемо трохи видихнути. У перші дні загалом спали по три години. Не знаю, скільки нервова система це витримає.

Староста каже, що гуманітарки приходить багато, навіть для свійських тварин. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

На тему

Староста Комишан: Гірше потопу та обстрілів – окупація

Катерина Рогова до війни лише рік пропрацювала старостою, але сьогодні за своїх людей - горою.

– Я з ними пережила окупацію, – розповідає староста. – Про окупацію я можу книги писати, це окрема стаття життя, яку не зрозуміє той, хто її не пройшов.

Катерина Рогова «не пройшла за списками» – її шукали, проводили обшуки у батьків, викрадали «квартальних» із допитами.

- Виїхали з чоловіком за лічені години до того, як вдерлися до будинку на лівому березі, де я була, - згадує Катерина. - Нас врятував дощ - вранці пройшла сильна злива, і не було жодного блокпоста.

Виїхала лише, коли вже стало фізично неможливо ввозити гуманітарку для місцевих та допомагати їм. Хоча окупанти й раніше забороняли, але можна було якось викрутитись.

– Після підриву Антонівського мосту все вантажили на судна та човни і так переправляли, – згадує староста. – Я на лівому березі – чоловік на правому зустрічав. Аж раптом – цілий Речпорт ФСБешників… А човен уже пішов. На кожній коробці – моє прізвище та телефон, усередині – брошури з текстом «Україно, з тобою, ми в тебе віримо». Човен ходив туди-сюди цілий день, і лише вночі вивантажили.

Продуктові набори рятували людей – російське, кажуть, їсти було неможливо. Морозивом навіть діти плювалися.

- За гуманітаркою їздила з дітьми у машині – такі машини росіяни зазвичай уважно не перевіряли, – зазначає Катерина. - Я везла дуже дорогі ліки, що знеболюють, на кшталт морфію для ракових хворих. Дуже багато людей в окупації померло від раку та інсульту – не було медичної допомоги. Таблетки волонтери клали в пачки прокладок та заклеювали їх. Їх я складала на саме дно – бо прокладки брали і їх, і наші військові – використовують як устілки. Або викладала по одній платівці пігулок під килимок у багажник. Потім по п'ять штучок видавали людям – усі таблетки вже підписано. Не було ні корвалолу, ні валідолу, а якщо були – то за захмарними цінами та жахливої якості. Шампунь маленький коштував 400 гривень.

Особливо гуманітарка була важлива для тих, хто до окупації отримував пенсії на руки – вони не мали карток, і люди залишалися взагалі без копійки.

– Ми всі зараз розуміємо, як ми жили класно до війни, – зазначає Катерина Рогова. – І зараз треба це цінувати. Але гірше за потоп і обстріли – окупація, відсутність свободи. Головне, щоб зараз не було аварії на ЗАЕС. Ось так ми у Херсоні живемо. Але віримо, що все буде гаразд.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Літак Ту-134 «Україна» можна буде побачити під час фестивалю на ВДНГ
УкраинФорм
2025-05-11T10:45:09Z
3 найкращі комедійні фільми, які піднімуть настрій за 90 хвилин
24tv
2025-05-11T10:36:18Z
Зірка "МастерШеф" Ліза Глінська хрестила доньок-близнючок
GlavRed
2025-05-11T10:27:42Z
Куди піти з дітьми у Львові: топ-5 локацій, які сподобаються малечі будь-якого віку
24tv
2025-05-11T10:09:14Z
5 популярних зірок, які брали участь у Євробаченні
24tv
2025-05-11T10:00:13Z
Ольга Фреймут показала підрослих дітей та розповіла про важливу подію в житті 7-річної Євдокії
TSN
2025-05-11T09:36:32Z
Будинок Дженніфер Лопес і Бена Аффлека продають дешевше, ніж подружжя за нього заплатило
24tv
2025-05-11T09:27:55Z
Євген Кот зворушив новими фото з підрослою донечкою, якій виповнилося 10 місяців
TSN
2025-05-11T09:23:43Z
Без ТЦК, але з "азовцями" на сцені: усі подробиці концерту "Без Обмежень" в Києві
ТСН
2025-05-11T09:22:50Z
У РНБО відреагували на пропозицію Путіна відновити переговори: яка мета диктатора
ТСН
2025-05-11T10:43:35Z
США почнуть приймати білих біженців із Південно-Африканської Республіки
Украина Криминальная
2025-05-11T10:43:31Z
Макрон відповів Путіну про Стамбул: Безумовному припиненню вогню не передують переговори
Лига
2025-05-11T10:39:58Z
Не може бути діалогу, якщо водночас обстрілюють мирних жителів – Макрон
ГЛАВКОМ NET
2025-05-11T10:36:30Z
Чому Стамбул та 15 травня: у Sky News пояснили заяву Путіна про переговори
24tv
2025-05-11T10:33:45Z
Глава МЗС Італії візьме участь у зустрічі «Веймар+»
УкраинФорм
2025-05-11T10:33:45Z
МЗС РФ: Путін чітко сказав, що спочатку переговори, а потім розмови про перемирʼя
ZN UA
2025-05-11T10:31:08Z
Дві дачі в Конча-Заспі та не тільки: що задекларував суддя Господарського суду Києва Селівон
Telegraf
2025-05-11T10:30:20Z
Велика Британія працює над відновленням авіасполучення з Україною — Стармер
ТСН
2025-05-11T10:28:23Z
На авіабазі "Оленья" лишився лише один Ту-95МС: супутникові кадри
24tv
2025-05-11T10:48:27Z
Світ на порозі нової революції: Папа Лев XIV обрав своє ім'я через загрозу ШІ
Фокус
2025-05-11T10:40:16Z
Мобілізація 2025: юристка пояснила, кому загрожують повторні штрафи від ТЦК
24tv
2025-05-11T10:36:23Z
Розкриті технічні характеристики літака далекого радіолокаційного виявлення E-3A Sentry стандарту НАТО
InternetUA
2025-05-11T10:31:36Z
Зеленський подякував усім українським матерям
УкраинФорм
2025-05-11T10:24:46Z
З початку року Міноборони України кодифікувало понад 50 зразків автомобільної техніки
AutoCentre
2025-05-11T10:15:47Z
Правила ВЛК змінилися: людяніша система та ніякого примусу
Знай
2025-05-11T10:13:09Z
Університет імені Михайла Драгоманова організовує Молодіжний філософський форум
Khreschatyk
2025-05-11T10:06:11Z
Розкриті технічні характеристики шведської зенітної гармати Bofors L/60
InternetUA
2025-05-11T10:01:35Z
Бути щасливим легко, якщо робити це щодня
24tv
2025-05-11T10:39:58Z
Без дискомфорту у гінеколога: у США схвалено домашній тест на рак шийки матки
Факти ICTV
2025-05-11T10:36:27Z
У Солом'янському районі Києва - спалах гепатиту А
УкраинФорм
2025-05-11T10:33:23Z
Коли висівати кавуни у відкритий ґрунт – корисні поради
ТСН
2025-05-11T09:23:55Z
Які продукти подовжують молодість: нові дослідження вчених
TSN
2025-05-11T09:23:39Z
Чим поливати часник навесні, щоб пізніше зібрати дуже великий урожай: розведіть це у воді
ТСН
2025-05-11T09:23:21Z
Які продукти потрібно їсти для зміцнення кісток
TSN
2025-05-11T09:23:01Z
Чи можна їсти яйця щодня: дієтологи розповіли про всі міфи, пов’язані з цим продуктом
TSN
2025-05-11T09:22:08Z
Магнітна буря 11 травня: як вберегти здоров’я
ТСН
2025-05-11T09:20:20Z
Помер чоловік, якого важко поранило під час атаки на Черкаси 6 травня – ОВА
Факти ICTV
2025-05-11T10:46:26Z
Тече 24 години: Індія відкрила шлюзи на греблі, якою іде вода у Пакистан, — ЗМІ
Фокус
2025-05-11T10:43:18Z
Вранці 11 травня Росія атакувала Київську область дронами, є постраждалий — КОВА
Khreschatyk
2025-05-11T10:18:50Z
Росіяни розстріляли чоловіка на дамбі Каховської ГЕС у 2022 році, – поліція Херсонщини
24tv
2025-05-11T09:51:53Z
Загиблі у краківському готелі є українцями - ЗМІ
УкраинФорм
2025-05-11T09:51:20Z
У Харкові внаслідок зіткнення автівки з КАМАЗом загинули троє чоловіків
Мій Харків
2025-05-11T09:42:30Z
На Полтавщині вибух забрав життя чоловіка — що відомо
TSN
2025-05-11T09:23:18Z
Горить магазин, – у ДСНС розповіли деталі про велику пожежу на Позняках у Києві
24tv
2025-05-11T09:19:48Z
Росіяни пошкодили електромережі у Херсоні. У Запорізькій області поранили жінку
Лига
2025-05-11T09:12:35Z
Євро в зоні турбулентності: що чекає на валюту найближчим часом
24tv
2025-05-11T10:36:18Z
До Туреччини прибуло судно з українським зерном в рамках гуманітарної допомоги ООН
ZN UA
2025-05-11T10:31:02Z
У Туреччині прогнозують менший урожай пшениці та ячменю
AgroPortal
2025-05-11T10:30:39Z
Податки на продаж власних вживаних речей: чи дійсно це чекає на українців вже незабаром
24tv
2025-05-11T10:09:27Z
Пенсіонери втратять понад 2000 грн: кому уріжуть виплати
Знай
2025-05-11T09:30:48Z
Нацбанк послабив діючі валютні обмеження: що змінилось
ТСН
2025-05-11T09:25:22Z
Коли висаджувати солодкий перець, томати і капусту в травні 2025 року: сприятливі дні
ТСН
2025-05-11T09:21:54Z
Яка буде пенсія, якщо зарплата 20 000 гривень
24tv
2025-05-11T09:03:22Z
Робочі місця та інвестиції: що отримає Україна від угоди про копалини
Факти ICTV
2025-05-11T09:01:54Z
Створення "сірої зони" на фронті: експерт пояснив, чому це не допоможе зупинити війну
ТСН
2025-05-11T10:48:53Z
Карпати засипає снігом: у травні на Івано-Франківщині знову панує негода
24tv
2025-05-11T10:45:28Z
На фронті загинув стендап-комік та спецпризначенець "Азову" Дмитро Скрипник
ТСН
2025-05-11T10:45:12Z
Росіяни атакували дроном Сумську громаду
УкраинФорм
2025-05-11T10:43:07Z
Гороскоп на тиждень з 12 по 18 травня: Тельцям - конфлікти, Ракам - зміни
GlavRed
2025-05-11T10:27:08Z
Забудовники Києва через "ручних" чиновників намагаються позбавити ще одну історичну будівлю охоронного статусу
Khreschatyk
2025-05-11T10:24:57Z
Якою буде погода в Україні наступного тижня: прогноз синоптика
ТСН
2025-05-11T10:06:53Z
Відключення газу на тиждень 12–18 травня в Київській області: кого зачепить графік
Политека
2025-05-11T10:01:15Z
Ворог вдруге атакував село на Запоріжжі, є поранена
УкраинФорм
2025-05-11T10:00:24Z
Розвертається на місці: у Києві засвітився електричний "Гелендваген" за 8 мільйонів
Фокус
2025-05-11T10:36:58Z
Новий компактний SUV BMW M може ховатися під виглядом iX3
Топ Жир
2025-05-11T10:30:06Z
Фанат "Зоряних війн" створив копію знаменитого байка: це приголомшило Інтернет
Фокус
2025-05-11T10:00:24Z
Топ-5 найдорожчих автомобілів світу, які перевищують вартість літака
Gazeta UA
2025-05-11T07:58:53Z
Водії Google Maps знайшли "рятівника" від штрафів: що потрібно терміново включити
Хвиля
2025-05-11T07:45:25Z
Чому важливо перевіряти тиск в колесах авто: справа не лише в економії пального
Gazeta UA
2025-05-11T07:19:13Z
Nissan замислився над випуском нової Maxima
AutoCentre
2025-05-11T07:10:17Z
Електромобілі Zeekr – офіційно в Україні: що потрібно знати про це
AutoGeek
2025-05-11T07:03:30Z
Здогадуються одиниці: для чого потрібні маленькі чорні крапки на склі в автомобілі
GlavRed
2025-05-11T03:27:52Z
Драїти більше не потрібно - що покласти в унітаз, щоб позбутися вапняного нальоту
GlavRed
2025-05-11T10:39:40Z
Китайські туристи намагались незаконно ввезти 160 кг раків до Японії
360ua.news
2025-05-11T10:27:29Z
Прибирайте ці 5 речей щоранку, і оселя завжди буде бездоганно чиста
24tv
2025-05-11T10:18:21Z
Китайський гороскоп на завтра 12 травня: Тиграм - стрес, Зміям - зневага
GlavRed
2025-05-11T09:25:42Z
Як часто слід змінювати насадку на швабру: чому це так важливо
ТСН
2025-05-11T09:23:18Z
Коли краще садити картоплю у травні: сприятливі дні за місячним календарем
TSN
2025-05-11T09:22:05Z
Ці два сорти огірків садять на Закарпатті: вони без проблем витримують холодні ночі і швидко дають великий урожай
TSN
2025-05-11T09:21:57Z
Як вивести бур’яни, які проросли між тротуарною плиткою: безкоштовний засіб, який працює краще за магазинні
TSN
2025-05-11T09:21:45Z
Вашому городу будуть заздрити: 11 речей, які потрібно зробити в травні
Telegraf
2025-05-11T09:20:33Z
Найдавніший паразит у світі: черв'як із колючою головою блукав Землею разом із динозаврами
Фокус
2025-05-11T10:36:30Z
Вагою 450 кг і з рогами до 1,8 м завдовжки: який олень найбільший на Землі
Фокус
2025-05-11T09:51:12Z
Користувачі ПК можуть безплатно отримати одразу 3 гри у Steam та EGS
24tv
2025-05-11T09:48:13Z
Ізраїльські розробники представили інноваційну систему радіоелектронної боротьби KETAK
InternetUA
2025-05-11T09:31:54Z
В Чорнобильській зоні помітили рідкісного хижого птаха та пташеня
TSN
2025-05-11T09:24:44Z
Космічний апарат СРСР вдарив по Землі: куди він впав
TSN
2025-05-11T09:23:45Z
Суперкомп’ютер передбачив точну дату, коли відбудеться кінець світу
ТСН
2025-05-11T09:19:10Z
З'явилися перші оцінки Doom: The Dark Ages – що кажуть критики
24tv
2025-05-11T08:48:40Z
Легкий спосіб захистити планету: чому людям слід користуватися посудомийною машиною
Фокус
2025-05-11T08:12:08Z
Туран – про чутки щодо Шахтаря: Читаю про це в пресі, але зараз зосереджений на Еюпспорі
Football.ua
2025-05-11T10:40:39Z
Анчелотті: Ми впевнені, що зможемо перемогти Барселону
Football.ua
2025-05-11T10:40:21Z
У британського журналіста відібрали прапор України перед матчем чемпіонату Англії з футболу
Детектор М
2025-05-11T10:40:08Z
Просто буде гратись із ним, – Баколе назвав переможця реваншу Усика проти Дюбуа
24tv
2025-05-11T10:39:37Z
Куртуа отримає новий контракт з Реалом до 2027 року
Football.ua
2025-05-11T10:31:55Z
Астон Вілла не викуповуватиме контракт захисника Челсі
Football.ua
2025-05-11T10:28:55Z
Бражко, Верняєв, Рух: як український спорт привітав мам із Днем матері
24tv
2025-05-11T10:15:05Z
Барселона – Реал Мадрид: прогноз на останнє Ель Класіко сезону
Факти ICTV
2025-05-11T10:13:59Z
Олександра Олійникова виграла змагання ITF W35 в Італії
УкраинФорм
2025-05-11T10:04:48Z