MY.UAНовини
Староста чотирьох сіл під Херсоном: Плачемо над мішками з гуманітаркою – люди шлють останнє
Староста чотирьох сіл під Херсоном: Плачемо над мішками з гуманітаркою – люди шлють останнє

Староста чотирьох сіл під Херсоном: Плачемо над мішками з гуманітаркою – люди шлють останнє

Семитисячні Комишани – передмістя Херсона, що примикає до Дніпра за десять кілометрів від обласного центру. Після повені, викликаної підривом Каховської ГЕС вода тут зійшла зовсім недавно.

На евакуацію прийшли троє людей

Місцеві жителі сьогодні живуть просто неба, незважаючи на безперервні з листопада обстріли. Виїжджати не хочуть – кожен тримається за стіни, в яких пройшло все життя.

Катерина Рогова набрячає за життя одразу чотирьох сіл. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

– Вже о 7.30 6 червня стояли автобуси для евакуації, – згадує перші дні після підриву ГЕС староста Катерина Рогова. - Про неї оголосили у всіх месенджерах, комусь передзвонили. Але ніхто не сів у ці автобуси. Прийшло троє людей, посиділи та пішли.

У перший день у Комишанах люди не переживали через потоп, що йде на них, каламутні хвилі якого на той момент вже накрили населені пункти вище за течією. Були впевнені, що у них серйозної повені не буде. А може, просто втомилися від постійного горя і гучних буднів, що вимотують – селище пережило окупацію, а після звільнення його постійно обстрілюють.

Рибалки продовжували сидіти з вудками на причалах, посміюючись над тривогою старости округу. Окрім Комишан, у неї в підпорядкуванні ще три селища.

- Та що ти, дівчинко, кипишуєш, - відмахувалися. - Не хвилюйся - нас не затопить! Якби могло затопити, то вже за перші дев'ять годин накрило б водою.

ГЕС підірвали близько третьої години ночі 6 червня. В обід того дня біля Херсона все ще сухо.

Питна вода – те, що необхідно підвозити щодня. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

Хвиля шуміла, як водоспад

А вода у Дніпрі продовжувала підніматися – по п'ять сантиметрів за годину, по десять. Місцеві бігають до причалів знімати відео. Після шостої вечора рівень води в річці почав помітно збільшуватися. Велика хвиля ринула вже після десятої вечора.

– Вода шуміла, як водоспад, – розповідають KP.UA місцеві жителі. - Затопило до другої години ночі. Люди прокидалися в ліжках уже мокрими і вискакували на вулицю до пояса у воді. Лягали спати - у телику сказали, що пік повені буде 7 червня об 11-13 годині дня. А потім вода почне спадати...

Але прогнози не справдилися. За п'ять годин уночі 7 червня рівень води у Комишанах та інших населених пунктах поряд із Херсоном піднявся на два метри. Десь люди встигли щось зробити – наприклад, у Степанівці за дев'ять кілометрів на північ від Херсона зміцнили берег та греблі.

– Спрацювали за фактом, вже коли рвонуло, – зазначає KP.UA місцевий староста Олександр Ярковий. - Я розумів, приблизно які вулиці можуть постраждати насамперед. Зробили що могли. Тож замість 200 будинків у нас затопило лише 30.

Вода сюди дійшла третього дня. Загалом у Степанівці постраждали 68 господарств, де затопило господарські будівлі та інші будівлі. Звідси взагалі ніхто не виїжджав.

У деяких місцях вода досі не пішла. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

Вулиці залило нафтою

У Комишанах вранці 7 червня вже розпочалася евакуація.

– Спочатку не хотіли їхати навіть із крайніх будинків біля річки, – зітхає староста Катерина Рогова. - До одного маломобільного чоловіка, який важить під 200 кг, 6 червня приходили тричі! Наступного дня він уже сам ледве вийшов, його вже з води діставали. Одну бабусю зняли із другого поверху – перший поверх затопило. Через якийсь час дивимось – вона знову туди залізла! Ніхто не знає як.

Більшість евакуйованих мешканців давно повернулася. Когось із затоплених хат поселили в порожні хати, хтось живе у знайомих та родичів.

У селищі Зимовник того ж округу, на три кілометри ближче за Комишан до Херсона, люди живуть у наметах у дворах. Їх на прохання старости привіз благодійний фонд. Це село вкрите шаром нафти, яку під час повені вимило із труб. Тут проходить нафтопровід, раніше неподалік був нафтопереробний завод.

Селище Зимівник постраждав ще й через розлив нафти. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

В одному із чорних покритих масляними плямами дворів плаче жінка.

- Тут у мене були троянди, - показує на рештки чорних стебел, що стирчать з нафтової плями-озерця. - Щоліта приїжджали діти, онуки у мене проводили канікули - і все, затишку більше немає! Я стільки вкладала… Поїхала лише на кілька днів до дітей до Одеси… Папуги у двох клітках потонули.

Незважаючи на всі біди, люди не їдуть. У сусідньому Приозерному бабуся із затопленої небагатої хати так і не погодилася на евакуацію. Спала біля будинку у дворі, волонтери привозили їй гарячі обіди.

- Вчепилася в цей будиночок, та й годі. Хоча ми, українці, такі, будинок – це головне, цього не викорчувати ну ніяк, – зазначає староста. - Скільки я, пам'ятаю, просила евакуюватись – ні, ніхто не погоджувався! Усі до останнього сиділи, трималися за свої ліжка, подушки… А потім приходять, плачуть: «У нас «КАМАЗ» був – ми могли вивезти все…» Не слухали, а тепер усе затоплено – все, що все життя збирали, заради чого працювали - і нічого немає... Люди тримаються за свої будинки до останнього. Хоча куди вони підуть – світом бомжами?

У Людей, які пережили потоп, стало непридатним практично все майно. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

Будинки можуть потріскатися

Якось прискорити процес просушування будинків не можна – можна сподіватися лише на погоду.

– Хати мають висохнути самі, природним шляхом, – пояснює Катерина Рогова. – Я пропонувала: «Давайте будемо сушити – є електричні, газові», але мені будівельники пояснили, що стіни почнуть тріскатися. Добре, що зараз літо, але це довгий процес.

Також мешканцям докучає нестерпний сморід, який залишила річкова вода. Після кожного дощу селища огортає задушливий запах.

За особливу ціну у мешканців зараз лопати. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

- Навіть не знаємо, як його описати - змішалися і сморід гнилої риби, і каналізації, все разом, - намагаються пояснити місцеві. – Річкова вода була брудна, заражена, вона зібрала всю каналізацію, вигрібні ями… Та й мертвих тварин багато було, хто тільки не плавав у річці… Вся ця суміш потрапляла до будинків. Нині починається грибок. Коли сухо - ще більш-менш можна дихати, але коли проходить дощ - то смердить взагалі на все селище.

Люди сподіваються, що щось вдасться врятувати – відтирають, відмивають. Але чи встоять ці будинки потім, ніхто не знає.

- Навіть там, де вода стояла тільки в підвалі, просіла підлога - під нею просів грунт, - зітхає Катерина Рогова. – Мої люди вже стільки перенесли – окупація, підвали, обстріли, тепер – потоп… Після 2014 року дивилася фільм про Донбас і не розуміла – як вони просто сидять, готують їжу, коли так бахкає?! Але ми зараз так живемо. І на вибухи ніхто не реагує.

Передмістя Херсона щодня накривають ворожі обстріли. Тут встановлюють мобільні притулки. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

Спалило волонтерів, убило бабусю

Обстріл не вщухає ні вдень, ні вночі, але під Херсоном люди продовжують жити на вулицях. 29 червня обстріляли сусідню Білозерку за шість кілометрів за Комишанами – загинула 71-річна жінка, 20-річний хлопець отримав каліцтво. У самому Херсоні того ж дня під обстріл потрапив пункт роздачі гуманітарної допомоги – дві жінки-волонтери згоріли живцем, їхній колега обгорів.

- Зараз говоримо, а в мене за вікном увесь час бахає, - веде далі Катерина Рогова. – Пропонували переселяти людей до міста – є варіанти, щоби там ночували, а вдень приїжджали вичищати свої будинки. Не хочуть ніяк…

Навколишні населені пункти та Херсон постійно страждають від обстрілу. У самих Комишанах загинуло четверо людей. Є зруйновані повністю або частково будинки.

Загалом в окрузі в чотирьох селах (Комишани, Зимівник, Приозерне, Благовіщенське) затопило майже 270 будинків із 4200. Стільки ж – обстріляних. Деяким "пощастило" двічі: вранці був приліт, увечері – затопило. В одну хату в період сильних обстрілів 19 та 20 червня прилетіло двічі. Десь можна підлатати, комусь помешкання рознесло на цеглу.

Підтоплені будинки є у кожному селищі. Більшість із перших двох ліній чи вулиць біля річки затопило під стелю першого поверху. У деяких, кажуть місцеві, на другому поверсі була вода. Близько 30 будинків в окрузі вода залила на другий поверх, і близько 100 - повністю перший поверх. У Приозерному затопило третину будинків, у Зимівнику – 81 із 600 будинків.

Незабаром у місцевих з'являться нові потреби

- Людям потрібні меблі, побутова техніка. Посуд їм уже привезли, давали розкладачки, подушки, ліжко, ковдри, – перераховує Катерина Рогова. - Нема на чому спати, обідати - немає столів. Нема в чому прати.

Щодня староста зустрічає машини та розподіляє гуманітарну допомогу між «квартальними» - жителями, які потім роздають її у своїх кварталах. У когось – 500 будинків, у когось – 75.

Гуманітарка сьогодні – єдина можливість вижити. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

Ведмедик зі Львова та захована горілка

Іноді місцеві мало не плачуть над мішками та коробками – настільки їх може зворушити побачене. Видно, що деякі люди віддають останнє.

- Якась бабуся надіслала хустинку на голову, початі ліки, які у неї, мабуть, у холодильнику лежали, зубну пасту в потертій коробочці, - описує Катерина Рогова. - І вона ось це все витягла і передала людям... Я цей пакунок віддала теж бабусі одній - і вона так раділа, як дитина, цій хустинці... Люди передають частинку себе.

Днями до Комишан прибуло півтораметрове ведмежа – м'яка іграшка. З ним перефоткалися всі присутні.

– На ньому записка: «Знайомтеся, це Потапич, він зі Львова – для Херсона», – продовжує староста. - Приходять гумові чоботи, написано: "Херсоне, тримайся!" І серце жовто-блакитне. Пишуть: «Херсонці, ми з вами – вас не втопити!», «Ми хочемо ваших кавунів!» Різне пишуть... Є дитячі малюнки, листи... Так об'єдналися всі...

Листи жителі також передають ЗСУ, які тут служать, і діляться з ними гуманітаркою. Днями віддали близько десяти ящиків випічки, яку надіслали із ПТУ. Листи військові, кажуть місцеві, читають зі сльозами на очах.

- В одному з мішків на самому дні знайшли загорнуту в рушник пляшку горілки та записку: «Ми знаємо, що ви її знайдете в самому кінці, коли вже будете втомлені, і вона вам знадобиться», - посміхається Катерина Рогова. - Ми лише останні пару днів можемо трохи видихнути. У перші дні загалом спали по три години. Не знаю, скільки нервова система це витримає.

Староста каже, що гуманітарки приходить багато, навіть для свійських тварин. Фото: facebook.com/katrinkargapolova

На тему

Староста Комишан: Гірше потопу та обстрілів – окупація

Катерина Рогова до війни лише рік пропрацювала старостою, але сьогодні за своїх людей - горою.

– Я з ними пережила окупацію, – розповідає староста. – Про окупацію я можу книги писати, це окрема стаття життя, яку не зрозуміє той, хто її не пройшов.

Катерина Рогова «не пройшла за списками» – її шукали, проводили обшуки у батьків, викрадали «квартальних» із допитами.

- Виїхали з чоловіком за лічені години до того, як вдерлися до будинку на лівому березі, де я була, - згадує Катерина. - Нас врятував дощ - вранці пройшла сильна злива, і не було жодного блокпоста.

Виїхала лише, коли вже стало фізично неможливо ввозити гуманітарку для місцевих та допомагати їм. Хоча окупанти й раніше забороняли, але можна було якось викрутитись.

– Після підриву Антонівського мосту все вантажили на судна та човни і так переправляли, – згадує староста. – Я на лівому березі – чоловік на правому зустрічав. Аж раптом – цілий Речпорт ФСБешників… А човен уже пішов. На кожній коробці – моє прізвище та телефон, усередині – брошури з текстом «Україно, з тобою, ми в тебе віримо». Човен ходив туди-сюди цілий день, і лише вночі вивантажили.

Продуктові набори рятували людей – російське, кажуть, їсти було неможливо. Морозивом навіть діти плювалися.

- За гуманітаркою їздила з дітьми у машині – такі машини росіяни зазвичай уважно не перевіряли, – зазначає Катерина. - Я везла дуже дорогі ліки, що знеболюють, на кшталт морфію для ракових хворих. Дуже багато людей в окупації померло від раку та інсульту – не було медичної допомоги. Таблетки волонтери клали в пачки прокладок та заклеювали їх. Їх я складала на саме дно – бо прокладки брали і їх, і наші військові – використовують як устілки. Або викладала по одній платівці пігулок під килимок у багажник. Потім по п'ять штучок видавали людям – усі таблетки вже підписано. Не було ні корвалолу, ні валідолу, а якщо були – то за захмарними цінами та жахливої якості. Шампунь маленький коштував 400 гривень.

Особливо гуманітарка була важлива для тих, хто до окупації отримував пенсії на руки – вони не мали карток, і люди залишалися взагалі без копійки.

– Ми всі зараз розуміємо, як ми жили класно до війни, – зазначає Катерина Рогова. – І зараз треба це цінувати. Але гірше за потоп і обстріли – окупація, відсутність свободи. Головне, щоб зараз не було аварії на ЗАЕС. Ось так ми у Херсоні живемо. Але віримо, що все буде гаразд.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Что делать, если телефон перестал ловить сеть: инструкция от экспертов
Политека
2025-02-02T21:27:54Z
Заживляет язвы за 11 дней: ученые создали дешевую и эффективную лечебную повязку
Фокус
2025-02-02T21:00:16Z
Потусторонний мир существует: ученые шокировали открытием
TSN
2025-02-02T20:54:16Z
Семь игр покинут Xbox Game Pass в середине февраля 2025 года — успейте сыграть
GameMag
2025-02-02T20:09:55Z
Инсайдер назвал сроки проведения следующей презентации State of Play — Sony покажет новые игры для PlayStation 5
GameMag
2025-02-02T20:04:06Z
Sega через это уже проходила: Ветеран PlayStation Шон Лейден высказался о мультиплатформенном развороте Xbox
GameMag
2025-02-02T18:42:19Z
Однофамилица? Что известно о Зеленской, "замутившей" с российским блогером-молчуном Милохиным
Telegraf
2025-02-02T18:06:47Z
Официально: Electronic Arts завтра сообщит поклонникам о предстоящем тестировании Battlefield 6
GameMag
2025-02-02T17:34:54Z
Неуверенность опустошает их кошельки: ученые выяснили, какие геймеры ведутся на донат в играх
Фокус
2025-02-02T17:15:39Z
Гороскоп на неделю с 3 по 9 февраля: кого ждет карьерный взлет, а кого — новые поклонники
Marie Claire
2025-02-03T01:00:30Z
Чувства и феномены: 7 причин прочитать новый номер «Вокруг света»
Marie Claire
2025-02-02T22:45:50Z
6 действенных лайфхаков, чтобы сохранить бананы свежими надолго
Marie Claire
2025-02-02T22:01:49Z
Что нельзя делать, если внезапно проснулись ночью
Gazeta UA
2025-02-02T20:12:20Z
Шоколадно-сливочное наслаждение: рецепт сметанного желе с какао, которое тает во рту
Знай
2025-02-02T19:51:14Z
Любимцы Фортуны: 5 знаков Зодиака, которых в феврале ждет сюрприз от Вселенной
Marie Claire
2025-02-02T19:00:52Z
Забудете о пятнах: действенный лайфхак защитит одежду от тонального крема
Gazeta UA
2025-02-02T18:45:45Z
Ювелирный гардероб по возрасту: какие украшения с бриллиантами подойдут именно вам
Marie Claire
2025-02-02T18:00:19Z
5 знаков Зодиака ждут судьбоносные события в любви: что принесет неделя с 3 по 9 февраля
Telegraf
2025-02-02T17:18:58Z
Огненная ночь в России: где в этот раз взрывались дроны и горели НПЗ
Comments UA
2025-02-02T23:48:04Z
Безуглая высказалась про убийство сотрудника ТЦК на Полтавщине: казалось бы, при чем здесь Сырский
Comments UA
2025-02-02T23:21:36Z
Судья требовал от мужчины "наконец повзрослеть": что сделал осужденный, детали
Фокус
2025-02-02T20:06:51Z
Потерял 67 тысяч гривен из-за "помощи" от благотворителей: мошенники выманили деньги у жителя Сумщины
TSN
2025-02-02T19:55:21Z
На Днепропетровщие прогремел взрыв возле ТЦК: что известно о последствиях
Comments UA
2025-02-02T19:48:27Z
Взрыв в Павлограде: Потерпевший получил легкое ранение
Gazeta UA
2025-02-02T19:39:55Z
В Полтаве возросло количество погибших детей - жертв удара РФ
Comments UA
2025-02-02T18:57:50Z
В Москве гремят взрывы, пожар и паника: что происходит. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-02T18:27:01Z
Полтавский ТЦК: Лишь заключение лиц, причастных к убийству воина ВСУ, будет недостаточным
Апостроф
2025-02-02T17:57:52Z
"Арсенал" жестко потроллил Холанда
Telegraf
2025-02-02T21:30:50Z
Ястремская потерпела поражение в сверхсложном финале турнира в Линце
TSN
2025-02-02T19:43:03Z
"Интер" на последних минутах вырвал ничью против "Милана" в чемпионате Италии
TSN
2025-02-02T19:21:37Z
Украинский футболист отметился благородным поступком в новом клубе
Telegraf
2025-02-02T19:12:46Z
Известный украинский футболист оказался в машине с наркоторговцем в момент его задержания в Ужгороде
ZN UA
2025-02-02T18:36:31Z
Сделка десятилетия: "Лейкерс" и "Даллас" согласовали обмен звезд лиги
ZN UA
2025-02-02T15:49:56Z
Усик против Кличко: промоутер боксера ответил, возможен ли поединок
Фокус
2025-02-02T14:57:39Z
"Динамо" готовит трансферную бомбу: в деле замешан агент Роналду
Telegraf
2025-02-02T14:45:51Z
"Должен выйти и забрать титул": Дэвис оценил свои шансы в бою с Беринчиком
Корреспондент
2025-02-02T13:27:03Z
Враг продвинулся в Донецкой области — DeepState
TSN
2025-02-02T23:18:19Z
Российские захватчики атакуют Украину ударными БпЛА: карта тревог
TSN
2025-02-02T22:36:51Z
Как сражается 155 бригада под Покровском после скандала с СОЧ: репортаж с фронта
TSN
2025-02-02T22:18:38Z
Война — день 1076: обстрелы мирных городов и инциденты у ТЦК
Telegraf
2025-02-02T22:03:38Z
Зима решила вернуться: синоптик рассказала, где 3 февраля будет -4 и снег
Новости Украины
2025-02-02T20:33:09Z
Подтверждать отсрочку больше не нужно: кого оставят в покое до конца военного положения
Знай
2025-02-02T19:36:09Z
Оккупанты похвастались, сколько заработали на продаже квартиры Зеленского в Крыму
Comments UA
2025-02-02T19:33:55Z
Счастливчики недели: три знака Зодиака, которым повезет с 3 по 9 февраля 2025 года
Фокус
2025-02-02T19:30:23Z
На фронте в Курской области ликвидирован российский вице-губернатор
UAToday
2025-02-02T19:27:15Z
Жадан презентовал новый альбом на станции метрополитена в Харькове
Фокус
2025-02-03T00:00:55Z
Елена Тополя ошеломила мистическим случаем после смерти Скрябина: "Почувствовала его присутствие"
TSN
2025-02-02T21:06:44Z
Макс Чмерковский восхитил фото сразу с тремя сыновьями в их доме в США
TSN
2025-02-02T20:09:10Z
Умерла актриса сериала "Игра в кальмара 2" и фильма "Поезд в Пусан": подробности
Фокус
2025-02-02T19:51:55Z
"Ну не был он революционером, обладателем дум и борцом с режимом": артист раскритиковал покойного Скрябина
Апостроф
2025-02-02T17:03:27Z
Игорь Пустовит рассекретил новый роман и показался в объятиях возлюбленной
TSN
2025-02-02T15:12:58Z
От трагедии к искусству: как живопись дала второй шанс
ZN UA
2025-02-02T15:04:50Z
Ирина Сопонару восхитила фото с мужем-иностранцем и как они развлекались в Лондоне
TSN
2025-02-02T14:54:47Z
Ольга Сумская призналась, как поцеловалась в губы с Козловским и как потом на нее обижался муж
TSN
2025-02-02T14:21:12Z
Уроки языка: как сказать на украинском «мнимый»
ZN UA
2025-02-03T01:04:05Z
Пряталась 7 лет в подвале: в доме мужчины в Китае тайно жила бывшая владелица жилья
Фокус
2025-02-03T00:45:52Z
РосСМИ сообщили об атаке дронов на Волгоград
Корреспондент
2025-02-03T00:24:16Z
От 17 до 59 тысяч гривен: за что военнообязанные могут получить штраф в феврале
Знай
2025-02-02T23:30:20Z
День Симеона и Анны: история и запреты праздника
ZN UA
2025-02-02T23:00:40Z
Церковный праздник 3 февраля: что нельзя делать сегодня, чтобы не призвать беду
Telegraf
2025-02-02T22:21:46Z
День ангела 3 февраля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-02-02T22:18:51Z
3 февраля 2025 года: святых Симеона и Анны - что сегодня нельзя делать
Фокус
2025-02-02T22:00:06Z
Зеленский: В Курской области ударили по командному пункту с десятками ключевых офицеров КНДР и РФ
ZN UA
2025-02-02T21:51:56Z
Диетолог назвал лучшие продукты для вечернего рациона, которые помогут восстановить качественный сон
Gazeta UA
2025-02-02T22:36:31Z
От недосыпа до болезни: почему вы постоянно устали и как это исправить
Знай
2025-02-02T21:51:46Z
Метапневмовирус атакует: чем этот вирус отличается от гриппа и стоит ли волноваться
Знай
2025-02-02T20:51:09Z
Чтобы рассада не погибла - важный совет огородникам
Gazeta UA
2025-02-02T20:09:30Z
Родителям нужно срочно обновить данные детей: с 1 марта можно не получить медуслуг
Знай
2025-02-02T19:21:19Z
Страдают настроение и сон: ученые рассказали, как на нас влияет дефицит витамина D
Фокус
2025-02-02T19:12:48Z
Зима не поцелует вас в сухие губы: как сохранить их мягкость и нежность в холодное время года
Знай
2025-02-02T18:51:34Z
Вентиляция стала нашим врагом: ученые выяснили, что она разгоняет вирусы по больницам
Фокус
2025-02-02T18:36:11Z
Убийственный воздух: ученые рассказали, как его загрязнение уничтожает нашу печень
Фокус
2025-02-02T17:45:12Z
Канада и Мексика вводят пошлины на импорт США
Корреспондент
2025-02-02T23:27:36Z
Нацбанк хочет изменить порядок открытия и закрытия счетов
Хвиля
2025-02-02T23:00:42Z
Клиентам не поздоровится: ПриватБанк меняет условия кредитных карт – платить придется больше
Знай
2025-02-02T20:30:02Z
Пенсионерам подняли выплаты на 600 гривен: какую категорию внесли в список
Знай
2025-02-02T18:36:30Z
Бензин стал роскошью: водителей ждет мощный удар по кошелькам
Знай
2025-02-02T18:06:28Z
Главное за 2 февраля: лимиты на переводы денег, графики отключений газа и новые правила для ТЦК и ВЛК
Знай
2025-02-02T17:57:36Z
Прощай, старая купюра! Евро готовится к первому обновлению дизайна за 23 года
Знай
2025-02-02T17:21:11Z
Минус 42 млн в бюджет: на Буковине таможенники и пограничники способствовали контрабанде электронных сигарет
Апостроф
2025-02-02T16:42:33Z
Торговая война России и Китая: Москва впервые отвечает на удары Пекина и проигрывает. ВИДЕО
Новости Украины
2025-02-02T16:21:40Z
Болид Mercedes стал одним из самых дорогих в мире
Корреспондент
2025-02-02T15:30:41Z
Техосмотр авто в Польше: кому из украинцев нужно проходить
Знай
2025-02-02T13:51:46Z
Tesla собирается выпускать более дешевые электрокары
Gazeta UA
2025-02-01T12:03:42Z
Известный гонщик оказался в коме после ужасного ДТП
Telegraf
2025-02-01T10:00:52Z
Инженер превратил старый мотоцикл в самый быстрый в мире пенни-фартинг – фото
TSN
2025-01-31T19:36:08Z
Водитель на год бросил авто в аэропорту: какую шокирующую сумму он должен заплатить за парковку
TSN
2025-01-31T14:42:53Z
Гость из 2000-х: обнаружен культовый американский спорткар в заводской упаковке
Фокус
2025-01-31T13:12:14Z
800-сильный монстр: тюнеры скрестили старый универсал Mercedes W123 и Toyota Supra
Фокус
2025-01-31T12:12:55Z
Доступная роскошь: лучшие подержанные авто премиум-класса
Фокус
2025-01-31T09:51:20Z
Шольц и Стармер обсудили помощь Украине на встрече в резиденции премьер-министра Велиткобритании
ZN UA
2025-02-03T01:00:05Z
США выдвинули ультиматум Панаме относительно канала
Корреспондент
2025-02-03T00:57:57Z
Трамп начал осознавать всю серьезность в российско-украинской войне - Кулеба
TSN
2025-02-03T00:48:06Z
В Украине могут снизить мобилизационный возраст до 21 года – эксрадник Залужного
TSN
2025-02-03T00:27:59Z
Шольц высказался о новых торговых пошлинах Трампа
ZN UA
2025-02-03T00:19:56Z
Европейские политики будут "махать хвостиком" у ног Трампа - Путин
Gazeta UA
2025-02-03T00:12:47Z
Трамп заявил, что введение пошлин может ударить по экономике США, но "оно того стоит"
TSN
2025-02-02T23:48:00Z
Нетаньяху вылетел в Вашингтон на встречу с Трампом
Корреспондент
2025-02-02T23:01:51Z
В Грузии продолжаются массовые протесты: полиция применяет силу, задержан экс-мер Тбилиси
ZN UA
2025-02-02T22:51:25Z