Росія «грає на межі» у темі продовження Чорноморської зернової угоди – представниця Великої Британії в ООН
Щоразу перед продовженням Чорноморської зернової угоди Росія "грає на межі дозволеного" у питанні забезпечення продовольством людей у всьому світі. Таку заяву постійної представниці Великої Британії в ООН Барбари Вудворд цитує Anadolu Agency.
Вона сказала, що не впевнена у продовженні Чорноморської зернової угоди, термін якої спливає 18 липня.
"Я не впевнена в її продовженні. Не знаю, чи входить це у плани Росії, але я знаю, що ООН робить все можливе, і Велика Британія зробить все можливе", - зазначила Барбара Вудворд.
Щодо обіцянки Росії надати безкоштовне зерно африканським країнам, вона сказала: "Я взагалі не сприймаю ці слова за чисту монету".
Під час пресконференції в ООН Барбара Вудворд зауважила, що Росія зловживає своїм становищем в Раді Безпеки. Час тимчасового очільництва Великобританії в Раді Безпеки Вудфорт хоче використати, щоб вчергове розповісти про військові злочини країни-агресорки.
"Сильні країни нехтують своїми обов'язками, і ми хочемо бути рушієм прогресу, щоб змінити це. Ми використаємо наше головування для того, щоб правда про військові злочини Росії була почута і ще раз закликати РФ припинити війну", - додала Барбара Вудворд.
Пані посол зауважила, що для вирішення цих питань Велика Британія діятиме в координації з іншими країнами-членами ООН. Також вона додала, що Рада Безпеки потребує реформування і розширення. У цьому контексті Великобританія підтримує включення Індії, Бразилії, Німеччини, Японії та африканських країн до складу Ради.
Нагадаємо, Чорноморську зернову ініціативу уклали в липні 2022 року, декілька разів її продовжували. У травні 2023 року Росія погодилася пролонгувати угоду лише на 60 днів.
Згодом на зустрічі з російськими "воєнкорами" Путін сказав, що роздумує над виходом із зернової угоди. Очільник Кремля заявив, що зернові коридори начебто використовуються для постачання зброї.
Починаючи з 26 червня Спільний координаційний центр не видав дозволу на приєднання до чорноморської зернової ініціативи жодному новому суховантажу.