У Києві, в Михайлівському Золотоверхому соборі, попрощалися із письменницею Вікторією Амеліною, яка загинула внаслідок обстрілу російськими окупантами Краматорська. На прощання прийшли письменники, журналісти, правозахисники, рідні та друзі.
Життя Віторії обірвалося 1 липня через поранення, несумісне з життям.
У день обстрілу письменниця перебувала у Краматорську разом із колумбійськими колегами. Коли вони вечеряли в ресторані у центрі міста, російські окупанти завдали ракетного удару по цій будівлі, внаслідок чого Вікторія отримала тяжкі поранення.
Чин похорону Вікторії Амеліної відбудеться 5 липня о 15:00 у Гарнізонному храмі Петра і Павла у Львові. Поховають письменницю на Личаківському цвинтарі.
Читайте також:
- Ракетний удар по Краматорську: поранення отримала українська письменниця Вікторія Амеліна
- Не стало Вікторії Амеліної, — Український ПЕН
- Зупинити звірства: Український ПЕН і ГО Truth Hounds виступили із заявою щодо поранення письменниці та правозахисниці Вікторії Амеліної
- Прощання з Вікторією Амеліною відбудеться 4 липня в Михайлівському Золотоверхому соборі. Похорон — 5 липня у Львові
- Загибель письменниці Вікторії Амеліної: «На полицях більшає книжок, авторів яких вбили росіяни»
- Гроші від продажу книги Вікторії Амеліної «Синдром листопаду» направлять на організацію літературного фестивалю
Вікторія Амеліна — письменниця та громадська діячка, членкиня Українського ПЕН. У її творчому доробку - роман «Синдром листопаду, або Homo Compatiens» (2014 рік), дитяча книжка «Хтось, або Водяне Серце» (2016 рік), роман «Дім для Дома» ( 2017 рік), «Е-е-есторії екскаватора Еки» (2021 рік).
Тексти Вікторії Амеліної публікувалися в перекладах польською, чеською, німецькою, нідерландською та англійською мовами. Нещодавно роман «Дім для Дома» було перекладено іспанською мовою.
У 2021 році Вікторія стала лауреаткою літературної Премії імені Джозефа Конрада. Того ж року заснувала Нью-йоркський літературний фестиваль, що відбувався в селищі Нью-Йорк у Бахмутському районі Донецької області.
З літа 2022 року Вікторія Амеліна приєдналася до правозахисної організації Truth Hounds, з командою якої вона працювала як документаторка воєнних злочинів на деокупованих територіях на сході, півдні та півночі України, зокрема у Капитолівці на Ізюмщині, де знайшла щоденник убитого росіянами письменника Володимира Вакуленка.