Колишній командувач окупаційними військами в Україні Суровікін не з'являвся на публіці після заколоту Пригожина. У розвідці Великої Британії окреслили причини та наслідки.
Заколот погіршив "лінію розлому"
У розвідці зауважили, що на людях не з'являвся не лише "сирійський м'ясник". Заступника міністра оборони Росії Юнуса-Бек Євкурова також не було під час виступу Шойгу, який транслювали по телебаченню 3 липня.
"Повідомлення про арешт Суровікіна не можуть бути підтверджені, але влада, ймовірно, підозрюватиме його через тривалий зв'язок із "Вагнером", починаючи з його служби в Сирії з 2017 року" – зазначили у Міноборони Британії.
При цьому Євкуров також спілкувалися з Пригожиним на відео, яке стало публічним під час "вторгнення" вагнерівців в Ростов-на-Дону.
Хоча Суровікін широко відомий на Заході своєю жорстокою репутацією, він є одним із найбільш шанованих старших офіцерів російської армії. Будь-які офіційні санкції проти нього можуть викликати розбіжності. Підозра, яка потенційно впала на старших офіцерів, підкреслює, як невдале повстання Пригожина погіршило лінії розлому, що існують у спільноті національної безпеки Росії,
– підсумували у британській розвідці.
Після заколоту Суровікіна обмежили в діях
- Представник ГУР Андрій Юсов підтвердив, що в Росії розслідують діяльність Суровікіна щодо ймовірної підтримки Пригожина. Після заколоту генерала деякий час був обмежений в пересуванні.
- Також у країні-агресорці розслідують, чи справді Суровікін сприяв заколоту та відмовився давати команду про завдавання авіаудару по колоні ПВК "Вагнера".
- Згодом "м'ясника" відпустили. Однак, Юсов зауважив, що наразі зарано робити висновки про подальшу долю російського генерала.