MY.UAНовини
Чи законні 8 років СІЗО і хто допоміг пронести вибухівку: все про вибухи у Шевченківському райсуді
Чи законні 8 років СІЗО і хто допоміг пронести вибухівку: все про вибухи у Шевченківському райсуді

Чи законні 8 років СІЗО і хто допоміг пронести вибухівку: все про вибухи у Шевченківському райсуді

Події у Шевченківському райсуді Києва залишили багато питань. Чого добивався Ігор Гуменюк, підриваючи в будівлі чи то гранати, чи саморобні бомби? Де міг їх взяти і як приховати від конвою? Чи безпечні наші суди, якщо спеціальна охорона і металодетектори не змогли запобігти шокуючому інциденту?

Деякі користувачі соцмереж зараз намагаються представити вчинок колишнього бійця добробата «Січ» як геройство зневіреної людини, а його самого - як жертву судової системи, що протримала людину в СІЗО майже 8 років, але так і не змогла довести провину.

Це було порушення? Чи це така практика, що дісталася нам від радянських часів і залишається цілком законною?

За допомогою правників KP.UA намагалася шукати відповіді.

Такий час, що можливо все

Після вибухів у Шевченківському суді міністр МВС Ігор Клименко озвучив кілька версій: вибухівка могла бути в залі, туалеті чи приміщенні (конвойній кімнаті), в якому Гуменюк забарикадувався перед тим, як бійці поліцейського спецназу пішли на штурм. Також він не виключив, що підсудний міг принести небезпечні предмети із собою. Тобто вивезти їх із слідчого ізолятора, де перебував усі роки з моменту арешту.

- Коли арештованого вивозять із СІЗО, він має пройти три огляди: перед накопичувальною (кімнатою, де чекають наповнення в автозак), перед завантаженням у спецавтомобіль та перед рамкою на вході до суду, - каже адвокат Олександр Сирота. – Все, що дозволяється ув'язненому брати із собою до суду – це матеріали щодо кримінальної справи. Я можу припустити, що якусь із перевірок було проведено недбало, але щоб усі три пропустили підозрілі предмети, повірити важко. Хоча... зараз такий час, що, здається, можливе все.

Тим часом з'явилася інсайдерська інформація, яка поки що нічим не підтверджена: ніби в камері, де містився Ігор Гуменюк, знайшли сліди вибухівки. Колишній голова Державної пенітенціарної служби, а нині адвокат Сергій Старенький нагадує, що у серпні 2018 року під час бунту бійці «Торнадо» застосовували саморобні вибухові пристрої.

– А у березні 2020 року у сміттєвому ящику на внутрішній території Лук'янівського СІЗО було знайдено дві гранати та запали до них. Тому стверджувати, що ізолятор повністю чистий від вибухонебезпечних предметів, я не брався б, - каже Сергій Старенький. – Але хочу зазначити, що Гуменюка супроводжувала Нацгвардія, а її конвоїри ретельніше за поліцію проводять огляд. Можна припустити, що гранати або їхні аналоги заарештованому передав хтось із конвоїрів дорогою до суду і допоміг пронести повз металодетектор, але це зовсім крайня версія.

Справа Ігоря Гуменюка могла затягуватися ще й через те, що його вважали «політичною». Фото: УНІАН

Чия зона відповідальності

Для забезпечення безпеки судів у квітні 2019 року було створено Службу судової охорони. Проте в.о. керівника Віктор Мороз одразу зняв із себе відповідальність, заявивши, що конвойний вхід та конвойні приміщення у суді – це зона Нацполіції та Нацгвардії.

- Служба судової охорони відповідальна за вхід, яким користуються судді, працівники та відвідувачі судів. Це рамка та пропускники. Хоча мені не раз доводилося спостерігати, як співробітники судів проходять повз рамку, просто вітаючись з охоронцем, - розповідав нам один із співробітників столичного суду.

Отже, версія про те, що вибухівку до суду занесли, цілком має право на життя. Тим більше, що у 2004 році прецедент уже був: 9 лютого у Дарницькому районному суді столиці вибухнув пристрій, встановлений у туалеті.

На думку співрозмовника, під «підозрою» може бути евакуаційний вихід із суду, який металодетектором не обладнаний.

- Цей вихід завжди закритий, але десь ключі є. Двері повинні бути під сигналізацією і поле відеокамери, але я не можу ручатися, що вони завжди і скрізь працюють без перебоїв.

Місія нездійсненна

У те, що вибухівка могла бути захована у конвойній кімнаті, наші співрозмовники не вірять. Ці кімнати, за інструкцією, повинні перевірятися тричі на день. Найімовірніша версія про схованку в туалеті. Знову ж таки за інструкцією, відхожі кімнати повинні бути при конвойних кімнатах, але з усіх правил бувають винятки. У Шевченківському суді конвойованих водили до туалету, призначеного для відвідувачів.

– Просто перекривається вхід, і люди чекають, доки не виведуть заарештованого, – пояснює Сергій Старенький. - Туалет досить захаращений, я припускаю, що там можна було щось приховати.

Туалет розташований поблизу входу до суду. Підірвавши першу гранату, Ігор Гуменюк, очевидно, розраховував на ефект несподіванки та кинувся до пропускника. Але конвойні та охорона, які опинилися на шляху, унеможливили втечу. Підсудний закрився в конвойній кімнаті, взявши заручника з-поміж своїх супроводжуючих. Там, за версією глави МВС Ігоря Клименка, він підірвав себе під час штурму другою гранатою, поранивши двох співробітників КОРДу.

Про можливих спільників Гуменюка в поліції не говорять, хоча важко повірити, що на таку авантюру він готовий був піти один. Можливо, хтось чекав на нього біля дверей суду на машині, але план зазнав провалу.

Історія Гуменюка: перша граната була під Радою

Ім'я Ігоря Гуменюка стало широко відомим після вибуху гранати під Верховною Радою 31 серпня 2015 року. Тоді смертельні поранення отримали чотири солдати-строковики Національної гвардії, які стояли в оточенні. Більше ста людей отримали різного роду травми.

Сам Гуменюк був серед мітингувальників проти ухвалення закону «про особливий статус Донбасу». На той час він уже встиг повоювати в АТО у складі добробату патрульної служби поліції «Січ».

Тодішній міністр МВС Арсен Аваков заявив, що у Гуменюка знайшли одну цілу гранату і чеку після вибуху. Причетність пересічного міліціонера до вибуху підтверджувало зняте журналістами відео. Разом з Ігорем було затримано Сергія Крайняка, який прикривав підготовку до вибуху димовою шашкою. Заарештованих взяла під своє крило "Свобода", яка багато разів просила суд випустити підозрюваних на поруки.

Сергій Крайняк вийшов із СІЗО через 4,5 роки. Клопотання про зміну запобіжного заходу Ігорю Гуменюку не задовольнили жодного разу.

Зараз багато юристів та активістів звинувачують у його загибелі прокуратуру, яка наполягала на утриманні обвинуваченого в СІЗО, і суд, який не поспішає виносити вирок. Мовляв, 8 років утримання під вартою – це довготривале катування, яке довело людину до відчаю.

У 2015 році Ігорю Гуменюк кинув гранату під Верховною Радою через що загинули 4 нацгвардійці. Фото: REUTERS

Позиція ЄСПЛ: це порушення, але не катування

В даний час закон встановлює граничний термін тримання під вартою тільки для досудового слідства: 6 місяців у кримінальному провадженні за злочинами невеликої або середньої тяжкості, 12 місяців - за тяжкими або особливо тяжкими злочинами. У випадку з Гуменюком цієї норми було дотримано.

Щодо судового слідства, то Кримінально-процесуальний кодекс говорить лише про «розумні терміни», не роз'яснюючи, що це таке. Подовжуючи тримання під вартою, суд зазвичай посилається на аргументи прокуратури та своє внутрішнє переконання.

- Фактично терміни тримання під вартою обмежені терміном покарання, яке загрожує обвинуваченому. Наприклад, якщо максимальна санкція статті 12 років, то після закінчення цього часу людину з-під варти мають неодмінно звільнити, але суд триває. Ігор Гуменюк, обвинувачений у смерті чотирьох співробітників правоохоронних органів та за низкою інших тяжких статей, «йшов» на довічне ув'язнення, - зазначає адвокат Сергій Старенький.

Водночас є позиція Європейського суду з прав людини, яка свідчить, що тримання під вартою понад п'ять років без вироку є порушенням права на справедливий суд. Але до тортур ЄСПЛ таку ситуацію не прирівнює.

Спроби обмежити термін судових процесів робилися багато разів. Зокрема, у серпні минулого року Кабінет міністрів вніс до Ради законопроєкт № 7688, яким пропонувалося обмежити сукупний термін утримання під вартою під час судового розгляду до:

  • 12 місяців з нетяжких злочинів,
  • 24 місяців з тяжких злочинів,
  • 48 місяців за особливо тяжкими.

Карта законопроєкту на сайті Верховної Ради свідчить, що законопроєкт лежить без руху.

Думка адвоката

«Він постійно думав, що дадуть довічне, і дуже просився на фронт»

KP.UA поспілкувалася з одним із адвокатів Ігоря Гуменюка – Олександром Свиридовським

- Олександре, чому так довго тягнеться суд? Це суб'єктивні чи об'єктивні причини?

– Причини різні. Наприклад, кілька разів змінювався склад суду. Я звертаю увагу: Шевченківський суд начебто у Києві, а комп'ютер чомусь весь час обирає для розгляду цієї справи суддів – вихідців із Донецького регіону. Один йде у відставку або на лікарняний, інший приходить такий самий.

– Регіон має якесь значення?

- Безперечно. Ця справа політична, мені здається, що хтось хоче, щоб призначали суддів, які більш контрольовані.

– Але були й проблеми із судом присяжних.

– Перший склад сам усунув деяких присяжних, бо пропускали засідання. Коли розпочалася повномасштабна війна, майже всі присяжні втекли з України. У нас 2022 року справа майже не розглядалася.

А потім двом присяжним виповнилося 65 років. Одного – молодого - мобілізували, і його не було ким замінити. Призначили новий суд присяжних, і справу почали слухати спочатку.

- Ви казали, що у рамках справи виграли Європейський суд.

- Європейський суд вважає, що утримання під вартою понад 5 років – це надто великий термін, і органи судової влади мають дуже ретельно обґрунтовувати своє рішення, наприклад, новими обставинами. У нашій справі є рішення ЄСПЛ «Крайняк проти України». Подавали дві заяви. Одну писав Крайняк - інший обвинувачений. Другу – Крайняк та Гуменюк.

Друге незабаром має розглядатися, а на першому Європейський суд констатував, що український суд не виявив достатньо старанності і не навів достатньо підстав для продовження тримання під вартою. Я на цій підставі заявляв відведення останньому судді, але ніхто не реагує.

- Відведення судді теж спричиняє зволікання у розгляді справи.

- З одного боку – так. Але що робити, якщо суддя повністю порушує право на захист. Зараз, коли розпочався новий розгляд справи, він замість прокурора оголошує нібито докази провини, не дає мені слова, поки не вивчить справи, вибірково зачитує те, що вважає за потрібне.

Я казав судді, що він підтримує звинувачення замість прокурора. Немає інших способів реагування на такі дії, окрім заяви про відведення.

- Із резонансних постмайданівських справ лише Ігор Гуменюк залишався під вартою. Група Віти Заверухи, які звинувачуються у вбивстві Олеся Бузини, давно на волі. Їхні справи теж тягнуться до нескінченності, але тут претензій ні в кого немає.

- Я багато разів неофіційно розмовляв із суддями апеляційної інстанції. Там розуміють, що у нашій справі є порушення. Але кажуть: ми не хочемо втручатися, нехай запобіжний захід змінює перша інстанція.

Ми оскаржували кожне рішення Шевченківського суду – понад 30, але апеляція на себе відповідальність брати не хоче.

- Під час перебування у СІЗО у Гуменюка були проблеми, чи він скаржився на умови, співкамерників?

- Ні, він нічого про це не говорив, хоча я його постійно запитував. Ігор останній рік був дуже пригніченим, але не через погане утримання.

- Із СІЗО підзахисні намагаються вирватися до колонії, бо там трохи більше свободи пересування та є можливість просити умовно-дострокове. Але Ігореві загрожував довічний строк – та ж камера.

- Він постійно думав, що дадуть довічне, він постійно просився на фронт. Адже інших ув'язнених відправляють, а він теж має бойовий досвід.

Писав заяви... Але ж йому сказали: воювати не пустимо, а на обмін не хочеш? Можемо включити до списків.

- Це, напевно, був недобрий жарт.

- Ні, серйозно, начальник якийсь говорив. У політичному сенсі це могло б скомпрометувати «Свободу», і справа втратила б актуальність – обвинувачений втік до Росії.

- Ви знаєте, що Ігор підірвав у суді – гранату чи саморобну вибухівку? Пишуть різне.

– Не знаю, ніхто нічого не знає. Я був у суді, у залі. Спочатку почули, як удари об метал, ми навіть подумали - прильоти, може. Потім звуки точно як вибухи. А потім – автоматна черга. Сам дуже шокований тим, що сталося.

- Ви казали, що припускаєте: Гуменюка міг застрелити КОРД.

- Можливо, але точно нічого сказати не можу, поки не буде експертного висновку про смерть.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Коснется всех, кто имеет свою квартиру или дом: украинцев начали вызывать в налоговую – с чем это связано
Знай
2025-07-07T10:36:17Z
Казахстан усложнил транзит российских грузов
Корреспондент
2025-07-14T17:18:49Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
В Минэнерго сменят руководителя - СМИ
Корреспондент
2025-07-14T22:27:11Z
Меньше документов и дополнительные 14 тысяч гривен: что изменилось для получателей соцвыплат с июля
Знай
2025-07-14T20:06:44Z
Курс валют на 3 июля: сколько стоят доллар, евро и злотый
TSN
2025-07-03T07:09:36Z
Новые соцстандарты: в Украине готовят тройной перерасчет пенсий – как изменятся выплаты
Знай
2025-07-08T10:51:11Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Врач назвала среднюю продолжительность жизни мужчин в Украине: статистика впечатляет
TSN
2025-07-14T22:15:17Z
Этим людям может навредить черника: кому ее следует избегать
Comments UA
2025-07-07T14:21:28Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Почему женщины не в восторге от «big dick», как об этом думают мужчины
Comments UA
2025-07-14T21:57:26Z
Что произойдет, если регулярно засыпать после полуночи
Gazeta UA
2025-07-14T21:42:28Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Как вывести жирное пятно - простые и действенные способы
Gazeta UA
2025-07-13T20:22:13Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
На выборах Украину ждут три варианта, а настоящая война начнется через пять лет – интервью с Аркадием Бабченко
Telegraf
2025-07-08T05:03:41Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
"Это сигнал, что мы едины" - в Норвегии довольны договоренностью США и НАТО по поставке оружия Украине
Gazeta UA
2025-07-14T22:39:37Z
Келлог провел встречу с Зеленским: о чем говорили
Gazeta UA
2025-07-14T22:06:55Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
"Осыпает всех кучею лжи": Трамп удивил резким заявлением о Путине
TSN
2025-07-08T17:12:24Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
На линии фронта появились редкие хищники, занесенные в Красную книгу
Gazeta UA
2025-07-07T07:33:40Z
Поймают волну успеха - три знака станут нереально богатыми во второй половине лета
Gazeta UA
2025-07-14T22:42:49Z
На фронте погиб журналист Богдан Заяц
TSN
2025-07-14T21:12:42Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Известного украинского певца нагло ограбили в Италии: "Разбили стекло и украли все"
TSN
2025-07-13T16:45:12Z
Хайди Клум очаровала редким кадром со взрослыми сыновьями
Апостроф
2025-07-10T08:15:43Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
17-летняя дочь Евгения Кошевого показала стройную фигуру и очаровала красотой в атмосферном фотосете
TSN
2025-07-14T19:42:58Z
Анна Саливанчук похвасталась пышными формами на пляже и взбудоражила воображение пикантными фото
TSN
2025-07-14T19:42:32Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Тимур Мирошниченко сменил имя приемному сыну: жена ведущего объяснила почему
TSN
2025-07-08T16:24:03Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Крупнейший порт Европы готовится к войне с Россией — что известно
TSN
2025-07-08T21:27:03Z
День крещения Киевской Руси: история
ZN UA
2025-07-14T22:34:53Z
Беременность-сюрприз: девушка узнала о ребенке за 17 часов до его рождения
TSN
2025-07-14T21:21:38Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Производит истребители МиГ-29 и МиГ-31: Силы обороны атаковали завод в Подмосковье
Фокус
2025-07-11T11:43:06Z
Первые дальнобойные ракеты, профинансированные Германией, поступят в ВСУ в конце июля
Апостроф
2025-07-12T12:34:52Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Нереальная вкуснота за 15 минут: приготовьте персиковые слойки с медом и мороженым
Telegraf
2025-07-12T09:15:40Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
День ангела 7 июля: кого и как поздравлять с именинами
TSN
2025-07-06T21:21:17Z
На что мужчины сразу обращают внимание, когда влюбляются
Comments UA
2025-07-14T21:12:38Z
Недооцененная трава: какие преимущества шалфея над другой зеленью
Gazeta UA
2025-07-14T21:06:42Z
Сливочное масло – где можно использовать, кроме кухни
Gazeta UA
2025-07-06T08:30:27Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Гороскоп на неделю 7-13 июля для всех знаков Зодика: недобитые бывшие Овнов, момент истины Стрельцов и удар для Раков
Знай
2025-07-07T01:30:18Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Автобус с детьми слетел в кювет и перевернулся во Львовской области: что с пострадавшими
Telegraf
2025-07-09T20:18:18Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
В ряде городов прогремели взрывы
Корреспондент
2025-07-14T22:48:45Z
В Херсоне россияне убили беспилотником пожилую женщину
Корреспондент
2025-07-14T21:36:58Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Звук умирающего в Альпах ледника может заставить плакать кого угодно
Фокус
2025-07-09T12:09:04Z
Илон Маск оскандалился из-за размышлений своего чат-бота
Апостроф
2025-07-09T07:52:36Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
Что будет, если Земля будет вращаться еще быстрее: ученые предупредили о катастрофе
TSN
2025-07-14T19:42:35Z
Археологи нашли гробницу полную сокровищ правителя мая: видео
TSN
2025-07-14T19:42:06Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
Секретные коды ChatGPT: как легко управлять ИИ, чтобы добиваться успеха
Фокус
2025-07-08T16:21:46Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Усик прибыл в Лондон на реванш с Дюбуа — встретился с Брэнсоном и представил украинскую мозаику
ZN UA
2025-07-14T21:58:42Z
"Реал" оформил трансфер одноклубника футболиста сборной Украины
ZN UA
2025-07-14T21:31:58Z
На Евробаске U-20 сборная Украины проиграла финальный матч в группе
Корреспондент
2025-07-14T21:00:51Z
Карпаты, любовь и люкс: легенда "Динамо" Артем Милевский показал, как отрывается с любимой в Буковеле
Знай
2025-07-14T20:51:37Z
Восстановленная мозаика Аллы Горской была презентована Усиком в Лондоне
Корреспондент
2025-07-14T20:39:24Z
Никита Добрынин кардинально похудел и рассекретил, как избавился от лишнего веса: "Был пончиком"
TSN
2025-07-14T19:42:03Z
Реал завершил трансфер перспективного защитника Бенфики
Корреспондент
2025-07-14T19:39:53Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Рынок мотоциклов: какие модели выбирают украинские водители
Хвиля
2025-07-14T21:27:37Z
"Флэш" призвал военных тщательно проверять свои машины: что именно искать
TSN
2025-07-14T19:42:11Z
Выгоднее ли электромобиль традиционных автомобилей: эксперты подсчитали цену зарядки
UAToday
2025-07-14T19:18:44Z
Представлены Audi Q6 и SQ6 Sportback e-tron
Корреспондент
2025-07-14T17:21:25Z
Dongfeng представил новый гибридный кроссовер Voyah Free+ с запасом хода до 1458 км
Gazeta UA
2025-07-14T12:39:42Z
"Невозможно" отремонтировать в подержанных автомобилях: эксперт назвал вещь
Gazeta UA
2025-07-12T02:21:21Z