MY.UAНовини
Боротьба Зеленського після війни: що світ означатиме для української демократії
Боротьба Зеленського після війни: що світ означатиме для української демократії

Боротьба Зеленського після війни: що світ означатиме для української демократії

Війна Росії проти України змінила образ президента Володимира Зеленського. Напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року, для багатьох Зеленський був незрозумілим політиком, чия кар'єра актора та гумориста не вселяла серйозної впевненості в ньому. Однак після початку війни він став, за словами екс-президента США Джорджа Буша, « Уінстоном Черчіллем нашого часу ».

У перші дні війни багато західних оглядачів вважали, що Зеленський поступиться, втече, здасться чи загине. Однак він залишився у Києві і рішуче взяв керування країною до своїх рук. Його популярність злетіла до неба. Опитування громадської думки у липні 2022 року, проведені авторами статті та Київським міжнародним інститутом соціології, показували, що 65% громадян України на підконтрольних уряду територіях вважали Зеленського найкращою людиною, яка має привести їх до перемоги. Другий найпопулярніший вибір — це екс-президент Петро Порошенко, але мав лише 5%. Ще 19% людей не змогли визначитись із вибором чи відмовлялися відповідати. Понад 80% описали Зеленського як розумну, сильну і чесну людину.

Але коли війна закінчиться, Зеленський зіткнеться із серйозними викликами. Управління країною у мирний час потребує дещо інших навичок та можливостей, аніж під час війни. До речі, українці менш впевнені у здатності Зеленського керувати країною у майбутньому. У тому ж липневому опитуванні 55% заявили, що Зеленський — найкраща людина, щоб очолювати країну в період післявоєнної реконструкції, а відсоток тих, хто сказав, що немає різниці між ними іншими альтернативами, або ті, хто відмовився відповідати, був 28%. Щоб подолати ці настрої, Зеленському доведеться відбудовувати не лише міста та інфраструктуру, а й демократію країни. Йому необхідно буде покласти край практикі формування влади навколо схильних до корупції особистісних патронажних сіток, а також виробити інклюзивний концепт патріотизму. Він також має поважати правила та дух Конституції України. Здатність Зеленського впоратися з цими викликами буде визначальною для долі держави та її демократії.

Спокуси влади

Російське вторгнення згуртувало динамічне, всеохоплююче громадянське суспільство в Україні, зміцнило пов'язане з країною почуття обов'язку та відданість демократії. Дані, зібрані проектом MOBILIZE у лютому 2023 року, показали, що близько 80% цивільного населення України так чи інакше залучено до війни: через волонтерство, громадянські акції чи донати. Інші відклали свої протиріччя і працюють разом над реформами, які будуть необхідні для вступу до ЄС. Ці позитивні процеси перебувають під загрозою через традицію, яка вкорінилася в Україні, яка називається патроналізм. Це впевненість у тому, що особисті зв'язки необхідні практично у всьому, при недовірі до системи верховенства закону. Залежність від патронів породжує глибокі особисті зв'язки в чиїйсь сітці, а також продукує кумівство, хабарництво і, часто, насильство, якщо втрачається довіра. Люди у владі часто користувалися цим для створення власних політичних машин, які концентрували багатство та пригнічували опозицію. Хоча люди регулярно повставали проти найодіозніших спроб узурпувати владу, політичний клас все ще схильний до корупції і віддає перевагу особистим зв'язкам перед демократичними інститутами. Поки існує аргумент у стилі «усі цим займаються», ці практики продовжуватимуться.

Цілком можливо, що після війни почуття єдності, породженої вторгненням, зникне. Зрозуміло, уряд України може замінити його новим загальнонаціональним завданням, наприклад, вступ України до ЄС, який вимагатиме проведення давно бажаних реформ. Однак ці реформи можуть спровокувати достатній опір, щоб повернути країну на шлях патроналізму. Наприклад, членство України в ЄС вимагатиме істотних змін для українського бізнесу, оскільки їм доведеться привести свою діяльність у відповідність до норм Союзу. Членство також спонукає Київ до посилення боротьби з корупцією, прискорюючи реформу системи правосуддя. Такі реформи чинитимуть тиск як на звичайних людей, так і на групи еліт, чиї інтереси, напевно, будуть під загрозою. Таким чином, ризики повернення до звичних патроналістських практик реальні. Немає гарантій, що в країні вдасться зберегти демократичні успіхи, яких вона досягла. Втім, ймовірним є й можливий відхід України від багаторічної патерналістської демократії, в якому значна частина корупції компенсувалася загальною відданістю демократичному транзиту влади у разі програшу влади на виборах, до більш авторитарної та централізованої системи.

Коли в Україні знову з'явиться ширша політична опозиція Зеленському, як це часто буває після завершення війни, ймовірно, що Зеленський та його прихильники відчуватимуть спокусу захистити свою владу, консолідуючи її у своїх руках, навіть якщо це виправдовуватиметься початковою метою провести реформи та відбудувати країну. Подібні виправдання використовувалися політичними лідерами, які прагнуть посилити свою владу у країнах Східної Європи, Латинської Америки та інших регіонів. Свого роду «президентство на максималках» може запустити процеси, здатні підірвати перетворення країни. Вже сьогодні деякі критики Зеленського розглядають рішення від усунення з посади мера Чернігова Владислава Атрошенка на підставі звинувачень у зловживанні повноважень як загрозу місцевому самоврядуванню. Ті самі критики вважають, що за спробами адміністрації Зеленського послабити олігархів стоїть бажання консолідувати владу для себе. І хоча ще рано оцінювати, наскільки виправданою є така інтерпретація дій влади, таку можливість не можна виключати.

Деякі дії, які зробив Зеленський для управління війною, також можуть загрожувати демократії країни, коли запанує світ. Наприклад, рішення у лютому 2022 року поставити всі приватні телеканали під контроль єдиного державного мовника було явно необхідним в умовах війни, коли країна виборювала виживання. Однак у мирний час такі рішення не можна буде виправдати. Критики Зеленського в парламенті, зокрема керівники партії «Європейська солідарність», а також такі аналітичні центри, як «Опора», «Чесно» та Фонд демократичних ініціатив, публічно та непублічно висловлювали побоювання, що президент України може не захотіти послабити свій політичний контроль після війни Зрештою, жоден лідер не любить, коли його критикують або, як вони вважають, публічно висміюють, як це часто буває у відкритих суспільствах. Але якщо Україна хоче й надалі розвивати свою динамічну демократію, обмежувальні заходи доведеться скасувати, коли війна закінчиться, а російська загроза зникне.

Ймовірно також і те, що величезна популярність Зеленського може стати загрозою для української демократії. В Україні немає нікого, хто мав би подібну вагу та підтримку як політичного лідера. Якщо такий рівень популярності збережеться, це може переконати Зеленського залишитися при владі, тим самим відсікаючи решту, хто міг би посилити свої політичні позиції. Можливо, найкраще, що за своє життя зробив президент США Джордж Вашингтон (навіть краще, ніж командування військами під час Війни за незалежність), це піти з посади президента, залишаючись при цьому героєм війни та найпопулярнішим політиком у країні. Таким чином він створив прецедент мирної передачі влади. Незабаром після свого обрання у 2019 році президент Зеленський заявив, що президент не повинен перебувати на посаді довше 5 років. Можна сказати, що порушення цієї конкретної обіцянки не зашкодить українській демократії і може навіть привнести стабільність у мирний час, і це буде сильний аргумент. Але якщо Зеленського буде переобрано, майбутнє демократії залежатиме від його готовності дотримуватися обмежень у два терміни, що визначаються законами держави. На даний момент немає жодних ознак того, що він порушуватиме цей закон.

Позитивний та негативний націоналізм

Піднесення громадянської національної ідентичності в Україні, за якої на перше місце ставиться громадянський обов'язок та приналежність до країни, — одне з головних досягнень періоду незалежності України. Ця ідентичність була посилена та розвинена Зеленським, консолідована внаслідок війни. Проте їй протиставляють й інші погляди на те, що таке бути українцем. Одна радикальна альтернативна позиція прив'язує національну самоідентифікацію лише до етнокультурної ідентичності, згідно з якою бути добрим і надійним громадянином означає говорити правильною мовою, мати правильний погляд на історію країни та почитати правильних культурних діячів. Для прихильників цієї позиції всі, хто не поділяє ці етнокультурні характеристики, часто є загрозою. Більш націоналістично налаштовані прихильники такої позиції становлять незначну меншість. А ті, кого можна вважати ліберальними націоналістами, але хто все ж таки просуває в парламенті патріотизм із більш етнокультурним присмаком, наприклад, члени партії "Європейська солідарність", також не поспішають наголошувати на важливості громадянського національного обов'язку та центральній ролі держави. За фактом, для більшості політиків, навіть правих поглядів, громадянська та етнокультурна ідентичності можуть бути взаємодоповнювальними, як у Франції. також не поспішають підкреслювати важливість громадянського національного обов'язку та центральну роль держави. За фактом, для більшості політиків, навіть правих поглядів, громадянська та етнокультурна ідентичності можуть бути взаємодоповнювальними, як у Франції. також не поспішають підкреслювати важливість громадянського національного обов'язку та центральну роль держави. За фактом, для більшості політиків, навіть правих поглядів, громадянська та етнокультурна ідентичності можуть бути взаємодоповнювальними, як у Франції.

Разом з тим деякі політики можуть набивати собі політичні бали, або капіталізуючись на цих темах, або загострюючи ці протиріччя. Існує безліч історичних прикладів країн, які пережили травму брутальної війни, в яких приходили до вужчого розуміння нації як протидія зовнішнім впливам. Це сталося з деякими із західних сусідів України після Другої Світової війни та після падіння комунізму. Деякі дії можуть призводити до розколу, репресій та внутрішніх конфліктів, послаблюючи країну і роблячи її вразливою до зовнішнього впливу. У випадку з Україною ризик, хоч і невеликий, полягає в різкому посиленні неліберальних націоналістів, які просуватимуть посилення радикальних поглядів на українську ідентичність.

На щастя, сьогодні немає видимих ​​ознак зміцнення подібних форм націоналізму. Скоріше навпаки, війна посилила прихильність українців до лібералізму та інклюзивного концепту нації. Це сталося навіть у той час, коли на низовому рівні відбулося сильне зрушення у бік української мови (багато людей в Україні розмовляють українською та російською мовами). Дійсно, двомовні громадяни дедалі більше дистанціюються від інших "російських" аспектів своєї ідентичності. Насправді є деякі свідчення того, що це зрушення особливо помітне серед південно-східних російськомовних українців, які розглядають цей перехід до практики української мови як елемент свого громадянського обов'язку перед державою.

Для українського уряду життєво необхідним буде збереження національної єдності з просуванням реформ, і українським реформаторам слід вивчити досвід своїх грузинських колег. У 2003 році президент Грузії Міхеїл Саакашвілі успішно капіталізувався на оптимізм після Революції троянд, щоб швидко покінчити з корупцією на урядовому рівні, в тому числі в одіозній транспортній поліції, а також на рівні базових держпослуг. Геній Саакашвілі був не так у наявності технічно ідеального плану боротьби з корупцією, як у здатності переконати мільйони людей, що все зміниться, і тим самим запускаючи ці процеси. Звичайно, історія Грузії також є повчальним прикладом, оскільки в країні продовжуються інші корупційні дії на високому рівні. Україна потребує ще масштабніших реформ. Однак Грузія показує, що тільки коли люди переконані у майбутніх змінах, вони змінюють свою поведінку та адаптуються до нової очікуваної реальності. Сформулювати привабливі пропозиції щодо легко; переконати людей у ​​тому, що все зміниться набагато складніше.

Кінець війни, коли б він не настав, може надати Зеленському та всій країні саме такий момент. Президенту потрібно буде знайти спосіб перетворити волю населення до боротьби на таку ж сильну переконаність у тому, що старий підхід до управління країною більше неможливий. А потім він має виконати свої обіцянки. Момент настане, і треба сподіватися, що він зможе скористатися ним.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Стало известно, на что США могут обменять четыре области в Украине
Comments UA
2025-04-12T15:18:21Z
Это может быть скоро: Тимошенко неожиданно заявила, когда завершится война в Украине
Comments UA
2025-04-06T16:12:51Z
Украина может лишиться помощи Европы: какой план созрел у Кремля
Comments UA
2025-04-18T06:24:26Z
Трамп уволил вице-адмирала ВМС США Шошану Чатфилд: причина
ZN UA
2025-04-08T00:30:11Z
"Такое уже было раньше": российский военный аналитик напомнил о результатах "перемирия" 2023 года
Апостроф
2025-04-19T16:09:16Z
Путин боится Трампа: почему на самом деле глава Кремля объявил перемирие
Comments UA
2025-04-19T16:06:13Z
Телефонный звонок Путина Трампу: в РФ указали на важный нюанс
Comments UA
2025-04-17T11:54:36Z
Украина не соглашалась на мирный план США — СМИ
Telegraf
2025-04-19T15:57:17Z
Вэнс о прекращении войны: есть некоторые интересные вещи, о которых мы можем сообщить
Европейская правда
2025-04-18T15:54:08Z
”Дима Комаров – г*вноед”: продюсер-военный ВСУ нашел у телеведущего русскоязычный контент
Апостроф
2025-04-15T18:33:12Z
Народная артистка Ада Роговцева сообщила о тяжелой утрате/Актриса рассказала, что ушел из жизни близкий ей человек
Апостроф
2025-04-12T16:17:49Z
Спасти жизнь только через минуту: украинцев предостерегли от смертельной опасности
Знай
2025-04-16T18:30:54Z
Аналог американских Tomahawk: рассказали, какими ракетами обстреляли Харьков
Gazeta UA
2025-04-18T15:01:13Z
"Пасха - это не только о куличах": украинский ресторатор о подготовке к празднику/Савелий Либкин поделился своими секретами праздничного стола
Апостроф
2025-04-19T14:30:56Z
Известный военный Сергей «Флэш» Бескрестнов призвал к масштабной реформе подразделений РЭБ в ВСУ: "Очень острый вопрос"
Политека
2025-04-19T14:16:41Z
Украинский опыт: в Европе выясняли, как прорвать российскую ПВО без помощи США, — RUSI
Фокус
2025-04-16T10:36:21Z
Можете проспать свое счастье: чего лучше избегать в Страстную пятницу
Gazeta UA
2025-04-18T03:36:04Z
"Половина – непригодны, другие – СЗЧ": боевой командир раскритиковал результаты мобилизации
Знай
2025-04-17T18:30:38Z
Определили самую опасную позу в сексе для мужчин
Gazeta UA
2025-04-07T19:39:04Z
В Украине расширили программу Доступные лекарства
Корреспондент
2025-04-12T18:51:26Z
Непригодных к службе могут неожиданно "вылечить": украинцам массово переписывают диагнозы
Знай
2025-04-12T19:30:30Z
Диетолог раскрыла рецепт блюда, которое убережет от рака
Comments UA
2025-04-12T14:39:43Z
Назвали самый полезный напиток для работы мозга
UAToday
2025-04-19T16:06:17Z
Почему с возрастом портятся зубы: главные факторы
Comments UA
2025-04-19T15:45:54Z
Мог все испортить: биохакер, потративший миллионы на борьбу со смертью, сделал большую ошибку
Фокус
2025-04-06T13:06:28Z
Часть Нидерландов может оказаться братьями и сестрами: репродуктивные клиники годами нарушали правила
Знай
2025-04-19T14:51:11Z
Белые пятна на ногтях не так безопасны, как считается: какие болезни можно определить по состоянию ногтей
Comments UA
2025-04-19T13:27:12Z
Звезда фильма "Васаби" Реко Хиросуэ испытывала приемы на медсестре: актрису задержали за драку
Знай
2025-04-19T15:51:06Z
Екатерина Кузнецова сказала, что произошло с ее квартирой в Москве
Gazeta UA
2025-04-17T16:36:17Z
68-летняя актриса Нина Набока удивила, почему живет со студентом под одной крышей
TSN
2025-04-12T18:03:18Z
Джон Траволта растрогал фото с покойным сыном и довел до слез обращением к нему
TSN
2025-04-14T22:18:17Z
Макаревич "послал" российского журналиста
Корреспондент
2025-04-19T12:33:41Z
Дженнифер Энистон рассказала, чего боится больше всего на свете
GlavRed
2025-04-19T12:28:22Z
Новая порция негатива: фотография Пугачевой разозлила россиян
Comments UA
2025-04-06T20:42:44Z
​Умерла украинская звезда кино Таисия Литвиненко
Апостроф
2025-04-06T16:27:50Z
Возвращение Декстера Моргана на первых кадрах сериала "Декстер: Воскрешение"
GameMag
2025-04-16T02:16:13Z
Ходжес назвал единственного человека в Украине, который все еще способен разрушить Крымский мост
Comments UA
2025-04-11T14:00:32Z
Хронология войны — день 1139: россияне продвигаются под Лиманом, а Киев отходит от обстрелов
Telegraf
2025-04-06T21:03:01Z
Известный волонтер указал на положительный момент в истории с гибелью украинского пилота F-16
Апостроф
2025-04-12T13:18:23Z
Погиб украинский пилот F-16
Апостроф
2025-04-12T20:58:52Z
"Альтернативой было идти через минные поля": 22-летний немец из ВСУ рассказал, как выжил при обстреле
Фокус
2025-04-19T16:06:59Z
Отключение света в Киеве и области 20 апреля: чего ждать на Пасху
Политека
2025-04-19T15:19:09Z
Командиры врут, солдаты страдают: военная омбудсмен бьет тревогу
Знай
2025-04-05T19:12:10Z
Одесса раньше была защищена лучше - Зеленский
Корреспондент
2025-04-16T00:03:09Z
Российские силы пытаются прорвать линию обороны ВСУ в Запорожской области
Gazeta UA
2025-04-15T06:39:31Z
Вместо "спасибо" - нож: в Винницкой области женщина спасла мужчину, а он ее убил
Новости Украины
2025-04-12T18:33:05Z
Ночная атака россиян на Днепр унесла жизни трех человек
Gazeta UA
2025-04-17T04:36:05Z
В Польше загорелся дом: есть жертвы, среди эвакуированных - украинцы
Корреспондент
2025-04-14T19:25:45Z
Месть за Сумы продолжается: какая область РФ содрогалась от взрывов
Comments UA
2025-04-17T06:15:22Z
Ракетный удар по Харькову: в ОВА рассказали о состоянии пострадавших детей и взрослых
ZN UA
2025-04-19T16:09:40Z
Пенсия в Запорожье: мужчина отказался возвращать "лишние" 85 тысяч, суд вынес решение
Политека
2025-04-19T15:31:00Z
Мобилизированный в ВСУ полковник полиции устроил скандал из-за взяток для полицейских от военнообязанных
Апостроф
2025-04-06T10:06:07Z
Полиция задержала экс-главу Броварской РГА, который устроил пьяное ДТП с погибшими: в чем еще его подозревают
Telegraf
2025-04-17T16:57:23Z
Украину охватила масштабная воздушная тревога: названа причина
TSN
2025-04-06T00:30:24Z
Спасите свой урожай: вот чем следует обработать деревья после заморозков
Telegraf
2025-04-12T15:06:31Z
Те самые ириски из детства: рецепт конфет, вкус которых мы потеряли, но можем вернуть
Знай
2025-04-16T04:51:06Z
Гороскоп на 20 апреля 2025 года по картам Таро для всех знаков зодиака
UAToday
2025-04-19T15:27:46Z
Увеличить урожай поможет рыба: как ее использовать при посадке помидоров
Telegraf
2025-04-19T15:12:04Z
ТОП странных запретов в Италии, за нарушение которых могут оштрафовать
Comments UA
2025-04-19T14:45:44Z
Ленивый хачапури: вкусное сырное наслаждение за 15 минут, рецепт
Знай
2025-04-19T08:51:12Z
Готовится просто, а вкус необычный: рецепт салата из пекинской капусты по-новому
Telegraf
2025-04-19T06:12:22Z
Не вырастет и то, и другое: что категорически нельзя сажать возле клубники
Telegraf
2025-04-19T05:09:01Z
Оберните мясо этой кожурой — оно будет румяным, сочным и будет таять во рту
TSN
2025-04-19T02:24:57Z
В Украине могут резко упасть цены на топливо в случае перемирия на Черном море - совладелец сети АЗС
Gazeta UA
2025-04-19T11:03:18Z
Ситуация изменилась: какой теперь дают прогноз роста экономики Украины
Comments UA
2025-04-17T13:57:33Z
Тарифы на газ на лето: Кабмин принял важное решение
Апостроф
2025-04-11T13:39:52Z
Подорожание кофе во Львове: любимый напиток бьет ценовые рекорды
Политека
2025-04-19T16:00:10Z
"Кремль решил залезть в кошельки к любителям спиртного": ГУР о причине новых акцизов в РФ
Апостроф
2025-04-19T13:12:01Z
Весенняя засуха угрожает будущему урожаю в Украине – EDO
ZN UA
2025-04-19T12:43:30Z
Подорожание мяса в Киеве: цены постоянно растут, чего ждать в ближайший месяц
Политека
2025-04-19T12:00:35Z
НБУ продал минимальный объем валюты с начала года
Корреспондент
2025-04-19T11:57:28Z
Повышение тарифов на коммунальные услуги в Днепре: льготы заберут в мае, ряду горожан придется платить больше
Политека
2025-04-19T11:01:09Z
Буяльский прокомментировал яркий гол Ярмоленко
Корреспондент
2025-04-19T05:46:00Z
Патрульная полиция Киева провела задержание с наручниками бывшего футболиста Алиева
ZN UA
2025-04-12T18:33:09Z
«Усика из меню не уберём!» - в Донецке в кафе «вольничали», пока не пришла «полиция». ФОТО
Новости Украины
2025-04-13T19:27:57Z
Триумф Онофрийчук на этапе Кубка мира по художественной гимнастике
Корреспондент
2025-04-05T21:12:36Z
Нападающие Брентфорда устанавливают примечательное достижение
Корреспондент
2025-04-19T16:09:31Z
Дерби львовских команд: Карпаты обыгрывают Рух
Корреспондент
2025-04-19T15:13:25Z
Украинский гимнаст - серебряный призер этапа Кубка мира
Корреспондент
2025-04-19T14:54:37Z
Чемпион мира по рыбалке Андрей Мацуев: За два тура я поймал 77 форелей
Комсомольская правда
2025-04-19T13:03:43Z
У Ракицкого появился конкурент: в Англии футболист забил гол пятой точкой
Telegraf
2025-04-19T13:00:31Z
Авторы Barotrauma анонсировали Frostrail — кооперативный хоррор про выживание машиниста в ледяной пустоши
GameMag
2025-04-12T14:42:34Z
S.T.A.L.K.E.R. 2 получил официальную «дорожную карту» — новое оружие, лут из мутантов и многое другое
ITC
2025-04-14T14:25:37Z
В Македонии археологи нашли 2500-летний город
Корреспондент
2025-04-10T19:09:54Z
Исследование Astrum Entertainment: 85% российских геймеров не готовы платить за игру больше 4 тысяч рублей
GameMag
2025-04-12T18:58:41Z
От внешности зависело все: ученые выяснили, какие бороды вызывают больше доверия
Фокус
2025-04-19T15:45:55Z
На Одещині внаслідок ракетної атаки рф постраждали фермерські господарства
AgroNews
2025-04-19T13:22:44Z
Это приложение постоянно ворует память на телефоне: как это быстро исправить
Telegraf
2025-04-06T05:21:34Z
Официально: Ubisoft издаст инди-рогалик Morbid Metal
GameMag
2025-04-10T18:49:55Z
Появление Dishonored 3 маловероятно — Рафаэль Колантонио назвал причину
GameMag
2025-04-06T21:10:54Z
Инженеры разобрали батареи Tesla и BYD: какие выводы они сделали
UAToday
2025-04-12T13:03:39Z
Самый маленький и дешевый кроссовер Mazda показали до презентации
Фокус
2025-04-19T09:42:29Z
Точно не прогадаете: названы топ-3 марки японских авто, которые не теряют цены
Comments UA
2025-04-19T08:45:12Z
Американский автогигант прекратил поставки машин в Китай – CNN
ZN UA
2025-04-19T02:16:30Z
Эти машины лучше не трогать: патрульные признались, какие авто боятся останавливать
Знай
2025-04-18T19:30:15Z
Subaru представила сразу три новых автомобиля
Корреспондент
2025-04-18T17:27:35Z
В России за полгода удалось продать всего один электромобиль Lada
Корреспондент
2025-04-18T15:42:43Z
Запас хода вырастет вдвое: раскрыты подробности кроссовера Nissan Leaf 2026
Фокус
2025-04-18T14:40:50Z
Новый кроссовер Mazda CX-5 2026 показали до презентации
Фокус
2025-04-18T11:12:51Z