Господарі котів точно знають, що, коли їхній улюбленець засинає, він може щось бачити уві сні. Муркотун буває смішно плямкає губами, смикає лапками, а може навіть шипіти чи гарчати. Загадкою залишалось, що саме він при цьому бачить.
Як з’ясував OBOZREVATEL, вчені встановили і це. Насправді до сновидінь схильні більшість ссавців. Щоби дослідити сон саме котів, дослідники підключили електроди до мозку піддослідних тварин.
Виявилось, що мозкова активність кота, коли він спить, дуже схожа до активності у бадьорому стані. Отже мозок тварини в обох ситуаціях працює приблизно однаково і те, що бачать уві сні коти, по всій видимості, мало відрізняється від фактичної реальності навколо них. На думку вчених, під час сну в голові муркотуна відбувається обробка інформації, яку він засвоїв за минулий день.
Американські ветеринари також проаналізували рухи котів уві сні і припустили, що часто вони можуть бачити при цьому сцени полювання. Оскільки коти – облігатні хижаки, переслідування здобичі є для них одним з ключовим патернів поведінки. Логічно припустити, що їхній мозок опрацьовує такі сигнали і під час сну.
Іншими типовими котячими сновидіннями фахівці називають взаємодію зі знайомим навколишнім простором. Наприклад, спілкування з господарем, забави з іграшками чи використання дряпалки для кігтів.
Що ж до рухів, які здійснює сплячий котик, то вчені стверджують, що це норма. Сновидіння приходять до тварин під час фази швидкого сну. Вона характерна активними рухами очей. Аналогічні імпульси передаються і до інших частин тіла – лап, язика, щелеп, тощо.
Підписуйтесь на канали OBOZREVATEL в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.