MY.UAНовини
Все про гранти для бізнесу в Україні: як отримати і як заробити
Все про гранти для бізнесу в Україні: як отримати і як заробити

Все про гранти для бізнесу в Україні: як отримати і як заробити

Гранти на ведення бізнесу в Україні одержати можна і навіть потрібно, просто про це не всі знають. Грант – це безкоштовна позика, яку не потрібно повертати, якщо виконані певні умови. Цим грант вигідно відрізняється від кредиту, який треба не лише повернути, а й додати відсотки за користування. KP.UA розглянула кілька популярних грантових програм в Україні для різних бізнесів, насамперед – малих.

Є робота і є гроші

Необхідно пам'ятати, що програми грантів дуже часто змінюються, доповнюються або зупиняються на час розгляду заявок, що надійшли. Можуть змінюватися суми та масштаби покриття, можливості витрачання грантових коштів та переробки бізнес-плану. Часто грант дається на підтримку вже існуючого бізнесу, але є можливість почати свою справу з нуля.

Непорушною залишається лише вимога про створення робочих місць у рамках гранту. А також – жорсткий конкурсний відбір із перевіркою кредитної історії та фінансової репутації, з оцінкою бізнес-плану та життєздатності бізнес-проекту фахівцями банку та співбесіда у центрі зайнятості. Чим більше балів вийде на кожному етапі відбору, тим вищою є можливість отримати грант. Якщо у гранті буде відмовлено, подати повторно заявку не вийде.

Головною державною грантовою програмою для стимулювання бізнесу за умов війни є урядовий проєкт «єРобота». Усі грантові пропозиції – на порталі «Дія».

Грант на власну справу

Можна отримати від 50 000 до 250 000 грн для відкриття власної справи.

Після реєстрації або авторизації на порталі diia.gov.ua за допомогою електронного підпису або BankID (якщо ви ФОП або юридична особа, необхідно скористатися ключем ФОП або керівника юридичної особи з ЄДРПОУ підприємства), необхідно заповнити онлайн-заявку, прикріпити бізнес-план, виконаний за формі (приклад з деталізацією витрат та податків є на порталі «Дія» ), підписати електронним підписом та надіслати на розгляд Державної служби зайнятості. Бізнес-план перевірить уповноважений банк, обидва відомства видадуть загальне рішення протягом 10 днів.

Заявку на грант можуть подати чинні ФОП чи юридичні особи, які не перебувають і не провадять діяльність на тимчасово окупованій території України та/або Росії, не перебувають під санкціями, проти яких не відкрито справу про банкрутство та відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію. І ті, хто не має заборгованості перед бюджетом.

Грантові кошти можна витратити на придбання обладнання, закупівлю сировини, орендну плату (не більше 25% від суми гранту), на лізинг обладнання. Щоб законно користуватися грошима, грантоодержувач має створити хоча б одне робоче місце, вести діяльність не менше 3 років та сплачувати податки до бюджету, зокрема за працевлаштування працівників. Якщо не буде створено робоче місце, то це вважатиметься порушенням зобов'язань перед державою, і суму гранту доведеться повернути.

Зараз на порталі «Дія» пропонуються гранти на сади, теплиці та переробне підприємство.

"Грант на сад"

Передбачає вирощування ягід, садівництво чи виноградарство на власній чи орендованій ділянці. Потрібно працевлаштувати від 5 до 25 постійних робітників, діяльність протягом щонайменше 5 років та сплата всіх податків до бюджету. Площа садової ділянки – від 1 до 25 га. Якщо земля під сад орендується, то не менше ніж на 7 років. Сума гранту – від 140 000 до 400 000 на 1 гектар, але не більше ніж 70% вартості проєкту. Інші витрати несе підприємець.

"Грант на теплицю"

Надається для побудови модульної теплиці площею від 1,6 га до 2,4 га за рік та створення 40 робочих місць. Період діяльності – щонайменше 3 роки. Грант розрахований на суму до 7 000 000 грн за 2 гектари, але не більше 70% вартості проєкту (решта – за рахунок підприємця). У разі невиконання умов гранту потрібно повернути різницю між витраченими бюджетними коштами та сплаченими податками.

"Грант на переробне підприємство"

Стосується дерево- та металообробки, виробництва меблів та будматеріалів, а також переробки агропродукції.

Для отримання гранту необхідно створити щонайменше 25 робочих місць, працювати та сплачувати податки не менше 3 років. Грантові кошти – до 8 000 000 грн – повинні піти на придбання обладнання. Так само, як і в попередніх пунктах, грант покриває лише 70% вартість проєкту. У разі руйнування підприємства внаслідок воєнних дій держава компенсує всю суму внеску одержувача гранту.

Грант для ветеранів та членів їхніх сімей

Всі вищеописані бізнеси можуть відкрити на грантові кошти ветерани бойових дій та їхнє подружжя. Реєстрація на порталі «Дія» та подання заявки відбувається вже описаним способом, головне - мати готовий бізнес-план, який розглядатиметься Службою зайнятості після перевірки банком. Якщо заявку подає чоловік чи дружина, то ветеран має підтвердити її за допомогою свого електронного підпису.

Хто саме може брати участь у цій грантовій програмі? Учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, а також їхні подружжя. Грант може отримати ФОП або фізособа, яка планує відкрити власний бізнес.

Хто не зможе брати участь у програмі? Ті, хто перебувають на окупованій території, в Росії чи Білорусі і на кого поширюються санкції. А також – зареєстровані як кредитні чи страхові організації, інвестиційні чи недержавні пенсійні фонди, учасники ринку цінних паперів та ломбардів, хто займається обміном валют, виготовленням зброї, алкоголю чи тютюнових виробів.

Звичайно, не дадуть грант тим, хто має справу про банкрутство, є кримінальна відповідальність за корупцію чи заборгованість перед державою.

Як можна витратити грантові кошти

Ті, хто отримає грантові кошти, можуть витратити їх на меблі, обладнання та транспорт для комерційного використання, ліцензійне програмне забезпечення (до 50% коштів), сировину, матеріали, товари та послуги для реалізації бізнес-плану.

До 10% коштів можна витратити на послуги з маркетингу та реклами, до 25% – на оренду нежитлових приміщень, до 30% – на оренду обладнання, до 50% – на лізинг обладнання (крім власних транспортних засобів), а також на придбання франшизи.

Натомість грантоодержувач зобов'язується створити кількість робочих місць, що відповідає розміру гранту, вести діяльність не менше 3 років та сплачувати податки.

Важливий нюанс: робочі місця необхідно створити протягом 6 місяців з моменту отримання коштів та підписати з працівниками контракт мінімум на 2 роки. Не буде робочих місць – грант доведеться повернути.

Розміри гранту залежить від обсягів майбутнього бізнесу.

  • До 250 000 грн подати заявку може лише ветеран, він зобов'язаний створити 1 робоче місце.
  • До 500 000 грн – заявку може подати чоловік чи дружина ветерана. Кошти покриють 70% вартості проєкту, а одержувач гранту має створити 2 робочі місця.
  • До 1 000 000 грн – заявку на цю суму подає ветеран, зареєстрований як ФОП із мінімум 3-річним стажем роботи. Необхідно створити 4 робочі місця, 2 з яких займуть учасники бойових дій. Грант виплачується частинами по 250 000 грн і покриває 70% вартості бізнес-проєкту.

Грантова підтримка проєктів подвійного призначення

Український фонд стартапів (УФС) пропонує безоплатну фінансову допомогу для проєктів подвійного призначення – виробництва продукції, яка використовується і у цивільних, і у військових цілях. УФС підтримує проєкти у сфері оборони, кібербезпеки, відновлення інфраструктури, охорони здоров'я, освіти.

Отримати грант на бізнес подвійного призначення може підприємство, яке зареєстроване в Україні. Грант надається у сумі до $35 000, з яких $25 000 отримає заявник, а до $10 000 – акредитований акселератор (фахівець, який забезпечує навчання та експертну підтримку команди).

Заявка подається українською та англійською мовами. Заявник може лише один раз подати заявку на одну інноваційну продукцію подвійного призначення. Якщо заявку було відхилено – подати повторно вже не вийде.

Експерти оцінюють заявку та проеєт на затребуваність на ринку, наявність конкурентних переваг, інноваційність, ризики реалізації, економічну цінність гранту для досягнення цілей тощо. Грантові кошти не можна використовувати для оплати категорій витрат, що не мають відношення до проєкту, розваги, на підбір персоналу і представницькі витрати, купівлю землі або оренду приміщень і т.д.

Мікрогрант від Українського ветеранського фонду

Відкрито програму мікрофінансування бізнесу ветеранів та членів їхніх сімей. Відшкодовується сума 20 000 грн на купівлю товарів та обладнання для ведення власної справи. Подавати заявки можуть ветерани та ветеранки, дружина, чоловік батько, мати, дитина (у тому числі усиновлена) учасника або учасниці бойових дій, а також загиблих захисників.

У пакет документів, крім паспорта з реєстрацією, входить витяг або витяг з ЄДР про ФОП або самозайняту особу, документи, що підтверджують статус ветерана, свідоцтво про спільне проживання з ветераном до війни (про шлюб або про народження дитини), а також документи, що підтверджують купівлю після 24 лютого року для роботи бізнесу відповідно до КВЕД (чек або видаткова накладна).

Заявки розглядаються протягом десяти днів. Програма діє до завершення воєнного стану.

Гранти «Конкурентоспроможна економіка України» від USAID

USAID – американська організація, що сприяє міжнародному розвитку, яка надає гранти для бізнесу в країнах, що потребують допомоги. Організація пропонує кілька напрямків для отримання грантових коштів. Загальна сума, виділена на всі гранти цієї програми, орієнтовно становить 2 500 000 доларів США. На кожен грант планується виділити від 75 000 до 150 000 доларів залежно від обсягу та конкретних домовленостей під час переговорного процесу із грантоодержувачами.

З 3 липня по 15 грудня 2023 року виділяється грант для підтримки малих та середніх переробних підприємств.

Кошти видаються на виробництво інноваційних продуктів, модернізацію виробництва, скорочення ручної праці у зв'язку зі створенням більш кваліфікованих робочих місць, підвищення енергоефективності та ефективності використання інших ресурсів (наприклад, води) та поведінку з відходами, для імпортозаміщення на українському ринку та/або експорту української продукції, заповнення ніш, займаних раніше російської чи білоруської продукцією.

Гранти не видають підприємствам, які працюють у сфері виробництва алкогольних та тютюнових виробів, коксу, продуктів переробки нафти, хімічних речовин, фармацевтичних продуктів та препаратів, на ремонт та монтаж машин поліграфічної та медичної сфери, а також підприємствам, які виробляють продукцію, яка може розглядатися як зброя,

До 25 липня 2023 року можна подавати заявки на грант для малих та середніх жіночих та сімейних підприємств.

Грант для тих, хто хоче відновити свою діяльність, розширити бізнес та/або розвинути нові напрямки бізнесу.

Пріоритетні завдання по цій програмі такі: підтримка економічних можливостей жіночих та сімейних малих та середніх підприємств, підвищення їхньої операційної та виробничої ефективності, залучення, зростання та розширення підприємств, включно з експансією на зовнішні ринки, розширення інтеграції на ринку праці та підприємництво жінок.

Кошти підуть на впровадження інноваційних рішень, розширення асортименту продукції чи послуг, відкриття нового напряму в рамках існуючого бізнесу, просування продукції за допомогою різних цифрових інструментів.

Програма не передбачає видачу гранту для бізнесів з перепродажу товарів послуг.

Гранти від Європейського банку реконструкції та розвитку

Постійно діюча програма грантів малим та середнім бізнесам для зростання. ЄБРР допомагає підприємствам залучати висококваліфікованих консультантів, які зможуть якісно трансформувати їхній бізнес, та надає гранти для часткової оплати послуг консультантів.

За статистикою ЄБРР, 26% українських малих та середніх підприємств після залучення консультантів збільшили дохід на 45% вже за рік.

Ґранти на проєкт становлять від 25% до 75% вартості консалтингових послуг, але не перевищує 10 000 євро. Умови для отримання гранту: штат – до 250 осіб, приватна власність, половина з якої належить громадянам України, період діяльності не менше 2 років, хороша ділова репутація, позитивна динаміка розвитку.

Гранти видаються на всі сектори економіки, окрім фінансового, страхового, тютюнового, міцних алкогольних напоїв, ВПК.

Грантова програма Міжнародної організації з міграції (МОМ)

Як підтримка економіки України, для відновлення робочих місць та виробництва критичних важливих товарів та послуг МОМ пропонує гранти малим та мікропідприємствам, релокованим або діючим у Києві, Київській, Львівській, Закарпатській, Сумській, Чернігівській, Тернопільській, Івано-Франківській, Полтавській, Дніпропетровській і Харківській областях.

Ці підприємства мають бути зареєстровані не менше ніж за 1 рік до подання заявки, причому зареєстровані громадянами України. Умови отримання гранту: мікропідприємства працевлаштовують до 10 осіб, створюють не менше 1 робочого місця коштом гранту. Малі підприємства працевлаштовують 10 і більше людей, створюють щонайменше 3 нових робочих місць на грант.

Пріоритет надаватиметься постраждалим від війни, пошкодженим, зруйнованим чи переміщеним підприємствам. Суми грантів: 270 мікропідприємств отримають до 4500 євро у гривневому еквіваленті, 100 малих підприємств – до 20 000 євро у гривневому еквіваленті за курсом ООН.

Грантові заявки постійно розглядаються протягом 2023 року. Останній місяць подання заявок цього року – жовтень.

Теги за темою
Бізнес
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Перший тиждень після Великодня: що не можна робити у Світлу седмицю
GlavRed
2025-04-21T13:06:21Z
Чи можна зрізати гілки сусідського дерева, що звисають на вашу ділянку
24tv
2025-04-21T13:03:53Z
Зустріч із Джей Ді Венсом та Великдень: як Папа Римський провів останні дні
24tv
2025-04-21T13:00:47Z
Наступний після Чарльза ІІІ, Великий привіт Маску, Топ-20 аеропортів. Найкращі історії світу
Лига
2025-04-21T12:57:58Z
США та Філіппіни вперше відпрацюють під час навчань повноцінну участь у бойових діях
УкраинФорм
2025-04-21T12:57:11Z
Бригада ЗСУ шукає тату-майстра для покращення умов військових
Комсомольская правда
2025-04-21T12:54:32Z
"Може бути багато сюрпризів": посол Ватикану в Україні про вибори Папи Римського і спадщину Франциска I
Telegraf
2025-04-21T12:54:07Z
Чим запам’ятався Папа Римський Франциск: найгучніші заяви про Україну
GlavRed
2025-04-21T12:51:28Z
Для цього росіяни використовували "перемир'я": СОУ вдалось знищити рідкісну техніку ворога
24tv
2025-04-21T12:51:15Z
Китайські науковці випробували неядерну водневу бомбу
ГЛАВКОМ NET
2025-04-20T19:57:49Z
У Росії українського військового засудили до 15 років за участь в Курській операції
УкраинФорм
2025-04-21T13:12:43Z
Сирський відвідав бригади на Сумщині, які відбивають спроби Росії захопити прикордоння
УкраинФорм
2025-04-21T13:09:27Z
Переговорний тупик
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T13:06:01Z
У партії влади Грузії поділилися галюцинаціями щодо розширення ЄС і свою роль у ньому
Европейская правда
2025-04-21T13:01:50Z
Засновник Давоського форуму пішов у відставку
УкраинФорм
2025-04-21T13:01:16Z
Колишній речник Пентагону вважає можливою відставку Гегсета
Европейская правда
2025-04-21T13:00:28Z
Путін поглибив співпрацю з Іраном одним підписом: що тепер отримає Росія
Telegraf
2025-04-21T12:54:03Z
Іспанія оголосить триденну жалобу за Папою Франциском
УкраинФорм
2025-04-21T12:49:57Z
Цей ранковий ритуал може зіпсувати ваш метаболізм
360ua.news
2025-04-21T13:03:55Z
Україна закупила в Ізраїлю препарат від радіаційного опромінення на випадок ядерної загрози
УкраинФорм
2025-04-21T13:01:58Z
Українська компанія підписала договір з ізраїльською фірмою для виготовлення ліків від променевої хвороби
ZN UA
2025-04-21T13:01:53Z
Підготовка до ядерної аварії: Україна закупила у Ізраїля препарат проти променевої хвороби
Фокус
2025-04-21T12:15:46Z
Найкращий чай для заспокоєння розладу шлунка: варто мати під рукою
24tv
2025-04-21T11:39:27Z
Найкорисніші продукти для мозку, які попереджують ризик появи інсульту та хвороби Альцгеймера
Gazeta UA
2025-04-21T11:15:31Z
Як розрізнити укуси комах: характері ознаки, які допоможуть уникнути ускладнень
Gazeta UA
2025-04-21T08:30:04Z
Експерти назвали чотири дивні ознаки старіння
Факти ICTV
2025-04-21T07:54:05Z
Як прожити понад століття: сім порад від 101-річного дієтолога
Gazeta UA
2025-04-21T07:18:40Z
SLAVIA пояснила, чому досі не одружилася з новим обранцем, від якого чекає дитину
24tv
2025-04-21T13:12:26Z
Померла актриса театру Лесі Українки Ізабелла Павлова-Рушковська
Детектор М
2025-04-21T13:06:43Z
Грузія на Євробаченні 2025: що відомо про Маріам Шенгелію та скандал довкола неї
Факти ICTV
2025-04-21T12:33:05Z
У Римі відкрили виставку «Писанка – тендітна краса українського мистецтва»
УкраинФорм
2025-04-21T12:24:43Z
Після шести років стосунків: зірка "Сутінок" Крістен Стюарт таємно одружилася
24tv
2025-04-21T12:03:37Z
"Кохаю без всяких "але": Кацурін ніжно привітав Дорофєєву з 35-річчям та показав милі фото з нею
24tv
2025-04-21T11:51:07Z
Диван зачекає: куди піти у Києві на цьому тижні, 21 - 25 квітня
VGorode
2025-04-21T11:30:40Z
Цирк чи шик: мережу збурив тренд на смугасті ванни — що кажуть експерти
24tv
2025-04-21T11:27:54Z
Євробачення-2025: яке місце Україна посяде у фіналі конкурсу
GlavRed
2025-04-21T11:27:12Z
Військовий, якого побила група молодиків в Гідропарку, виявився нацгвардієць у відпустці
Khreschatyk
2025-04-21T13:12:43Z
Підліток може провести “десятиліття за ґратами” після того, як він влаштував підпал кібервантажівок
Топ Жир
2025-04-21T13:00:30Z
У Німеччині госпіталізували людей внаслідок вибуху акумулятора електросамоката
Европейская правда
2025-04-21T12:51:18Z
Хлопець спеціально підпалив будинок, щоб побачити пожежників: що було далі
24tv
2025-04-21T12:15:02Z
У Святошинському районі затримано двох молодиків, які ховали психотропи у парку
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T12:06:11Z
В Одесі члени громадської організації викрадали людей, прикидаючись працівниками ТЦК
Комсомольская правда
2025-04-21T11:49:52Z
У Південній Кореї чоловік із вогнеметом намагався спалити мешканців будинку
Украина Криминальная
2025-04-21T11:48:32Z
На Одещині зловмисники видали себе за військовослужбовців ТЦК та незаконно позбавили волі чоловіка
Украина Криминальная
2025-04-21T11:45:47Z
У Польщі гасять пожежу в національному парку неподалік кордону з Білоруссю
Европейская правда
2025-04-21T11:42:56Z
Українські захисники підбили рідкісну інженерну машину КРВД
AutoCentre
2025-04-21T13:10:42Z
Росіяни практично щодня «викурюють» українських бійців із укриттів хімічними речовинами - військовий
УкраинФорм
2025-04-21T13:09:17Z
Фортуна увірветься успіхом: 4 знаки, яким пощастить найбільше до початку травня
GlavRed
2025-04-21T13:00:53Z
У Києві на тиждень обмежать пішохідний рух у підземних переходах на Майдані та Європейській площі
УкраинФорм
2025-04-21T13:00:11Z
На Запоріжжі у поминальні дні заборонять рух транспорту до трьох громад
УкраинФорм
2025-04-21T12:55:30Z
«Судді» з Криму «світить» 12 років за примусове видворення цивільного з півострова
УкраинФорм
2025-04-21T12:55:02Z
"Звична ситуація": у 153 ОМБ відповіли, яким був Великодень на Півдні
24tv
2025-04-21T12:51:57Z
У Києві обмежать рух транспорту Хрещатиком та Берестейським проспектом
AutoCentre
2025-04-21T12:48:42Z
Ми не мали ілюзій, – офіцер артилерії розповів, яким було "великоднє перемир'я" на фронті
24tv
2025-04-21T12:39:24Z
Ніколи не робіть це на кухні: 4 помилки, яких слід уникати
24tv
2025-04-21T13:12:55Z
Броварня у Дніпрі запускає мистецьку лінійку пива
AgroPortal
2025-04-21T13:00:47Z
Скільки годин має спати собака: ветеринар дав несподівану відповідь
GlavRed
2025-04-21T12:27:19Z
Як захистити гараж від злому за допомогою звичайної локшини для басейну: практичний лайфхак
24tv
2025-04-21T12:18:13Z
Що додати у борошно, щоб не заводились міль та жучки
Знай
2025-04-21T11:52:46Z
Ці парфуми, кажуть, неможливо змити навіть у душі
24tv
2025-04-21T11:15:25Z
Ресторанний бізнес "відштовхнувся від дна". На відкриття яких закладів варто очікувати
Лига
2025-04-21T10:51:19Z
Потрібно всього 2 порошки: як за день позбутися мурах на ділянці
GlavRed
2025-04-21T10:27:54Z
Забудьте про Санторіні і Крит: секретний острів у Греції стане вашим улюбленим місце біля моря
24tv
2025-04-21T10:24:00Z
АРМА продало російський нафтовий танкер Nika Spirit
УкраинФорм
2025-04-21T13:12:26Z
Ціни на пальне в Україні впадуть на 2-3 гривні за літр: експерт озвучив умову
GlavRed
2025-04-21T13:06:12Z
Виробники звернулись до Зеленського через тиск правоохоронців і захист недоброчесних імпортерів
24tv
2025-04-21T12:48:36Z
Тариф на електроенергію: як він зміниться з 1 травня
24tv
2025-04-21T12:48:20Z
Долар США обвалився до нового мінімуму, перетнувши важливу межу
24tv
2025-04-21T12:48:15Z
До США почали повертатись літаки Boeing, призначені для Китаю – ЗМІ
iPress
2025-04-21T12:42:48Z
"Ласкаво просимо": невідомий літак покружляв над Львовом
Telegraf
2025-04-21T12:42:00Z
Українці можуть отримувати щомісяця 500 гривень на оплату комуналки
24tv
2025-04-21T12:40:11Z
В Індії бум на морозиво: за кілька років ринок перевищить $5 млрд
AgroPortal
2025-04-21T12:30:09Z
Ван Дейк: Трент — фантастичний гравець, але ми не знаємо, що станеться
Football.ua
2025-04-21T12:55:32Z
Бронзовий призер ЧС з боротьби, який представляв Україну, став тренером в Росії
24tv
2025-04-21T12:48:16Z
Збірна України зі спортивної акробатики здобула 13 нагород на чемпіонаті Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T12:33:00Z
Флік прокоментував ситуацію з травмою Левандовські
Football.ua
2025-04-21T12:28:00Z
Юнацька хокейна збірна України програла Данії на чемпіонаті світу
УкраинФорм
2025-04-21T12:24:01Z
Перед історичним півфіналом: помер колишній головний тренер Буковини
24tv
2025-04-21T12:18:58Z
Непереможний боксер розповів, як бій проти українця зробить із "Бізнесмена" суперзірку боксу
24tv
2025-04-21T12:18:15Z
Жіноче Євро-2027 із футзалу: стала відома дата жеребкування кваліфікації
ГЛАВКОМ NET
2025-04-21T12:12:11Z
Матч "Ліона" у чемпіонаті Франції перервали на годину через влучання предмета в голову судді
ZN UA
2025-04-21T12:10:00Z
NASA пообіцяла $3 мільйони тому, хто придумає, як утилізувати на Місяці пакети з людськими екскрементами
Фокус
2025-04-21T13:12:20Z
Перемога матерії над антиматерією. «Частинка краси» підказала фізикам, чому виник Всесвіт
ITC
2025-04-21T13:01:46Z
Фішинг атакує маркетплейси: кіберполіція попереджає про нову хвилю шахрайств в інтернеті
InternetUA
2025-04-21T13:01:01Z
Telegram не розкривав особисті повідомлення спецслужбам — Дуров
InternetUA
2025-04-21T12:51:11Z
Використали розсекречені американські креслення. У Китаї запустили безпечний торієвий реактор
InternetUA
2025-04-21T12:31:46Z
Простенький Android-смартфон обійшов iPhone 16 Pro у порівнянні якості екранів
InternetUA
2025-04-21T12:01:19Z
У WhatsApp з'явиться вбудований перекладач повідомлень
InternetUA
2025-04-21T11:46:22Z
ОАЕ планують довірити ШІ написання законів. Експерти попереджають про галюцинації
Лига
2025-04-21T11:42:19Z
У Мережі перерахували найкращі смартфони зі стилусом на 2025 рік
InternetUA
2025-04-21T11:31:27Z
Дивовижно, цей Понтіак вижив після масового знищення реплік з менше ніж 1 тисячею миль на одометрі
Топ Жир
2025-04-21T12:15:28Z
Citroen C4 виходить на український ринок у новому вигляді
360ua.news
2025-04-21T12:00:39Z
Напарник Ферстаппена потрапив в аварію на старті гонки Формули-1: відео зіткнення
24tv
2025-04-21T10:51:52Z
Перший електричний седан від компанії Leapmotor під назвою B01
Топ Жир
2025-04-21T10:45:57Z
Продажі нового Opel Combo та Opel Combo Electric в Україні набирають обертів!
AutoCentre
2025-04-21T10:37:13Z
Новий гібридний мінівен Buick розсекретили до прем’єри
AutoCentre
2025-04-21T10:34:37Z
BYD розгортає повний драконів стиль на автосалоні у Шанхаї, демонструючи концепції ЕВ
Топ Жир
2025-04-21T09:45:20Z
Marchi Mobile пропонує будинок на колесах за $3 мільйони
AutoCentre
2025-04-21T09:03:59Z
Новий трирядний електричний кросовер Nio L90
Топ Жир
2025-04-21T09:00:10Z