Результати соцопитування свідчать про те, що більшість українців перестали підтримувати заміну “гарантіями безпеки” повноцінного членства в НАТО.
Абсолютна більшість українців (89 %) хочуть, щоб Україна якомога швидше вступила до НАТО, відповідний показник високий у всіх регіонах країни. Про це свідчать соціологічного дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 26 травня по 5 червня.
На сході країни такі настрої виявлено в 79 % опитаних, на заході – до 93 %.
Проти вступу до НАТО висловилися 8 % опитаних, 3 % не змогли відповісти.
“Тобто суспільство нарешті консолідувалося щодо цього питання і демонструє єдиний погляд”, – зазначають організатори анкетвання.
Повідомляється, що тільки для 18 % опитаних прийнятно відмовитися від вступу до НАТО заради встановлення миру, а для 76 % такий крок неприйнятний. На сході країни це вважають неприйнятним 67 % опитаних, на заході – 81 %.
Опитування також показало, що більшість українців перестали підтримувати заміну “гарантіями безпеки” повноцінного членства в НАТО: якщо в травні 2022 року 39 % опитаних наполягали на вступі до НАТО, а 42 % вважали прийнятним отримати “гарантії безпеки”, то до травня 2023 року громадська думка значно змінилася: до 58 % зросла частка тих, хто наполягає саме на членстві в НАТО, а частка тих, для кого прийнятними є “гарантії безпеки”, зменшилася до 29 %. Кількість тих, хто виступає за вступі до НАТО, а не тільки за “гарантії безпеки”, переважає у всіх регіонах України.
Нагадаємо, ексгенерали НАТО закликали відкрити Україні шлях до Альянсу.