У Росії за кілька місяців після звітів про падіння видобутку нафти проявилися перші ознаки скорочення обсягів транспортування чорного золота. Це ставить під загрозу прибутки Кремля від експортних податків.
Так, середні відвантаження нафти з портів РФ за чотири тижні червня-липня виявилися значно нижчими за середній лютневий рівень. Це сталося після різкого зростання обсягів у попередні місяці, повідомляє Bloomberg, посилаючись на дані відстеження суден та слова учасників ринку.
Зменшення обсягів поставок "підірвало доходи Кремля від експортних податків", зазначає агентство. Так, на тижні до 9 липня надходження до бюджету РФ помітно впали.
"Надходження у військову скарбницю Кремля від експортного мита на нафту впали до 43 млн доларів за сім днів до 9 липня, тобто скоротилися на 17 млн доларів, або 29%. Середній дохід за чотири тижні впав на 4 млн доларів, до 49 млн доларів", – підрахувало агентство.
Більша частина падіння – 80% – припадає на західні порти Росії. Загальні морські перевезення сирої нафти з РФ впали до 2,86 млн барелів на день. Це на 1 млн барелів на день менше, ніж на тижнем раніше.
"Сукупні потоки російської нафти за сім днів до 9 липня впали до 2,86 млн барелів на добу з 3,9 млн барелів на добу попереднього тижня. Відвантаження скоротилися з усіх чотирьох експортних регіонів, причому найбільше падіння спостерігалося в портах Балтійського та Арктичного регіонів", – зазначили аналітики.
При цьому в російських портах не було ознак технічного обслуговування, що могло б призвести до істотного падіння обсягів відвантаження. Така ситуація спостерігалася у середині червня, проте не була показовою.
Як повідомляв OBOZREVATEL, загалом за січень – червень 2023 року доходи Росії від продажу нафти та газу скоротилися вдвічі. Агресору вдалося заробити 37,4 млрд. доларів, що на 47% менше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
Лише перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та у Viber. Не ведіться на фейки!