Здається Мінфіну бракує розуміння того, як працює судова система – Маслов про низькі зарплати працівників апарату судів
Кабінет міністрів України рекомендує Державної судової адміністрації оптимізувати видатки й підвищити зарплати працівникам апарату за рахунок внутрішніх ресурсів, яких насправді не має, заявив в інтерв’ю Інні Ведерніковій для ZN.UA голова парламентського комітету з питань правової політики Денис Маслов.
Він зазначив, що перенавантаження суддів і 4,5 тисячі гривень зарплати секретаря судового засідання є одним із чинників корупції в судовій системі, про яку часто не говорять, в тому числі громадськість.
«Ми спілкуємося з цього приводу з прем’єр-міністром і міністром фінансів. Але вони впевнені, що судова система має внутрішні ресурси, за допомогою яких можна оптимізувати видатки й підвищити зарплати працівникам апарату. Ми разом із Державною судовою адміністрацією все прорахували неодноразово. Немає таких ресурсів усередині системи. Ми це донесли, виклали на папері, вони надали свої пропозиції», - розповів голова профільного комітету.
На його думку Мінфіну бракує розуміння того, як працює судова система, тому питання досі залишається не вирішеним і в процесі обговорення.
За словами Маслова, для зрушення питання уряду насамперед потрібно підвищити коефіцієнти заробітної плати для працівників апарату суду.
«Це банальна зміна постанови — й завтра вони отримуватимуть більше. Бо не може секретар судового засідання отримувати 4,5 тисячі гривень. Я розумію, як тяжко зараз країні, але без цього базової судової реформи ми не реалізуємо», - додав він.
Депутат зазначив, що проблема не вирішується вже багато років.
«То й мовчати про це не варто, – зазначив голова комітету. – Ми спілкуємося з цього приводу з прем’єр-міністром і міністром фінансів».
Як зареєстровані в парламенті законопроєкти на виконання рішення РНБО про подолання корупції в системі правосуддя вплинуть на перебіг судової реформи? Хто і як довго буде проводити перевірки суддів Верховного суду і навіщо президенту право повертати ВРП подання на призначення суддів читайте в інтерв’ю Дениса Маслова редакторці відділу політики Інні Ведерніковій.