MY.UAНовини
«До послуг російських полонених є стоматологічний кабінет». Як працює проєкт «Хочу жить»
«До послуг російських полонених є стоматологічний кабінет». Як працює проєкт «Хочу жить»

«До послуг російських полонених є стоматологічний кабінет». Як працює проєкт «Хочу жить»

«Хочу жить» – проєкт, створений для військовослужбовців збройних сил Росії та Білорусі, які хочуть здатися у полон. Він створений Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими. Працює за підтримки Міністерства оборони України і Головного управління розвідки.

З березня цього року щомісячно до координаційного штабу «Хочу жити» надходить стабільно по 3 тис. звернень від російських військових з проханням їх полонити. 22 травня з пропозицією активніше здаватися у полон до російських військових звернувся очільник ГУР Кирило Буданов. Головний розвідник поставив окупантів перед простим вибором: померти внаслідок невдалих «м’ясних штурмів» чи жити, здавшись у полон. Під час свого звернення Буданов послався на проєкт «Хочу жить».

Речник проєкту Віталій Матвієнко в інтерв’ю «Главкому» розповів, скільки російських військових вже скористалися можливостями «Хочу жить», що впливає на кількість охочих здаватися у полон і як оплачується їхня робота в українському таборі.

Речник проєкту «Хочу жити» Віталій Матвієнко запевняє, що у таборах для полонених росіян – дуже комфортні умови
Фото: Армія Inform

«Тільки гляньте на наші мармизи. Ми від’їлися»

Скільки росіян звернулося до вас із бажанням здатися і коли зазвичай стаються сплески їхньої активності?

Зі старту проєкту під керівництвом координаційного штабу навесні минулого року і до сьогодні до нас звернулося понад 20 тис. військовослужбовців РФ.

Сплеск був минулого року, під час українського контрнаступу на харківському напрямку і на Херсонщині. Цього року, з березня, ми отримуємо по 3 тис. звернень щомісяця. Це вдвічі більше, порівняно з груднем 2022 року, коли ми мали щомісячно по півтори тисячі дзвінків.

Як ви знаєте, ще з вересня минулого року у нас почалася інформаційна кампанія про наш контрнаступ. Ми всіма способами доносили російським військовослужбовцям, що контрнаступ відбудеться неодмінно. Тож російські військовики мали можливість замислитися про свою подальшу долю. Плюс, у них ще й доволі поганий морально-психологічний стан, це також зіграло свою роль у прийнятті рішення здатися у полон.

Загальну кількість тих, хто здався, ми поки афішувати не можемо. Однак можу сказати, що операції зі здачі у полон (це коли російські військові здаються у полон згідно з процедурою, яку буде описано нижче – «Главком») у нас відбуваються раз на два дні.

Листівка з вказівками для російських солдат, як правильно здаватися у полон
Фото: «Хочу жити»

У перші місяці повномасштабного вторгнення міністр юстиції Денис Малюська анонсував створення таборів для військовополонених росіян. Нині вони вже діють. Як росіяни відгукуються про тамтешні умови?

Україна є демократичною країною і ми дотримуємося вимог Женевської конвенції щодо військовополонених попри те, що ворог робить із нашими полоненими.

Потрапивши до нас у полон, російський військовий опиняється у комфортних умовах. Наприклад, нещодавно відбувся черговий обмін полоненими. Було звільнено 47 українських громадян, з них двоє – цивільних. Російські полонені перед обміном, розповідаючи, як їм жилося у полоні, кажуть: тільки гляньте на наші мармизи – ми від’їлися.

У статті 6 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими (1929 рік) йдеться, що полонений має право користуватися всіма благами цивілізації, потрібними для нормальної життєдіяльності.

«Полонений вдома зможе похизуватися голлівудською посмішкою»

Ви, напевно, знаєте випадки, коли після повернення до Росії вчорашні полонені починають співати зовсім іншої. Кажуть, що їх тут били, стріляли, рубали тощо…

А що ж їм ще розповідати на камеру? З одного боку, це абсолютно логічні заяви від них. Інакше й не могло бути після того, як з ними попрацювало ФСБ, дало вказівки, що говорити. Ми ж зі свого боку чудово розуміємо, що це все неправда. Та й світ, врешті-решт, бачить так само неправду.

Зрештою, ми відкрили для Міжнародного Червоного Хреста доступ до табору військовополонених на своїй території. За умовами перебування можна стежити постійно. На вимогу співробітників організації ми готові навіть надавати додаткові зручності для полонених.

До речі, у таборі справді дуже комфортні умови. Полонені можуть спокійнісінько собі відпочивати. Є час для занять спортом на будь-який смак і час на обідні перерви між роботою. Годують їх дуже якісно. Ті, хто потребують медичного обслуговування, можуть безперешкодно його отримати у таборі. До послуг полонених є стоматологічний кабінет, якщо вони забажають лікувати собі зуби. Там все обладнано за останнім словом техніки. Настільки, що прибуваючи назад у Росію, полонений може похизуватися голлівудською посмішкою.

Скільки держава витрачає на утримання полонених у таборі? І чому саме така ціна?

Держава витрачає на утримання одного військовополоненого 10 тис. грн на місяць. Сума така тому що стільки ж витрачається на утримання в'язнів у тюрмах.

Хочу зауважити, що вартість утримання російського військовополоненого не така висока як вартість життя військового ЗСУ. Тому чим більше солдатів агресора здаватимуться у полон тим краще як для нас, так і для них. Вони врятують свої життя і зможуть повернутися додому. Україна готова прийняти абсолютно всіх російських військових у полон.

Російські полонені за роботою в одному з таборів
Фото: Facebook Міністерства юстиції України

Полонені працюють безкоштовно чи їм щось виплачують?

Авжеж вони працюють за гроші. Згідно з нормами поводження з військовополоненими, передбаченими Женевською конвенцією, росіяни, що перебувають у полоні, отримують оплату праці у розмірі 10 гривень на людину на день у франковому еквіваленті (швейцарські франки, – «Главком»).

Окрім того, вони мають право отримувати посилки від родичів. Вага може досягати максимум 20 кг. Можна присилати різну їжу: цукерки, сало, хліб… Дозволяється отримувати два блоки цигарок.

Я вважаю, що це досить пристойні умови життя.

Чи має якесь відношення до «Хочу жити» блогер Володимир Золкін?

Золкін не є співробітником проєкту, тож ми не уповноважені коментувати замість нього. Він використовує лого «ХЖ» задля популяризації проєкту, оскільки його канал дивиться багато росіян.

«Граната вдарилася об сітку і повернулася туди, звідки її викинули»

Як охочі одержати статус полоненого пояснюють своє перебування в Україні? І як взагалі відбувається процес спілкування між вашими операторами і полоненими, які питання їм ставлять? От уявіть собі, я – потенційний російський полонений. Дзвоню вам і кажу: «альо, начальнік, шо мнє дєлать, а?»

Ну, по-перше, наші спеціалісти пропрацьовують цей контакт. Треба ж дізнатися, чи не криється часом там якась підстава від ФСБ. Визначаємо геолокацію дзвінка, з якої саме території він відбувається.

Раніше ми чули від журналістів питання, чи не можуть таким чином до нас потрапити російські агенти. Це неможливо, бо усіх перевіряють на детекторі брехні.

Ми гарантуємо кожному полоненому, що його буде оформлено як такого, що був взятий у полон під час бою. Таким чином ми страхуємо його від втрати всіх належних росіянам соціальних та інших виплат від їхнього уряду.

Той, хто здається, перед цим, у будь-якому випадку, проходить комунікацію з нашими співробітниками. Інша справа, якщо здаються безпосередньо на фронті, не зв’язуючись попередньо з нашими представниками. Такі можуть розповідати, що ми, мовляв, тут тільки окопи рили, нічого не знали тощо.

Нещодавно була історія, коли одного такого росіянина було взято у полон. Всього їх у групі було п’ятеро. Живим залишився лише цей щасливчик. Сиділи собі гуртом у бліндажі і вагалися, чи здаватися у полон нашим військовим. У них же ж є методичка, котра каже ні у якому разі не здаватися у полон, а покінчити з життям власноруч. І ось один із них дістав гранату, аби всіх разом підірвати. Проте наш військовий вмовив потенційного самогубцю не робити цього. Нещасний викинув гранату з бліндажа, але вона вдарилася об сітку і повернулася туди, звідки її кинули. Стався вибух, четверо з п’яти загинули. Вижив тільки той, хто невдало відкинув гранату.

Як проводиться їхній допит на детекторі брехні? Які питання ставите?

Саму процедуру перевірки ми не розголошуємо. Питання підбираються таким чином, щоби з'ясувати, бреше військовополонений чи ні.

Російські солдати після здачі в український полон
Фото: Сегодня

Серед охочих здатися більше провінціалів, чи є й з великих міст – Москви, Пітера?

Стосовно географії звернень: Москва, Пітер, Краснодарський край, Челябінськ, прифронтові регіони і трошки далі у глибину Росії. Прикметно, що абсолютна більшість російських мешканців, які потрапляють до нас, не мають вищої освіти.

Торік ми провели перше соціологічне опитування, в яке було залучено всього 400 респондентів. Ми з’ясували, що рівень освіти у них дуже низький. Серед чотирьох сотень респондентів лише 10,9% мали вищу освіту. У них відсутня довіра до командування, вони розуміють, що командування їх кидає у «м’ясні штурми», але вони не можуть нічого протиставити. У всьому винна оця сумнозвісна рабська ментальність.

Це перше опитування відбулося у березні. Результати дозволили покращити якість рекламної кампанії проєкту, яку ми робимо спеціально для регіонів Росії. Кількість звернень після врахування результатів опитування зросла на 5%, порівняно з минулими місяцями.

Ведеться підготовка до ще одного опитування, воно заплановане на кінець літа – початок осені. Дуже цікаво буде дізнатися про ще деякі параметри нашого ворога

Які саме параметри?

Головні це – середній вік військових, освіта, довіра до командування, з яких джерел військові на фронті беруть інформацію та яким джерелам довіряють.

Як родичі росіян, які здаються у полон, на це реагують?

Деякі з родичів взагалі самі нам телефонують, замість військового, адже бояться, що ми – ФСБшний проєкт і хочемо виявити тих, хто схильний до дезертирства. Та щойно дізнавшись, що «Хочу жить» – це український проєкт, родичі російських військових стають більш лояльними. У деяких випадках наші колеги, які із ними спілкуються, стають на певний час для них психологами. Нерідко бувало й таке, що родичі російських комбатантів плакали у слухавку, просячи вибачення (за те, що їхня країна влаштувала війну – «Главком»).

А дехто телефонував і просився до РДК чи ЛСР (Російський добровольчий корпус і Легіон «Свобода Росії» – воєнізовані формування, які від початку вторгнення воюють на українському боці. Воюють у цих формуваннях, в основному, етнічні росіяни і громадяни Росії – «Главком»).

«Той, хто здається у «Хочу жить», повторно на фронт не потрапляє»

Розкажіть детальніше, що відбувається після того, як ваші оператори отримали телефонний дзвінок від окупанта, що хоче здатися?

Спершу особі, яка бажає стати полоненим, потрібно одразу після першої розмови з нашим оператором зареєструватися у чат-боті «Хочу жити». Потім треба мати при собі мобільний телефон для зв’язку. Бажано, кнопковий, щоби його можна було легко розібрати і сховати у разі, якщо командування буде проводити конфіскацію мобільних пристроїв. Другий телефон можна й віддати, смартфон, наприклад. Доволі часто усе так і відбувається. У російських армійців командування забирає телефони.

Залежно від подальшого розвитку подій, росіянин знаходить час і місце, щоби зв’язатися із нашим кол-центром. За можливості ми радимо кандидатам на добровільний полон відокремитися від свого підрозділу. Усамітнившись, росіянин може, разом із нами, пропрацювати план евакуації, дотримуючись вказівок оператора. У нас це прийнято називати безпечним виходом.

Це може бути піший шлях довжиною, приміром, від трьох до п’яти кілометрів, який росіянин має подолати, перш ніж дійде до кінцевої точки наданого нами маршруту. Дійшовши до точки зустрічі, він має провести низку фінальних підготовчих процедур. А саме: зняти бронежилет, шолом, розрядити зброю, якщо вона при ньому є, спрямувати дуло вниз, підняти руки вгору, взяти до рук ганчірку світлого кольору, яка би символізувала про капітуляцію.

Та, власне, всім своїм зовнішнім виглядом він має показати, що агресивно не налаштований.

Якщо він виходить із технікою до наших позицій, всі засоби ураження, якими обладнана ця техніка, мають бути переведені у небойовий режим (розряджені усі кулемети на борту, дуло танка має бути опущене вниз тощо).

Групова здача у полон починається, коли виходить вперед старший за званням. Позаду нього всі інші мають вишикуватися у лінію і вчинити дії, про які я розповів вище.

Полонені росіяни біля автомобіля із символікою проєкту «Хочу жить»
Фото: проєкту «Хочу жити»

А було таке, що росіяни здавалися, їх міняли, а вони за якийсь час поверталися знову воювати?

Той, хто здається проєкту «Хочу жити», повторно на фронт не потрапляє. У нас ще таких випадків жодного разу не було.

Чи багато полонених виявляють бажання доєднатися до Російського добровольчого корпусу чи Легіону «Свобода Росії»?

Скажімо так, відсоток досить непоганий. Конкретного нічого не скажу, бо це конфіденційна інформація.

До родичів російських полонених не приходять з’ясовувати стосунки працівники російських силових відомств?

Родичі, як правило, звертаються до нас через застосунок WhatsApp, листування у ньому повністю захищене спеціальним шифруванням. Прослухати цей застосунок неможливо. Тому таким чином вони себе і вберігають від ФСБ.

Були серед полонених такі, що відмовлялися від обміну, бажаючи отримати український паспорт?

Паспорта їм ніхто не дасть. Але у них є право вибору: стати частиною обмінного фонду чи попросити прихистку в інших країнах, таких як Німеччина чи Нідерланди. Але це можливо тільки тоді, коли будуть проведені відповідні слідчі дії, за підсумками яких буде доведено непричетність полоненого до військових злочинів. І то лише по завершенню війни.

Окремі особи можуть наполягати на поверненні додому вже аж після війни. Але, на диво, дуже багато полонених хочуть повернутися додому за першої можливості.

З тих, хто взяв участь у проєкті «Хочу жить» не хочуть повертатися до Росії під час війни близько 10%.

Богдан Боднарук, «Главком»

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Подарунки та нові знайомства: 26 липня доля усміхнеться двом знакам зодіаку
GlavRed
2025-07-26T00:39:22Z
Щоб не злякати удачу. Які меблі краще не купувати або викинути вже зараз
Telegraf
2025-07-26T00:27:38Z
Король десертів: простий рецепт полуничного тірамісу – перед ним не встоїть ніхто
24tv
2025-07-25T21:00:54Z
Відпустка під час війни: як змінилися туристичні звички українців
24tv
2025-07-25T20:27:49Z
Де більше калорій: у безалкогольному пиві чи шоколадці? Результати дослідження вас здивують
Знай
2025-07-25T19:51:37Z
Ні краплі хімії, результат - 100%: як легко позбутися мурашок у будинку
GlavRed
2025-07-25T19:27:04Z
Ніколи не робіть цього, коли обираєте кімнатні рослини: вони загинуть дуже швидко
24tv
2025-07-25T19:15:32Z
Цвіль у ванній можна зупинити за лічені години: проблему вирішить одна рослина
24tv
2025-07-25T19:06:14Z
Результат вразить: садівникам рекомендують розлити один популярний напій у саду
GlavRed
2025-07-25T18:27:30Z
Головне – досягти своїх цілей: у Путіна зробили нову цинічну заяву про війну в Україні
24tv
2025-07-20T09:30:42Z
Медведчук з Москви передав українцям ультиматум про «єдину можливість»
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T01:03:11Z
Заступницею міністра соцполітики стала посадовиця, яка потрапила в скандал через кавер на "Фортецю Бахмут"
ZN UA
2025-07-26T00:58:37Z
Стратегічну політику визначає не Пекін: дипломат пояснив відносини Росії та Китаю
24tv
2025-07-26T00:42:35Z
КАБи, балістика та «Шахеди»: Харків зазнав масованої комбінованої атаки РФ
УкраинФорм
2025-07-26T00:39:54Z
"Трамп показав підконтрольність Путіну": чи отримають ЗСУ зброю від США
GlavRed
2025-07-26T00:27:45Z
Чого насправді хоче Китай у війні між Росією та Україною
ZN UA
2025-07-26T00:00:57Z
Росіяни обстріляли дронами та авіабомбами Сумщину
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T23:48:23Z
15 років ув’язнення отримав агент ФСБ, який готував теракти біля підрозділів ТЦК та Нацгвардії
Украина Криминальная
2025-07-25T23:36:43Z
Галкін з Пугачовою показалися в нових образах: співачка здивувала довжиною вбрання
GlavRed
2025-07-25T23:27:00Z
Галкін і Пугачова хочуть приїхати в Україну: шоумен назвав умову
GlavRed
2025-07-25T22:39:35Z
Нікіта Кісельов – "Чайка" – 4 місце чарту FM-TV минулого тижня.
FM-TV
2025-07-25T21:45:08Z
Найстильніша стрижка року: саме таку зачіску обожнює Сальма Гаєк
24tv
2025-07-25T21:03:40Z
Дуже важка хвороба: російську зірку запідозрили в найстрашнішому
GlavRed
2025-07-25T20:27:32Z
Гарантують відпочинок і гарний настрій: 3 смішні комедії для домашніх вихідних
24tv
2025-07-25T19:27:16Z
Перші кадри Sci-Fi серіалу Pluribus від творця «Пуститися берега». Реліз — 7 листопада на Apple TV+
ITC
2025-07-25T18:46:18Z
Статки Оззі Озборна: скільки та на чому заробляв "Принц темряви"
24tv
2025-07-25T18:06:31Z
Сиділи в клубі до 4-ї ранку, – зірка "Спіймати Кайдаша" вперше розповів про ігрову залежність
24tv
2025-07-25T17:51:51Z
Відновлення після фронту: які медпослуги можна отримати
ZN UA
2025-07-25T22:25:06Z
Сухість повік, свербіж та печіння: що викликає лущення на очах і як це зупинити
Знай
2025-07-25T20:51:14Z
Вакцини від Covid-19 врятували значно менше життів, ніж вважалося раніше — дослідження
ZN UA
2025-07-25T20:01:57Z
Як готувала бабуся: швидкий рецепт ніжних пиріжків з вишнею від Ярославського
24tv
2025-07-25T19:33:36Z
Солодка залежність: чому нас тягне до цукру
GlavRed
2025-07-25T19:27:14Z
Спалюють калорії не щодня, а щогодини: чим заправляти салати, щоб швидко схуднути
Знай
2025-07-25T17:51:12Z
Мокреці в Україні – що це за комахи та чим вона небезпечні
24tv
2025-07-25T17:21:16Z
Відстрочка від мобілізації: як можна оформити постійний догляд за батьком
24tv
2025-07-25T17:06:17Z
Шкіра буде сяючою та без зморшок: що треба пити щодня
Знай
2025-07-25T16:51:38Z
Росія скасувала головний військово-морський парад у Петербурзі - ЦПД
УкраинФорм
2025-07-26T01:18:01Z
Чому в Україні кажуть сорок, а не "чотиридесят" - розкрито несподіваний секрет
GlavRed
2025-07-26T01:12:29Z
Український ресторан «Рута» у Вашингтоні приготував рекордний голубець завдовжки понад метр
УкраинФорм
2025-07-26T00:55:31Z
Українським військовим готують нові виплати: названо джерело фінансування
Хвиля
2025-07-25T23:15:04Z
Поліція спростувала фейк про нові дорожні знаки із зеленою рамкою
УкраинФорм
2025-07-25T22:54:42Z
"Мені страшно": матір моделі Марії Ковальчук заявила про погрози від російських мажорів
24tv
2025-07-25T22:00:36Z
День ангела 26 липня: кого та як вітати з іменинами
TSN
2025-07-25T21:21:57Z
Зеленський провів Ставку з доповідями розвідок: ключові теми засідання
Хвиля
2025-07-25T21:12:46Z
Операції ЗСУ на території Росії тривають - Сирський
УкраинФорм
2025-07-25T21:12:36Z
Росіяни масовано обстріляли Харків та область ракетами, КАБами та ударними дронами
ZN UA
2025-07-26T00:48:48Z
Росіяни дронами та авіабомбами атакують Харків: яка ситуація у місті зараз
TSN
2025-07-26T00:45:05Z
Німецький оглядач показав знищене Росією місто та звернувся до Європи
ГЛАВКОМ NET
2025-07-26T00:06:46Z
Масована атака "Шахедів" і балістики 26 липня: які наслідки в областях
24tv
2025-07-26T00:00:39Z
Керівниць двох районів Львова підозрюють у розтраті ₴1,7 мільйона при ліквідації наслідків удару РФ
УкраинФорм
2025-07-25T23:57:08Z
На Харківщині від російського обстрілу постраждали двоє людей
УкраинФорм
2025-07-25T23:39:21Z
Пропутінський Маск наказав вимкнути Starlink у 2022 році: це зірвало контрнаступ ЗСУ на Берислав
Украина Криминальная
2025-07-25T23:30:49Z
Росія атакувала Дніпро ракетами
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T22:51:34Z
У Харкові вдруге від початку доби пролунали вибухи, цього разу - балістика
ZN UA
2025-07-25T22:49:39Z
У Запорізькому районі спалахнули пожежі через атаку ворожих дронів
Gazeta UA
2025-07-26T01:12:31Z
До 5 років ув’язнення засуджено харків’янина за продаж гуманітарної допомоги
Украина Криминальная
2025-07-26T00:19:37Z
У Кам'янському палає «Епіцентр» після удару балістикою
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T23:18:17Z
Ворог атакував ракетами Кам’янське на Дніпропетровщині, спалахнула пожежа
УкраинФорм
2025-07-25T22:48:22Z
У Нікополі пасажир кинув гранату в таксиста
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T22:46:43Z
Ексдепутата Ради викрили у привласненні понад ₴20 мільйонів на перепродажу нерухомості
УкраинФорм
2025-07-25T22:31:17Z
Супер-цікавий тест на ПДР: як розвернутися на перехресті та уникнути аварії
GlavRed
2025-07-25T22:27:00Z
"Вибухнув у повітрі": ЗС РФ атакують Харків ударними безпілотниками та КАБами, деталі
Фокус
2025-07-25T21:30:09Z
У Кропивницькому чоловіку нібито стало погано під час перевірки: у ТЦК заявили про "розіграш"
24tv
2025-07-25T21:03:58Z
Неймар пояснив конфлікт із фанатом після поразки Сантоса
Football.ua
2025-07-25T21:34:39Z
Забарний переходить у «ПСЖ». ЗМІ повідомили, коли відбудеться трансфер
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T21:15:56Z
Пау Віктор перейшов з Барселони до Браги — трансфер оцінено у 15 мільйонів євро
Football.ua
2025-07-25T21:04:02Z
Мессі та Альба отримали дискваліфікацію в МЛС за пропуск Матчу зірок
Football.ua
2025-07-25T20:54:23Z
Забарний на порозі переходу в ПСЖ — трансфер на фінальній стадії узгодження
Football.ua
2025-07-25T20:33:24Z
Команда УДУ імені Михайла Драгоманова із футзалу виграла Євро-2025 серед університетів
УкраинФорм
2025-07-25T20:30:17Z
Усик відверто розповів про розмову з Дюбуа після бою: які були перші слова чемпіона
24tv
2025-07-25T20:21:10Z
Плавець Макар Яхно здобув друге «золото» на ЄЮОФ-2025
УкраинФорм
2025-07-25T20:03:47Z
Артета: Минулого сезону ми зрозуміли, що глибини складу в лінії захисту недостатньо
Football.ua
2025-07-25T20:01:08Z
Зеленський: Для виробництва дронів-перехоплювачів потрібно $6 мільярдів
InternetUA
2025-07-25T23:03:01Z
Тарифи Трампа обійшлися Volkswagen у 1,5 мільярда доларів
Топ Жир
2025-07-25T22:48:42Z
Польські компанії подають заявки на пільгові кредити для проєктів відбудови України
ZN UA
2025-07-25T21:48:28Z
Держагентство «ПлейСіті» оштрафувало Telegram-канал на майже 5 млн грн
ГЛАВКОМ NET
2025-07-25T20:43:51Z
З 31 липня в Україні запровадять нові ціни на світло: кого торкнуться зміни
Хвиля
2025-07-25T19:42:41Z
Компанія Tesla втратила значні кошти через розпродаж біткоїнів
360ua.news
2025-07-25T19:12:53Z
Україна втратить $700 млн через припинення преференцій з ЄС - НБУ
Gazeta UA
2025-07-25T18:51:27Z
У Ryanair відповіли, чи можуть дозволити пасажирам безкоштовно провозити дві сумки
24tv
2025-07-25T18:36:38Z
В Україні обвалилися ціни на кавуни: скільки тепер коштує кілограм
Хвиля
2025-07-25T18:30:56Z
Galaxy S26 Ultra отримає новий об’єктив і прокачані модулі камер
InternetUA
2025-07-26T01:02:29Z
"Неспростовний доказ": вчені розгадали таємницю кальмарів, яким понад 500 млн років
Фокус
2025-07-26T00:42:11Z
В Україні фіксують з початку року близько 15 кібератак щодня - Держспецзвʼязку
InternetUA
2025-07-26T00:31:26Z
Археологи знайшли на Гуамі найдавніший рис у Тихому океані
Gazeta UA
2025-07-25T22:42:21Z
Оновлення One UI 7 зіпсувало камери Galaxy S23
InternetUA
2025-07-25T21:18:13Z
Китайці презентували найдешевшого робота-гуманоїда: скільки він коштує
TSN
2025-07-25T20:36:22Z
Дівчина дня: що постить у мережі українка DJ Miss Monique, яку обговорюють у мережі
24tv
2025-07-25T20:21:11Z
Студенти створили БПЛА-гібрид, здатний пірнати та вилітати з води: чим він здивував
Фокус
2025-07-25T18:06:50Z
Археологи знайшли унікальну 3200-річну броню – вона одна з найстаріших у Європі
24tv
2025-07-25T18:06:00Z
Наступник Audi TT дебютує восени у вигляді концепту
Топ Жир
2025-07-26T01:18:52Z
Hyundai готується представити доступний електричний автомобіль
Топ Жир
2025-07-26T00:18:27Z
27 автомобілів Lamborghini Revuelto можуть отримати звичайні двері замість класичних ножичних
Топ Жир
2025-07-25T23:33:44Z
Коли звичайний позашляховик здає, цей водоплавний V8-монстр продовжує рух
Топ Жир
2025-07-25T22:03:06Z
Автомобілі, які обирають справжні колекціонери, можуть вас здивувати
Топ Жир
2025-07-25T21:18:32Z
Мільйони водіїв ненавидять цю систему економії палива, тому EPA планує її скасувати
Топ Жир
2025-07-25T20:33:43Z
Ця замаскована V8 суперкар демонструє AMG у найбільш нестримному вигляді
Топ Жир
2025-07-25T20:03:21Z
Попередження для шанувальників Challenger: остання можливість придбати авто з пробігом лише 232 милі за ціною значно нижчою за рекомендовану
Топ Жир
2025-07-25T19:18:51Z
Як народжувалися передові автомобілі Kaiser-Frazer
AutoCentre
2025-07-25T18:07:27Z