Актуальними залишаються потреби в енергетичному обладнанні та можливість імпортувати електроенергію з європейських країн.
Україна очікує продовження ворожих атак на енергетичні об’єкти протягом наступної зими. У Міністерстві енергетики сподіваються на допомогу від західних партнерів.
Про це говорив міністр енергетики України Герман Галущенко на засіданні Координаційної групи G7+ з надання допомоги енергосектору України.
За його словами, актуальними залишаються потреби в енергетичному обладнанні, особливо у високовольтному, а також системах, які зможуть забезпечити децентралізацію генерації, зокрема - у газових турбінах.
Галущенко наголосив, що важливе значення також матиме також можливість імпортувати електроенергію з європейських країн. Тому необхідно забезпечити дозвіл ENTSO-E на максимальну пропускну спроможність міждержавних перетинів до 2 ГВт, яка на сьогодні є технічно можливою.
Міністр також повідомив західних партнерів, що в Україні триває нарощування запасів природного газу.
“Україна володіє найбільшими в Європі підземними газосховищами і пропонує європейським партнерам використовувати близько 15 млрд кубометрів потужностей своїх ПСГ, які пройшли сертифікацію за європейськими правилами", - сказав Галущенко.
Він зазначив, що така співпраця буде взаємовигідною для європейської і української сторони і з економічного, і з безпекового погляду.
Учасники засідання підкреслили свою готовність продовжувати підтримку української енергетики, зокрема з огляду на підготовку до наступного опалювального сезону в умовах російських атак.
На зустрічі були присутні заступник Державного секретаря США Джеффрі Пайєтт, посол України в США Оксана Маркарова, представниця Європейської Комісії Катарина Матернова, заступник директора Секретаріату Енергетичного Співтовариства Дірк Бушле, очільники та представники відомств країн G7+ та міжнародних організацій.
Нагадаємо, наступна зима буде також складною через можливі ракетні обстріли росіян, томуукраїнцям не варто позбуватися генераторів та акумуляторів.