Британська компанія BAE Systems провела успішні стратосферні випробування висотного псевдосупутника (High Altitude Pseudo Satellite, HAPS) PHASA-35. Літальний апарат протягом 24 годин піднявся на висоту понад 20 км, досягнувши стратосфери, а потім благополучно приземлився.
Дрон PHASA-35 призначений для виконання завдань над звичайними повітряними маршрутами та погодними атмосферними явищами. Він може служити як постійна і стабільна платформа для різних застосувань, включаючи надтривале спостереження, розвідку, а також охорону. PHASA-35 також може використовуватися для забезпечення зв’язку, включаючи 4G та 5G, і може використовуватися в широкому спектрі застосунків, таких як допомога при стихійних лихах та захист кордонів. Дрон може виступати як альтернатива традиційним бортовим і супутниковим системам.
PHASA-35 is bridging the gap between air and space 🛰️
Over a 24-hour period, PHASA-35 soared to more than 66,000ft, reaching the stratosphere, before landing successfully.
Find out more: https://t.co/vot1sXVhb2 pic.twitter.com/ED5rrOoAfh
— BAE Systems Air (@BAESystemsAir) July 14, 2023
БПЛА має розмах крила 35 метрів і може нести корисне навантаження до 15 кг. Безпілотник оснащений сонячними батареями, які забезпечують його системи енергією вдень, а також батареями, що перезаряджаються, для роботи в нічний час.
Випробування, що завершилися, дозволили інженерам оцінити роботу експериментального сонячно-електричного безпілотника в межах досяжності атмосфери планети. Надалі планується провести ще серію випробування для оцінки та підтвердження продуктивності системи. Кінцева мета полягає у тому, щоб вивести PHASA-35 на міжнародні оборонні та комерційні ринки.
Джерело: BAE Systems
Конкурс на найкращий читацький Блог ITC проходить по 16 липня. Головний приз — сучасний ігровий ПК ASGARD (i7 13700, 32Gb RAM, SSD 1Tb, GF RTX 4060Ti 8Gb) від інтернет-магазину Click.ua. Щоб прийняти участь, напишіть матеріал, в якому розкажіть про особистий досвід користування цікавими гаджетами та девайсами. Деталі тут.