На Одещині на узбережжі Чорного моря знайшли мертвих дельфінів. Напередодні, 13 липня, на пляжі "Дельфін" винесло труп незрілого ссавця. Про це повідомила прес-служба мерії міста.
- Співробітниками Департаменту екології та розвитку рекреаційних зон Одеської міської ради та НГУ «Український науковий центр екології моря» здійснено огляд та фіксацію зазначеного факту. Труп загиблого дельфіна вилучено у НДУ «Український науковий центр екології моря» для вивчення та встановлення причин загибелі. Після проведення дослідження про факт загибелі морської тварини буде поінформовано правоохоронні органи з метою визначення шкоди та шкоди, заподіяної об'єктам тваринного світу внаслідок збройної агресії Росії, - розповіли у мерії.
Цей факт загибелі тварин, на жаль, не єдиний. Також про загибель ссавців повідомили співробітників Національного природного парку "Тузловські лимани". За їхніми словами, російські окупанти періодично влаштовують потужне бомбардування Чорного моря, зокрема в зоні Кінбурнської коси, де мешкають дельфіни.
- За останні часи часто траплялися випадки ракетних пусків від носіїв "Калібрів" у Чорному морі, які також створюють потужні вбиваючи шуми для дельфінів. Загиблих заносить до узбережжя південним вітром, або існуючою Румелійською течією і викидає на пляжі нашого парку та інші ділянки узбережжя, - розповіли в заповіднику.
Напередодні співробітники парку отримали інформацію та фото з узбережжя, на якому було знято загиблий дельфін. На місце події направили працівників, які мали обстежити дельфіна та забрати зразки на дослідження, але це зробити не вдалося. Зокрема, фахівців до місця події не пропустили прикордонники, пославшись на наказ Одеської ОВ про заборону відвідування узбережжя для громадян.
- Прикордонники повністю заборонили моніторинг піщаного пересипу в межах НВП "Тузловські лимани", якою ми робили з початку війни 2022 року. З цього приводу вранці офіційно звертаємося до відповідних органів влади та спеціалізованої екологічної прокуратури, - зазначили співробітники заповідника.
Раніше доктор біологічних наук, професор Іван Русєв розповів, що з початку повномасштабного вторгнення та у Чорному морі загинуло близько 50 тисяч тварин. З початку 2023 року команда Національного парку "Тузловські лимани" щоденно проводить моніторинг узбережжя Чорного моря у межах нацпарку.