Розмір мінімальних цін на алкогольні напої не відповідає реальним витратам на їх виробництво і реалізацію та потребує коригування.
Про це заявили в Міністерстві економіки й торгівлі та розробили проєкт постанови Кабінету Міністрів Про внесення змін до додатку до постанови Кабінету міністрів України від 30 жовтня 2008 року №957, який передбачає підвищення мінімальних гуртових та роздрібних цін на деякі види алкогольних напоїв.
Як повідомляють на сайті Мінекономіки, чинний розмір мінімальних цін було встановлено ще у вересні 2018 року, окрім роздрібних цін на ігристі вина та газовані винні напої.
– Зміни, що відбулися в соціально-економічній та податковій сферах, зокрема, зростання видаткової складової цін (сировина, комплектувальні, енергоносії, витрати на оплату праці тощо), а також зміна 1 березня 2022 року ставок акцизного податку на алкогольні напої, призвели до того, що розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам господарюючих суб’єктів на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв і потребує коригування, – йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови.
Кабмін пропонує підвищити розмір мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв залежно від коду виробів з УКТЗЕД, зокрема роздрібні ціни на:
- горілку та лікеро-горілчані вироби на 13%;
- віскі, ром і джин – на 25%;
- коньяк (бренді) – на 11-12%.
Виноробна продукція теж здорожчає. Зокрема звичайні (не ігристі) вина підвищується у ціні на 62%.
Сидр, пері, вина, вермути та інші зброджені напої (зокрема, суміші зі зброджених напоїв і суміші на основі зброджених напоїв), фактична міцність яких вища за 1,2% об’ємних одиниць етилового спирту, але не вища за 22% об’ємних одиниць етилового спирту, на 61-71%. Ігристі вина та газовані винні напої зростуть у ціні на 28%.