![Європа ще чекає від США дозволу на навчання українців на F-16 – Politico](https://thumbor.my.ua/7vkqQ30urbxzgJmZTBBbwdKLYko=/335x225/smart/filters:format(jpeg)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F2378b2d252740ae9671a41a280be4a79.jpg)
Європа ще чекає від США дозволу на навчання українців на F-16 – Politico
Про це повідомляє Politico, передає Укрінформ.
Як зазначається, навчання українських пілотів на винищувачах F-16 не може розпочатися, доки Державний департамент СШАофіційно не підпише запит на передачу інструкцій з експлуатації, тренажерів та інших матеріалів, пов’язаних з літаками.
Речник Пентагону підполковник Гаррон Гарн повідомив, що хоча президент Джо Байден пообіцяв дати зелене світло програмі, офіційний запит "все ще розглядається".
За інформацією видання, партнери планують розпочати навчання пілотів на F-16 у Румунії у жовтні. На першому етапі сподіваються навчати від шести до дев'яти українських пілотів спільно з їхніми румунськими та словацькими колегами.
У Нідерландах повідомили, що нададуть для цього два літакиF-16.
Як повідомляв Укрінформ, до коаліції з підготовки українських пілотів для роботи на літаках F-16 увійшли 11 країн НАТО. Навчання розпочнеться у серпні в Данії, а регіональний навчальний центр для пілотів винищувачів F-16 буде створено у Румунії.
Фото: Wikimedia Commons / Thomas Meneguin