З Італії прийшли дуже цікаві новини. Так, група вчених під керівництвом професора Маріо Кайроні створила технологію створення маленьких батарей, які людина може безпечно з'їсти. Поки що це не делікатеси, а лише "безпечні" складові.
Про це стало відомо завдяки доповіді Італійського технологічного інституту, яку підхопили багато світових медіа.
Вони не потребують переробки чи спеціальної утилізації - вам просто потрібно їх з'їсти. Ідея Кайроні була натхненна системами генерації енергії в живих клітинах, що базуються на окисно-відновних процесах, де всі компоненти мають біологічне походження.
Як електроліт використовується вода, до якої для підвищення провідності додається активоване вугілля. Батарею від довкілля захищає бджолиний віск, а контакти покриті їстівною фольгою із золота.
Ця мініатюрна 0,65-вольтова батарея здатна видати струм силою кілька мікроампер протягом однієї години. Або вона може забезпечити струм силою 48 мікроампер, але не більше ніж протягом 12 хвилин.
Незважаючи на скромні характеристики, вони зовсім не засмучують вчених, адже цього вистачає для роботи низькопотужних світлодіодів та мініатюрних датчиків.
Головне застосування цієї нової технології – це харчова промисловість, де батарею можна використовувати у датчиках безпеки продуктів харчування без будь-якої шкоди для них.
Також цей продукт, безсумнівно, знайде застосування в медицині, імплантах та інших пристроях, які потрібно поміщати всередину організму людини.
Раніше повідомлялося, що популярний тренд у TikTok забрав життя 4 людей: стрибають і не думають головою.
Також, жінка "влізла" в старі повідомлення свого чоловіка і захотіла розлучитися: що такого вона прочитала.