Ціни на нафту на світових ринках практично не зазнали змін. Станом на 07:53 за Грінвічем, ресурс марки Brent знизився в ціні на 1 цент – до 78,49 доларів за барель. Також на 1 цент, але вже здорожчала, марка West Texas Intermediate (WTI) – до 74,16 долара за барель.
Про це повідомляє Reuters. Зазначається: головних причин такої стабільності дві. Зокрема, інвестори:
- оцінюють уповільнення економічного зростання Китаю;
- стежать за постачанням нафти до США, оцінюючи їх можливе скорочення.
"Очікується, що галузеві дані засвідчать скорочення запасів сирої нафти нафтопродуктів у США. Мляві ж показники ВВП Китаю вже стримують ціни", – пояснили аналітики.
Водночас, зазначається, учасники ринку також очікують, що глобальні постачання нафти збільшаться. Посприяти цьому має відновлення видобутку на 2 із 3 зупинених раніше лівійських родовищ.
Росія намагається підняти глобальні ціни
Тим часом Росія активно намагається підвищити світові ціни на нафту – щоби компенсувати прибуток Кремля, втрачений через санкції. Для цього РФ має намір спеціально скоротити експорт нафти у серпні.
За даними Reuters, російська влада вже дала вказівку нафтовим компаніям скоротити плани поставок на серпень. Зокрема, йдеться про експорт нафти із західних портів Росії (зокрема, у Балтійському морі). У серпні він, ймовірно, скоротиться на 100-200 тис. барелів на добу порівняно з липнем.
"Це є ознакою того, що Москва виконує свою обіцянку про нові скорочення поставок у тандемі з головою ОПЕК та Саудівською Аравією", – зазначає агентство. Про плани щодо тихоокеанських портів РФ джерелам невідомою.
Як повідомляв OBOZREVATEL, загалом за січень – червень 2023 року доходи Росії від продажу нафти та газу скоротилися вдвічі. Агресору вдалося заробити 37,4 млрд доларів, що на 47% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та у Viber. Не ведіться на фейки!