MY.UAНовини
Страйк авторів і акторів у США: чому це важливо для нас
Страйк авторів і акторів у США: чому це важливо для нас

Страйк авторів і акторів у США: чому це важливо для нас

Більш як 160 тисяч акторів Голлівуду доєдналися до страйку в індустрії розваг Сполучених Штатів. Розбираємося, як це може вплинути на економіку, політику, медіаринок США, а також на те, як ми проводимо вільний час.

Більше як місяць тому вперше за останні 15 років профспілка авторів індустрії розваг США почала страйк після провалу перемовин із Альянсом продюсерів повнометражного кіно та телебачення (American Motion Picture and Television Producers Alliance, AMPTP), який представляє Universal, Paramount Pictures, Disney, Apple, Netflix, Amazon та інші платформи, що є головними творцями контенту в американському «телевізійному» просторі. Зараз до страйку доєдналася профспілка SAG-AFTRA, що представляє інтереси акторів, створюючи перший за 63 роки прецедент спільного страйку авторів і акторів. Сторони звинувачують одна одну у зриві перемовин, тимчасом як проблеми, що є основними причинами для страйку, не лише виявили недоліки індустрії розваг у глобальному масштабі, але й впливають на медійний ринок, політичний клімат та економіку країни. Також ситуація показує поглиблення розколу американського суспільства. Все це може вплинути на багато важливих для нас процесів: від змін у тому, що ми дивимось у вільний час, — до масштабів допомоги для України.

Що хочуть змінити

У 2007 році Гільдія сценаристів Америки (Writers Guild of America, WGA) страйкувала, вимагаючи підвищення зарплат і впровадження виплати роялті авторам за кожне відтворення контенту, над створенням якого вони працювали, на будь-яких платформах. Це означає, що коли в ефірі американського телеканалу показують повтор епізоду серіалу, як, наприклад, «Офіс», автори цього епізоду отримують певну сталу кількість коштів за цей показ. У цьому контексті йдеться також про синдикацію — це коли контент, створений для показу в рамках однієї мережі або студії, продають для показу в іншій мережі або студії. Наприклад, у нашому контексті синдикацією вважався би продаж серіалу, створеного «1+1 медіа», для показу на СТБ. Тоді страйк був успішним, а його результатом стало те, що авторам нараховують роялті за кожен показ їхнього контенту.

  • Читайте також: Виплата авторської винагороди під час великої війни

За ці 15 років індустрія розваг докорінно змінилася завдяки появі та лідерству стримінгових платформ. Їхній підхід до виробництва контенту почав менше враховувати не лише баланс між кількістю та якістю, а й базові потреби команд, які безпосередньо створюють те, що ми бачимо на екрані. Підвищення заробітних плат є однією з вимог цьогорічного страйку, оскільки підхід стримінгових платформ до організації праці не дає можливості авторам покривати медичну страховку та жити в містах — центрах телевиробництва, таких як Лос-Анджелес, де вартість проживання є надзвичайно високою. Зокрема, актор Метт Деймон заявляє, що на покриття медичної страховки необхідна зарплата в розмірі щонайменше 26 тисяч доларів, тимчасом як AMPTP пропонував підвищення лише до 11 тисяч.

Якщо раніше телевізійний сезон у Сполучених Штатах зазвичай мав 22 епізоди одного серіалу, що давало змогу сценаристам стабільніше планувати своє життя, тенденцією у стримінгу є створення сезону лише із 6–12 серій. При цьому заробітна плата не підвищується, а оплачуються лише фінальні версії сценаріїв, що надто сильно використовують студії в рамках практики авторських «мінікімнат». Згідно з нею, автори пишуть чернетки сценаріїв до початку створення шоу. Фактично, сценаристи змушені поратися з більшим обсягом роботи за коротші терміни та меншу кількість коштів. Через це багато авторів були змушені шукати додаткову працю задля своєї фінансової стабільності, оскільки часто студії вимагають від авторів переїжджати в місто, де створюють контент. Яскравий приклад — як один з авторів ситкому «Ведмідь» виробництва мережі FOX отримав нагороду Гільдії авторів Америки за найкращий комедійний серіал, не маючи грошей на банківському рахунку та орендуючи краватку-метелик для появи на церемонії.

Із фінансовим питанням повʼязана й інша вимога страйкарів, а саме підвищення ставки роялті за показ контенту на стримінгових платформах. Тут ситуація подібна до музичного стримінгу — за кожне відтворення пісні чи епізоду серіалу авторам і виконавцям (у цьому випадку акторам) нараховується фіксована винагорода (роялті) у розмірі 0,003 цента. Фактично, актори й автори «хітів» у стримінгу отримують копійки за продукт, яким насолоджуються мільйони, через те, що стримінгові сервіси не оголошують точної кількості переглядів. Відповідно, немає інструменту для перевірки того, наскільки адекватно вони виплачують роялті. До прикладу, одна з акторок серіалу «Помаранчевий — гіт сезону» (Orange is a New Black) Кіміко Гленн торік показала, що отримала роялті із сотні тисяч переглядів серіалу в розмірі 27 доларів. Хоч AMPTP і стверджує, що погодилася підвищити плату, однак цього все одно не вистачає на покриття основних потреб. Крім того, автори, які страйкують, звертають увагу, що за останній рік керівники шести головних студій індустрії розваг заробили 7 мільярдів доларів США.

  • Читайте також: Авторське право в умовах війни. Точка зору Асоціації з управління аудіовізуальними правами «АРМА-Україна

Ще однією вимогою страйкарів є захист від використання штучного інтелекту у виробництві контенту. Автори та актори побоюються, що студії заради економії коштів захочуть ширше використовувати штучний інтелект для створення програм, жертвуючи їх якістю. Хоч зараз він і не здатен давати результати, які були б конкурентоздатними у порівнянні з тим, що створила людина, студії розраховують на стрімкий розвиток цієї галузі. Через це страйкарі вимагають гарантій невикористання технологій штучного інтелекту в галузі. Натомість представники SAG-AFTRA заявили, що під час перемовин AMPTP пропонував відкласти обговорення цього питання на три роки або впровадити технологію «відсканування» акторів задля подальшого використання їхніх цифрових версій без додаткових компенсацій і навіть згоди, оплачуючи лише день «сканування».

У відповідь на фінансові вимоги керівники студій скаржаться, що не мають достатніх коштів для підвищення, оскільки розвиток галузі стримінгу сповільнився. Зокрема, на головні платформи почало підписуватися менше людей, а бюджети на виробництво контенту лише зростають, через що студії нібито взагалі не мають прибутку. У нещодавньому інтервʼю для мережі CNBC з нагоди свого перепризначення виконавчий директор Disney Боб Айгер назвав вимоги страйкарів «нереалістичними» та звинуватив їх у тому, що вони додають «більше викликів» для індустрії, яка і так є «зруйнованою». Втім, директори кількох стримінгових сервісів заявили, що планують «перечекати» страйк до жовтня, коли автори «залишаться безхатьками», аби ті повернулися за стіл перемовин і прийняли програшні для себе умови, про що повідомив актор Адам Коновер.

Як страйк впливає на виробництво контенту

Хоч подібний страйк 2007 року і був успішним, цей успіх мав велику ціну. Зокрема, тоді було змінено або призупинено виробництво низки успішних телевізійних проєктів, таких як серіали «Офіс» і «Загублені», а також усі вечірні шоу американського праймтайму. Тоді стало зрозуміло, яку важливу роль насправді відіграє робота авторів у виробництві контенту, оскільки багато програм тоді «просіли» або навіть втратили цілі сезони.

Вплив цьогорічного страйку може бути ще більшим, хоч і не є відчутним одразу. Зараз стримінгові платформи використовують чотириетапну схему виробництва контенту — написання сценарію, зйомки, постпродакшен і реліз. Відповідно, створення деяких проєктів може відкластися на роки, оскільки не буде авторів для першого етапу. Втім, за нових обставин і другий етап теж під загрозою. Наприклад, якщо під час першої фази страйку на зйомках фільму «Дедпул-3» використовували вже повністю готовий сценарій, не даючи акторам права на імпровізацію, то тепер виробництво фільму взагалі призупинено. Серед стримінгових «хітів» про відкладену премʼєру нового сезону через страйк заявили в команді серіалу «Ейфорія» платформи HBO Max. Вечірні шоу тепер показують повтори своїх старих програм як знак солідарності, оскільки це формат, що залежить найбільше від роботи авторів. Як наслідок, і до того вже доволі непопулярний і застарілий в очах американців жанр перебуває у стані поглибленої кризи.

  • Читайте також: Як держава може підтримати українську музику в час війни

Фактично наступний кіносезон може відбутися без блокбастерів, і у кінотеатрах це буде відчутніше, ніж у стримінгу. Втім, і рекомендації на Netflix теж відчують різницю. Попри те, що платформи роблять контент завчасно, відкладення премʼєр може залишити «діру» в розкладі премʼєр, що може призвести до швидшого падіння кількості підписників. І якщо у випадку Netflix це може бути компенсованим завдяки виробництву величезної кількості контенту, то на таких платформах як HBO Max, де фокус робиться на меншій кількості, але більшій якості, це може бути відчутним.

Крім виробництва, страйк впливає на цикл промоушену вже відзнятих проєктів. Наприклад, під час оголошення приєднання SAG-AFTRA до страйку головні актори фільму «Оппенгеймер» демонстративно покинули його премʼєру в Лондоні.

Як страйк впливає на економічну ситуацію у Сполучених Штатах

Зупинка або перенесення часу виробництва в багатьох випадках означає шалені втрати для стримінгових платформ і студій. Однак насправді тут також ідеться і про масштабніший аспект функціонування американської економіки.

Річ у тім, що коли студія проводить зйомки в певних штатах, наприклад Каліфорнії, вона змушена платити податки не федеральному урядові, а урядові штату. Через це низка студій знімає свої матеріали в інших країнах, зокрема в Канаді та навіть в Україні. У випадку з акторами та авторами йдеться ще й про їхній вплив на купівельну спроможність штатів. Як наслідок, якщо виробництво припиняється або скасовується, штат не отримує податків, а автори й актори їдуть із нього без витрат у межах штату. Уряд Каліфорнії оцінював збитки від страйку 2007 року приблизно у 2,1 мільярда доларів США, через що його вважають одним із передвісників світової економічної кризи 2008 року, оскільки через це в Каліфорнії рецесія настала найшвидше в межах країни, на думку головного глобального стратега Milken Institute Кевіна Клаудена. Натомість, за останніми прогнозами, збитки від цьогорічного страйку можуть перевищити 3 мільярди доларів. Під ударом також готельно-ресторанний бізнес не лише в Каліфорнії, але й у Нью-Йорку, де Голлівуд має значний вплив. Загалом, страйк може призвести до втрат у розмірі 81 мільярда доларів на заробітну плату для близько 800 тисяч працівників індустрії кіно- та телевиробництва по всій країні.

Як страйк впливає на індустрію розваг за межами США

Оскільки американський ринок кіновиробництва є головним у глобальному масштабі, проблеми в ньому можуть бути індикатором проблем для акторів та авторів і в інших державах, а також виявляти інші важливі недоліки галузі. Так, наприклад, є у випадку Великої Британії, де група із захисту прав акторів та авторів EQUITY висловила солідарність зі страйком своїх американських колег, однак, згідно з британським законодавством, не має права оголосити свій страйк на підтримку будь-якої профспілки.

Ця ситуація викликає питання щодо того, наскільки чесними та справедливими є умови праці людей у креативних індустріях. Оскільки стримінгові платформи фактично є транснаціональними корпораціями, що лише мають власні філії в різних країнах, американське законодавство для них є головнішим, що впливає і на роботу авторів та акторів з інших країн. Відповідно, їхнє становище може бути ще гіршим, ніж умови американських колег.

Проти європейської індустрії розваг умови праці українських авторів та акторів теж викликають питання. На це вказує заява президента Профспілки сценаристів України Андрія Бабіка на підтримку страйку, яку отримало американське видання Deadline. У ній зазначено, що Україна значно відстає від США у справі захисту прав сценаристів. Зокрема, Бабік наголошує, що в Україні немає практики співпраці між профспілкою сценаристів та профспілкою продюсерів, і що контракти укладаються між окремими сценаристами та продюсерами, що «підвищує рівень юридичної небезпеки для сценаристів». Крім того, у заяві вказано, що в Україні «взагалі не існує концепту та процесу виплати роялті» за показ візуального телеконтенту. Так чи так, питання юридичних тонкощів індустрії тісно повʼязане з політикою країни й у самих Штатах.

  • Читайте також: В Україні створюють профспілку сценаристів

Як страйк формує політичний контекст

Оскільки мистецтво тісно повʼязане з політикою, страйк впливає на політичну кон’юнктуру в Сполучених Штатах, і тут ідеться не про обговорення законодавчих ініціатив або конкретних кроків. Фактично страйк став іще одним втіленням «культурних війн» усередині американського суспільства.

Частина консервативних активістів стверджує, що страйк нібито є прикладом «слабкості Голлівуду» та забаганкою багатіїв, щоб отримати більше грошей. На додачу вони висловлюють огиду до сучасних тенденцій у візуальних мистецтвах, називаючи їх «пропагандою» та «руйнуванням традиційних цінностей». На їхню думку, автори й актори просять більше грошей, щоби поширювати цю «пропаганду» в більших масштабах. Крім того, вони вдаються до залякування «поширюванням комунізму», оскільки в цьому випадку лідерами страйку є профспілки, а вони асоціюються з комунізмом. Мовляв, не треба заважати вільному ринку працювати самостійно.

Через цей контекст страйк став частиною наративу щодо іншої більш політизованої справи, а саме боротьби губернатора Флориди та вже кандидата у президенти від Республіканської партії Рона Десантіса проти корпорації Disney та «ЛГБТК-пропаганди». Десантіс підписав кілька законів, згідно з якими у школах на території штату забороняється показ візуальних матеріалів (книжок, фільмів, мультфільмів, серіалів, зображень), що можуть кваліфікуватися як «поширення нетрадиційних цінностей». Він також закликав корпорацію закрити всі свої афілійовані проєкти у штаті, а батьків — скаржитися на працівників освіти, які показували або підозрюються в показі вищезгаданого контенту. Через це прихильники Десантіса почали хибно прирівнювати авторів і акторів, які страйкують, до Disney попри те, що фактично вони виступають з різних боків конфлікту в рамках цієї ситуації. Як наслідок, викривляється суть боротьби сценаристів та акторів за справедливу працю.

 Фото:  VALERIE MACON/AFP via Getty Images, Hollywood To You/Star Max/GC Images, Zhang Shuo/China News Service/VCG via Getty Images, MICHAEL TRAN/AFP via Getty Images

Теги за темою
Голливуд
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Стало відомо, коли в Україну прийде потепління
AgroNews
2024-11-25T08:27:11Z
Вдарять сильні морози: синоптик назвала дату серйозного похолодання
GlavRed
2024-11-25T08:27:05Z
На Миколаївщині внаслідок атаки дронів на енергетичну інфраструктуру є знеструмлення
УкраинФорм
2024-11-25T08:25:56Z
Армія РФ за добу здійснила 116 обстрілів прикордоння Чернігівщини, Сумщини та Харківщини
УкраинФорм
2024-11-25T08:24:44Z
Сьогодні вночі Київ атакували дрони - є наслідки від збиття й падіння уламків
Khreschatyk
2024-11-25T08:24:34Z
Росіяни вдарили по центру Харкова. Вже відомо про постраждалих, половину з яких госпіалізували
ZN UA
2024-11-25T08:18:18Z
Морозне повітря, ожеледиця, але без опадів: якою буде сьогодні погода в Україні
Фокус
2024-11-25T08:10:39Z
ГУР атакувало нафтобазу в Калузькій області - джерело
УкраинФорм
2024-11-25T08:10:36Z
Загроза прориву на фронті, удари ATACMS та причини СЗЧ: головне з інтерв’ю начальника Генштабу
TSN
2024-11-25T08:06:30Z
В Європі знов заговорили про введення військ в Україну
24tv
2024-11-25T08:30:43Z
Держспецзв’язку очолив фігурант корупційних скандалів Ростислав Замлинський
360ua.news
2024-11-25T08:30:29Z
Умови Кремля будуть не про припинення вогню, а про те, якою має бути Україна. Хтось хоче в ГУЛАГ?
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T08:24:38Z
Сирський зустрівся із журналістами та розповів про хід бойових дій
УкраинФорм
2024-11-25T08:24:32Z
Cлужба безпеки Литви прокоментувала катастрофу вантажного літака над Вільнюсом
Европейская правда
2024-11-25T08:21:38Z
СБУ затримала клірика УПЦ , який був інформатором росіян і шпигував за оборонцями Харкова
Мій Харків
2024-11-25T08:18:46Z
Перше засідання нового парламенту Грузії. На вулицях протестують сотні громадян
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T08:18:14Z
ІМІ: Росія скоїла 762 злочини проти журналістів та медіа в Україні за два роки й дев'ять місяців повномасштабної війни
Детектор М
2024-11-25T08:12:26Z
США видали ордер на арешт однієї з найбагатших людей Індії у справі про хабарництво
24tv
2024-11-25T08:12:00Z
П’ять українських фільмів потрапили до лонглиста кінопремії Оскар
1News
2024-11-25T08:27:53Z
"Замислююся про виїзд за кордон": син Потапа зробив приголомшливу заяву
GlavRed
2024-11-25T08:27:48Z
Повна ізоляція, – учасниця "Холостяка-13" пояснила, чому на шоу забирають телефони
24tv
2024-11-25T08:27:05Z
У Гельсінкі відбувся гала-концерт з нагоди 10-річчя Українського театру Фінляндії
УкраинФорм
2024-11-25T08:18:31Z
Заввишки 2 метри: у Британії створено найбільшу гральну карту і встановлено світовий рекорд
Фокус
2024-11-25T08:15:09Z
Перший повноцінний трейлер «Білосніжки» з Рейчел Зеглер «втік» у мережу — в якості, і досі не видалений
ITC
2024-11-25T08:07:42Z
Стрижка початку 2000-х років повертається в моду: її всі будуть носити у 2025 році
24tv
2024-11-25T08:06:17Z
Вона може все! 6 фільмів з Анджеліною Джолі, де вона грає абсолютно незвичні ролі
Вива
2024-11-25T08:00:25Z
Не змінює раціон 25 років: Вікторія Бекхем розкрила, що їсть через "екстремальну" дієту
24tv
2024-11-25T07:36:23Z
Реформа МСЕК: в Мінсоцполітики пояснили, що буде з інвалідністю, виплатами та кого перевірятимуть
Фокус
2024-11-25T07:15:46Z
Пити чи ні: наскільки корисне чи шкідливе шампанське
24tv
2024-11-25T06:06:17Z
Лікарі відкрили секрети самовідновлення людського серця
Portaltele
2024-11-25T05:49:28Z
Захистіть своє здоров’я під час магнітної бурі 25–27 листопада
360ua.news
2024-11-24T17:30:57Z
Названо зелень, яка може спричинити тромбоз, хоча вона вважається дуже корисною
TSN
2024-11-24T16:06:26Z
Війна і сифіліс. Делікатна розмова про інтимне здоров’я українців
ГЛАВКОМ NET
2024-11-24T12:00:11Z
Це лакмусовий папірець: що означає, якщо ви не можете зробити бодай одне підтягування
24tv
2024-11-24T11:48:04Z
Природні джерела кальцію
360ua.news
2024-11-24T10:06:49Z
Вчені виявили молекулу, яка лікує кишківник і бореться з розвитком раку
Portaltele
2024-11-24T07:45:49Z
Рух — Лівий Берег 1:0 Відео гола та огляд матчу УПЛ
Football.ua
2024-11-25T08:27:43Z
"Відривають голову": тренер гнівно відреагував на "притягнуте за вуха" пенальті для Руха
24tv
2024-11-25T08:27:18Z
Анчелотті: Я думаю, що після Карвахаля та Васкеса Вальверде найкращий фулбек у світі
Football.ua
2024-11-25T08:14:28Z
Розрядив гармату: українець відзначився шаленим голом у Європі – потужне відео
24tv
2024-11-25T08:00:30Z
Українські рапіристки вперше в історії стали віцечемпіонками на Кубку світу
24tv
2024-11-25T07:30:27Z
ПСВ – "Шахтар": букмекери зробили прогноз на матч Ліги чемпіонів
ZN UA
2024-11-25T06:46:57Z
«Полісся» та «Зоря» у Житомирі завершать 14-й тур футбольної Прем'єр-ліги України
УкраинФорм
2024-11-25T06:39:22Z
Тренер Полісся накинувся на суддю після рятівного пенальті для суперника: скандальне відео
24tv
2024-11-25T06:36:11Z
Анчелотті прокоментував зміну позицій Мбаппе та Вінісіуса
Football.ua
2024-11-24T22:45:20Z
На великі зміни сподіватися не варто: як збільшаться пенсії у 2025 році
24tv
2024-11-25T08:30:26Z
В Україні цього тижня можуть скасувати графіки відключень світла: експерт назвав умови
Фокус
2024-11-25T08:27:47Z
В Україні оновили вимоги для бронювання: відомо, яка зарплата тепер потрібна для отримання відстрочки
Политека
2024-11-25T08:27:02Z
Уряд України обіцяє індексацію пенсій у березні 2025 року
360ua.news
2024-11-25T08:18:46Z
Україна готує регуляторну базу для малих модульних реакторів
Петр и Мазепа
2024-11-25T08:16:09Z
Стало відомо, скільки мандаринів імпортує Україна
AgroNews
2024-11-25T08:14:53Z
Платити треба, а грошей немає: чи можуть списати комунальні борги
Знай
2024-11-25T08:06:51Z
Де дешевше: ТОП-10 країн, звідки в Україну везуть автомобілі
ЗаРулем
2024-11-25T08:04:52Z
Завдяки «Турецькому потоку» припинення транзиту газу через Україну не вплине на Угорщину - Сійярто
УкраинФорм
2024-11-25T08:04:20Z
Японія та США готуються до війни у ​​Тайванській протоці – Kyodo
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T08:30:23Z
У Заходу вистачає далекобійних ракет: чому їх не дають Україні
GlavRed
2024-11-25T08:27:08Z
Українцям оплатять навчання у вишах, але є умови: які професії можна здобути державним коштом
Знай
2024-11-25T08:21:50Z
Не нафтобазою єдиною: у Калузі під удар міг потрапити і завод "Тайфун"
24tv
2024-11-25T08:19:46Z
П'ять років після смерті. Який вигляд має могила ексміністра, ректора й батька лідера «Океану Ельзи»
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T08:18:41Z
Армія РФ розсікла плацдарм ЗСУ на Куп’янщині: які завдання у ворога
TSN
2024-11-25T08:18:24Z
У рамках підготовки до ймовірної війни ФРН шиє парадну форму військовим – Bild
ГЛАВКОМ NET
2024-11-25T08:15:33Z
Американські розробники представили новітню систему для протидії бойовим безпілотникам
InternetUA
2024-11-25T08:10:53Z
Весняні канікули в школі: коли вони будуть у 2025 році
ZN UA
2024-11-25T08:01:54Z
У Франції в кінці листопада була "тропічна ніч" з понад 20°C і вище
Европейская правда
2024-11-25T08:28:18Z
У Туреччині через сильні снігопади закривають школи, є загиблий та постраждалі
УкраинФорм
2024-11-25T08:27:55Z
Невдало поторгувала в інтернеті: шахрай спустошив рахунок жінки на 188 тис. гривень
InternetUA
2024-11-25T08:27:05Z
У Литві вантажний літак впав на житловий будинок: є жертви
Фокус
2024-11-25T08:18:54Z
ЗМІ показали момент падіння вантажного літака на будинок у Вільнюсі
24tv
2024-11-25T08:15:18Z
У Львові стався вибух під землею – піднялася бруківка
24tv
2024-11-25T08:09:01Z
У Вільнюсі обмежено рух транспорту після падіння вантажного літака
Европейская правда
2024-11-25T07:33:36Z
52-річному чоловіку винесли вирок за зберігання дитячої порнографії
InternetUA
2024-11-25T07:28:02Z
РФ вдарила по центру Харкова: є "приліт", спалахнула пожежа, постраждали люди
GlavRed
2024-11-25T07:25:35Z
Гороскоп на завтра 26 листопада: Скорпіонам - великий успіх, Левам - виснажливий день
GlavRed
2024-11-25T08:27:33Z
Чому не можна зберігати ножі поруч із виделками та ложками
GlavRed
2024-11-25T08:27:08Z
Зима – пора досягнень: які знаки Зодіаку будуть найбільш продуктивними цієї пори
Знай
2024-11-25T07:51:56Z
Ви будете здивовані: 5 рослин, якими варто замінити традиційну новорічну ялинку
24tv
2024-11-25T07:30:20Z
Кому зі знаків зодіаку категорично не можна бути разом
24tv
2024-11-25T07:06:15Z
Зануртеся у культуру Японії: як приготувати наваристий рамен
24tv
2024-11-25T06:24:44Z
Імбир можна зберегти свіжим понад місяць: головні секрети
Знай
2024-11-25T04:51:05Z
Плани геть сходять з рейок в Овнів і Стрільців: чоловічий гороскоп на 25 листопада – 1 грудня
24tv
2024-11-25T04:45:19Z
Рецепт тонких млинців: що додати в тісто для ідеального результату
24tv
2024-11-25T04:12:55Z
Журналіст Eurogamer звинуватив S.T.A.L.K.E.R. 2 у націоналізмі через сірники та маки — гравці відповіли мемами
ITC
2024-11-25T08:16:23Z
Євген Гартман: "eCommerce потрібні сучасні технічні рішення для зростання продажів"
Фокус
2024-11-25T08:15:08Z
Первак: Коли тобі "відривають голову", то хочеться кричати
Football.ua
2024-11-25T08:14:20Z
Microsoft тестує новий ігровий браузер
InternetUA
2024-11-25T08:01:15Z
Вирішення парадоксу Фермі: нова теорія пояснює, де всі інопланетяни
Фокус
2024-11-25T08:00:29Z
В самотніх людей виявили спільні риси
24tv
2024-11-25T08:00:13Z
Український розвідувальний безпілотник наділили можливістю транспортування FPV-дронів
InternetUA
2024-11-25T07:55:30Z
Обертання Землі нахилилося на 31,5 дюйма і в цьому на 100% винні люди
Portaltele
2024-11-25T07:52:02Z
Рейтинг кращих смартфонів по тривалості роботи від однієї зарядки в 2024 році
InternetUA
2024-11-25T07:22:00Z
ТОП автівок, що претендують на звання «Автомобіль року в Україні»
ITC
2024-11-25T08:07:15Z
MG готує новий пікап для конкуренції з Toyota HiLux
AutoCentre
2024-11-25T08:04:58Z
Volkswagen презентував брутальний пікап для серйозного бездоріжжя
Фокус
2024-11-25T07:51:50Z
Представлений Jeep Wrangler 4xe Willys ’41
Portaltele
2024-11-25T05:49:04Z
Тиск у шинах заощадить до 2000 гривень: що треба знати водіям
Знай
2024-11-24T22:30:20Z
Найнадійніші та найгірші авто року за версією TÜV
360ua.news
2024-11-24T20:12:33Z
Який найменший у світі мотоцикл
AutoCentre
2024-11-24T18:13:54Z
Дебют Mercedes-AMG E53 у Києві
360ua.news
2024-11-24T14:07:53Z
На продаж виставили "найстрашніше" американське авто
Фокус
2024-11-24T10:00:09Z