КИЇВ. 18 липня. УНН. Депутати Європарламенту закликали Міжнародний кримінальний суд (МКС) розглянути можливість видачі ордера на арешт президента білорусі александра лукашенка. Про це йдеться в ухваленій у вівторок комітетом у закордонних справах Європарламенту доповіді про відносини ЄС з Білоруссю, повідомляє УНН із посиланням на пресслужбу Європейського парламенту.
Деталі
У вівторок Комітет у закордонних справах Європарламенту ухвалив нову доповідь про відносини ЄС з білоруссю. 49 голосів були "за", 3 "проти" і 2 "утрималися".
Депутати Європарламенту зазначають, що білорусь несе відповідальність за шкоду, заподіяну Україні, та злочини, скоєні в Україні, в тому числі через роль режиму в незаконному вивезенні дітей.
У звіті міститься заклик до інституцій ЄС та держав-членів вжити всіх необхідних заходів на міжнародному рівні, щоб уможливити кримінальне переслідування білоруських політичних і військових лідерів, відповідальних за злочини проти людяності та геноцид.
Цитата
"Оскільки Міжнародний кримінальний суд (МКС) вже видав ордери на арешт президента росії володимира путіна та уповноваженого з прав дитини марії львової-бєлової, депутати Європарламенту закликають МКС розглянути можливість видачі аналогічного ордера на арешт олександра лукашенка", - йдеться у повідомленні.
Європарламентарі вважають, що Рада ЄС також повинна розширити список білоруських і російських осіб, на яких поширюються санкції ЄС, щоб обмеження поширювались на тих, хто причетний до примусової депортації українських дітей.
Доповнення
У звіті також робиться висновок, що нещодавнє прибуття бойовиків "вагнера" до білорусі створює нові потенційні безпекові ризики для України, а також для сусідів білорусі в ЄС та для Євросоюзу в цілому,
У тексті євродепутати засуджують безперервні репресії та систематичні порушення прав людини, які режим диктатора олександра лукашенка здійснює проти власного народу.
Автори доповіді також закликають звільнити всіх несправедливо ув'язнених. Зазначається, що в білорусі за ґратами перебуває близько 1500 політичних в'язнів, включаючи адвокатів, профспілкових діячів, журналістів і правозахисників.