MY.UAНовини
Вікно в Одесу. Чи підірве справа бізнесменів Кауфмана та Грановського владу місцевих кланів по всій країні
Вікно в Одесу. Чи підірве справа бізнесменів Кауфмана та Грановського владу місцевих кланів по всій країні

Вікно в Одесу. Чи підірве справа бізнесменів Кауфмана та Грановського владу місцевих кланів по всій країні

Вікно в Одесу. Чи підірве справа бізнесменів Кауфмана та Грановського владу місцевих кланів по всій країні

Україна, яка протистоїть російській агресії та сучасний світ, обтяжений війною, пережовують інформаційні приводи, не відстежуючи їхніх наслідків. Гучні затримання, несподівані або довгоочікувані арешти корупціонерів здіймають інформаційну хвилю, але в соціальних мережах живуть три дні… і про них забувають. Але ми вважаємо, що необхідно тримати руку на пульсі знакових справ, якими займаються антикорупційні органи. То що там у нас із Кауфманом і Грановським? Із людьми, які з ноги відчиняли двері до будь-яких кабінетів, включно з Банковою, тримали в кулаці весь бізнес і бюджет мільйонної Одеси, отримували колосальні гроші та мали бізнес таких розмірів, що на нього зазіхав сам Коломойський?

За них шалені застави, але на бізнес-партнерів таки надягли «браслети». Аби зрозуміти, що нині відбувається з розслідуванням, ми поговорили з джерелами, обізнаними зі справою, вивчили офіційні заяви Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП)і поставили запитання адвокатам обвинувачених.

Нова історія на старі дріжджі

Наполегливим і працьовитим людям кажуть: «Коли зачиняються одні двері — обов’язково стукайте в інші». Та якщо ви живете в Одесі, всі двері поруч забиті і є лише «одне вікно», яке приймає та видає дозволи. Треба побудувати об’єкт — будь ласка, але за частку в проєкті. Погодити ремонт дороги для підрядника за відкат — вам сюди. І все це на шкоду місцевому бюджету та за участі співробітників мерії. Принаймні про це в підозрах одеським бізнесменам Борису Кауфману та Олександру Грановському (який змінив прізвище та ім’я і тепер зветься Алекс Борухович), а також іще трьом заступникам мера Одеси Геннадія Труханова — Михайлу Кучуку, Олегу Бриндаку та Світлані Бедрезі — говорить слідство.

Однак перш ніж пірнути в каламутні води одеської корупції, уточнимо, що є дві справи, які зруйнували звичний уклад комерційного життя в Одесі. Перша — справа Галантерника, друга — Кауфмана/Грановського. Насправді в Одесі десятки років був свій тіньовий господар, який ставив мерів, призначав силовиків і знав, як вирішити будь-яке питання з владою. Це — бізнесмен, кримінальний авторитет Олександр Ангерт. До руйнування трибу одеського життя детективами НАБУ в Ангерта було все гаразд. Два його крила — одне розумне (Володимир Галантерник, який відповідав за схеми), а друге — силове (Геннадій Труханов, який контролював «биків», а потім був підвищений до мера) керували Одесою від його імені. І вони працювали дуже ефективно й медоносно, доки втручання НАБУ і неможливість поділити віджате в міста не призвели до конфлікту. Бджоли просто посварилися між собою через мед. І крила обвисли.

Слово і діло

Тоді, два роки тому, НАБУ та САП заявили, що викрили в Одесі злочинне угруповання. До його складу увійшли 16 осіб, яким вручили підозри, серед них — і мер міста Геннадій Труханов, і його давній друг та бізнес-партнер Володимир Галантерник. Суть справи, кажуть антикорупційні органи, полягала в тому, що учасники угруповання створили схему, завдяки якій нібито могли заволодіти коштами бюджету Одеси та земельними ділянками під забудову. Загалом експертиза, яку проводило слідство, виявила збитки в розмірі 689 млн грн.

Схема була активною впродовж 2016–2019 років. Залучали до неї як чиновників Одеської міської ради, так і місцевих правоохоронців. Експрокурору Одеської області Олегу Жученку також вручили підозру в зловживанні службовим становищем при виділенні землі для прокуратури за двома адресами в місті. Вироку в цій справі ще немає, її розглядають у Вищому антикорупційному суді (ВАКС). Деякі підозрювані, як-от Володимир Галантерник, виїхали з країни й переховуються в Лондоні.

В державі змінилися президент, парламент, два уряди, відбулися місцеві вибори, Росія розв’язала повномасштабну війну проти України, а в Одесі нічого не змінювалося — НАБУ та САП викрили там нову злочинну організацію. І як стверджують обізнані зі справою Кауфмана та Грановського джерела ZN.UA, саме тоді, коли Галантерник виїхав із України, в гру вступили бізнес-партнери Кауфман і Грановський. Але вже за власними правилами.

Їхнє угруповання, як зазначає слідство, сформувало схему для незаконної забудови міста. Нова історія зі старою схемою, а головне — з деякими старими обличчями, частина з яких є заступниками мера Геннадія Труханова. Сам Труханов наразі не фігурує в цій справі. Проте чи можливо, щоб мер Одеси не знав про викриту детективами та прокуратурою схему, що обплутала всю Одесу? Та відповідь на це питання пошукаємо трохи згодом.

Хто такі Кауфман і Грановський

Борис Кауфман — одеський бізнесмен, мультимільйонер, власник тютюнової кампанії ТОВ «Тедіс Україна». Компанія Кауфмана має давню історію з Антимонопольним комітетом України (АМКУ). 2016 року АМКУ оштрафував «Тедіс» на 431 млн грн за зловживання монопольним становищем на ринку сигарет. «Тедіс» сплатила штраф, але, як зазначає АМКУ, не в повному обсязі, й отримала новий — у 274 млн грн.

Проте була у відносинах «Тедіс Україна» й АМКУ історія на мільярд, точніше, на 3,4 млрд грн, на які Антимонопольний комітет оштрафував тютюнову компанію восени 2019 року. Рішення скасував Верховний суд. Та затіяло цей процес оточення олігарха Ігоря Коломойського, яке хотіло увійти на привабливий тютюновий ринок. Борису Кауфману тоді допоміг президент Володимир Зеленський через колишнього голову Служби безпеки України Івана Баканова, якому доручив вирішити питання. На яких умовах? Тут нагадаємо тільки, що «Тедіс» мав 90% роздробу, море кешу, який міг дуже знадобитися в парламентській програмі «підтримки» депутатів 20–30–50. Чи став він у пригоді? Питання до слідства.

Бізнес-партнер Кауфмана та співфігурант справи, яку розслідує НАБУ, в Одесі — Олександр Грановський. Але не той, який вирішував для Банкової Петра Порошенка питання в судах. У того, до речі, — апеляція у ВАКС стосовно схеми з мінеральними добривами на Одеському припортовому заводі. Він зараз чи то на Кіпрі, як кажуть його адвокати, чи у Відні, де обідає разом із колишнім головою Нацбанку Кирилом Шевченком (якого теж підозрюють у корупції). Наш Олександр Грановський, він же нині Алекс Борухович, — співзасновник алкогольного бізнесу в Одесі, а також мав частку в компанії Vertex Hotel Group.

«Після перейняття ролі «смотрящих» у Кауфмана та Грановського постали питання щодо забезпечення бізнесу в Одесі тих гарантій, які надавав Галантерник у ролі «смотрящого», але яких не збирались дотримуватися Кауфман і Грановський. Кожне таке питання ці особи вирішували окремо й індивідуально. Вони фактично взяли на себе функції утримувачів політичного життя в Одесі, бо Галантерник «в екзилі» втрачав вплив. Кауфман і Грановський почали керувати містом і частиною чиновників у міській раді», — розповідає джерело.

Нові бенефіціари міськради

НАБУ каже, що Борис Кауфман і Олександр Грановський створили в Одесі злочинну організацію, щоб контролювати Одеську міську раду та брати в місцевих забудовників гроші, якщо їм потрібно буде вирішити питання щодо зведення нових об’єктів у місті. Бізнес-партнери нібито створили власний таємний офіс на проспекті Шевченка в Одесі, куди, за даними слідства, запрошували дуже різних людей. Зокрема й заступників мера Одеси Геннадія Труханова.

Траса Е-95

Один із них Михайло Кучук. Багаторічна сфера його впливу в міськраді — департамент міського будування та архітектури, а також департамент земельних ресурсів. Слідство каже, що він контролював діяльність підпорядкованих управлінь головних розпорядників коштів і надавав їхнім керівникам вказівки про призупинення розрахунку за ремонт доріг у місті. З матеріалів слідства видно, що в березні 2022 року Кауфман із Грановським домовилися щомісяця платити Кучуку 300 тис. грн. І вже під час засідання в суді САП заявила, що перший заступник отримав 900 тис. грн від бізнесменів.

Ознайомлене з матеріалами слідства джерело ZN.UA каже, що Михайло Кучук був тією людиною, яка пов’язувала Кауфмана та Грановського із забудовниками. Схема виглядала нібито так: той, хто хотів розпочати будівництво в Одесі, розумів, що чесно отримати землю в місті не можна й потрібно домовлятися. Тому підприємці приходили в офіс до Кауфмана та Грановського з технічними документами на об’єкт, ті самостійно переглядали плани будівництва, вираховували для себе 10% і давали дозвіл. На одній із таких зустрічей нібито й був Кучук задля тиску, щоб, уособлюючи місцеву владу, тим самим продемонструвати вплив Кауфмана—Грановського.

Ігор Фомін, адвокат підозрюваного у справі Бориса Кауфмана стверджує, що повідомлення про підозру його підзахисного неконкретне й необґрунтоване, побудоване на припущеннях детективів, що є неприпустимим з погляду кримінального процесу. Він каже, що версія про таємний офіс і 10% від забудовників, які згадує слідство, не відповідає дійсності. «Нехай представники обвинувачення назвуть вам бодай одного такого забудовника. Навіть теоретично під час війни це нонсенс. Ринок будівництва і нерухомого майна взагалі стоїть», — додає адвокат.

Ми почули адвоката, проте, за даними «Дзеркала тижня», з кожним забудовником, який активно працював в Одесі до війни, Кауфман і Грановський після вивчення проєкту підписували «меморандум», який передбачав входження потрібної компанії в проєкт і фіксував ці самі 10%. Ба більше, примірник кожного з «меморандумів» був як у Грановського, так і в забудовників. І коли відбулися обшуки, про які — рідкісний випадок! — ніхто не попередив, вони були настільки ефективними, що окрім тонн паперів, документів і грошей, включно із заначками в гаражах, було вивезено й екземпляри підписаних «меморандумів». Тому вийти на забудовників, яким, як каже слідство, заламували руки господарі Одеси, виявилося дуже просто. А забудовники ж не ідіоти, вони розуміють: якщо під час обшуків було вилучено екземпляри меморандумів, то заперечувати це просто безглуздо. І люди підтверджували вимагання. Тож адвокат не зовсім правий, що в цьому аспекті справи в слідства нічого немає.

Інший заступник Труханова, який фігурує у справі, Олег Бриндак. На відміну від Кучука, після оголошення йому підозри не звільнився й надалі працює в міській раді Одеси. За матеріалами слідства, з листопада 2021 до серпня 2022 року Бриндак отримав від Кауфмана та Грановського 2 473 884 грн. Ці гроші бізнесмени нібито заплатили йому, аби він сприяв тому, щоб рішення виконавчого комітету міськради ухвалювали на їхню користь.

Юристка та заступниця виконавчого директора Центру протидії корупції (ЦПК) Олена Щербан вважає Бриндака одним із головних допоміжних фігурантів у справі: «Він точно був людиною, яка руками забезпечувала цю історію, а тому може багато кого злити й багато чого розказати. Але в таких справах завжди відбуваються торги». По суті, як стверджує слідство, Олег Бриндак отримував щомісяця від 15 тис. дол. за послуги.

Проте захист підозрюваного Кауфмана спростовує цю версію слідства: «Це обвинувачення є безпідставним і не відповідає дійсності». Також адвокат Ігор Фомін заперечує версію НАБУ про третю заступницю Труханова Світлану Бедрегу, прізвище якої постало поряд із впливовими одеськими бізнесменами.

Вона за сумісництвом є директоркою департаменту фінансів Одеської міської ради і, згідно з матеріалами справи, нібито отримала від Кауфмана та Грановського 300 тис. грн. Обізнані з матеріалами слідства джерела кажуть, що Світлана Бедрега нібито інформувала бізнесменів на проспекті Шевченка про бюджет міста, який ішов на капітальні видатки, пов’язані з ремонтом різних об’єктів соціальної інфраструктури або з роботами у сфері ЖКГ. Тобто Кауфман та Грановський знали про підрядників, які планували виконувати роботи в Одесі та з якими міськрада укладала договори, й брали свою «частку щастя» від цих договорів. Інакше фінансування робіт не починалося.

Але адвокат Ігор Фомін відкидає такі припущення: «Маю впевненість, що детективи НАБУ та прокурори САП обʼєктивно оцінять зібрані докази, самі дійдуть висновку, що Борис Кауфман не винен, і закриють кримінальне провадження».

Проте в НАБУ є записи прослуховування. За іронією долі, як стверджують джерела, прослуховувальні пристрої в офісі-бункері на проспекті Шевченка в Одесі встановили окремі співробітники приватної охоронної фірми «Зевс», співзасновником якої є брат Бориса Кауфмана. Сім місяців записували все, що обговорювалося в офісі, де господарі й відвідувачі почувалися абсолютно відкрито й захищено в плані інформації, хоча це було не так. Гроші під час обшуків, як ми вже сказали, вилучали навіть із гаражів, — бізнесмени були, м’яко кажучи, шоковані. За інформацією наших джерел, внаслідок обшуків було вилучено близько 400 тис. дол. готівки. Сама охоронна фірма, яка була не в курсі дій своїх окремих співробітників, лише після затримання Кауфмана та Грановського дистанціювалася від усієї цієї історії. Але справу було зроблено.

Чи повідомлять про підозру Труханову?

Спеціалізована антикорупційна прокуратура відмовляється коментувати будь-які питання стосовно того, чи буде пред’явлена міському голові Одеси нова підозра в зв’язку з новоствореною «злочинною організацією» Кауфмана—Грановського. Джерела ZN.UA пояснюють це тим, що слідство має достатньо записів розмов у таємному офісі Бориса Кауфмана та Олександра Грановського, але всі ці записи мають бути підтверджені документами та іншими фактами.

«Під час прослуховування НАБУ (відкрито) не збирає доказів і не робить запитів, бо так вони б самі себе видали. У справі Кауфмана—Грановського повідомили про підозри за кількома епізодами, але тепер потрібно дозбирати всі документи й доповнити підозри. Треба працювати далі. А строки спливають. Аби цей кейс був добре підтверджений у суді, його потрібно ще додокументувати. А тут саме включаються інші чинники. Підозрювані — впливові люди», — уточнює джерело.

Юристка Олена Щербан із ЦПК вважає, що Геннадій Труханов точно знав і розумів, що відбувається в нього під носом і до якого офісу на проспекті Шевченка в Одесі ходять його заступники. Вона вважає, що мер став обережнішим у таких справах і не вступав у прямі контакти й комунікацію з фігурантами, але точно «був в темі й у долі». «Це ні в кого не викликає сумнівів. Слідство просто не може про це сказати. Не виключено, що якщо слідство працюватиме далі, хтось Труханова може здати», — каже Щербан.

За нашою інформацією, «обережність» Труханова сягає корінням іще в часи Ангерта. У Труханова завжди були власні завдання, включно з розставлянням людей Ангерта й Галантерника на потрібні посади. Плюс силовики. Ні Ангерт із Галантерником свого часу, ні Кауфман із Грановським активно не спілкувалися з Трухановим. Мер, відігравши роль весільного генерала, розставивши потрібних людей, ішов займатися мерськими справами. І так було зручно не лише в політичному плані (Труханов мав переобиратися й гарантувати продовження проєктів), а й в економічному  (розставлені на потрібні місця пішаки завжди дешевше продаються).

Перспективи справи й деякі висновки

Одеса нині нічия. Її не контролюють ні старі, ні нові. Мер Труханов, відіграючи роль патріота, чекає на підозру. Кауфмана та Грановського помножено на нуль. Джерела в НАБУ впевнено кажуть, що обидва надовго сядуть. В Одесі, як і раніше, немає прокурора. А київський експрокурор — нині начальник Одеської обласної ВА Олег Кіпер, — не відпускаючи одну руку від самого Києва, другою намагається допомогти кураторам із ОПУ закріпитися на родючій одеській землі. Як звільнити це місто від податей усіляких рівнів влади, — питання.

Кауфман — людина, яка може багато цікавого розповісти про співпрацю з офісом президента, з якого він до війни не вибирався. Та чи цікавиться НАБУ тим, які справи в бізнесмена були на Банковій? І чи зможе справа Кауфмана—Грановського, як, утім, і історія Тимошенко/Голика, в якій іще немає підозр, вивести на самий верх? Побачимо, це питання до слідства.

Адже за останні два роки, коли відбулися конкурси нових керівників САП і НАБУ, детективи та прокурори обох антикорупційних органів підтвердили просте правило: якщо їм не заважати, робота просуватиметься (зараз — не про підписання підозр «великим рибам»). Скрупульозна робота детективів у кримінальному процесі закладає фундамент для судового розслідування. І, як бачимо з матеріалів слідства, підозрювані стають винахідливими й обачними, зважають на ймовірне прослуховування та використовують глушники чи спеціальні штори в офісі.

Коли готувався цей матеріал, НАБУ затримало голову Тернопільської обласної ради Михайла Головка та двох заступників Тернопільської обласної державної адміністрації. Слідство каже, що вони нібито вимагали майже 1,8 млн грн у директора підприємства за підписання актів виконаних робіт із будівництва та ремонту інфраструктурних об’єктів комунальним підприємством Тернопільської облради. Швидкість вражає, як і нахабність і цинізм у відкритих САП справах, географію яких не зосереджено в одній області. Області різні, а схеми схожі. Що, власне, раніше підтвердив в інтерв’ю ZN.UA головний детектив НАБУ Андрій Калужинський.

Але інституційної потужності НАБУ та САП на всю країну не вистачить. Сигнали, які подають усім гілкам влади дві тисячі працівників антикорблоку, мають бути підкріплені чіткими діями правоохоронної системи, де працює майже 150 тисяч (!) правоохоронців і понад 20 тисяч (!) прокурорів. Таких дій із їхнього боку майже не відбувається.

І якщо останніми роками увагу громадськості було прикуто до САП і НАБУ, а також до судової реформи, яку боляче штовхнув у спину ексголова ВС Князєв, МВС і прокуратура — поле неоране. За всього внеску правоохоронної системи в протистояння агресору, прямих обов’язків поліціянтів, слідчих і прокурорів у кожному місті країни під час війни ніхто не скасовував. Без зміни якості всієї правоохоронної системи Одеса навряд чи запалить бікфордів шнур очищення від корупції на місцях.

Це, безперечно, чудово розуміє влада, яка геть індиферентно ставиться до того, що відбувається. Тримати повідець нереформованого правоохоронного блоку, натягуючи його лише в разі потреби приструнити незговірливого мера, завжди зручніше, ніж посіяти насіння антикорупції по всій правоохоронній системі.

Але й це ще не все. Що відбувається зі справами, які все ж таки потрапляють до ВАКС? Кримінальні провадження на декілька фігурантів застряють у залі судових засідань. Чи винні в цьому судді? Не завжди, бо Кримінальний кодекс — на боці обвинувачених, а якщо їх у справі більш як десять і в кожного — по два адвокати, які по черзі не з’являються до суду, процес затягнуть на роки.

Банкова знає й про це, однак теж ніяк не реагує. У такий спосіб куратори судового та правоохоронного блоку Смирнов і Татаров нейтралізують на законодавчому рівні вплив антикорупційного блоку на ситуацію в країні. Дискусія щодо внесення змін до законодавства триває на всіх рівнях не перший рік. Усі все знають і все розуміють. Однак законопроєкт №5661 про внесення змін до КПК глави правового комітету нардепа Маслова міцно застряг у його колеги по партії глави правоохоронного комітету Іонушаса. Тому українські корупціонери всіх мастей хоч і під арештом, але віри в силу грошей не втрачають.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Продажі «бюджетного» Apple iPhone SE 4 стартують у лютому, але офіційної презентації не буде, — Bloomberg
ITC
2025-02-07T12:03:16Z
Енергія, як єдина валюта майбутнього: яким буде світ штучного інтелекту
24tv
2025-02-07T12:03:16Z
У Британії працюють над першим океанічним поселенням
1News
2025-02-07T11:51:47Z
Новий вид крабів назвали на честь "рятувальника Малібу": учених надихнули волохаті груди
Фокус
2025-02-07T11:45:28Z
Microsoft виправляє помилку Windows, через яку користувачі не могли змінювати налаштування дати та часу
Portaltele
2025-02-07T11:42:51Z
Як відмити витяжку від жиру без подряпин: існує легкий 30-секундний спосіб
GlavRed
2025-02-07T11:42:29Z
The Hill: У США представлять законопроєкт про заборону DeepSeek на урядових пристроях
InternetUA
2025-02-07T11:31:12Z
Реліз Grand Theft Auto VI, як і раніше, заплановано на осінь 2025 року, – Take-Two
InternetUA
2025-02-07T11:16:01Z
Зовсім недавно Земля пережила найзеленіший період в історії: що змусило рослини процвітати
Фокус
2025-02-07T11:00:30Z
Експерти назвали 3 рішення для зберігання, які лише заважають підтримувати порядок
24tv
2025-02-07T11:30:23Z
Чи можна прати рушники одночасно з одягом: відповідь здивує багатьох
GlavRed
2025-02-07T11:27:32Z
Троянди та півонії пишно цвістимуть: як використовувати кавову гущу як добриво
GlavRed
2025-02-07T11:27:23Z
Не ризикуйте: 8 речей, які не можна прати в пральній машинці
24tv
2025-02-07T11:06:24Z
Про неприємний запах з взуття можете забути: ось як його легко позбутися
24tv
2025-02-07T11:03:21Z
Кімнатні рослини для лінивих, які не потребують щоденного догляду
Gazeta UA
2025-02-07T10:54:05Z
Найкращі цитати про успіх, які надихають: 100 мотивуючих висловів великих людей
24tv
2025-02-07T10:42:45Z
Якщо розсада не сходить, приготуйте ефективний розчин: всього дві склянки води і популярний засіб
TSN
2025-02-07T10:36:48Z
Що треба знати перед купівлею індукційної плити: 5 факторів, на які слід звернути увагу
24tv
2025-02-07T10:36:39Z
Трагедія на Одещині: чоловік убив жінку та спробував приховати злочин, видавши його за ДТП
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:09:44Z
Прем'єр Греції прибув на острів, що потерпає від землетрусів
Европейская правда
2025-02-07T12:07:48Z
Не перший випадок, – у Повітряних силах підтвердили збиття КАБу біля Запоріжжя
24tv
2025-02-07T12:06:35Z
У Бразилії розбився літак прямо на вулиці Сан-Паулу
24tv
2025-02-07T12:00:53Z
Група осіб підозрюється у шахрайстві з земельними ділянками на Миколаївщині
Украина Криминальная
2025-02-07T12:00:10Z
Військовому присудили п’ять років тюрми за смертельну ДТП
1News
2025-02-07T11:57:33Z
За дезертирство у Запоріжжі засудили військового до тюрми: який строк йому дали
Telegraf
2025-02-07T11:54:28Z
У Варшаві в результаті зіткнення трамваїв постраждали шість людей
Европейская правда
2025-02-07T11:49:24Z
На Закарпатті судитимуть зловмисників, які незаконно приватизували землі рекреаційного призначення на полонині Драгобрат
Украина Криминальная
2025-02-07T11:36:49Z
Неймар: Я доведу, що Жезус помилявся
Football.ua
2025-02-07T11:51:00Z
Клюйверт – найкращий гравець АПЛ за підсумками січня
Football.ua
2025-02-07T11:46:34Z
Під час російської ракетної атаки ледь не загинув легіонер футбольного клубу
ZN UA
2025-02-07T11:34:56Z
Чемпіон світу "на базі": склад чоловічої збірної України на ЧС-2025 з біатлону
24tv
2025-02-07T11:33:39Z
Ван Дейк: Пишаюся тим, що є капітаном Ліверпуля
Football.ua
2025-02-07T11:25:46Z
Еребру – Кривбас 1:2 Відео голів та огляд товариського матчу
Football.ua
2025-02-07T11:25:10Z
Нігерійський гравець Чорноморця дивом вижив під час ракетного удару по Одесі: в якому він стані
24tv
2025-02-07T11:24:46Z
"Русофобія та ненависть": у Захарової почалася істерика після нових санкцій проти Росії
Telegraf
2025-02-07T11:21:41Z
Шалені кошти: стало відомо, скільки заробив Джошуа за кар'єру
24tv
2025-02-07T11:18:11Z
За $2800 завідувач кафедри планував організувати вступ до вишу двом «абітурієнтам»
Украина Криминальная
2025-02-07T12:09:50Z
Шахраї намагаються обманути родичів полонених через фальшиві посилки
360ua.news
2025-02-07T12:03:28Z
У будівлі КМДА проходять обшуки: реакція столичної влади
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:03:21Z
На Курщині 21 окупант здався в полон: окупанти заговорили про розправи над бійцями ЗСУ
Фокус
2025-02-07T12:00:29Z
Українців здивували прогнозом на вихідні
Gazeta UA
2025-02-07T11:57:40Z
Ожеледиця та морози: прогноз погоди на вихідні
1News
2025-02-07T11:57:30Z
СБУ затримала зрадника, який наводив російські КАБи на позиції захисників Краматорська
Украина Криминальная
2025-02-07T11:51:02Z
Нищать ворожі дрони квадрокоптерами: як працює новостворений взвод перехоплювачів БПлА
TSN
2025-02-07T11:48:52Z
Росіяни майже вдвічі збільшили кількість обстрілів прикордоння на півночі - військові
УкраинФорм
2025-02-07T11:45:34Z
Куди сходити у Києві на вихідні 8-9 лютого: перелік культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:03:10Z
Тіна Кароль відповіла, у кого є шанси представити Україну на Євробаченні-2025
24tv
2025-02-07T11:24:54Z
Без білизни: Анджеліна Джолі вразила новим виходом й показала татуювання на спині
24tv
2025-02-07T11:12:16Z
Фіналістка Нацвідбору на Євробачення-2025 FIЇNKA розповіла про залаштунки шоу: "Всі змучені"
24tv
2025-02-07T10:51:51Z
Красива, але вибаглива: яку кімнатну рослину просто обожнює дружина Роберта Паттінсона
24tv
2025-02-07T10:42:39Z
Байопік «Малевич» презентують на Мюнхенській конференції з безпеки
УкраинФорм
2025-02-07T10:42:34Z
3 найновіші українські серіали, у які вже встигли закохатись глядачі
24tv
2025-02-07T10:36:38Z
Брітні Спірс підтримує стосунки з колишнім бойфрендом та його дітьми: деталі
Фокус
2025-02-07T10:21:31Z
Нових «Месників» очолить Сем Вілсон , а Роберт Дауні-молодший стане головним лиходієм
ITC
2025-02-07T10:19:24Z
У польському місті розгорівся конфлікт через житло для українців
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T12:09:53Z
Україна наразі переважає ворога за обсягами виробництва FPV-дронів - генерал Гаврилюк
УкраинФорм
2025-02-07T12:09:46Z
Світова тенденція: дві третини людства перебуває під владою чоловіків старше 70 років
24tv
2025-02-07T12:09:33Z
Актуальні гранти від програми ЄС «Креативна Європа»
Детектор М
2025-02-07T12:07:30Z
"Найшвидший перехоплювач": в Україні показали покращений БПЛА проти "Шахедів"
Фокус
2025-02-07T12:06:19Z
Їх роль у війні може стати однією з найважливіших. Як ЗСУ використовуватимуть літаки Mirage-2000
Telegraf
2025-02-07T11:57:36Z
РФ після провалу в Китаї привезла Су-57 в Індію: залишила глядачів без F-35 з F-16, — Defense Express
Фокус
2025-02-07T11:51:56Z
Кохана Кулеби Павелецька розповіла про реакцію після того, як відкрила інтим-бутик
Вива
2025-02-07T11:27:50Z
Скільки українці готові витратити на купівлю житла у 2025 році
24tv
2025-02-07T11:24:47Z
Зі шлунка дівчини видалили 1 кг волосся
TSN
2025-02-07T12:09:31Z
Чому каву варто замінити на зелений чай: думка японських науковців
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:06:38Z
Заборона USAID б'є і по медицині? На Київщині лікарі залишилися без зарплати за січень
Telegraf
2025-02-07T10:15:25Z
Ідеальний обід за 20 хв.: як приготувати салат-мікс від Джеймі Олівера
Gazeta UA
2025-02-07T10:06:32Z
На Дніпропетровщині підліток потрапив до лікарні після 10 банок енергетика
24tv
2025-02-07T08:00:19Z
Як приготувати тонкі дієтичні млинці без борошна: зберігайте простий рецепт
Gazeta UA
2025-02-07T07:51:34Z
Понад 70% вартості ліків в Україні формують виробники, – дослідження Proxima Research
TSN
2025-02-07T07:51:17Z
Як харчуватись при гастриті, щоб уникнути загострень
24tv
2025-02-07T06:03:03Z
Здоровий сніданок, в який ви закохаєтеся: тости з авокадо та яйцем пашот
24tv
2025-02-07T04:12:15Z
Кукурудза стала лідером з експорту у січні
AgroNews
2025-02-07T12:10:38Z
Цифра здивує: яку пенсію отримуватимуть українці з 40 роками стажу
Фокус
2025-02-07T12:04:05Z
У Мінагрополітики не бачать передумов для подорожчання продовольства
AgroPortal
2025-02-07T12:00:48Z
Бельгія спрямує €1,7 мільярда податків від заморожених активів РФ на допомогу Україні
УкраинФорм
2025-02-07T11:54:02Z
У пошуках оптимального вектору: Єврокомісія перегляне заборону на продаж машин із ДВЗ
AutoGeek
2025-02-07T11:51:15Z
Meta, Microsoft та Alphabet планують витратити $228 млрд на тлі інвестицій у ШІ
InternetUA
2025-02-07T11:46:43Z
Не Швейцарія: яка країна світу найбагатша
24tv
2025-02-07T11:45:38Z
Україна не веде переговорів з ЄС щодо продовження транзиту російського газу - Стефанішина
УкраинФорм
2025-02-07T11:45:35Z
Зайве майно, борги та забагато грошей: з яких причин можуть відмовити у субсидії
24tv
2025-02-07T11:33:33Z
Знайдено ефективне рішення щодо вторинного використання акумуляторів електровантажівок
AutoCentre
2025-02-07T12:10:29Z
Майбутні моделі Mercedes-Benz можуть одержати колеса з дисплеями
AutoCentre
2025-02-07T11:48:15Z
Tesla вдруге за зиму різко підняла ціни на електрокари у США
УкраинФорм
2025-02-07T11:36:45Z
В Україні вперше на АЗС замінили заправну колонку на зарядку для електромобілів
AutoGeek
2025-02-07T11:06:16Z
Знайомий, але інший: тест-драйв нового Hyundai Tucson
Фокус
2025-02-07T10:42:30Z
Які нові автомобілі обирають українці у 2025 році: рейтинг
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T10:36:39Z
Експерти назвали п’ять проблемних німецьких автомобілів, яких варто уникати
ТСН
2025-02-07T10:36:13Z
Електричний Jeep Wagoneer S суттєво подешевшав та отримав спецверсію
AutoGeek
2025-02-07T10:24:20Z
Nissan не об’єднуватиметься з Honda і шукає нових партнерів
AutoCentre
2025-02-07T10:12:11Z
Гурт Kalush Orchestra оскандалилися відмовою підтримати збір коштів для ЗСУ
TSN
2025-02-07T12:12:14Z
На Херсонщині росіяни вдарили по Зеленівці з артилерії, є поранений
УкраинФорм
2025-02-07T12:09:42Z
Нетаньягу подарував Трампу золотий пейджер
1News
2025-02-07T12:09:32Z
Російський корабель-шпигун загорівся біля берегів Сирії: ЗМІ розкрили деталі
24tv
2025-02-07T12:06:57Z
Непогано заробляє: скільки отримує міністр культури Точицький
Telegraf
2025-02-07T12:03:43Z
"Троянський кінь" РФ: у Чехії накинулись на главу МЗС Угорщини за візит до опозиції
Европейская правда
2025-02-07T12:03:37Z
В Амстердамі проведуть марш і маніфестацію до роковин широкомасштабного вторгнення РФ
УкраинФорм
2025-02-07T11:54:21Z
Чи вірять українці в перемир'я з Росією у 2025 році. Результати опитування
ГЛАВКОМ NET
2025-02-07T11:51:40Z
Стефанішина - про розпуск у США групи з пошуку активів російських олігархів: Рано робити тривожні заяви
УкраинФорм
2025-02-07T11:51:28Z