MY.UAНовини
Платформа пам'яті "Меморіал": Ми нагадуємо світу про нашу війну – і люди не байдужі
Платформа пам'яті "Меморіал": Ми нагадуємо світу про нашу війну – і люди не байдужі

Платформа пам'яті "Меморіал": Ми нагадуємо світу про нашу війну – і люди не байдужі

Платформа пам'яті "Меморіал" починала свою діяльність як інтернет-проєкт, який збирає історії людей, чиє життя забрала розв'язана Росією війна. Рік тому ми спілкувались зі співробітниками "Меморіалу". Про те, що змінилось в проєкті за минулий рік, як про нашу війну та її жертв дізнаються та реагують в світі, як збирають трагічні історії та як вдається емоційно триматися, KP.UA розповіла Анастасія Абрамець, шеф-редакторка платформи пам'яті «Меморіал».

“Про жертв війни дізналися люди навіть у Новій Зеландії”

- Анастасіє, ми з вами спілкувалися майже рік тому – проєкт явно став більш масштабним. Що змінилося за цей час? Можливо, методи пошуку інформації або люди стали частіше звертатися до вас?

Анастасія Абрамець, шеф-редакторка платформи пам'яті «Меморіал». Фото: Особистий архів

- За рік  роботи проєкту, з березня 2022 року, нам вдалося більше, ніж ми самі сподівалися. Наша команда зібрала, верифікувала та оприлюднила понад 3700 історій загиблих, підготувала понад 200 текстів великого формату для українських та іноземних ЗМІ, відзняла 18 документальних фільмів, організувала кілька офлайн-подій як в Україні, так і за кордоном. Завдяки нашим партнерам про жертв війни дізналися навіть люди у Новій Зеландії.

Мабуть, наше основне досягнення за рік - це вихід із суто онлайну в офлайн. Для нас, для рідних загиблих дуже важливі зустрічі наживо, можливість говорити, обмінюватися думками, підтримувати тих, хто переживає горе втрати.

Ми показували наші документальні фільми та організовували кілька виставок в Україні і за кордоном. Під час заходів безпосередньо можемо спілкуватися з аудиторією. Завдяки популяризації проєкту у нас суттєво зросла кількість звернень від рідних загиблих.

Жодний запит не залишається без уваги, ми опрацьовуємо всю інформацію, яку надсилають нам люди, адже кожна втрата неймовірно важлива і не може бути забутою.
Розпочинаючи роботу, ми дуже ретельно підходили до верифікації даних - так і продовжуємо працювати. Інформацію перевіряє спочатку координатор моніторингової групи, а потім редактор. Тож у цьому сенсі нічого не змінилося.

Зросла кількість людей, які до нас звертаються: люди дізналися про наш проєкт і тому надають більше інформації. Вони самі заповнюють форми, і ми шукаємо інформацію різними методами, наші журналісти також працюють на місцях, здебільшого це деокуповані території з великою кількістю жертв.

Наприклад, наша журналістка їздила до Чернігівської області в Ягідне, де людей утримували у підвалі. Через кілька місяців після трагедії вона спілкувалася зі свідками, шукала рідних загиблих - їй вдалося зібрати історії всіх загиблих із цього підвалу. Так ми працювали у кількох регіонах.

Щодо Маріуполя, ми співпрацюємо з нашими колегами з маріупольських ЗМІ, які нині, звичайно ж, не там, але в них збереглися якісь важливі контакти, є довіра з боку місцевого населення. Вони готують історії з Маріуполя. Те ж відбувається і в інших окупованих містах, звідки дуже важко отримати інформацію.

- З моменту нашого спілкування додалися трагічні сторінки: після деокупації Харківщини – про закатованих в Ізюмі, після звільнення Херсона - теж багато людей постраждало від російських тортур. Як збирали дані про загиблих там?

- Окрім штатних журналістів, ми співпрацюємо з фахівцями з різних регіонів. Ці люди збирають свідчення безпосередньо на місцях.

Наші журналісти були, наприклад, у Бучі, Ізюмі, Барвінковому, Ягідному. Звідти вони готували репортажі, а також збирали дані про загиблих від рук окупантів людей. Співпраця з регіональними журналістами дуже важлива для “Меморіалу”, оскільки саме ці фахівці мають контакти та довіру серед місцевого населення.

В Ізюмі та інших містах Харківської області працювали наші журналісти, їздили туди у відрядження. Крім того, ми працюємо з місцевими групами у соцмережах, розповідаємо про можливість поділитись даними про своїх рідних, шукаємо свідків трагічних подій.

- Чи були вже якісь історії через підрив Каховської ГЕС?

- Так, нам вдалося зібрати історії про 11 загиблих внаслідок підриву Каховської ГЕС. Працювати було складно, тому що більшість загиблих перебувають на окупованих територіях, але нам вдавалося дізнаватися інформацію про загиблих через рідних, які евакуювалися раніше. 

Також ми підготували текст для наших колег з УП про загиблих внаслідок підриву. Він написаний англійською мовою, щоб донести наслідки техногенної катастрофи до світу.


Історія 84-річної Марії Щербини з Голої Пристані на Херсонщині. 7 червня 2023 року вона потонула біля власного дому після того, як російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. Разом з Марією загинув її чоловік Олексій.

83-річний пенсіонер Олексій Клименко потонув 7 червня 2023 року біля свого дому в Голій Пристані на Херсонщині. Разом з ним загинула його дружина Марія.


- У вас з'явилися нові розділи на сайті. Які саме і чому вирішили відокремити їх у окремі блоки? Чому розділ «Люди, які загинули під час війни» ви виділили окремо? Адже є розділ про військові, цивільні жертви, дітей…

- Зараз на сайті 5 розділів про загиблих: військові, цивільні, діти та два відносно нових: "Люди, які загинули під час війни" та "Вони наближали перемогу". Ми додали розповіді про тих, хто наближає нас до перемоги, оскільки хотіли виділити тих, хто не був військовим, однак своєю ризиковою працею впливає на хід війни. Це волонтери, лікарі, рятувальники, журналісти тощо. Хоч вони й не військові, але й не є просто цивільними жертвами. Цим людям ми теж завдячуємо своїм життям.

"Вони наближали перемогу" - новий розділ на сайті, присвячений волонтерам, лікарям, рятувальникам, журналістам тощо. Скрін: платформа пам'яті «Меморіал»

Розділ про людей, які загинули під час війни, присвячений тим, хто помер через наслідки війни (неможливість отримати медичну допомогу, серцеві напади тощо). Ці люди не є безпосередньо жертвами війни, проте ми хотіли вшанувати їхню пам'ять, адже якби не напад росіян, вони б жили.

Цивільні люди, які загинули або від рук російських катів, або від наслідків російських обстрілів. Скрін: платформа пам'яті «Меморіал»


Виставка, присвячена загиблим дітям, до Міжнародного дня дітей

У Південній Кореї. Фото: платформа пам'яті «Меморіал»

«Тут діти з різних сіл і містечок. В Україні їх майже пів тисячі. Дехто з них навіть не встиг народитися. Росія не дала їм шансу на життя. Вони більше не зможуть розказати про себе самі, не скажуть, про що мріяли. Тому в цих текстах вони ніби говорять від себе», - розповідає Ганна Черненко, авторка платформи пам’яті "Меморіал" з Харкова.

22 дитячі портрети, і від кожного - як пряма мова, історія його чи її життя.

Виставка у Харкові. Фото: платформа пам'яті "Меморіал"

8-річна Маргарита Гапоненко з Харківщини загинула 21 червня 2022 року від артобстрілу. Дівчинка померла на місці, біля свого будинку у селі Безруки. Любила співати.

8-річний Кирило П’яхін разом з мамою переїхав наприкінці квітня 2022 з Херсона до Вінниці. 14 липня 2022 року хлопчик загинув під час ракетного обстрілу. На момент вибуху він був у машині, де разом зі своїм дядьком чекав бабусю, яка зайшла у відділення банку.


9-річний Денис Котелевич загинув у Зеленодольську на Дніпропетровщині. Третього вересня 2022 року він разом із братом-близнюком грався у місцевому сквері, коли російські військові почали обстрілювати місто з «Ураганів». Уламок касетного боєприпаса поцілив у Дениса, хлопчика не змогли врятувати.

Виставка у Дніпрі. Фото: платформа пам'яті "Меморіал"

Артемові Корнійчуку був один рік і сім місяців. Хлопчик загинув 16 грудня 2022 року в Кривому Розі разом з мамою Людмилою. Уже в лікарні помер і його тато Олександр.

9-річний Ілля Чех із Чернігова потрапив під ворожий обстріл – поряд з будинком, де жила його родина, впав російський снаряд. Хлопчик помер у лікарні від отриманих травм.

15-річна Анна Фігурна з Дніпра загинула від російської ракети. 14 січня 2023 року ворожа армія поцілила в житлову багатоповерхівку. Анна навчалася в 131-й гімназії в Дніпрі. Мріяла стати психологинею.

Виставка у Тернополі. Фото: платформа пам'яті "Меморіал"

Ненароджена дитинка родини Замченків із Києва. ЇЇ батьки - Вікторія та Богдан - загинули від атаки дронів.


“Жінки загиблих воїнів часто не знали, що їхні чоловіки воюють”

- Ще один дуже щемливий розділ – фотопроєкт «Наодинці» - про жінок, які втратили коханих на війні і залишилися наодинці зі своїм горем…

- Проєкт "Наодинці" включав у себе цілу низку заходів. Фотограф Катерина Москалюк провела день із жінками, які втратили своїх коханих чоловіків, та створила серію фото про життя після втрати, а також записала розповіді жінок. Ми підбирали героїнь різного віку, професій, з різних куточків країни, аби показати - кожен із нас ризикує сьогодні втратити коханих... Ці п'ять жінок уособлюють тисячі тих, хто сьогодні переживає горе втрати, вчиться жити без партнера.

Пізніше у кожному з п'яти обласних центрів, звідки родом героїні, ми організували виставки з презентаціями. Опублікували історії в регіональних ЗМІ та створили проєкт на сайті "Меморіалу".

Серію "Наодинці" у перспективі плануємо продовжити, оскільки для нас важливо говорити не лише про самих загиблих, а й про рідних, які живуть із болем втрати.

- Які історії особливо запам'яталися вам?

- Особливо запам'яталася історія героїні, яка не знала, що її чоловік воює. Вона була впевнена, що він десь у Києві. Тільки після інформації про його смерть вона дізналася, що він був на фронті. І це не одна історія, коли дружини не знали, що їхні чоловіки воюють. Деякі чоловіки приховують це, кажуть, що зараз десь на виїзді, у відрядженні. Так наші військові, котрі нас захищають, намагаються нас оберігати. Навіть у Маріуполі у найскладніший час деякі хлопці, які були на «Азовсталі», дзвонили та писали рідним, що у них все добре. Так ми й назвали наш фільм, присвячений матерям захисників Маріуполя, - “Все добре, мам”.


Проєкт «Наодинці»: історія Індіри та її чоловіка Вячеслава, який загинув, захищаючи Донеччину. Був командиром взводу у 38-му окремому штурмовому батальйоні ЗСУ.

«У нас завжди було багато планів. Ми щовечора перед сном говорили про мрії. Уявляли, що в нас буде будинок на березі моря та сад із трояндами. Найболючіша пора для мене – це ранок, бо я дуже любила починати день з чоловіком».

Проєкт «Наодинці». Чоловік Ангеліни, Олександр Попсуй, був командиром патрульного взводу 15-го окремого полку Національної гвардії України. Загинув 6 жовтня 2022 року під час виконня бойових дій на Донеччині.

«Я не знала, що Саша пішов на війну. Дізналася тоді, коли він загинув. Сашко служив у Національній гвардії, був у Дніпрі. Коли почалася повномасштабна війна, сказав, що його перевели у Київ. Їх навіть відпускали додому. Часто пропадав зв’язок, але я й подумати не могла, що він воює. Його побратими казали, що він мене дуже сильно любив та оберігав, не хотів, щоб я хвилювалася.»


Окремий розділ присвячений загиблим бійцям. Скрін. платформа пам'яті «Меморіал»

- За рік роботи над проєктом «Меморіал» через вас пройшли історії сотень, якщо не тисяч українців, які загинули через російське вторгнення. Це дуже складно. Як вам вдається балансувати між тим, щоб не втратити співчуття до людей, ненависть до ворога та водночас утримувати якось свій емоційний стан?

- Ми періодично консультуємося з психотерапевтами, які працюють із людьми, що пережили травматичні події під час війни. Готували для нашої команди рекомендації, як спілкуватися з рідними загиблих, як правильно ставити запитання, як підтримати, дати людям виговоритись, не травмувати їх додатково. Також як зберігати власне ментальне здоров'я.

Наша команда розуміє: те, що вона робить, потрібне людям. Рідні загиблих кажуть, що їм це потрібно і важливо. У нас є велика кількість звернень від них. Вони пишуть: "нам це потрібно, нам це допомагає". Ця мотивація дає нам можливість працювати далі та зберігати власне психічне здоров'я.

⁃ Як ви розповсюджуєте про наших загиблих історії на міжнародному рівні? Адже світ з часом починає втомлюватись та забувати про нашу війну…

⁃ Для команди платформи пам'яті “Меморіал” дуже важливо розповідати правду людям всього  світу. Ми бачимо, що для іноземців важливо бачити не цифри статистики, а чути реальні історії, про таких же людей, як і вони, але чиє життя відібрали. Це знаходить відгук у їхніх серцях.
Я б не сказала, що іноземці стали байдужі. Звісно, жити виключно війною і болем не можемо навіть ми тут, в Україні. Однак, коли ми проводимо спільно з партнерами акції за кордоном, показуємо фільми – люди приходять, реагують, співчувають.

Для того щоб контактувати зі світом, ми ведемо англомовний “Твіттер” https://twitter.com/memorialua та спільно з партнерами організовуємо покази фільмів, виставки, готуємо матеріали для акцій. І будемо лише розширювати діяльність у цьому напрямку.

Ми співпрацюємо із представниками української діаспори. Це люди, які виїхали вже давно або зробили це після повномасштабного вторгнення та є активними амбасадорами України. Спільно з ними ми організовуємо покази фільмів, наші виставки - приходять іноземці, цікавляться. Не можу сказати, що вони забувають про нашу війну.

Не можу сказати, що їм байдуже. Люди приходять на фотовиставки, присвячені загиблим дітям, і батьки приходять із дітьми. Ми розуміємо, що світові не байдуже. 

Коли люди бачать цифру загиблих – 500 дітей – це не чіпає. А коли люди бачать історію реальних хлопчиків та дівчаток, їхні мрії, чим вони займалися, - людям легше зрозуміти, що відбувається, і саме таким чином ми намагаємося працювати з аудиторією. Не цифри у статистиці, а реальні історії допомагають розуміти, що гинуть такі ж люди, як і вони...

- Отже, люди приходять, реагують, співчувають?

- Так. Потрібно шукати підхід, як подати матеріал. Люди як приходили, так і приходять. До нас часто приходять рідні загиблих. І ми знаємо із психотерапії, що перший етап одужання людини – це виговоритися. “Меморіал” - це можливість публічно говорити, допомагаючи людям одужувати. Він не лише про загиблих, а й про тисячі живих людей, які живуть зі своєю втратою. У нашому суспільстві тепер мільйони таких людей. Людей треба почути та підтримати. Тільки в цьому випадку ми матиме змогу одужати як суспільство і надалі розвиватися.

- Напевно, ви часто стикаєтесь з тим, що люди плачуть…

- Коли мої колеги спілкуються із рідними загиблих, так. З психології ми знаємо, що є дві реакції – одні люди закриваються і не хочуть говорити, інші хочуть багато говорити та плакати. І та й інша форма реакції нормальні, і ми намагаємося ставитись до цього з розумінням. Даємо людям виговорити стільки, скільки їм потрібно. Таким чином вони проходять етап прийняття. Це допомагає їм прийняти те, що сталося, і почати одужувати. Тому це цілком нормальна реакція. Ми про неї знаємо, і наші колеги слухають їхні розповіді про загиблих скільки потрібно.

- Що ви могли б порадити людям, які втрачають спокійний стан?

- Не забувати дбати про себе. Коли почалося повномасштабне вторгнення, ми усі кілька місяців працювали майже без вихідних та нормального сну. Але у нас не марафон, у нас ще дуже багато роботи, доки війна, і після неї теж буде багато роботи. Треба не забувати дбати про себе – спати, їсти, брати відпустки - це нормально. Я дуже стимулюю колег брати відпустки, бо є такі, які не хочуть відпочивати, вважають, що це не на часі. Ми говоримо, що відпочивати – це нормально, піклуватися про себе – нормально.
Нам треба берегти себе, щоби працювати далі: у нас ще дуже багато роботи.

Ці ліхтарики запустили у Чехії в пам’ять про загиблих українських дітей. Фото: платформа пам'яті «Меморіал»

Важливо
Теги за темою
Жертвы
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
МИД раскритиковал разговор Шольца с Путиным
Comments UA
2024-11-15T22:45:17Z
Украинка сорвала выступление Навальной на конференции в Лиссабоне
Comments UA
2024-11-12T14:09:13Z
Нарушит еще одну традицию: Мелания Трамп не переедет за мужем в Белый дом
Фокус
2024-11-13T14:35:03Z
Савченко написала на Безуглую заявление в Госбюро расследований и СБУ: в чем обвиняет
Апостроф
2024-11-13T12:36:30Z
Давление на Европу: в ISW рассказали, как Путин использует неопределенность США по Украине
Хвиля
2024-11-16T12:15:38Z
СМИ узнали, как Байден намерен использовать оставшиеся недели пребывания у власти
Comments UA
2024-11-16T12:15:27Z
Дочь Илона Маска объявила об отъезде из США после победы Трампа
Корреспондент
2024-11-08T10:42:30Z
Названы три кандидатуры на должность посла Украины в США
Апостроф
2024-11-12T16:48:41Z
Назван план прекращения огня в Украине, который рассматривает Трамп
Comments UA
2024-11-13T07:33:34Z
На фоне слухов о проблемах в браке одинокую Пугачеву поймали во время прогулки
Comments UA
2024-11-11T21:51:15Z
Врачи не давали сроков: любимица публики Ада Роговцева оказалась в больнице
GlavRed
2024-11-14T17:06:51Z
Помешан на костях: психологи выяснили животную страсть Леонардо Ди Каприо к юным любовницам
Знай
2024-11-03T13:51:24Z
"Думал, погибну много раз": американский стендап-комик побывал в Харькове во время обстрела
Апостроф
2024-11-14T10:15:39Z
7 самых красивых китайских супермоделей
Marie Claire
2024-11-16T11:00:00Z
"Теплое сердечко...": солистка Kazka Александра Зарицкая похвасталась аппетитными формами
Знай
2024-11-16T10:51:19Z
Моника Беллуччи снялась для китайского глянца
Фокус
2024-11-06T13:45:09Z
69-летняя Вупи Голдберг пожаловалась, что не может уйти на пенсию: в чем причина
Фокус
2024-11-14T09:45:42Z
Врачи не давали сроков: легендарная украинская актриса оказалась в больнице
Comments UA
2024-11-14T20:15:39Z
Найден самый ранний признак деменции: многие с ним сталкиваются, и не один раз
Фокус
2024-11-11T09:51:52Z
Состарит, убьет потомство и разовьет рак: ученые раскрыли новые опасности курения марихуаны
Фокус
2024-11-15T19:51:31Z
Формула "10-3-2-1-0": ученые вывели беспроигрышное уравнение для здорового сна
Фокус
2024-11-13T10:36:35Z
Госпитализации упали на 63%: ученые узнали новый метод борьбы с COVID-19
Фокус
2024-11-07T16:51:30Z
Медленно добавляющие килограммы привычки: главные ошибки вечернего отдыха
Знай
2024-11-16T09:51:11Z
10 дел, которые моментально повысят вашу энергетику
Marie Claire
2024-11-16T09:00:29Z
В Украине заменят МСЭК новым механизмом, который позволит проходить медкомиссию заочно, - Шмыгаль
Комсомольская правда
2024-11-12T16:19:43Z
Содержат скрытый сахар: 3 продукта, которые вредят здоровью мозга
Фокус
2024-11-13T17:27:00Z
Как бросить курить и не набрать вес: пошаговая инструкция
Marie Claire
2024-11-14T13:01:50Z
В Курской области удалось вырвать из окружения 16 бойцов ВСУ
ZN UA
2024-11-15T18:54:19Z
В Кривом Роге прощаются с погибшей семьей - Еленой Кулик и ее детьми
Апостроф
2024-11-14T13:54:53Z
8 ноября: церковный праздник сегодня, что считается грехом в этот день
UAToday
2024-11-08T05:03:55Z
ЦПД: Солдаты КНДР попали под обстрел в Курской области
Корреспондент
2024-11-04T11:46:11Z
Мобилизация в Украине: почему десятки тысяч военнообязанных потеряли "бронь"
Comments UA
2024-11-16T12:18:37Z
Мужчина пришел в суд с макияжем и надел платье: зачем он это сделал
Фокус
2024-11-16T12:00:13Z
В Ассоциации городов заявили об оттоке украинцев на оккупированные территории
Корреспондент
2024-11-12T17:58:17Z
На семью - 18 500 гривен: украинцев регистрируют на новые "зимние" выплаты
Знай
2024-11-15T04:21:06Z
Точность до 1 метра, поражает движущиеся цели: Франция произведет бомбы AASM для Украины
Фокус
2024-11-12T15:27:21Z
Отключение света и графики поставки газа: что ждет украинцев этой зимой
Знай
2024-11-08T04:36:37Z
Почему в Украине стремительно растут цены: банкир Фурса ошарашил ответом
Comments UA
2024-11-12T15:18:16Z
Присвоили 5,8 млрд грн: менеджеры нефтеперерабатывающей компании получили подозрения
Апостроф
2024-11-07T21:45:13Z
Минимальный взнос при полученных пенсиях возрос: что ждать украинцам с ноября
Знай
2024-11-04T20:12:39Z
Нацбанк выпустит памятную монету к 100-летию украинского радио
ZN UA
2024-11-16T12:18:20Z
Света может не быть по несколько суток: экс-министр озвучил три "зимних" сценария
Апостроф
2024-11-16T12:03:18Z
Объединит солнце и волны: новый генератор сделает "зеленую" электроэнергию дешевле
Фокус
2024-11-08T10:12:14Z
Кабмин в очередной раз перенес повышение зарплат учителям
Апостроф
2024-11-12T14:04:44Z
Хотели расплатиться, а деньги недоступны: банки масово блокируют карты украинцев, 5 причин
Знай
2024-11-16T11:30:07Z
Психотерапевт - о разговорах с бойцами на "нуле": Лучше молчать в трубку, чем не звонить вообще
Комсомольская правда
2024-11-08T05:03:43Z
Срочно делайте, иначе останетесь без винограда: бюджетные средства обработки лозы
Знай
2024-11-12T16:51:31Z
Идеальный хруст: здоровый способ вкусно приготовить бекон от шеф-повара
Marie Claire
2024-11-08T03:00:33Z
Гороскоп на завтра 14 ноября: Львам - сюрпризы, Весам - большая удача
GlavRed
2024-11-13T07:28:09Z
Кумкват едят с кожурой: «золотой мандарин» из Китая улучшает настроение и иммунитет
Комсомольская правда
2024-11-16T09:04:52Z
Нервная мама: 3 вопроса, которые нужно задать самой себе, чтобы перестать срываться на ребенка
Marie Claire
2024-11-16T07:01:16Z
Как распознать настоящего мужчину: главные принципы и привычки
Comments UA
2024-11-08T04:12:42Z
Диетические котлеты из индейки в духовке: получается некалорийно и очень вкусно
Фокус
2024-11-08T05:06:37Z
Во сколько обойдется Рождество и Новый год: в Карпатах, Львове и Черновцах
Комсомольская правда
2024-11-16T06:03:15Z
Россияне топчутся на собственных труппах: что происходит под Купянском
Comments UA
2024-11-12T14:21:04Z
Оккупанты нанесли удар по жилому дому в Харькове: есть разрушения и пострадавшие
Хвиля
2024-11-08T06:21:31Z
В Севастополе подорвали авто капитана первого ранга Черноморского флота РФ. Тот не выжил
ZN UA
2024-11-13T11:27:00Z
Последствия массированной атаки оккупантов на Одессу: множество разрушений
Comments UA
2024-11-08T07:39:47Z
Госэкоинспекция показала плачевную ситуацию в Донецкой области: рушатся города, промышленные объекты и природные ландшафты
Знай
2024-11-16T12:21:52Z
Всего около 90 "жмуров": Третья штурмовая сняла на видео последствия засады на оккупантов
Апостроф
2024-11-16T11:30:01Z
В Крыму взорвался бензовоз и вспыхнул пожар
Корреспондент
2024-11-12T14:13:10Z
В Google "слили" размещение военных систем ВСУ: в СНБО возмущены
Апостроф
2024-11-03T16:57:29Z
Попытка войти в Купянск. Опасный прорыв россиян
Корреспондент
2024-11-14T22:06:59Z
"Боже, какой я была глупой": Ярослава Магучих изменила свои планы по рождению ребенка
Апостроф
2024-11-12T19:06:04Z
Находился в коме: стали известны подробности смерти боксера Вячеслава Узелкова
Комсомольская правда
2024-11-12T10:12:13Z
Из Украины сбежали двое хоккеистов, не вернувшись домой после игр Континентального кубка
Комсомольская правда
2024-11-02T14:33:49Z
Украина добыла разгромную победу в отборе на женский Евробаскет
Корреспондент
2024-11-08T10:04:17Z
Криштиану Роналду отметился шикарным голом в Лиге наций и установил очередной рекорд
ZN UA
2024-11-16T09:24:16Z
Жизнь Джейка Пола вне ринга: с кем встречается и чем владеет скандальный боксер-блогер
Фокус
2024-11-15T20:12:29Z
"Он должен умереть": Джейк Пол пообещал убить Майка Тайсона за пощечину перед боем
Фокус
2024-11-15T16:27:39Z
Футбол Грузия – Украина: что сказал Ребров, подробности перед матчем 67 и 25 команд ФИФА
Фокус
2024-11-15T14:42:20Z
Футболист по УПЛ оформил дубль в матче за сборную
Корреспондент
2024-11-15T14:37:45Z
Норвежские рыбаки "поймали" в свои сети американскую атомную субмарину
Европейская правда
2024-11-15T12:58:02Z
В Аргентине обнаружили арсенал нацистского оружия
Корреспондент
2024-11-16T12:21:43Z
В КГВА сообщили о последствиях атаки беспилотников на Киев
Корреспондент
2024-11-16T04:33:38Z
В Сумской области раздался 71 взрыв
TSN
2024-11-16T03:36:51Z
В Киеве раздались взрывы
Корреспондент
2024-11-16T00:15:16Z
Стрельба под Киевом: в Сухопутных войсках сделали заявление
Апостроф
2024-11-15T18:21:47Z
"Сходка" в колонии Черкасской области: суд арестовал руководителя заведения
Корреспондент
2024-11-15T12:39:14Z
Шокирующие факты насилия и "лечения" психотропами в школе на Тернопольщине: результаты проверки
Comments UA
2024-11-15T12:27:37Z
В Одессе маленькая девочка обворовала магазин на 2 тысячи: суд принял решение
Политека
2024-11-15T12:01:21Z
"Пожалуйста, умри": искусственный интеллект устал от вопросов и нахамил пользователю
Фокус
2024-11-14T15:06:56Z
Киевстар обещает безлимитный интернет за 1 гривну: как получить
Знай
2024-11-04T18:06:55Z
Топ-6 функций, которые важно учитывать при покупке дешевого Android-смартфона
Фокус
2024-11-16T12:00:12Z
10 конкретных подарков для Него, которые можно купить в Черную пятницу и подарить на Новый год
VGorode
2024-11-16T11:21:41Z
Третья часть ремейка Final Fantasy VII перешла на стадию разработки — сюжет и концепт готовы
GameMag
2024-11-16T11:18:40Z
Dying Light 2 обновилась под PS5 Pro в преддверии добавления в PS Plus — детали новых режимов
GameMag
2024-11-16T11:07:57Z
Чан-чан-чан! Создатели Patapon представили геймплейный трейлер Ratatan
GameMag
2024-11-16T10:55:42Z
Новые машины и поддержка PS5 Pro: Gran Turismo 7 получит обновление на следующей неделе
GameMag
2024-11-16T10:55:42Z
Корейский Splinter Cell: Появились новые ролики экшена Project TH с демонстрацией стелса
GameMag
2024-11-16T10:36:08Z
В Запорожье из "Славуты" сделали элитное купе: не ври, ты тоже всегда хотел себе такую
Знай
2024-11-15T18:51:47Z
Механики молчат об этом: эксперт рассказал о секретном пространстве в автомобиле
Фокус
2024-11-15T15:57:20Z
Штраф за превышение скорости можно отменить: какими лазейками пользуются водители
Знай
2024-11-15T12:51:27Z
Водители попадут в новое налоговое ярмо: кто заплатит за свой автомобиль сумасшедшие деньги
Знай
2024-11-15T07:21:09Z
Отец купил любимой 6-летней дочери уникальное авто - повзрослев, девушка выручила 1,2 млн грн
Знай
2024-11-15T05:51:16Z
Подробности гибели легендарного пилота F-16: что известно сейчас
Политека
2024-11-14T08:43:37Z
Skoda запускает электромобильную революцию: новые модели с нуля и классика бензиновых машин
Знай
2024-11-14T03:51:42Z
Кислоты, ржавчина и царапины: листья вредят автомобилю, больше чем могут казаться
Знай
2024-11-13T19:21:19Z
Tesla шестой раз за год отзывает партию пикапов Cybertruck
Корреспондент
2024-11-13T15:15:02Z