MY.UAНовини
Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт
Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт

Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт

Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт

За 17 місяців війни Україна накопичила значний і різноманітний арсенал техніки, який потребує обслуговування.

За словами головного спеціаліста Пентагону із закупівель та забезпечення життєдіяльності Вільяма Лапланта, акцент у роботі Заходу щодо створення "військової машини" України значно змістився у бік ремонту та обслуговування цієї зброї, що є визнанням того, що війна триватиме ще місяці та роки, пише Politico.

Ще до того, як Україна почала літній контрнаступ, союзники все більше турбувалися про те, що зусилля щодо підтримки переданого в дар обладнання у робочому стані відстають від потреб поля бою.

Тепер, коли в боротьбі за витіснення десятків тисяч російських військ, що добре окопалися, з ладу виходять бронетехніка і артилерійські знаряддя, необхідність ремонту техніки і її повернення в бій стає більш нагальною, ніж будь-коли в ході війни.

"Ми створюємо ремонтні підприємства в Європі, перекладаємо керівництва з навчання та ремонту, ми повинні робити набагато більше разом, тому країни-партнери приділятимуть цьому більше уваги", - сказав Лаплант.

Підтримка сучасного обладнання вартістю у мільярди доларів у робочому стані, щоб Київ міг продовжувати контрнаступ, є одним із основних завдань робочої групи з представників 22 країн на чолі зі США, Польщею та Великобританією, яку очолює Лаплант.

Робоча група, яка займається не лише питаннями підтримки України, а й поповненням оборонних складів США та Європи, проводить регулярні зустрічі в рамках контактної групи з питань оборони України, що складається з 50 країн і очолює міністр оборони Ллойд Остін, яка у вівторок провела свою останню щомісячну нараду., щоб опрацювати питання про те, що ще із запропонованого Києвом можна погодити.

За словами Лапланта, його команда регулярно спілкується із українськими колегами.

"Що їм ще потрібно? Чи можемо ми надіслати ще якісь деталі? Ми відстежуємо так званий коефіцієнт готовності кожної з цих систем, причому практично в режимі реального часу", - додав він.

Група вже допомогла українцям створити службу підтримки постачання, яка відслідковує понад 4 тис. ліній постачання найбільш затребуваних запасних частин для міжнародного набору обладнання, переданого в дар.

Список обладнання, відправленого до України за останні 17 місяців, вражає як швидкістю його доставки, так і різноманітністю. Це і німецькі танки, і американські гаубиці, і італійські зенітні установки, і британські, польські, канадські, французькі та чеські автомобілі.

І постачання продовжуються. За словами людини, знайомої з перебігом закритих переговорів на засіданні Контактної групи з питань оборони України, що відбулося цього тижня, основна увага приділялася машинам та устаткуванню для розмінування та мобільних засобів ППО малої дальності.

Після зустрічі США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні в розмірі 1,3 млрд доларів, який включає понад 300 бронемашин і чотири перспективні зенітно-ракетні комплекси для Києва - довгострокові зобов'язання, які супроводжуватимуться пакетами підтримки, розрахованими на роки.

Багатонаціональний "зоопарк" із сучасних засобів та міжнародних ліній постачання напружує здатність будь-якої країни йти в ногу з часом у мирний час, але в умовах війни, коли доводиться покладатися на щедрість іноземних партнерів, це ще більше ускладнює ситуацію.

Показники готовності техніки викликають серйозне занепокоєння Києва від початку війни. Росії вдавалося щокроку діставати зі своїх глибоких запасів дедалі нові зразки техніки, і навіть вводити у бій дедалі нові війська. На відміну від цього, Україна працює з технікою, яка або десятиліттями зберігалася в Росії, або є відносно новою для неї, і більшість найсерйозніших ремонтних робіт досі має бути відправлена до таких країн, як Польща чи Чехія, перш ніж пройти довгий шлях. назад в Україну.

Київ уже давно висловлює занепокоєння з приводу наявності багатьох із цих систем, переданих у дар, оскільки деякі машини та озброєння, взяті зі складів США та союзників, прибули в Україну, вже потребуючи ремонту.

Незважаючи на те, що робоча група з підтримки досягла певних успіхів, реалії національної політики та урядової бюрократії також впливають на те, що коли буде переміщено.

Цього місяця через розбіжності щодо вартості робіт зірвався план Берліна та Варшави щодо створення у Польщі спільного центру з ремонту українських танків "Леопард-2", внаслідок чого деякі пошкоджені танки так і залишилися без ремонту.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вирушив до Польщі, щоб спробувати відновити роботу ремонтного центру, який спочатку мав відкритися у травні. Згодом Берлін відмовився від цієї угоди, і тепер, зважаючи на все, роботи будуть проводитися в Німеччині та Литві в пізніші терміни.

Уряд Великобританії успішніше діє в односторонньому порядку: цього місяця він уклав з британською оборонною компанією Babcock контракт вартістю 60 млн дол. на ремонт танків Challenger 2 та інших бойових машин, переданих Україні. Цей контракт "забезпечує суттєву підтримку України на полі бою", - йдеться у заяві міністра оборони Бена Воллеса.

Контрнаступ виявився важким для українських військ, оскільки вони пробиваються через щільні мінні поля, щоб досягти добре захищених ліній російських окопів. Ці перші атаки призвели до відомих втрат американських бойових машин "Бредлі" та громіздких міноносців, а також ушкоджень німецьких танків "Леопард". Якщо ці машини можна відремонтувати, їх повернення на фронт є першочерговим завданням.

За словами Лапланта, завдяки створеній за останній рік ремонтній інфраструктурі команди, які перебувають у тилу, можуть "миттєво отримувати інформацію, а потім ми знаходимо спосіб усунення несправності та наводимо її у робочий стан".

"І я дійсно хочу віддати належне українцям, це вони роблять це. Але ми стежимо за тим, щоб у них було все необхідне. І якщо деталі повинні надходити з країни, яка знаходиться на іншому кінці світу, ми забезпечуємо їх доставку. Таким чином, в Нині більша частина роботи ведеться саме у сфері підтримки", - сказав він.

США також переклали українською мовою понад 700 технічних посібників з переданої зброї та звернулися до оборонних фірм по всьому світу з проханням надати пакети технічних даних щодо цих систем.

Робоча група також проводить низку зустрічей з представниками оборонних фірм США та Європи, щоб зрозуміти, чим вони можуть допомогти як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі, приділяючи особливу увагу тому, як виробляти більше артилерійських боєприпасів, які українці швидко спалюють.

Щодо самих гармат, які зношуються від постійного використання, то українці почали використовувати 3D-принтери для виготовлення власних запасних частин.

"Вони просто друкують їх прямо у себе в країні. Спочатку вони друкували їх методом зворотного інжинірингу, а те, що вони служили не так довго, як оригінальна деталь, їх не хвилювало, оскільки вони отримували її дуже швидко", - сказав Лаплант.

Для Києва швидкість стоїть на першому місці у прагненні зберегти нові машини та зброю у бою.

Виступаючи у вівторок після засідання Контактної групи з питань оборони України, голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі попередив, що контрнаступ все ще перебуває на ранній стадії, і попереду ще багато боїв.

Остін, який стояв поруч із ним у Пентагоні, додав, що західні партнери повинні продовжувати постачати зброю і надавати підтримку Україні. "Україна бореться за своє життя. Ставки високі", - сказав він.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Покупці Samsung Galaxy S25 скаржаться на перегрів і думають про повернення смартфона
InternetUA
2025-02-08T17:22:58Z
Моделювання зіткнення астероїда із Землею розкриває майбутнє та несподіване відновлення океану
Portaltele
2025-02-08T16:52:35Z
NASA подвоїло ймовірність зіткнення з астероїдом – чи варто хвилюватися?
Portaltele
2025-02-08T16:52:01Z
В Японії розробили сонячні панелі для екстремальних зимових умов
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T16:33:35Z
Варто негайно оновити смартфон: які помилки дають змогу хакерам обходити паролі
InternetUA
2025-02-08T16:01:08Z
Як знайти вимкнений телефон: найпростіші та найшвидші способи
Политека
2025-02-08T16:00:51Z
Збій PlayStation Network: геймери у всьому світі втратили доступ до онлайн-ігор
Детектор М
2025-02-08T15:51:06Z
Нові процесори Intel для ПК отримають 52 ядра
InternetUA
2025-02-08T15:31:55Z
Салат Мисливець, який підкорить усю родину: забутий рецепт із 90-х
GlavRed
2025-02-08T15:30:22Z
Білл Ґейтс розкрив 3 якості, які допомогли йому досягти успіху
InternetUA
2025-02-08T18:01:21Z
Затиснуті між двома реальностями: чому люди поводяться неадекватно в аеропортах
Фокус
2025-02-08T18:00:36Z
Швидкий порятунок: що робити, якщо в орхідеї відмирають корені
24tv
2025-02-08T17:51:03Z
Солодка валентинка: простий, але вишуканий десерт
Telegraf
2025-02-08T16:51:41Z
Простий рецепт домашнього хліба від судді "Мастер Шеф" Хіменеса-Браво: дуже смачний і мʼякий
Политека
2025-02-08T16:42:20Z
Як компактно та елегантно скласти рушники: легкий спосіб, який зможе повторити кожен
24tv
2025-02-08T16:39:04Z
Фахівці розповіли, навіщо сипати склянку солі в унітаз: як ця хитрість допоможе заощадити час
TSN
2025-02-08T16:36:31Z
Оптична ілюзія під силу не всім: знайдіть папугу серед листя за 5 секунд
GlavRed
2025-02-08T16:27:24Z
Зіпсують вигляд спальні і здешевлять її: які покривала не варто купувати
24tv
2025-02-08T16:21:18Z
У Москві сталася пожежа у будівлі колишнього електрозаводу, є постраждалі - соцмережі
УкраинФорм
2025-02-08T18:12:37Z
У Харкові затримали вимагача, який погрожував жертві розправою та знищенням майна
Украина Криминальная
2025-02-08T17:48:20Z
У Китаї стався зсув ґрунту, близько 30 людей зникли безвісти - ЗМІ
УкраинФорм
2025-02-08T17:33:18Z
Сотні людей заблоковані вогнем: у Москві спалахнула масштабна пожежа на електрозаводі
24tv
2025-02-08T17:27:01Z
У Москві горить Електрозавод: усередині будівлі залишаються до 50 осіб із дітьми
Фокус
2025-02-08T17:09:21Z
Сподівалися посіяти паніку: двоє молодиків спіймали на виконанні завдання з рф, відомі подробиці
Политека
2025-02-08T17:03:00Z
Упродовж дня росіяни атакували Нікопольський район два десятки разів, поранена жінка
УкраинФорм
2025-02-08T16:57:51Z
На Полтавщині маршрутка зіткнулася з вантажівкою: одна людина загинула, двоє травмовані
24tv
2025-02-08T16:48:56Z
У Києві на Троєщені сталася масштабна пожежа: що горить
TSN
2025-02-08T16:36:31Z
Кубок Англії: Фулгем впорався з Віганом, виліт Саутгемптона та інші матчі
Football.ua
2025-02-08T18:03:25Z
Жирона з Циганковим розгромно поступилася Атлетіку
Football.ua
2025-02-08T18:00:27Z
"Борнмут" із Забарним обіграв "Евертон" без Миколенка та вийшов до 1/8 фіналу Кубка Англії
TSN
2025-02-08T17:57:05Z
У Львові пройшов перший Всеукраїнський турнір із баскетболу на колісних кріслах «Кубок Титанів»
УкраинФорм
2025-02-08T17:54:59Z
"Було дуже боляче": Кличко зізнався, хто радив йому покинути бокс у 2004 році
24tv
2025-02-08T17:51:39Z
Офіційно: Кауан Еліас – гравець Шахтаря
Football.ua
2025-02-08T17:51:34Z
"Не звертайте уваги на довбаного ютубера": "Канело" різко висловився про Джейка Пола
24tv
2025-02-08T17:27:11Z
Миколенко опинився поза грою: Борнмут на класі переміг Евертон у Кубку Англії
24tv
2025-02-08T17:00:38Z
Борнмут із Забарним вибив із Кубка Англії Евертон без Миколенка
Football.ua
2025-02-08T16:58:09Z
Росіяни зменшили піхотні, але активізували штурми іншого типу, – речник "Легіону Свободи"
24tv
2025-02-08T18:15:28Z
Полонений росіянин розповів, за що вбив цивільного чоловіка
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T18:12:45Z
Мороз до -14: у яких регіонах буде найнижча температура найближчими днями
Telegraf
2025-02-08T18:12:18Z
На Сумщині понад пів тисячі будинків через російські авіаудари залишилися без газу
УкраинФорм
2025-02-08T18:00:21Z
Україну накриють морози до -14: синоптики розповіли, де буде найхолодніше
Фокус
2025-02-08T18:00:07Z
Україну скують морози: де влупить -11 градусів
GlavRed
2025-02-08T17:48:46Z
Співвідношення артснарядів між арміями України та РФ за рік скоротилося уп'ятеро – Сирський
Лига
2025-02-08T17:39:23Z
Україна знищила рекордну кількість ворожих цілей та змінила баланс сил на фронті – Сирський
ZN UA
2025-02-08T17:27:19Z
Влада прифронтового Покровська хоче закупити квітів на 99 тис грн - Prozorro
GlavRed
2025-02-08T17:27:17Z
У фіналі Нацвідбору-2025: Джамала підкорила незвичайним образом від українського бренду
24tv
2025-02-08T18:15:50Z
Зворушують до глибини душі: 3 фільми, які змушують співчувати лиходіям
24tv
2025-02-08T18:15:03Z
Неймовірне переродження: Маша Кондратенко здивувала номером для фіналу Нацвідбору-2025
24tv
2025-02-08T18:09:45Z
Хто переможе на Нацвідборі на Євробачення-2025: фінальний прогноз букмекерів
GlavRed
2025-02-08T17:42:22Z
У сукні з пікантним розрізом: Єфросиніна приголомшила стильним образом на Нацвідборі-2025
24tv
2025-02-08T17:36:43Z
Куди сходити в Києві протягом 10-16 лютого: дайджест культурних подій
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T17:03:02Z
Переспівали хіт Яремчука: Джамала, Тіна Кароль та інші яскраво відкрили Нацвідбір-2025
24tv
2025-02-08T16:57:12Z
Нацвідбір на Євробачення 2025: онлайн-трансляція шоу
GlavRed
2025-02-08T16:33:01Z
Любов на екрані: 6 мінісеріалів для романтичного вечора на День святого Валентина 2025
Фокус
2025-02-08T16:00:06Z
Зеленський зустрівся з головою Військового комітету НАТО
1News
2025-02-08T18:09:33Z
Британія розробляє для України два морських безпілотники
InternetUA
2025-02-08T18:07:40Z
На посаду ректора Львівської політехніки претендують вісім кандидатів: список
24tv
2025-02-08T18:00:56Z
Тримають курей і пасіку: у селі на Хмельниччині живуть 97-літні бабусі-близнючки
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T17:51:59Z
Мобілізація в Україні: у Міноборони назвали функції і межі повноважень ТЦК
24tv
2025-02-08T17:51:31Z
Найчастіше нелегально потрапити до Німеччини намагаються українці і сирійці – статистика уряду
Европейская правда
2025-02-08T17:45:44Z
У ВМС показали знищення човна з росіянами, які намагались форсувати Дніпро
УкраинФорм
2025-02-08T17:45:17Z
Разом із Машею Єфросиніною: Сергій Притула з'явився у фіналі Нацвідбору-2025
24tv
2025-02-08T17:42:19Z
Лазер проти "шахедів": стали відомі деталі про нову українську зброю "Тризуб"
GlavRed
2025-02-08T17:36:36Z
Як змусити помаду триматися довше та не сушити губи
Знай
2025-02-08T17:51:11Z
Детокс на соках може бути небезпечним: що варто знати
TSN
2025-02-08T16:18:50Z
Попереджає про небезпеку заздалегідь: учені розповіли про унікальну властивість нашого носа
Фокус
2025-02-08T15:12:55Z
5 звичок, які уповільнюють одужання при застуді: не робіть цього в жодному разі
Знай
2025-02-08T14:51:01Z
Буде свіжим упродовж місяців: як зберігати імбир
GlavRed
2025-02-08T13:27:28Z
В який час доби люди найщасливіші
24tv
2025-02-08T13:24:30Z
Навіщо прати одяг з оцтом: корисні переваги, які варто знати
24tv
2025-02-08T13:18:14Z
Прихована загроза сокового детоксу: що він робить із нашим кишечником
Фокус
2025-02-08T13:12:35Z
Користь теплої води з лимоном — міт чи правда: дієтологи відповіли, чи дійсно варто пити цей напій
TSN
2025-02-08T12:36:49Z
Ціни на цибулю в Україні впали на 12%: скільки коштує продукт
Политека
2025-02-08T18:00:45Z
Українські аграрії з початку року отримали ₴2,3 мільярда доступних кредитів
УкраинФорм
2025-02-08T17:54:32Z
Україна пошкодила понад 30% паливних підприємств Росії, – ексміністр енергетики
24tv
2025-02-08T17:54:31Z
Канада прагне зміцнення торговельних зв'язків з ЄС на тлі тарифних погроз Трампа
Европейская правда
2025-02-08T17:34:39Z
Для скорочення дефіциту робочої сили є два шляхи - які саме, з точки зору Олексія Чернишова
ZN UA
2025-02-08T17:34:28Z
Нові цінові "рекорди": в Україні дорожчатиме популярний продукт
GlavRed
2025-02-08T17:27:49Z
Ціни на електроенергію весною: чи залишаться пільгові тарифи
Знай
2025-02-08T17:21:09Z
OpenAI планує відкрити офіс у Німеччині
InternetUA
2025-02-08T17:10:30Z
Ціни на залізну руду відновлюються на початку лютого
AgroNews
2025-02-08T17:06:09Z
Водіям на замітку: названа кнопка, яка запобігає викраденню авто
ТСН
2025-02-08T15:48:13Z
Червоні поворотники та сертифікація: експерт розповів про нюанси реєстрації американських авто в Україні
Хвиля
2025-02-08T15:15:49Z
Як правильно розвернутися на дорозі: тест ПДР, який вирішать не всі водії
GlavRed
2025-02-08T14:27:49Z
Сума покарання до 34 000 гривень: в Україні вводять нові штрафи для водіїв
GlavRed
2025-02-08T14:27:04Z
Київські майстри не дали згнити розкішній "ластівці" Lincoln Continental із серіалів про ФБР
Знай
2025-02-08T12:51:44Z
У Volvo анонсували нові моделі електрокарів
ГЛАВКОМ NET
2025-02-08T11:18:38Z
Як у США з’явилася «вантажівка завтрашнього дня»
AutoCentre
2025-02-08T10:04:56Z
Електричний Jaguar Type 00 вперше помічено на дорожніх тестах
AutoCentre
2025-02-08T08:09:27Z
В Україні розкуповують електрокари: названо найпопулярніші американські авто
Хвиля
2025-02-08T07:45:21Z
Україна не передаватиме корисні копалини іншим країнам – Зеленський
ZN UA
2025-02-08T18:16:25Z
Путін на переговорах не піде на компроміс, але Захід цього не зрозумів - AP
GlavRed
2025-02-08T18:12:36Z
Зеленський роз’яснив свою позицію щодо корисних копалин
360ua.news
2025-02-08T18:12:29Z
В мене погані новини для команди Трампа
GlavRed
2025-02-08T18:09:56Z
У Словаччині поновились протести проти проросійської політики Фіцо
Петр и Мазепа
2025-02-08T18:04:15Z
"Велика угода" з Україною: експерт пояснив, чого хоче Трамп, коли говорить про рідкісні метали
Политека
2025-02-08T17:43:30Z
Британія виділяє £25 мільйонів на програму соціального відновлення в Україні
УкраинФорм
2025-02-08T17:33:00Z
ЗМІ: До списку санкцій Трампа потрапив прокурор МКС, який видав ордер на арешт Путіна
Европейская правда
2025-02-08T17:30:38Z
КНДР запустить виробництво безпілотників, створених у співпраці з Росією
Gazeta UA
2025-02-08T17:27:56Z