MY.UAНовини
Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт
Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт

Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт

Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт

За 17 місяців війни Україна накопичила значний і різноманітний арсенал техніки, який потребує обслуговування.

За словами головного спеціаліста Пентагону із закупівель та забезпечення життєдіяльності Вільяма Лапланта, акцент у роботі Заходу щодо створення "військової машини" України значно змістився у бік ремонту та обслуговування цієї зброї, що є визнанням того, що війна триватиме ще місяці та роки, пише Politico.

Ще до того, як Україна почала літній контрнаступ, союзники все більше турбувалися про те, що зусилля щодо підтримки переданого в дар обладнання у робочому стані відстають від потреб поля бою.

Тепер, коли в боротьбі за витіснення десятків тисяч російських військ, що добре окопалися, з ладу виходять бронетехніка і артилерійські знаряддя, необхідність ремонту техніки і її повернення в бій стає більш нагальною, ніж будь-коли в ході війни.

"Ми створюємо ремонтні підприємства в Європі, перекладаємо керівництва з навчання та ремонту, ми повинні робити набагато більше разом, тому країни-партнери приділятимуть цьому більше уваги", - сказав Лаплант.

Підтримка сучасного обладнання вартістю у мільярди доларів у робочому стані, щоб Київ міг продовжувати контрнаступ, є одним із основних завдань робочої групи з представників 22 країн на чолі зі США, Польщею та Великобританією, яку очолює Лаплант.

Робоча група, яка займається не лише питаннями підтримки України, а й поповненням оборонних складів США та Європи, проводить регулярні зустрічі в рамках контактної групи з питань оборони України, що складається з 50 країн і очолює міністр оборони Ллойд Остін, яка у вівторок провела свою останню щомісячну нараду., щоб опрацювати питання про те, що ще із запропонованого Києвом можна погодити.

За словами Лапланта, його команда регулярно спілкується із українськими колегами.

"Що їм ще потрібно? Чи можемо ми надіслати ще якісь деталі? Ми відстежуємо так званий коефіцієнт готовності кожної з цих систем, причому практично в режимі реального часу", - додав він.

Група вже допомогла українцям створити службу підтримки постачання, яка відслідковує понад 4 тис. ліній постачання найбільш затребуваних запасних частин для міжнародного набору обладнання, переданого в дар.

Список обладнання, відправленого до України за останні 17 місяців, вражає як швидкістю його доставки, так і різноманітністю. Це і німецькі танки, і американські гаубиці, і італійські зенітні установки, і британські, польські, канадські, французькі та чеські автомобілі.

І постачання продовжуються. За словами людини, знайомої з перебігом закритих переговорів на засіданні Контактної групи з питань оборони України, що відбулося цього тижня, основна увага приділялася машинам та устаткуванню для розмінування та мобільних засобів ППО малої дальності.

Після зустрічі США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні в розмірі 1,3 млрд доларів, який включає понад 300 бронемашин і чотири перспективні зенітно-ракетні комплекси для Києва - довгострокові зобов'язання, які супроводжуватимуться пакетами підтримки, розрахованими на роки.

Багатонаціональний "зоопарк" із сучасних засобів та міжнародних ліній постачання напружує здатність будь-якої країни йти в ногу з часом у мирний час, але в умовах війни, коли доводиться покладатися на щедрість іноземних партнерів, це ще більше ускладнює ситуацію.

Показники готовності техніки викликають серйозне занепокоєння Києва від початку війни. Росії вдавалося щокроку діставати зі своїх глибоких запасів дедалі нові зразки техніки, і навіть вводити у бій дедалі нові війська. На відміну від цього, Україна працює з технікою, яка або десятиліттями зберігалася в Росії, або є відносно новою для неї, і більшість найсерйозніших ремонтних робіт досі має бути відправлена до таких країн, як Польща чи Чехія, перш ніж пройти довгий шлях. назад в Україну.

Київ уже давно висловлює занепокоєння з приводу наявності багатьох із цих систем, переданих у дар, оскільки деякі машини та озброєння, взяті зі складів США та союзників, прибули в Україну, вже потребуючи ремонту.

Незважаючи на те, що робоча група з підтримки досягла певних успіхів, реалії національної політики та урядової бюрократії також впливають на те, що коли буде переміщено.

Цього місяця через розбіжності щодо вартості робіт зірвався план Берліна та Варшави щодо створення у Польщі спільного центру з ремонту українських танків "Леопард-2", внаслідок чого деякі пошкоджені танки так і залишилися без ремонту.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вирушив до Польщі, щоб спробувати відновити роботу ремонтного центру, який спочатку мав відкритися у травні. Згодом Берлін відмовився від цієї угоди, і тепер, зважаючи на все, роботи будуть проводитися в Німеччині та Литві в пізніші терміни.

Уряд Великобританії успішніше діє в односторонньому порядку: цього місяця він уклав з британською оборонною компанією Babcock контракт вартістю 60 млн дол. на ремонт танків Challenger 2 та інших бойових машин, переданих Україні. Цей контракт "забезпечує суттєву підтримку України на полі бою", - йдеться у заяві міністра оборони Бена Воллеса.

Контрнаступ виявився важким для українських військ, оскільки вони пробиваються через щільні мінні поля, щоб досягти добре захищених ліній російських окопів. Ці перші атаки призвели до відомих втрат американських бойових машин "Бредлі" та громіздких міноносців, а також ушкоджень німецьких танків "Леопард". Якщо ці машини можна відремонтувати, їх повернення на фронт є першочерговим завданням.

За словами Лапланта, завдяки створеній за останній рік ремонтній інфраструктурі команди, які перебувають у тилу, можуть "миттєво отримувати інформацію, а потім ми знаходимо спосіб усунення несправності та наводимо її у робочий стан".

"І я дійсно хочу віддати належне українцям, це вони роблять це. Але ми стежимо за тим, щоб у них було все необхідне. І якщо деталі повинні надходити з країни, яка знаходиться на іншому кінці світу, ми забезпечуємо їх доставку. Таким чином, в Нині більша частина роботи ведеться саме у сфері підтримки", - сказав він.

США також переклали українською мовою понад 700 технічних посібників з переданої зброї та звернулися до оборонних фірм по всьому світу з проханням надати пакети технічних даних щодо цих систем.

Робоча група також проводить низку зустрічей з представниками оборонних фірм США та Європи, щоб зрозуміти, чим вони можуть допомогти як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі, приділяючи особливу увагу тому, як виробляти більше артилерійських боєприпасів, які українці швидко спалюють.

Щодо самих гармат, які зношуються від постійного використання, то українці почали використовувати 3D-принтери для виготовлення власних запасних частин.

"Вони просто друкують їх прямо у себе в країні. Спочатку вони друкували їх методом зворотного інжинірингу, а те, що вони служили не так довго, як оригінальна деталь, їх не хвилювало, оскільки вони отримували її дуже швидко", - сказав Лаплант.

Для Києва швидкість стоїть на першому місці у прагненні зберегти нові машини та зброю у бою.

Виступаючи у вівторок після засідання Контактної групи з питань оборони України, голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі попередив, що контрнаступ все ще перебуває на ранній стадії, і попереду ще багато боїв.

Остін, який стояв поруч із ним у Пентагоні, додав, що західні партнери повинні продовжувати постачати зброю і надавати підтримку Україні. "Україна бореться за своє життя. Ставки високі", - сказав він.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Зеленський сказав, що буде з українцями, які виїхали за кордон через війну
TSN
2024-10-30T17:18:34Z
Грузія для продовження євроінтеграції має скасувати суперечливі закони - Боррель
УкраинФорм
2024-10-30T17:15:28Z
Вибори в США: що буде після голосування, основні сценарії
GlavRed
2024-10-30T17:15:02Z
Південна Корея не планує постачати 155-мм снаряди в Україну – Yonhap
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T17:15:02Z
Результати саміту з країнами Північної Європи: про що домовився Зеленський
TSN
2024-10-30T17:06:39Z
"Повертайте телебачення!": у Єврокомісії розкритикували телемарафон "Єдині новини"
FaceNews
2024-10-30T17:04:29Z
Зеленський розповів про візит на Закарпаття
1News
2024-10-30T17:03:04Z
США завдали авіаударів по таборах ІДІЛ в Сирії
УкраинФорм
2024-10-30T17:01:51Z
Один з найбагатших керівників в Україні: журналісти завітали до Львівського МСЕК
24tv
2024-10-30T17:00:49Z
Стало відомо, коли і що садити у листопаді
AgroNews
2024-10-30T17:22:36Z
Соціальні зміни у Німеччині: як це вплине на українських біженців
Знай
2024-10-30T17:21:53Z
В Україні зараз на обліку понад 1,4 мільйона одиниць зброї - МВС
УкраинФорм
2024-10-30T17:21:20Z
"Повністю забезпечує будинок": українець створив у себе вдома систему джерел енергії
Фокус
2024-10-30T17:21:14Z
Норвегія виділить майже $86 мільйонів на озброєння для F-16, які Україна отримає цього року
УкраинФорм
2024-10-30T17:12:57Z
У Німеччині вже встановили першу ялинку, хоч до Різдва ще два місяці
360ua.news
2024-10-30T17:12:08Z
Не тарологи і не сушисти: компанія ВПК України повідомила про відсутність бронювання, деталі
Фокус
2024-10-30T17:06:42Z
Чи можна святкувати Геловін в Україні: пояснення церкви
24tv
2024-10-30T17:06:24Z
Зеленський повідомив про успіхи у виробництві САУ
1News
2024-10-30T17:00:40Z
"Якби не вона, ми б зараз не говорили": ковдра врятувала жителя Києва від шахеда
Политека
2024-10-30T17:09:18Z
Ольга Фреймут опинилася в епіцентрі смертоносних повеней в Іспанії: моторошні кадри
24tv
2024-10-30T17:06:58Z
Чоловік 2022 року отримав повістку і весь час ховався від мобілізації: що він сказав
TSN
2024-10-30T17:00:34Z
Росіяни вдарили КАБом по кладовищу на Сумщині, загинула жінка
Комсомольская правда
2024-10-30T16:55:45Z
Під час атаки на Київ було пошкоджено єврейську школу
TSN
2024-10-30T16:55:25Z
Біля кордону на Львівщині жінка дивом розминулася з ведмедем: фото
TSN
2024-10-30T16:54:46Z
В Україну намагалися незаконно ввезти майже 2 кг ювелірних виробів
1News
2024-10-30T16:38:30Z
У Рівненському районі нетверезий водій маршрутки вдарив пасажирку та тікав від поліцейських
Украина Криминальная
2024-10-30T16:30:55Z
Робота онлайн: понад 718 тисяч гривень виманили шахраї у жінки
InternetUA
2024-10-30T16:28:32Z
Російський дрон зруйнував квартиру ведучого шоу "Ранок Вдома" Костянтина Октябрського
Комсомольская правда
2024-10-30T17:13:51Z
Кіркоров обстриг свою плішиву голову
GlavRed
2024-10-30T17:01:43Z
Наталія Могилевська похизувалася відпочинком з чоловіком та доньками у Карпатах
TSN
2024-10-30T16:55:52Z
Модні куртки 2024-2025: топ-3 актуальних моделей
TSN
2024-10-30T16:55:39Z
Ріанна вперше за тривалий час показалася з двома помітно підрослими синами від відомого репера
TSN
2024-10-30T16:54:31Z
Відома українська ведуча потрапила в епіцентр повені в Іспанії
GlavRed
2024-10-30T16:51:40Z
Трилер "БожеВільні", каральна психіатрія і внутрішня боротьба: щира розмова з Ірмою Вітовською
24tv
2024-10-30T16:36:35Z
«Дім Франка» презентував цифрову колекцію прижиттєвих видань Івана Франка
Детектор М
2024-10-30T16:31:48Z
У шубі та кепці: Дакота Джонсон в стильному образі, який можна повторити у листопаді
24tv
2024-10-30T16:06:47Z
Російська армія близько 20 разів атакувала два райони Дніпропетровщини
УкраинФорм
2024-10-30T17:15:41Z
Росія знову запустила "Шахеди": які області під загрозою
24tv
2024-10-30T17:09:58Z
На війні загинув письменник Юрій Канюк
УкраинФорм
2024-10-30T17:06:51Z
На Закарпатті оновлять пункти пропуску на кордоні для зменшення черг
УкраинФорм
2024-10-30T17:01:53Z
Через обстріл Куп’янського району одна людина загинула, четверо цивільних громадян та двоє поліцейських дістали поранення
Мій Харків
2024-10-30T16:58:16Z
Із небезпечних громад Донеччини протягом тижня евакуювали понад 70 дітей
УкраинФорм
2024-10-30T16:55:58Z
"Шахед" летів на нас, а потім — вибух": мешканка пошкодженого будинку в Києві про ворожу атаку
TSN
2024-10-30T16:55:53Z
На Харківщині внаслідок ворожого обстрілу пошкоджена телевежа
УкраинФорм
2024-10-30T16:40:28Z
Наближається сильне похолодання: які регіони заливатиме дощами
GlavRed
2024-10-30T16:36:32Z
Скільки коштуватиме 1 гектар землі у листопаді
24tv
2024-10-30T17:06:53Z
Розвідка почала публікувати дані про перевізників краденого українського зерна
AgroPortal
2024-10-30T17:00:07Z
В Україні "підскочить" ціна на популярний продукт: скільки коштуватиме
GlavRed
2024-10-30T16:45:00Z
АЗС Київщини змінили ціни на бензин, дизель та автогаз наприкінці жовтня: де паливо дешевше
Хвиля
2024-10-30T16:39:15Z
Про що треба повідомити Пенсійний фонд, аби не втратити частину пенсії
24tv
2024-10-30T16:33:42Z
Airbus поставив свій перший A321XLR з найбільшою у світі дальністю польоту іспанській Iberia
InternetUA
2024-10-30T16:32:15Z
Як правильно подати показники газу
Знай
2024-10-30T16:21:57Z
Понад чверть нового коду в Google генерує ШІ – глава компанії
ZN UA
2024-10-30T16:19:42Z
Прайс-кепи можуть завадити ефективно використовувати нові ліміти імпорту електроенергії з ЄС – експерт
ГЛАВКОМ NET
2024-10-30T16:09:42Z
Як зміцнити імунітет: практичні поради від експертів
Политека
2024-10-30T17:22:01Z
І це не сіль. Названо звичку, від якої потрібно відмовитися, якщо у вас високий тиск
Фокус
2024-10-30T17:15:32Z
Додайте у класичне "Олів'є" один продукт, щоб змінити його смак: кухар з ресторану дав пораду
TSN
2024-10-30T16:54:22Z
Що буде, якщо пити гарячу воду: дієтологи розповіли про її властивості
24tv
2024-10-30T16:27:23Z
У медзакладах встановили понад 11,8 тисячі генераторів для забезпечення безперервного живлення
УкраинФорм
2024-10-30T16:10:06Z
Як використовувати імбир для імунітету: фахівці дали корисні поради
Политека
2024-10-30T15:42:47Z
Забутий антибіотик минулих десятиліть може стати вбивцею супербактерій
Portaltele
2024-10-30T15:41:57Z
Заразила мільйони людей і зникла: вчені розповіли про таємничу сонну хворобу
Фокус
2024-10-30T15:27:35Z
В Охматдиті здійснили унікальну операцію з пересадки печінки 5-місячній дитині - донором стала мама
ZN UA
2024-10-30T15:05:52Z
Що потрібно зробити на ділянці в листопаді: шість важливих справ, щоб підготуватися до зими
TSN
2024-10-30T17:21:44Z
Як вирізати гарбуз на Геловін: 3 оригінальні ідеї, які вразять усіх друзів
24tv
2024-10-30T17:09:13Z
Що робити, якщо у квіткових горщиках з'явилася пліснява: чотири продукти, які допоможуть її позбутися
TSN
2024-10-30T16:55:16Z
Мешканці популярного іспанського курорту вимагають виселити майже половину туристів
24tv
2024-10-30T16:54:44Z
Як приготувати "Пташине молоко": десерт, який ми пам'ятаємо з дитинства
TSN
2024-10-30T16:54:37Z
На горі Фудзі вперше за 130 років немає снігу
Portaltele
2024-10-30T16:41:35Z
Як розставити меблі в оселі як професіонал: основні секрети
24tv
2024-10-30T16:39:01Z
У новому дослідженні немовлятам дають коктейлі з фекалій: для чого
24tv
2024-10-30T16:27:58Z
2 речі, які не можна робити з обручкою: мольфар назвав негативні наслідки
GlavRed
2024-10-30T16:27:54Z
Матч Реала під загрозою: яка трагічна причина може перенести центральну гру туру Ла Ліги
24tv
2024-10-30T17:06:07Z
"Полісся" здобуло вольову перемогу над "Кривбасом" і пройшло до чвертьфіналу Кубка України
TSN
2024-10-30T16:55:17Z
Стало відомо, за скільки Спортінг Лісабон готовий влітку продати Дьокереша
Football.ua
2024-10-30T16:52:45Z
Клуб Циганкова не зміг зібрати повну заявку на матч Кубка Короля: у чому причина
24tv
2024-10-30T16:36:19Z
Рома готова звільнити Юрича у разі поразки в наступному матчі з Торіно
Football.ua
2024-10-30T16:18:37Z
Наполі працює над продовженням контракту з Меретом
Football.ua
2024-10-30T16:01:10Z
Розкидав пляшки і розбив собі коліно: російський тенісист знову влаштував істерику на корті
24tv
2024-10-30T15:39:27Z
Сваток: Багато українських гравців мріють грати в Європі, але МЛС теж гарний варіант для розвитку
Football.ua
2024-10-30T15:05:15Z
Марлон, Франьїч та Кевін гратимуть із перших хвилин кубової гри проти Зорі
Football.ua
2024-10-30T14:58:10Z
У Стокгольмі запустили перший у світі електричний пором на підводних крилах
24tv
2024-10-30T17:22:20Z
Як знайти найкраще місце в помешканні для домашнього Wi-Fi роутера
24tv
2024-10-30T17:01:29Z
Давні римляни використовували "таблички прокляття", щоб помститися ворогам: як вони це робили – фото
TSN
2024-10-30T16:55:02Z
Ветеран Rockstar згадав безтурботний реліз GTA San Andreas 20 років тому: «Більшість розробників пішли у відпустку»
ITC
2024-10-30T16:52:47Z
Samsung планує новий бренд смартфонів, щоб відокремити преміальний сегмент від Galaxy
24tv
2024-10-30T16:36:18Z
Apple MacBook Pro з M4 Pro та M4 Max: вища продуктивність, Thunderbolt 5 та попередні ціни
ITC
2024-10-30T16:28:19Z
Як записати телефонну розмову на iPhone без встановлення сторонніх додатків
InternetUA
2024-10-30T16:22:46Z
Вчені створили ядерний реактор для штучного інтелекту та майнінгу криптовалют
InternetUA
2024-10-30T15:47:35Z
У 100 разів розумніший, ніж GPT-4. Що несе людству новий штучний інтелект від OpenAI
InternetUA
2024-10-30T15:31:45Z
Mercedes-Benz CLA вже не торт?: авто отримає двигун Geely та китайські технології інтелектуального управління
ITC
2024-10-30T17:20:38Z
Розкішний салон і 700 сил: Rolls Royce Cullinan отримав ексклюзивну версію
Фокус
2024-10-30T17:06:15Z
В Україні росте кількість вантажівок Volvo FH з турбокомпаудними двигунами
AutoCentre
2024-10-30T16:37:12Z
Rolls-Royce, Ferrari та Corvette: які яскраві ретроавто можна побачити в Україні
Фокус
2024-10-30T15:42:55Z
Представлений Volkswagen Lavida 2025 New Era
Portaltele
2024-10-30T12:37:55Z
Skoda представила потужний заряджений кросовер для сім'ї
Фокус
2024-10-30T12:15:57Z
В Україні презентували вантажівки IVECO нового модельного ряду
AutoCentre
2024-10-30T12:13:01Z
Xiaomi SU7 Ultra: «доступний гіперкар» потужністю 1526 к.с., розгоном до «сотні» менше 2 секунд та ціною €103 тис
ITC
2024-10-30T11:56:18Z
На продаж виставили найстаріше гоночне авто у світі
Фокус
2024-10-30T11:30:53Z