MY.UAНовини
Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт
Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт

Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт

Характер допомоги Заходу Україні змінюється: з надання зброї на її ремонт

За 17 місяців війни Україна накопичила значний і різноманітний арсенал техніки, який потребує обслуговування.

За словами головного спеціаліста Пентагону із закупівель та забезпечення життєдіяльності Вільяма Лапланта, акцент у роботі Заходу щодо створення "військової машини" України значно змістився у бік ремонту та обслуговування цієї зброї, що є визнанням того, що війна триватиме ще місяці та роки, пише Politico.

Ще до того, як Україна почала літній контрнаступ, союзники все більше турбувалися про те, що зусилля щодо підтримки переданого в дар обладнання у робочому стані відстають від потреб поля бою.

Тепер, коли в боротьбі за витіснення десятків тисяч російських військ, що добре окопалися, з ладу виходять бронетехніка і артилерійські знаряддя, необхідність ремонту техніки і її повернення в бій стає більш нагальною, ніж будь-коли в ході війни.

"Ми створюємо ремонтні підприємства в Європі, перекладаємо керівництва з навчання та ремонту, ми повинні робити набагато більше разом, тому країни-партнери приділятимуть цьому більше уваги", - сказав Лаплант.

Підтримка сучасного обладнання вартістю у мільярди доларів у робочому стані, щоб Київ міг продовжувати контрнаступ, є одним із основних завдань робочої групи з представників 22 країн на чолі зі США, Польщею та Великобританією, яку очолює Лаплант.

Робоча група, яка займається не лише питаннями підтримки України, а й поповненням оборонних складів США та Європи, проводить регулярні зустрічі в рамках контактної групи з питань оборони України, що складається з 50 країн і очолює міністр оборони Ллойд Остін, яка у вівторок провела свою останню щомісячну нараду., щоб опрацювати питання про те, що ще із запропонованого Києвом можна погодити.

За словами Лапланта, його команда регулярно спілкується із українськими колегами.

"Що їм ще потрібно? Чи можемо ми надіслати ще якісь деталі? Ми відстежуємо так званий коефіцієнт готовності кожної з цих систем, причому практично в режимі реального часу", - додав він.

Група вже допомогла українцям створити службу підтримки постачання, яка відслідковує понад 4 тис. ліній постачання найбільш затребуваних запасних частин для міжнародного набору обладнання, переданого в дар.

Список обладнання, відправленого до України за останні 17 місяців, вражає як швидкістю його доставки, так і різноманітністю. Це і німецькі танки, і американські гаубиці, і італійські зенітні установки, і британські, польські, канадські, французькі та чеські автомобілі.

І постачання продовжуються. За словами людини, знайомої з перебігом закритих переговорів на засіданні Контактної групи з питань оборони України, що відбулося цього тижня, основна увага приділялася машинам та устаткуванню для розмінування та мобільних засобів ППО малої дальності.

Після зустрічі США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні в розмірі 1,3 млрд доларів, який включає понад 300 бронемашин і чотири перспективні зенітно-ракетні комплекси для Києва - довгострокові зобов'язання, які супроводжуватимуться пакетами підтримки, розрахованими на роки.

Багатонаціональний "зоопарк" із сучасних засобів та міжнародних ліній постачання напружує здатність будь-якої країни йти в ногу з часом у мирний час, але в умовах війни, коли доводиться покладатися на щедрість іноземних партнерів, це ще більше ускладнює ситуацію.

Показники готовності техніки викликають серйозне занепокоєння Києва від початку війни. Росії вдавалося щокроку діставати зі своїх глибоких запасів дедалі нові зразки техніки, і навіть вводити у бій дедалі нові війська. На відміну від цього, Україна працює з технікою, яка або десятиліттями зберігалася в Росії, або є відносно новою для неї, і більшість найсерйозніших ремонтних робіт досі має бути відправлена до таких країн, як Польща чи Чехія, перш ніж пройти довгий шлях. назад в Україну.

Київ уже давно висловлює занепокоєння з приводу наявності багатьох із цих систем, переданих у дар, оскільки деякі машини та озброєння, взяті зі складів США та союзників, прибули в Україну, вже потребуючи ремонту.

Незважаючи на те, що робоча група з підтримки досягла певних успіхів, реалії національної політики та урядової бюрократії також впливають на те, що коли буде переміщено.

Цього місяця через розбіжності щодо вартості робіт зірвався план Берліна та Варшави щодо створення у Польщі спільного центру з ремонту українських танків "Леопард-2", внаслідок чого деякі пошкоджені танки так і залишилися без ремонту.

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус вирушив до Польщі, щоб спробувати відновити роботу ремонтного центру, який спочатку мав відкритися у травні. Згодом Берлін відмовився від цієї угоди, і тепер, зважаючи на все, роботи будуть проводитися в Німеччині та Литві в пізніші терміни.

Уряд Великобританії успішніше діє в односторонньому порядку: цього місяця він уклав з британською оборонною компанією Babcock контракт вартістю 60 млн дол. на ремонт танків Challenger 2 та інших бойових машин, переданих Україні. Цей контракт "забезпечує суттєву підтримку України на полі бою", - йдеться у заяві міністра оборони Бена Воллеса.

Контрнаступ виявився важким для українських військ, оскільки вони пробиваються через щільні мінні поля, щоб досягти добре захищених ліній російських окопів. Ці перші атаки призвели до відомих втрат американських бойових машин "Бредлі" та громіздких міноносців, а також ушкоджень німецьких танків "Леопард". Якщо ці машини можна відремонтувати, їх повернення на фронт є першочерговим завданням.

За словами Лапланта, завдяки створеній за останній рік ремонтній інфраструктурі команди, які перебувають у тилу, можуть "миттєво отримувати інформацію, а потім ми знаходимо спосіб усунення несправності та наводимо її у робочий стан".

"І я дійсно хочу віддати належне українцям, це вони роблять це. Але ми стежимо за тим, щоб у них було все необхідне. І якщо деталі повинні надходити з країни, яка знаходиться на іншому кінці світу, ми забезпечуємо їх доставку. Таким чином, в Нині більша частина роботи ведеться саме у сфері підтримки", - сказав він.

США також переклали українською мовою понад 700 технічних посібників з переданої зброї та звернулися до оборонних фірм по всьому світу з проханням надати пакети технічних даних щодо цих систем.

Робоча група також проводить низку зустрічей з представниками оборонних фірм США та Європи, щоб зрозуміти, чим вони можуть допомогти як у короткостроковій, так і довгостроковій перспективі, приділяючи особливу увагу тому, як виробляти більше артилерійських боєприпасів, які українці швидко спалюють.

Щодо самих гармат, які зношуються від постійного використання, то українці почали використовувати 3D-принтери для виготовлення власних запасних частин.

"Вони просто друкують їх прямо у себе в країні. Спочатку вони друкували їх методом зворотного інжинірингу, а те, що вони служили не так довго, як оригінальна деталь, їх не хвилювало, оскільки вони отримували її дуже швидко", - сказав Лаплант.

Для Києва швидкість стоїть на першому місці у прагненні зберегти нові машини та зброю у бою.

Виступаючи у вівторок після засідання Контактної групи з питань оборони України, голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі попередив, що контрнаступ все ще перебуває на ранній стадії, і попереду ще багато боїв.

Остін, який стояв поруч із ним у Пентагоні, додав, що західні партнери повинні продовжувати постачати зброю і надавати підтримку Україні. "Україна бореться за своє життя. Ставки високі", - сказав він.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Як врятуватися від ракетного удару чи артобстрілу на вулиці: головні правила
Gazeta UA
2025-04-06T21:54:41Z
"Тиснуть" біля Лимана: ворог просунувся на трьох напрямках, — DeepState
Фокус
2025-04-06T21:42:13Z
На окупованій Луганщині через примусову мобілізацію виник дефіцит кадрів чоловічих спеціальностей
УкраинФорм
2025-04-06T21:12:20Z
РФ просувається поблизу Лимана: ситуація на межі Донеччини та Луганщини загострюється ‒ DeepState
ZN UA
2025-04-06T21:10:36Z
Росіяни мали успіх одразу на 3 напрямках: DeepState оновили карту боїв
24tv
2025-04-06T21:00:31Z
Російські війська намагаються прорватися на Сумщині, - ОТУВ "Сіверськ"
Antikor
2025-04-06T20:45:18Z
Поховав дружину в сараї і пішов світ за очі. Моторошна історія останнього мешканця прифронтового села на Донеччині
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T20:36:54Z
Ранкова атака на Київ: з’явилося відео з бодікамери поліцейського, де зафіксовано перші хвилини після удару
Antikor
2025-04-06T20:15:56Z
В "ДНР" оголосили про щорічне зростання комунальних тарифів на 33% до 2029 року
Antikor
2025-04-06T19:45:25Z
7 квітня: яке сьогодні свято, традиції та заборони
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T22:06:17Z
Росія модернізує ракети і ускладнює роботу української ППО: Ігнат пояснив слабкі місця
ZN UA
2025-04-06T21:49:22Z
Німецький дрон HF-1 зі штучним інтелектом відзначився на фронті в Україні – Bild
Факти ICTV
2025-04-06T21:15:46Z
Після війни Росія не планує значно скорочувати свою армію, - Буданов
Antikor
2025-04-06T21:15:15Z
Сили оборони за тиждень збили 481 повітряну ціль
УкраинФорм
2025-04-06T20:57:57Z
Німеччина втратила лідерство за кількістю заяв на притулок в ЄС: її випередили дві інші країни
Antikor
2025-04-06T20:57:17Z
Потрібно "зберегти демографію": українські підлітки, які виїхали за кордон, уже не повернуться, — експерт
Фокус
2025-04-06T20:57:07Z
Розкіш замість смирення: майно "Паши Мерседеса" — маєтки, ферми й мільйонна нерухомість екснамісника Лаври
Antikor
2025-04-06T20:33:34Z
Навколо гімназії Миколаєва виник скандал через бейджик з написом "Мій тато – ухилянт"
24tv
2025-04-06T20:30:20Z
Іран привів армію у бойову готовність на тлі погроз Трампа бомбардувати країну
24tv
2025-04-06T22:03:02Z
Війна, день 1138. Удар рф по Україні ракетами й дронами; ЄС готує відповідь на нові мита Трампа
Football.ua
2025-04-06T22:01:14Z
Стало відомо, коли делегати з України вирушать на переговори щодо мінеральної угоди
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T21:39:07Z
Скандал із перепискою в Signal: з'явились нові подробиці
ГЛАВКОМ NET
2025-04-06T21:36:23Z
Кандидат у президенти Польщії Тшасковський за день пройшов військову підготовку
24tv
2025-04-06T21:21:49Z
Понад 50 країн звернулося до Трампа з проханням почати торговельні переговори - Білий дім
Gazeta UA
2025-04-06T21:21:10Z
Росія прагне продовжувати війну, а не встановлювати мир, - МЗС Польщі
Antikor
2025-04-06T21:03:31Z
Останній шанс Зеленського: The Telegraph пояснив, як імпотенція Європи та політика Трампа принесуть перемогу Путіну
Хвиля
2025-04-06T21:03:05Z
У Польщі фіксують загострення міграційного тиску на кордоні з Білоруссю
УкраинФорм
2025-04-06T20:57:55Z
Після викриття від Кондратюка: актор Ярошенко пояснив свою втечу з країни
GlavRed
2025-04-06T21:27:42Z
Не зважаючи на несхвальні рецензії: Minecraft зібрав $300 млн у прокаті
Факти ICTV
2025-04-06T21:15:27Z
Українка Таня Муіньо отримала престижну нагороду за кліп для Леді Гаги
Факти ICTV
2025-04-06T20:46:06Z
Відомий режисер зізнався, чому не хоче співпрацювати з Гросу: "Дуже складно"
GlavRed
2025-04-06T20:27:47Z
Концерт Ірини Білик перенесено через день жалоби: українці обурені зміною дати
Antikor
2025-04-06T19:36:16Z
Олександр Еллерт став бездомним у США: "Уже тиждень"
GlavRed
2025-04-06T19:27:34Z
Білик, Kola, та Білозір: зірки переносять концерти через трагедію у Кривому Розі
Факти ICTV
2025-04-06T19:09:19Z
7 найкращих ситкомів, які увійшли в історію кіно
24tv
2025-04-06T18:36:09Z
Акторка Віталіна Біблів висловилася про роботу міністрів і чи готова піти у політику
Комсомольская правда
2025-04-06T18:28:00Z
Поліція Полтавщини встановлює обставини ДТП, в якій загинуло двоє людей
Украина Криминальная
2025-04-06T21:57:17Z
Шукала Афіну серед уламків: перші секунди після удару очима матері, яка вижила у Кривому Розі
GlavRed
2025-04-06T21:39:50Z
На Сумщині дитину вилучили з родини, яка її систематично била
Украина Криминальная
2025-04-06T21:09:58Z
Його вбила Росія: у Кривому Розі загинув 32-річний В'ячеслав Ремесло
24tv
2025-04-06T21:00:27Z
Зросла кількість жертв обстрілу Кривого Рогу: скільки людей залишаються у лікарнях
Gazeta UA
2025-04-06T19:39:57Z
Зробили все, що могли: у якому стані 4-річний Ярчик, який серйозно постраждав у Кривому Розі
24tv
2025-04-06T19:00:30Z
Землетрус у М’янмі забрав 3471 життя, а ураган пошкодив намети для постраждалих
Antikor
2025-04-06T18:21:52Z
Росіяни вдарили КАБАми по Золочівській громаді на Харківщині, постраждала жінка
УкраинФорм
2025-04-06T18:03:48Z
"Міс Європа", тікаючи від поліції, впала на дорогу з естакади і її переїхало авто
FaceNews
2025-04-06T17:45:09Z
Крипторинок стрімко падає слідом за фондовими біржами: біткоїн – мінус 4%, ефір – мінус 9%
Antikor
2025-04-06T22:07:56Z
Вашингтон не відтерміновуватиме початок дії мит – міністр торгівлі Лутнік
ZN UA
2025-04-06T20:57:38Z
Біткоїн впав до 80 000 доларів: крипторинок у червоній зоні
Antikor
2025-04-06T19:33:28Z
Від рекорднів до різких обвалів: як змінилися ціни на золото, срібло та мідь за тиждень
24tv
2025-04-06T19:15:51Z
Скільки землі може бути виділено учаснику бойових дій: які нині діють обмеження
24tv
2025-04-06T19:03:39Z
Індія почала переговори з США щодо торгової угоди, не відповідаючи на мита
Antikor
2025-04-06T18:33:53Z
Глава Енергоатома розповів, чим небезпечний перезапуск ЗАЕС під контролем РФ
Факти ICTV
2025-04-06T18:30:43Z
США не будуть відтерміновувати дію мит на товари з інших країн - Мінторгівлі
УкраинФорм
2025-04-06T18:04:08Z
В Україні стабілізувалися ціни на готову молочну продукцію
УкраинФорм
2025-04-06T18:04:02Z
Ніколи не позичайте сусідам сіль: це може накликати фінансові проблеми
24tv
2025-04-06T21:36:23Z
Рис точно буде білим та розчипчастим: ложка якого інгредієнта це гарантує
24tv
2025-04-06T21:00:17Z
Гаррі Поттер і Добі розводять руками: що ні в якому разі не можна носити чоловікам
24tv
2025-04-06T20:09:57Z
Притягнете нещастя: чому не можна вночі дивитися у вікно
24tv
2025-04-06T19:54:58Z
Код на авіаквитку: що він означає і чому викликає паніку в пасажирів
Фокус
2025-04-06T19:51:54Z
Яку різницю у віці пари вважають найбільш невдалою
Gazeta UA
2025-04-06T19:48:39Z
Три варіанти, як правильно відмовляти і не почуватись винним
Gazeta UA
2025-04-06T18:24:07Z
Так пахне весна: які парфуми варто придбати уже у квітні
24tv
2025-04-06T18:24:00Z
Гості миттєво вас розхвалять: яйця "тюльпани" – 2 хвилини на шедевр
24tv
2025-04-06T18:18:15Z
Бенфіка з Трубіним розгромила Порту
Football.ua
2025-04-06T21:30:34Z
Вільярреал поділив очки з Атлетіком
Football.ua
2025-04-06T21:03:59Z
Таїсія Онофрійчук здобула три "золота" на етапі Кубка світу з художньої гімнастики
Комсомольская правда
2025-04-06T20:57:17Z
Рома з Довбиком зіграла внічию проти Ювентуса
Football.ua
2025-04-06T20:42:15Z
Манчестер Юнайтед — Манчестер Сіті 0:0 Відео найкращих моментів та огляд матчу АПЛ
Football.ua
2025-04-06T20:40:31Z
16-річна українська гімнастка виграла три золота на Кубку світу у Болгарії
ZN UA
2025-04-06T20:24:24Z
"Арсенал" — "Реал": де і коли дивитись чвертьфінал Ліги чемпіонів
Telegraf
2025-04-06T20:18:21Z
Челсі планує придбати нового голкіпера влітку – Скіра
Football.ua
2025-04-06T20:18:13Z
Саутгемптон установив антирекорд АПЛ
Football.ua
2025-04-06T19:57:34Z
Геймер із Китаю подав до суду через депресію від віртуальних “ляпасів” у Three Kingdoms Kill Online
360ua.news
2025-04-06T21:01:11Z
У мережі активізувалися шахраї, які пропонують "роботу мрії": що про це варто знати
24tv
2025-04-06T20:39:20Z
"Дуже достовірно": в мережі показали, як древні шумери могли писати на глиняних табличках
Фокус
2025-04-06T19:57:46Z
Ірландські розробники представили революційну підводну камеру INKA Iris для бойових субмарин
InternetUA
2025-04-06T19:57:31Z
Signal — найбільш захищений месенджер, попри інциденти в США, - Буданов
Antikor
2025-04-06T18:54:40Z
Чи можуть згадати кішки свого господаря після довгої розлуки: відповідь науковців
Gazeta UA
2025-04-06T18:54:05Z
"Справжній профі": чоловік показав навички приборкувача змій перед королівською коброю
Фокус
2025-04-06T17:30:20Z
Тревел-блог Андрія Буренока: правда про життя в різних країнах
CutInsight
2025-04-06T17:12:19Z
Новий метод виправлення великого відкликання кібервантажів Tesla — додавання клею та пари гайок
Топ Жир
2025-04-06T17:00:58Z
10 причин, чому треба їсти червону редиску
Gazeta UA
2025-04-06T20:09:04Z
Як ранкові звички допомагають прискорити схуднення: почніть робити вже завтра і до літа мінус 7 кг
Знай
2025-04-06T19:51:31Z
Чи може ваша робота бути причиною облисіння: фахівці назвали 5 професій у зоні ризику
24tv
2025-04-06T19:33:17Z
Чотири щоденні звички, яких дотримуються довгожителі
Gazeta UA
2025-04-06T19:27:34Z
Новий тренд для кращого травлення та здорової шкіри
360ua.news
2025-04-06T19:18:48Z
Смердить з раковини? Чотири простих способи, як усунути неприємний запах
Telegraf
2025-04-06T18:12:31Z
Як обирати сир і яких компонентів у ньому не має бути – 5 кращих сирів для раціону
24tv
2025-04-06T16:42:44Z
Як і чим білити дерева навесні - кілька порад
Gazeta UA
2025-04-06T14:15:24Z
Люди, які доживають до 100 років, їдять одні й ті самі 10 продуктів
GlavRed
2025-04-06T13:27:44Z
Чи ви купили б автомобіль, який не вміщається у вашому гаражі?
Топ Жир
2025-04-06T22:00:22Z
П’ятнацять відсотків покупців автомобілів опиняються в кредитах тривалість яких перевищує деякі шлюби
Топ Жир
2025-04-06T20:15:48Z
Rolls-Royce презентував найвшидший і найдорожчий авто CoupeTail
Топ Жир
2025-04-06T19:12:00Z
В Україні помітили новітній суперкар McLaren 750S Spider
Топ Жир
2025-04-06T18:57:46Z
Власник Kia EV6, який наситився із кількома випадками відмов 12V батареї, подає заяву за законом про лимери
Топ Жир
2025-04-06T18:45:29Z
Густе масло не завжди хороше рішення для вашого автомобіля
360ua.news
2025-04-06T17:31:33Z
Kawasaki представила концепт мотоцикла з ногами замість коліс
Подробности
2025-04-06T16:09:19Z
Які вживані авто в Україні мають чисту історію та як захистити себе від шахраїв
Знай
2025-04-06T15:57:51Z
Витративши 136 тис. на зарядний пристрій, він зараз не може продати його за більше, ніж 93 тис. після пройдених 80 миль
Топ Жир
2025-04-06T15:30:36Z