Акцент у роботі західних союзників з Україною значно змістився у бік ремонту та підтримки озброєнь, уже поставлених ЗСУ, заявив заступник міністра оборони США із закупівлі та постачання Вільям Лапланті в інтерв’ю Politico.
Західна преса знаходить нові ознаки затягування розв’язаної Росією війни проти України. На думку Politico, одна з таких ознак – перехід Заходу від постачання нових озброєнь на ремонт уже відправлених.
«Ми створюємо ремонтні підприємства в Європі, ми перекладаємо керівництва з навчання та ремонту, нам доводиться робити набагато більше разом, тому країни-партнери приділятимуть цьому більше уваги», — заявив заступник міністра оборони США із закупівлі та постачання Вільям Лапланті в інтерв’ю Politico.
Підтримати у робочому стані
За 17 місяців повномасштабної війни, пише видання, Україна накопичила “приголомшливий та різноманітний” арсенал озброєнь, які потребують обслуговування. Це німецькі танки, американські гаубиці, італійські системи ППО, а також британські, польські, канадські, французькі та чеські машини. У ході контрнаступу ЗСУ, що розпочався у червні, зазначає Politico, українська армія втратила частину американських бойових машин піхоти Bradley, а німецькі танки Leopard зазнали пошкоджень.
Вільям Лапланте керує робочою групою з 22 країн, яку очолює Великобританія, Польща та США, яка прагне підтримувати поставлену Україні західну техніку в робочому стані. Окрім питань підтримки України, група відповідає за поповнення оборонних складів США та країн Європи.
Гурт регулярно зустрічається з українськими військовими. За словами Лапланте, група допомогла Україні створити службу підтримки постачання, яка відстежує понад чотири тисячі ліній постачання запчастин для західного обладнання, переданого ЗСУ.
“Ми стежимо за тим, щоб українці мали все необхідне. І якщо запчастини потрібно поставити з країни на інший кінець світу, ми забезпечуємо доставку. Таким чином, зараз більша частина роботи посідає підтримку працездатності”, — сказав Вільям Лапланте.
Крім того, США переклали українською мовою понад 700 технічних посібників з озброєнь, переданих українській армії, а також звернулися до оборонних компаній у всьому світі, щоб отримати технічні дані щодо цих систем.
Є розбіжності
Politico вказує на суперечності між деякими союзниками України. Наприклад, Німеччина та Польща поки що так і не змогли домовитися про те, щоб створити в Польщі центр з ремонту танків Leopard-2, поставлених ЗСУ, через що машини, пошкоджені під час українського наступу, продовжують чекати на ремонт. У той же час влада Великобританії досягла більшого успіху, діючи в односторонньому порядку, і уклала з компанією Babcock контракт на 60 мільйонів доларів на ремонт танків Challenger 2 та інших бойових машин, переданих Україні. Цей контракт “забезпечує суттєву підтримку України на полі бою”, – заявив міністр оборони Великобританії Бен Уоллес.
Теги за темою
ЗброяПоділитися сюжетом
Джерело матеріала