MY.UAНовини
Брат-підсудний, сотні справ і жодного штрафу: як працював Тандир і які родинні секрети має
Брат-підсудний, сотні справ і жодного штрафу: як працював Тандир і які родинні секрети має

Брат-підсудний, сотні справ і жодного штрафу: як працював Тандир і які родинні секрети має

У цьому розслідуванні ми, звісно, трохи зупинимося на найгучнішому, що пов'язано з прізвищем Тандир – смертельному ДТП на блокпосту. Але зосередимося саме на тому, як суддя працював і яка корупційна справа тягнеться за його братом. Отже, як Тандир закривав справи за "алкогольною" 130 статтею КУпАП, чому його рідного брата вже 5 років підозрюють у корупції – читайте далі у розслідуванні 24 Каналу.

Розслідування про братів Олексія і Дмитра Тандира: відео

Стрімка кар'єра Олексія Тандира, якого призначав Янукович

З біографією судді Макарівського районного суду Київської області не все так однозначно. Його кар'єра розвивалась підозріло стрімко. Після закінчення університету на початку 2000-их він ледь не одразу пішов працювати в апарат Верховного Суду України і згодом став начальником цієї структури.

У 2010 році указом тодішнього президента-втікача Віктора Януковича Тандира призначили на посаду судді Макарівського районного суду. У 2015 році Вища кваліфікаційна комісія просила Вищу раду юстиції передати їм матеріали справи щодо Тандира за підозрою у несумісництві.

Дмитро Тандир: брат-адвокат і … теж підсудний

Ще один важливий факт, який потрібно знати про Олексія Тандира – у нього є молодший брат-адвокат Дмитро. Від 2018 року він виступає як обвинувачений у кримінальній справі як співучасник корупційного злочину.


Брат Олексія Тандира – Дмитро / Фото з телеграму адвоката

З її тексту зрозуміло, що директор одного з відділів КП "Київпастранс" Анатолій Лопата шантажував Ігоря Гладуна, директора ВК "Контанкт-90", вимагаючи у нього 165 тисяч гривень.


Анатолій Лопата (ліворуч) / Фото з фейсбук-сторінки "Київпастрансу"

Близько 15 років тому Лопата позичив гроші у "Контакт-90", яким керує Гладун. Замість того, аби повертати цей борг, він вирішив шантажувати "партнера", незаконно обмежуючи йому доступ до певних приміщень, якими він міг користуватись за договором оренди. Гладуну нічого не залишилось як звернутись до правоохоронних органів.

Тандира Лопата представив як свого юриста, який повинен був взяти у мене гроші та покласти мої гроші на розрахунковий рахунок нашого підприємства, та у такий спосіб погасити зобов'язання Лопати перед підприємством в якості цих грошей,
– розповів нам потерпілий.

На момент афери, коли Гладун зі свого гаманця нібито "гасив борг", який йому ж винен Лопата, у банку був Дмитро Тандир. Без нього цієї фіктивної угоди не відбулось б.


Справа проти Тандира-молодшого / Інфографіка 24 Каналу

Один адвокат на двох Тандирів

Власне, ще 19 червня у Солом'янському суді Києва після двох років постійних перенесень мало б відновитись слухання справи Дмитра Тандира. Однак це засідання перенесли. І все тому, що в братів Тандирів один адвокат на двох.

Адвокат Олег Юрченко надіслав клопотання про перенесення засідання у Солом'янському суді, мотивуючи це тим, що того ж дня він був зайнятий у Київському апеляційному суді. Саме того дня, однак з різницею у дві години, розглядалася справа щодо Тандира-старшого, який збив нацгвардійця. Захист просив пом'якшення запобіжного заходу.


Олег Юрченко в КАС / Фото 24 Каналу

Сам же Олег Юрченко розповів нам, що він не причетний до того, що справу Тандира-молодшого так довго розглядають і причини цього краще дізнатися у самих суддів. Однак його ранкове клопотання – це якраз одна із причин, чому розгляд справи перенесли на місяць на 11 липня 2023 року.

Наврядчи хтось буде здивований, якщо сказати, що після цього засідання знову перенесли уже на 24 серпня. Так, на День Незалежності.

Це інша справа, я не буду це коментувати. Це адвокатська таємниця. Є офіційні джерела, ви можете вбити моє прізвище і побачите усі справи. На розгляд справи ми не можемо впливати,
– сказав Олег Юрченко.

Ми намагалися отримати коментар у самого Дмитра Тандира щодо цієї ситуації. На судове засідання у Солом'янський суд ні він, ні його захисник не з'явилися. Телефоном Тандир-молодший категорично відмовився щось коментувати, посилаючись на власну безпеку.

Без коментарів у будь-якому випадку. Будь-які коментарі, на жаль, як би вам так пояснити… Вони повертаються проти мене. Мені вже погрожують, я боюсь вулицею ходити, тому без коментарів,
– сказав Тандир.

Спроба взяти коментар у Тандира-молодшого щодо його справи: відео 24 Каналу

На заключення цього блоку – просто цікаві факти про взаємозв'язки адвокатів між собою і родинні справи Тандирів:

  • Дмитро Тандир, є адвокатом свого адвоката – тобто Олега Юрченка – у справі, що тягнеться з 2013 року. Справа проста як двері – позов з боку Комерційного банку "Надра" про стягнення 1,7 мільйона гривень. І вона досі не вирішена.
  • Олег Юрченко був відповідачем у справі, яку розглядав Тандир-старший у Макарівському судді.
  • Дмитро Тандир є адвокатом дружини Олексія Тандира Людмили у земельній справі.

Тандир-суддя: "чоловік без штрафів, який ніколи не сідав за кермо напідпитку"

Було б неправильно не зупинитися окремо у цьому матеріалі на ДТП, що сталася за участі Олексія Тандира на Житомирській трасі на блокпосту. Нацгвардійцю Вадиму Бондаренку, який загинув внаслідок цього, було всього 23 роки. У нього залишилися дружина та троє дітей. Наймолодшій донечці – всього 2 роки. Вона бачила тата декілька разів за життя.


Загиблий Вадим Бондаренко / фото з телеграм-каналу МВС

Адвокати судді зараз намагаються домогтися для Тандира зняття обвинувачень за перебування напідпитку. Про це йдеться і в статті 130 Кодексу про адміністративні правопрушення, і в – 286-1 Кримінального кодексу, за якою судять Тандира. Остання важча, оскільки передбачає травми чи смерть постраждалого.

Власне, адвокати судді намагаються скоротити потенційний термін перебування за ґратами правопорушника аж на декілька років.

Як кажуть у ДБР, їх можна зрозуміти, коли вони намагаються захистити свого обвинувачуваного та пом'якшити йому покарання. Однак часто з їхніх вуст можна почути й маніпуляції, які, вочевидь, зможе знівелювати лише суд.

Незважаючи на деякі маніпулятивні заяви сторони захисту, адвоката зокрема, я можу сказати, що слідчі зараз і оперативники збирають максимально необхідні докази. Вони тиснуть на те, що ДБР хоче зробити абсолютно все для того, щоб довести провину судді, виходить. Навіть готові йти на маніпуляції. Але у ДБР є процеси, яких слідчі дотримуються і йдуть за відповідними інструкціями,
– розповіла радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян.

Сторона захисту, як це було видно на засіданні із розгляду апеляції, намагається протиснути такі аргументи:

  • Тандир не був напідпитку;
  • на ділянці не було розміщено відповідних знаків про обмеження швидкості, вони начебто з'явилися наступного дня після ДТП.

У правдивість першого аргументу повірити вкрай важко. Тим паче уже відомі результати психологічної експертизи, яка підтверджує, що Тандир був за кермом нетверезий. Водночас, як зазначили у ДБР, встановити кількість алкоголю в крові судді на основі відібраних біологічних зразів просто-таки неможливо, оскільки після ДТП він робив усе для того, аби унеможливити цю експертизу.

Психологічна експертиза свідчить про те, що Тандир був напідпитку: відео 24 Каналу

Також спершу Олексій Тандир під час засідання ВРП заявляв, що їхав на швидкості у 20 кілометрів на годину, а уже на розгляді апеляції вирішив не називати конкретних цифр і сказав, що, мовляв, рухався так, як і інші авто повинні на цій ділянці дороги. Крапку в цій історії поставила ще одна експертиза, яка засвідчила, що суддя таки рухався на швидкості у 100 кілометрів на годину.

Ескпертиза про швидкість авто Тандира вже теж готова: відео 24 Каналу

Окрім того, Тандир намагається переконати суд, що ця ДТП сталася не на самому блокпості. Звісно, підстав не вірити судді у нас "немає".

Ця подія, ДТП сталася не на блокпості, а за 100 метрів від нього. Я пам'ятаю цей блокпост, я знаю, де стоять військовослужбовці, як вони там розміщені... Там не мало бути того хлопця, я не знаю, як так вийшло. Швидкість також не була високою. Я рухався в потоці машин. Я не був швидший за інших, і не був повільніший за інших. Головне – я не був у стані сп'яніння,
– говорив на розгляді апеляції сам Тандир.

З важливого: у машині Тандира була знайдена напівпорожня пляшка з-під алкоголю. Але за словами обвинуваченого, вона нібито лишилася з іншого дня.

"Та пляшка з алкоголем, яку в мене знайшли. Я відповідально заявляю, що вона немає ніякого стосунку до цієї ДТП… Я, взагалі, раніше не притягувався ні до кримінальної, ні до адміністративної відповідальності", – запевняв суддя.

На цьому моменті доречно буде процитувати слова Тандира та його ж адвокатів про те, що: водій він від 18 років, за весь цей час не скоїв жодного правопорушення.

Моєму підзахисному 41 рік. З 18 років у нього є посвідчення водія – тобто приблизно 20 років він є водієм. За цей час до нього не було застосовано жодного адміністративного стягнення. Він не притягався навіть за порушення правил дорожнього руху, зафіксованих навіть в автоматичному режимі,
– сказала Бовнегра.


Олексій Тандир "відповідальний водій" / Фото зі соцмереж судді

Тим часом ДБР оголосило, що місцеві мешканці можуть звертатися у випадках, якщо їм відомо щось про тиск Тандира чи його оточення на можливих свідків, які могли б розповісти, чи вживав суддя алкоголь напередодні ДТП. Також у бюро приймають повідомлення від ймовірних свідків про те, чи Тандир уже сідав нетверезим за кермо.

Як розповіла нам радниця з комунікацій Тетяна Сапьян, подібні заяви вже надходили.

Так, дійсно, це відповідає дійсності, на ТУ ДБР Київ надходили певні дзвінки і лунали свідчення. Але ми не можемо просто покладатися на телефонний дзвінок, тому оперативно-слідчим шляхом такі факти перевіряються. Коли процес перейде у суд, ми зможемо почути усі дані, які назбирало слідство. Зараз же ми б воліли не розкривати наших джерел.

"Про очищення влади" і адвокатка Тандира

Про одного із захисників – Олега Юрченка – ми вже розповіли вище, але у цьому блоці ще зупинимося на іншій захисниці – Ірині Бовнегрі. Варто сказати, що вона колишня слідча міліції та, ймовірно, підлягала люстрації.

Тобто вона подала заяву на перевірку, що нібито не підпадає під люстрацію, а оскільки доступ до реєстру люстрованих осіб на час воєнного стану обмежений, то перевірити результат цієї перевірки нам не вдалося.

Вочевидь, саме через це в 2018 році Бовнегра пішла в адвокатуру. Серед найвідоміших її справ – захист Михайла Золотова, який у 2019 році, за підозрою слідства, вбив бізнесмена Бахлова у "Гідропарку". Зотов втік та досі переховується від правоохоронців.


Ірина Бовнегра / Фото з її LinkedIn

Сотні закритих справ за 130-ою, "алкогольною", статтею

За час роботи в Макарівському суді Олексій Тандир розглянув не одну сотню справ за статтею 130 – керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного сп'яніння.

Голова Всеукраїнського об'єднання "Автомайдан" Катерина Бутко розповідала, що з 2018 до 2020 року суддя Тандир закрив 80 із 85 справ за 130 статтею. Дослідивши Єдиний державний реєстр судових рішень з 2011 року до 2023, ми знайшли близько 200 таких справ. Інколи були й вмотивовані кейси, а інколи, – відверто, досить дивні.


Тандир у Печерському судді під час обрання запобіжки / Фото Telegraf

З реальних судових постанов стає зрозуміло: Олексій Тандир роками закривав справи про водіїв напідпитку і добре знає ймовірні прогалини, у які можна провалитися, щоб уникнути покарання.

Справа про збитого нацгвардійця

Ні, це не помилка у верстці тексту. Олексій Тандир 20 жовтня 2022 року у Макарівському суді розглядав подібну справу до власної, у яку потрапить через понад пів року.

Водій ВАЗ 2101 наїхав на нацгвардійця на блокпосту у селі Гавронщина. Був у стані сп'яніння. Тандир закрив справу за статтею 124-ою про наїзд, бо "не було доказів і пошкоджень", "відсутні будь-які факти того, що водій здійснив наїзд на людину (пішохода) та вона отримала тілесні ушкодження".

А за іншою статтею – керування напідпитку – дав 17 тисяч гривень штрафу. З важливого те, що цей водій вже притягався до відповідальності за водіння напідпитку.

Посадовці, чиновники і їхні родичі, чиї справи за "алкогольною статтею" закрив Тандир

Напевно, про найгучнішу із них розповіли у Фундації DEJURE. У 2021 році Олексій Тандир нібито допоміг судді Києво-Святошинського райсуду Дмитру Усатову уникнути відповідальності за "п'яну" ДТП.

Тоді Усатов, також у нетверезому стані, спричинив аварію, яка призвела до тяжких травм хребта водія іншого авто. Тандир не притягнув його до відповідальності за статтею 124, а суддя Печерського райсуду Києва Олег Білоцерківець, "відмазав" Усатова за "алкогольною" 130-ою. Справу закрили через сплив терміну.


Дмитро Усатов / Фото "Закон і бізнес"

  • 6 жовтня 2022 Олексій Тандир розглядав справу члена ради Макарівської місцевої гілки ОПЗЖ Володимира Табулінського. Його зупинили поліцейські, запідозривши сп'яніння. Втім, Табулінський заявив, що у нього алергія, а він не п'яний. Від Драгера і проходження огляду у лікарні відмовився.
  • У 2018 році Тандир розглядав проти цього ж Табулінського подібну справу. Тоді ОПЗЖшник сказав, що він не керував авто і так само відмовився від проходження медичного огляду під відеозапис. В обох цих випадках суддя Тандир закрив справи.
  • У квітні 2018 року суддя Тандир просто закрив справу за 130 статтею за відсутністю складу правопорушення. Правопорушником виявився чоловік секретарки судових засідань Бородянського районного суду Ігор Бурак.
  • У листопаді 2022 Тандир закрив справу проти колишнього оперативного уповноваженого Нацполіції у Києві Володимира Покінтелиці. Водій стверджував, що просто зупинив авто на блокпості і залишив його, і тільки тоді начебто пішов пити пиво. Прийшов, а за його словами, поліцейські почали складати протокол за 130 статтею. Тому й Олексій Тандир закрив справу.

Десятки справ "свідків", "відео", "з помилками"

Загалом за роки роботи у Макарівському суді, Олексій Тандир вислухав десятки різних виправдань і пояснень про "не пив, за кермо не сідав". І багатьох водіїв не притягнув до відповідальності, відпустивши кермувати автомобілем далі навіть без штрафу.

У рамках розслідування ми проглянули сотні таких справ та виокремили 130 за 130 статтею (такий наче символізм) і умовно згрупували їх за типом аргументації. В усіх зазначених випадках Тандир закривав судову справу.

Так, виправдані Тандиром водії:

  • вказували на необхідність перевірки Драгера, який використовувала поліція, – адже його калібрували більш як 6 місяців тому.
  • казали, що не керували автомобілем, а нерухомо сиділи в ньому чи просто напідпитку ночували. Але точно не кермували.
  • стверджували, що правоохоронці нібито "вигадували свідків" та вносили у протокол фіктивні дані. Тоді у постанові суду писало щось на зразок: "матеріали справи є шаблонними, надрукованими на бланку, заповнені невідомо якими особами". І так Тандир закривати такі справи: 1, 2, 3
  • вимагали допитати на суді свідків і писали клопотання про їхнє привід. Усе, аби відтягнути розгляд справи, а потім змусити суд її закрити через сплив строків. Скажімо, у таких справах: 1, 2, 3
  • просто не з'являлися на судове засідання, а строк притягнення до відповідальності спливав. Так Тандир закрив, наприклад, отакі справи: 1, 2, 3.
  • вказували на помилку у прізвищі. Така "акція" з боку правоохоронців траплялася не раз, і не два – таких справ лише у практиці Тандира – не бракує: 1, 2, 3, 4, 5.

У судовій практиці Олексія Тандира був не один десяток справ, коли водії відмовлялися дути у "Драгер", а потім це допомагало їм уникнути покарання. Ймовірно, саме таку тактику обрав сам Олексій Тандир, адже відмовився проходити тест на Драгері на місці скоєної ДТП на блокпосту.

Скажімо, в постанові за 6 серпня 2018 року правопорушник мотивував відмову "гігієнічними міркуваннями" та вирішив поїхати в Макарівську ЦРЛ для проходження "об'єктивної експертизи", яка, показала відсутність вмісту алкоголю в його крові.

Загалом Макарівська ЦРЛ – це наче чистилище для грішників, які люблять хильнути. Адже підозріло часто в цьому медичному закладі спростовують свідчення поліцейських, які припускають, що той чи той водій був за кермом нетверезий. Наприклад, 1, 2, 3.

До того ж часто в працівників цієї медичної установи губиться печатка. Це дозволяє потім у суді закривати справи через відсутність складу адміністративного правопорушення, попри те що писало у висновку Макарівської ЦРЛ. Мовляв, написати документ міг хто завгодно – печатки ж на ньому немає.


Макарівська ЦРЛ / Фото MKV

Замість висновків

Гадаємо, найвичерпніший висновок щодо діяльності Олексія Тандира, обставин його ДТП та справи його молодшого брата можуть дати лише правоохоронні органи та чесний суд.

Теги за темою
Судрозслідування
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Трамп вислухав Макрона перед розмовами з Зеленським та Путіним
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T23:30:21Z
Прихильник Трампа програв вибори: президентом Румунії стане проєвропейський кандидат Нікушор Дан
ТСН
2025-05-18T22:57:41Z
РФ вимагає капітуляції України та готується до тривалої війни: аналітики вказали на ознаки
TSN
2025-05-18T22:41:58Z
Результати "Євробачення" та атака Росії на Київщину: головні новини ночі 18 травня 2025 року
ТСН
2025-05-18T22:41:44Z
США попередили: без прогресу щодо України Сенат схвалить санкції проти Росії — Рубіо
ТСН
2025-05-18T22:41:09Z
Росія готує документ з вимогами щодо припинення вогню в Україні — Рубіо
ТСН
2025-05-18T22:41:08Z
Атака РФ на Київ: де впали уламки
ТСН
2025-05-18T22:41:07Z
Росія має достатньо засобів, щоб закінчити війну з потрібним результатом — Путін
TSN
2025-05-18T22:40:56Z
Білецький про дезінформацію з фронту: "Всі бояться доповідати погані новини"
TSN
2025-05-18T22:40:54Z
"Євробачення-2025": полька в сексі-вбранні ошелешила танцями та небезпечно політала над сценою
ТСН
2025-05-17T21:18:58Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
"Євробачення-2025": перемогу в конкурсі здобула Австрія
TSN
2025-05-18T22:41:57Z
Фінал "Євробачення-2025" у фото: порушення правил і переможець із симпатією до путіністки
ТСН
2025-05-18T22:41:53Z
"Євробачення-2025": текст і переклад пісні Wasted Love переможця конкурсу JJ
TSN
2025-05-18T22:41:47Z
"Євробачення-2025": результат голосування конкурсу
ТСН
2025-05-18T22:41:34Z
"Євробачення-2025": хто став журі від України та яка країна отримала від них найбільше балів
ТСН
2025-05-18T22:41:24Z
"Євробачення-2025": яке місце посіла Україна на конкурсі
TSN
2025-05-18T22:41:20Z
"Євробачення-2025": хто з країн поставив найвищі бали Україні та Ziferblat у фіналі
TSN
2025-05-18T22:41:15Z
18 травня — яке церковне свято, запам’ятайте, які справи не можна розпочинати цього дня
ТСН
2025-05-18T22:41:35Z
Яке сьогодні, 18 травня, свято — все про цей день, яке церковне свято, що не можна робити
ТСН
2025-05-18T22:41:12Z
Втрати Росії: Генштаб оновив дані станом на 18 травня
ТСН
2025-05-18T22:40:49Z
РФ змінює тактику застосування «Шахедів»: деталі від військового
ТСН
2025-05-18T22:40:26Z
Інтронізація Папи Римського 18 травня: Лев XIV офіційно вступив на посаду Понтифіка
ТСН
2025-05-18T22:39:49Z
Стало відомо, чи зустрінеться Папа Римський із Зеленським
ТСН
2025-05-18T22:39:41Z
Генштаб відреагував на звинувачення комбата Ширшина: буде розслідування
ТСН
2025-05-18T22:39:36Z
Зеленський привітав Папу Лева XIV зі вступом на посаду: що відзначив
TSN
2025-05-18T22:39:28Z
Перша проповідь Папи Римського: що він сказав
TSN
2025-05-18T22:39:21Z
Названо симптом, який говорить про те, що вам більше не можна пити каву
TSN
2025-05-18T22:39:40Z
1 грам на літр води — і спатифілум тонутиме у хмарі квітів: рослина постійно випускатиме бутони
ТСН
2025-05-18T22:39:25Z
Скільки кроків потрібно зробити щодня для профілактики раку - дослідження
ТСН
2025-05-18T22:37:39Z
Банани на межі зникнення через зміни клімату
AgroPortal
2025-05-18T10:30:18Z
Розведення чи забій: як раціон свиней залежить від місця їх збуту
AgroPortal
2025-05-18T09:00:30Z
Україну 17 травня накрила потужна магнітна буря: як вберегтися
TSN
2025-05-17T20:26:51Z
Найгірший сніданок: що не можна їсти зрання
ТСН
2025-05-17T20:26:34Z
Чому досвідчені кухарі радять варити пельмені в молоці: спробуйте хоча б раз — результат вас неодмінно здивує
TSN
2025-05-17T20:25:53Z
Замініть сніданок і схуднете на два розміри одягу за п’ять місяців: що потрібно їсти на початку дня
TSN
2025-05-17T20:25:32Z
Україною шириться повітряна тривога: які області "почервоніли"
TSN
2025-05-18T23:21:59Z
Уночі 18 травня російські безпілотники атакували Україну: де лунали вибухи
TSN
2025-05-18T22:41:50Z
На околиці Києва гучно від російських безпілотників: працює ППО
TSN
2025-05-18T22:41:40Z
Бої на Костянтинівському напрямку: росіяни наступають у бік Мирнограда та Покровська — оглядач
ТСН
2025-05-18T22:41:26Z
Овнам варто дотримуватися балансу, а Терезам слід проявити себе: астрологічний прогноз на рунах на 18 травня 2025 року
ТСН
2025-05-18T22:41:18Z
Дівам слід захистити свої позиції, а Скорпіонам варто святкувати: гороскоп за картами Таро на 18 травня 2025 року
TSN
2025-05-18T22:41:08Z
Росіяни вночі запустили по Україні рекордну кількість дронів: де були влучання
TSN
2025-05-18T22:40:47Z
"Холодяка — позаду": синоптикиня потішила прогнозом погоди
TSN
2025-05-18T22:40:46Z
Новий наступ росіян — це "ковиляння інваліда": Білецький про ситуацію на фронті
TSN
2025-05-18T22:40:40Z
У Нью-Йорку корабель під прапором Мексики врізався в Бруклінський міст
ТСН
2025-05-18T22:41:42Z
У Києві гримлять вибухи
ТСН
2025-05-18T22:41:26Z
Наслідки атаки РФ на Київщину: одна загибла, є поранені, пошкоджено будинки
TSN
2025-05-18T22:41:23Z
Зіткнення корабля з Бруклінським мостом у Нью-Йорку: скільки жертв та постраждалих
TSN
2025-05-18T22:40:48Z
Росіяни всю ніч атакували Київщину: з’явилися фото наслідків
ТСН
2025-05-18T22:40:18Z
У Фінляндії зіткнулися й розбилися два гелікоптери: які наслідки
ТСН
2025-05-18T22:40:09Z
Атака по Києву: влада повідомила про наслідки
ТСН
2025-05-18T22:40:04Z
Масована атака російських дронів на Київщину: постраждала ціла сім’я
TSN
2025-05-18T22:39:53Z
У Харківському ТЦК помер мобілізований: яка версія поліції
ТСН
2025-05-18T22:39:35Z
Як виростити щедрий урожай картоплі без прополювання та підгортання: корисний лайфгак
ТСН
2025-05-18T22:40:30Z
Названо знаки зодіаку, яким доля завжди дарує другий шанс: таких щасливців лише два
TSN
2025-05-18T22:40:26Z
Проклята фортеця над Збручем: історія і легенди Скала-Подільського замку
ТСН
2025-05-18T22:39:39Z
Цей кущ цвіте понад 120 днів, тому його неодмінно треба посадити у своєму саду
ТСН
2025-05-18T22:38:49Z
Вісім найсмачніших і найкращих начинок для млинців: про такі мало хто знає
ТСН
2025-05-18T22:37:17Z
День ангела 19 травня: кого та як вітати з іменинами
ТСН
2025-05-18T22:36:51Z
Не буряк і не томатна паста: що додати в борщ, щоб він вийшов насиченого червоного кольору
TSN
2025-05-17T20:25:56Z
Чим полити троянди навесні 2025 року, щоб вони пишно квітнули і стали прикрасою саду
ТСН
2025-05-17T20:24:56Z
Додайте до гречки один продукт — страва стане, наче з мішленівського ресторану
TSN
2025-05-17T20:24:32Z
Як зробити так, щоб пральна машина не "стрибала": цікавий спосіб, щоб змусити її стояти нерухомо
ТСН
2025-05-17T20:22:21Z
Зарядити електромобіль стало дорожче: як змінилися ціни
ГЛАВКОМ NET
2025-05-16T17:42:59Z
AWT Bavaria оголошує про відкриття нового інноваційного простору - AWT Studio UNIT.City
Корреспондент
2025-05-16T12:39:48Z
Mercedes переносить виробництво своєї популярної моделі авто у США через мита Трампа
ГЛАВКОМ NET
2025-05-13T11:45:58Z
Водіїв закликали ні в якому разі не залишати цю річ у салоні у спекотний день
24tv
2025-05-12T14:09:13Z
Кібертрак перевернувся після ймовірного нападу в дорожній люті
Топ Жир
2025-05-12T14:03:19Z
“Новий автомобіль та старий водночас: Volkswagen Beetle 1972 року з пробігом лише 104 милі”
Топ Жир
2025-05-12T14:00:33Z
Водій вантажівки перевернув Cybertruck у лютій дорожній сутичці
Топ Жир
2025-05-12T13:45:04Z
Через ризик шпіонажу: в Британії ввели обмеження для власників китайських машин
AutoGeek
2025-05-12T13:27:59Z
Забруднення води в Україні: еколог сказав, в яких регіонах проблема є найбільшою і чому
ТСН
2025-05-18T22:39:56Z
Промисловий експорт України може постраждати через мита CBAM — Прокіп
ТСН
2025-05-18T22:38:30Z
Виробництво яєць на птахофабриках України перевищило 6 млрд
AgroPortal
2025-05-18T13:00:54Z
За час незалежності площі під цукровим буряком в Україні знизилися ушестеро
AgroPortal
2025-05-18T12:30:10Z
Українським виробникам харчів допоможуть з виходом на ринок Німеччини
AgroPortal
2025-05-18T11:30:52Z
Курс валют в Україні 18 травня 2025 року: скільки коштує долар та євро
VGorode
2025-05-18T08:57:39Z
Ваучери на насіння і добрива: стартувала нова програма підтримки фермерів Сумщини
Agravery
2025-05-18T08:31:36Z
Очікувати зниження цін на м'ясо найближчим часом не варто
AgroPortal
2025-05-18T07:30:10Z
Експортерам молочки нагадали, які квоти ЄС можуть повернутися з червня
AgroPortal
2025-05-18T06:30:23Z
Екологічна катастрофа наближається: комахи гинуть у нерівній боротьбі за виживання
ТСН
2025-05-18T22:40:48Z
Це змінить полюс обертання Землі: вчені зробили гучне відкриття
ТСН
2025-05-18T22:38:54Z
Унікальна знахідка археологів: виявлено монументальне зображення давніх божеств Ассирії
ТСН
2025-05-18T22:38:30Z
Золотий Будда понад тисячу років приховував величезний скарб: знахідка здивувала археологів
ТСН
2025-05-18T22:38:24Z
Штучний інтелект провалив завдання, яке під силу кожному школяреві: яку слабкість виявили дослідники
ТСН
2025-05-18T22:36:01Z
Про що "говорять" дельфіни: сенсаційне відкриття дослідників
TSN
2025-05-17T20:26:18Z
Місяць повільно віддаляється від Землі: чи загрожує нам його втрата
ТСН
2025-05-17T20:22:13Z
ЦРУ знайшло інопланетян: названо місце розташування бази прибульців
ТСН
2025-05-17T20:21:26Z
Істота з найбільшим серцем здатна виживати за температури 400°C
ТСН
2025-05-17T20:21:22Z
Ультрамарафонцю з РФ не зарахували світовий рекорд через російський прапор
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T16:00:58Z
«Динамо» достроково стало чемпіоном України з футболу
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T14:33:39Z
Міжнародна федерація футбольної історії та статистики назвала найкращого гравця в історії
ГЛАВКОМ NET
2025-05-18T14:12:39Z
Найкращий результат за останні 24 роки: Ярослава Магучіх виграла золотий етап Континентального туру в Токіо
FaceNews
2025-05-18T13:45:35Z
«Нелюди вирішили поховати». Тренерка з РФ прокоментувала скандал навколо російських фігуристів
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T16:45:42Z
Яке громадянство має ексфутболіст Анатолій Тимощук: що кажуть російські реєстри про нового «клієнта» СБУ
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T15:00:16Z
Чемпіонський парад «Барселони» зібрав більше 600 тисяч учасників
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T09:48:59Z
ЗМІ назвали головну трансферну ціль «Реала»
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T07:24:06Z
Від легенди футболу до пособника окупантів. Шлях Анатолія Тимощука
ГЛАВКОМ NET
2025-05-17T05:00:37Z