MY.UAНовини
Дружні до Путіна хунти та підкуп зерном: як Кремль хоче витіснити Україну з Африки та посилити свій вплив
Дружні до Путіна хунти та підкуп зерном: як Кремль хоче витіснити Україну з Африки та посилити свій вплив

Дружні до Путіна хунти та підкуп зерном: як Кремль хоче витіснити Україну з Африки та посилити свій вплив

Протягом двох днів, 27 та 28 липня, у російському Санкт-Петербурзі проходить саміт Росія-Африка, в рамках якого до президента Росії Володимира Путіна приїхали африканські лідери, як легітимні, так і самопроголошені.

Втім, у Кремлі не вдалось домогтися такого рівня уваги з боку держав Африки, на який розраховували, хоч офіційна Москва і використала цей захід як привід, щоб спробувати ще більше завдати шкоди Україні.

За мету петербурзького саміту керівництво Росії ставило посилення свого впливу серед країн Глобального Півдня та спробу повернути втрачені позиції, викликані вторгненням в Україну.

Що відбувається на саміті в Росії, як вплинув розрив зернової угоди на африканські держави та яке місце та вплив у цьому всьому має Україна – читайте на Фактах ICTV.

Україна – зерно – Росія – Африка

Африка значною мірою залежить від українського зерна, і вихід Росії з Чорноморської зернової угоди вплинув на економіки африканських держав, через що наразі знову почали зростати ціни на зернові.

Перед рішенням Кремля розірвати зернову угоду, лідери з країн Глобального Півдня закликали РФ не виходити з Чорноморської ініціативи, чим Володимир Путін знехтував.

Для африканських лідерів Путін, який рве важливі для Африки угоди з продовольства, силою намагається міняти кордони на карті та має ордер від Міжнародного кримінального суду, ймовірно, не виглядає як дружня постать.

Цього разу, під час саміту в Петербурзі, лідери Африки знову закликали до реалізації плану мирного врегулювання між Україною та Росією, який був представлений ними ще у червні, коли африканська делегація спочатку завітала до Києва, а потім до Москви.

Для Африки російсько-українська війна – це не лише зростання цін на зернові та соціальні заворушення, викликані нестабільністю економіки. Одночасно це й відсутність тих коштів на допомогу африканським державам, які зараз, з боку країн Заходу, значною мірою перенаправлені на допомогу Україні для відбиття вторгнення РФ.

Замість того, щоб Росія прислухалась до африканських лідерів, Путін спробував позбутися експорту з України на території Африки.

– Наша країна може замістити українське зерно як на комерційній, так і на безоплатній основі. Тим більше, що у нас цього року знову очікується рекордний урожай, – сказав він.

Російський диктатор запропонував надати на безоплатній основі по 25-50 тис. тонн зернових для таких країн, як Буркіна-Фасо, ЦАР, Еритрея, Сомалі, Зімбабве та Малі.

У відповідь на це Путіна піддав критиці генеральний секретар ООН Антоніу Гуттереш.

– Очевидно, що якщо прибрати з ринку мільйони і мільйони тонн зерна, то це призведе до зростання цін. Тож не жменькою пожертвувань деяким країнам ми виправимо цей значний вплив, який зачіпає всіх і всюди, – сказав він.

Незважаючи на те, що Путін займається подібною “благодійністю”, у списку одержувачів безкоштовного російського зерна відчувається геополітичний підтекст. Із шести країн лише Сомалі проголосувала проти Росії в Організації Об’єднаних Націй у лютому, підтримавши резолюцію, яка закликала до припинення війни в Україні. У Малі та Центральноафриканській Республіці російська група найманців Вагнера підтримує авторитарні уряди.

Саміт Росії та деяких держав Африки

Цьогоріч на другий саміт Росія-Африка прибуло лише 17 африканських лідерів, що помітно менше, ніж на перший такий захід, який відбувся у 2019 році й куди приїхало 45 лідерів з 54 держав.

Втім, попри значно меншу кількість глав держав, до Санкт-Петербурга все ж прибули такі впливові лідери Африки, як президенти Єгипту, ПАР та Сенегалу, а також лідери з Камеруну, Конго та Уганди. Також до Росії приїхали і глави хунт з Малі та Буркіна-Фасо, й очільники уряду з Ефіопії, Алжиру та Марокко.

Крім лідерів, до Росії цьогоріч з’їхались делегації з африканських країн, міністри та посли.

У Кремлі меншу кількість представників держав з Африки пояснюють тим, що начебто на африканських лідерів тиснуть США, Франція та інші держави.

Втім, як розповіли BBC-Україна в українському Центрі дослідження Африки, причиною є токсичність Володимира Путіна та РФ для так званого Глобального Півдня.

До схожого висновку дійшли й в редакції The New York Times, які вказують, що суттєве зменшення африканських представників в Петербурзі є показником послаблення позицій Кремля в Африці.

Як зазначає NYT, американські чиновники в приватних розмовах раділи низькій явці на саміті.

Президент Сомалі Хасан Шейх Мохамуд, вірний американський союзник, який раніше дав зрозуміти, що візьме участь у саміті, відмовився в останню хвилину, щоб не дати Путіну символічної перемоги, сказав в інтерв’ю один західний чиновник.

Але в Санкт-Петербурзі деякі африканські лідери засипали Путіна похвалами. Президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва, який перебуває під санкціями США, сказав Путіну під час телевізійної зустрічі в кулуарах саміту, що його країна “висловлює солідарність” з Росією в її війні в Україні, згідно з російським перекладом його висловлювань.

Деякі експерти заявили, що позиціонування Кремлем Росії як бастіону консервативних цінностей може знайти відгук у африканських лідерів, які сповідують ті ж самі цінності. До таких лідерів належить Йовері Мусевені з Уганди, який зазнав міжнародної критики за ухвалення жорсткого антигейського закону – і який у четвер опублікував у Twitter зображення усміхненого рукостискання з паном Путіним.

– Це один із способів сказати: “Ми з вами на одній хвилі”, – сказав Мвемба Дізолеле, який очолює Африканську програму в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень, маючи на увазі консервативний меседж Росії.

Але над самітом нависла геополітика, оскільки з шести країн, які, за словами Путіна, отримають безкоштовне зерно, лише Сомалі проголосувала проти Росії в ООН у лютому, підтримавши резолюцію, яка закликала до припинення війни в Україні. У Малі та Центральноафриканській Республіці російська група найманців Вагнера підтримує авторитарні уряди.

Цього тижня Кремль заявив, що Путін проведе зустрічі з кожним із присутніх лідерів. Це помітна відмінність від грудневого саміту у Вашингтоні, коли лише деякі з них зустрілися з Байденом віч-на-віч, і, можливо, це свідчить про більш нагальне бажання Путіна зміцнити відносини.

Також невирішеним залишається є питання ПВК Вагнер в Африці після заколоту проти Москви. Експерти вважають, що Кремль спробує використати контакти ватажка найманців Євгенія Пригожина і політичну добру волю в Африці, незважаючи на заколот ПВК.

За словами американських чиновників, Путін ще не вирішив, яким буде майбутній статус Вагнера в Африці або якою буде роль Пригожина.

Неспокій на Африканському континенті

Паралельно з самітом Росія-Африка у таких африканських державах, як Нігер, Конго та Руанда декілька днів тривають заворушення.

Так, перед початком саміту, 26 липня, в Нігері президентська гвардія затримала президента Мохамеда Базума та заявила про повалення його влади. Мохамед Базум був одним із союзників України, його держава підтримувала Україну в рамках Кримської платформи.

При цьому в США не вбачають зв’язку між держпереворотом у Нігері та діяльністю Росії, як, наприклад, активністю ПВК Вагнера.

Попри це, ватажок ПВК Вагнера Євген Пригожин вже публічно підтримав заколот в Нігері.

Вже сьогодні, 28 липня, стало відомо, що військовослужбовці Руанди перейшли кордон Демократичної Республіки Конго та напали на прикордонників. Ця подія, яка відбулась під час саміту Росія-Африка, тільки підсилює ознаки нестабільності на континенті, в той час коли Володимир Путін намагається досягти своїх геополітичних інтересів, користуючись послабленим становищем деяких африканських країн.

Володимир Путін та лідер хунти Буркіна-Фасо Ібрагім Траоре/ Фото: Getty Images

Щодо заколоту в Нігері, то, як пише Bloomberg, якщо військовий переворот завершиться вдало для заколотників, це може утворити на території Африки пояс військових країн, що простягається від Атлантичного океану до Червоного моря, і більшість із них є більш дружніми до Росії, ніж до Заходу.

Нігер є стратегічно важливим для США, Франції та Європейського Союзу, оскільки у перших двох держав є в Нігері військовий контингент, коли ж ЄС розглядав африканську державу як союзника у спробі боротьби з нелегальною імміграцією з Африки.

Успіх заколотників може змусити Нігер піти шляхом сусідніх Малі та Буркіна-Фасо, де уряди були замінені хунтами, які недружньо налаштовані щодо колишньої колоніальної влади Франції та більш дружньо налаштовані щодо Росії.

Посилення впливу Росії в Африці

Крім зерна, РФ протягом останніх місяців активно посилює свою діяльність у країнах Африки, паралельно з цим намагаючись витіснити Україну з континенту.

Російські ініціативи на Глобальному Півдні можуть збільшити залежність континенту від Кремля та російських технологій, пише BBC.

– Йдеться про участь у модернізації сільського господарства, розвиток атомної енергетики (Росія вже будує АЕС в Єгипті), гірничовидобувну промисловість (Росатом планує видобувати уран в Намібії й Танзанії), експорт озброєнь, – пише видання.

Також Росія хоче посилити свій інформаційний вплив у цих державах, регулярно впроваджуючи свої проєкти з африканськими медіа та розширюючи мережу прокремлівських ЗМІ на території Африки.

Крім того, РФ просуває свій вплив і збільшенням кількості студентів у російських університетах, даючи квоти на бюджетні місця студентам з Африки. На континенті також відкриваються і нові філії російських вишів.

В українському Центрі досліджень Африки в коментарі BBC порівняли те, як Росія надає Африці гуманітарну допомогу, зі спробою дати хабар.

– Росія надсилає цивільну техніку (Сьєрра-Леоне), безкоштовні добрива (Кенія, Малаві), мобільні лабораторії з виявлення інфекцій та лікарські місії. Сомалі на саміті списали майже $690 млн боргу. Всі вказані країни об’єднує те, що вони підтримують цілісність України в ООН, – пише BBC.

Чим може відповісти Україна

Сьогодні, враховуючи російсько-українську війну, офіційний Київ не може дати подібне країнам Африки, враховуючи різницю в ресурсах між Україною та РФ.

Водночас, паралельно зі зростанням російської уваги до Африки, протягом останнього року зростає і вплив України на Глобальному Півдні: збільшуються дипломатичні зв’язки українського МЗС з африканськими державами, делегації лідерів країн Африки їздять із пропозиціями до Києва, а делегації африканських журналістів приїжджають до президента Володимира Зеленського та беруть в нього інтерв’ю.

Протягом останьного року український лідер мав перемовини з десятками колег з Африки, а очільник МЗС Дмитро Кулеба відвідав 11 країн регіону з офіційними візитами. Також, в рамках ініціативи Grain from Ukraine, з українських портів було експортовано 200 тис. тонн зерна в Африку.

Примітно, що під час початку саміту Росія-Африка глава українського зовнішньополітичного відомства Кулеба перебував у відрядженні в Ліберію, де був почесним гостем на святкуванні ліберійського дня незалежності.

Президент Ліберії та глава МЗС України Дмитро Кулеба / Фото: МЗС України

Втім, як зазначає BBC, збільшення активності з боку лише офіційного Києва не є достатнім, щоб переважити російський вплив.

– Українські аграрні компанії могли б не лише постачати зерно, але й сприяти модернізації сільського господарства африканських країн, які на тлі війни дедалі більше кажуть про необхідність самозабезпечення продовольством. Росія вже пропонує свої послуги в цій сфері, – пише видання.

А африканська потреба у впроваджені цифрових послуг може рівнятись на українські IT-компанії, які б могли впровадити свої проєкти на території континенту.

Через початок російського повномасштабного вторгнення з України виїхало чимало африканських студентів, що також не дає плюсів впливу Києва в Африці.

На думку експертів, завершення російсько-української війни перемогою України могло б надати безпекових гарантій для країн заходу Африки, які страждають від джихадистських організацій.

Дружні до Путіна хунти в Малі та Буркіна-Фасо здобули свою владу саме через невдачі цивільних урядів у боротьбі з джихадистами.

У Центрі дослідження Африки відзначають, що ключовим питанням є те, як їх зацікавити діяльністю на континенті, бо МЗС може надавати допомогу, але аж ніяк не визначати плани компаній.

– Відмінність України від Росії – в тому, що в багатьох секторах для потенційної співпраці домінують приватні компанії, – пише видання.

Сьогодні так само залишається досить мало українських компаній, які залучені до співпраці з Африканським континентом, а вплив державних структур та кількох неурядових організацій України в Африці не є настільки помітним. Цього тим паче не вистачає, порівняно з тим, що намагається розгорнути на території Глобального Півдня Кремль.

Теги за темою
РоссияАфрика
Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Запасайтесь уже сейчас: Украине грозит резкое удорожание важного продукта
Знай
2025-06-29T16:00:44Z
Станут роскошью: цены на ряд продуктов взлетят минимум вполовину – что подорожает
Знай
2025-07-07T02:12:32Z
Дополнительные 2000 грн к пенсии: кто может получить
Знай
2025-06-27T18:36:38Z
Кабмин анонсировал изменения в начислении пенсий
Корреспондент
2025-07-07T18:27:07Z
Отключения света летом: депутат объяснил, ждать ли блекауты
Знай
2025-07-08T04:36:43Z
Придется дважды раскошелиться: украинцев повторно заставят уплатить налоги
Знай
2025-07-08T03:36:22Z
В Украине хотят изменить порядок индексации пенсии: что будет отменено
Comments UA
2025-07-07T14:09:20Z
Не только вывезти, но и потратить: какие ограничения на наличные ждут украинцев в ЕС
Хвиля
2025-07-07T03:45:44Z
Россия захватила второе из четырех месторождений лития в Украине – Le Figaro
ZN UA
2025-06-27T11:24:21Z
Почему нельзя спать с открытыми окнами: неожиданный ответ
Gazeta UA
2025-06-28T02:21:22Z
Как узнать, что у человека порча: основные признаки и советы
Comments UA
2025-06-24T06:15:10Z
Кровотечение во время секса: когда это норма, а когда следует бежать к врачу
Знай
2025-07-04T20:51:38Z
В Британии циркулирует новый штамм COVID-19 с необычным симптомом
ZN UA
2025-07-07T06:46:55Z
Похудение без диет: как крыжовник помогает сжигать жир
Gazeta UA
2025-07-08T00:00:45Z
Три причины, почему просыпаемся за мгновение до звонка будильника
Gazeta UA
2025-07-07T21:42:40Z
Что будет с организмом, если на месяц отказаться от молочных продуктов
Comments UA
2025-07-07T13:06:51Z
Как поливать огурцы в жару и чем подкормить: советы опытных садовников
TSN
2025-07-07T09:48:17Z
Сколько минут нужно ходить на неделю, чтобы продлить жизнь на 7 лет
TSN
2025-07-07T14:33:01Z
Война тут же прекратится: Москва выдвинула абсурдные условия "мира"
Comments UA
2025-07-07T11:57:54Z
Предсказание, от которого стынет кровь: "Китайский Нострадамус" рассказал, что случится в 2025 году
Знай
2025-07-07T20:30:12Z
Грязная политика на крови: в Киеве разворачивается внутренний фронт
Comments UA
2025-07-07T10:18:52Z
"Украину сдали путину": политолог сделал важное заявление о "предательстве" Запада
Знай
2025-07-03T20:30:09Z
Кабмин не согласовал назначение Цивинского главой БЭБ
Апостроф
2025-07-08T04:30:26Z
Итоги 07.07: Дроны ВСУ в России и оружие от Трампа
Корреспондент
2025-07-08T04:18:37Z
Драка между Мединским и Умеровым на переговорах в Стамбуле: спикер МИД объяснил ситуацию
Comments UA
2025-07-06T09:51:18Z
Ей разбили голову в Верховной Раде: как сейчас выглядит "фанатка" Януковича Александра Кужель
Telegraf
2025-07-04T08:39:42Z
Российский министр умер за сутки до увольнения с должности - СМИ
Корреспондент
2025-07-08T02:27:53Z
Лікарі назвали найнебезпечніше морозиво
AgroNews
2025-07-07T16:21:45Z
Оккупанты атаковали Харьков дронами: есть попадания
Хвиля
2025-07-07T06:27:17Z
Удар по мобилизации. Россия атакует ТЦК
Корреспондент
2025-07-07T21:18:24Z
Будет ад: синоптикиня назвала самые жаркие дни в июле
TSN
2025-07-04T09:09:00Z
Николаев атаковали российские дроны: пожар в пригороде
Корреспондент
2025-07-08T04:28:53Z
И снова прорыв фронта: в DeepState показали, куда прорвались оккупанты
Comments UA
2025-07-08T03:51:54Z
Россияне нацелились на ключевой город: он уже полностью простреливается беспилотниками
Telegraf
2025-07-07T20:15:59Z
Россия пытается взять большой город в полукольцо: есть ли успехи у солдат Путина
GlavRed
2025-06-28T07:27:54Z
Приказ Порошенко, разрешивший боевикам Гиркина избежать уничтожения, является госизменой – эксперт
TSN
2025-07-07T17:54:27Z
Какой церковный праздник 7 июля: что обязательно нужно сделать в этот день
Comments UA
2025-07-07T04:06:35Z
Дополнительные выплаты от ООН: успейте оформить до конца июля
Знай
2025-06-28T08:21:47Z
Возможно, вы еврей - проверьте себя: украинские фамилии еврейского происхождения
Telegraf
2025-07-07T07:45:19Z
Стало известно, сколько россиян поддерживают войну и сколько хотят ударить ядеркой по Украине
Comments UA
2025-07-04T06:54:18Z
Результаты НМТ-2025: какой предмет оказался самым сложным
Хвиля
2025-07-08T04:15:34Z
Когда возобновятся поставки военной помощи Украине: на Западе дали окончательный ответ
Comments UA
2025-07-08T04:12:32Z
Движение через украинскую границу значительно возросло: какими пунктами пропуска пограничники советуют не пользоваться
TSN
2025-06-29T08:06:56Z
6 июля: какой сегодня церковный праздник и что можно и нельзя делать в этот день
Comments UA
2025-07-06T04:03:59Z
Будни городских птиц: воробьи исчезают, вороны голодают, а попугаи размножаются
Комсомольская правда
2025-07-07T14:45:37Z
Как распознать китайскую гречку: три простых признака
Gazeta UA
2025-07-06T09:57:33Z
Пять дел, которые нужно сделать на выходных, чтобы лишить дома беспорядок на всю неделю
Знай
2025-07-07T15:51:07Z
Как американцы моют посуду: почему в США не используют губку
UAToday
2025-06-27T10:06:26Z
Зачем эксперты советуют брать с собой салфетку, когда идете покупать клубнику на рынок: хитрый трюк
TSN
2025-06-26T15:36:49Z
Деньги, любовь и путешествия: три знака Зодиака, которых ждет огромный успех
Знай
2025-07-08T03:51:46Z
Готовится просто – съедается быстро: как приготовить запеканку из кабачков
Telegraf
2025-07-08T03:15:03Z
Чому не варто залишати брудний посуд на ніч. Це варто знати
Gazeta UA
2025-06-28T15:51:36Z
Что рассыпать в междурядье, чтобы морковь выросла сладкой: результат вас непременно удивит
TSN
2025-06-29T15:06:26Z
Как убрать неприятный запах из обуви в домашних условиях: понадобится одно копеечное средство
TSN
2025-07-07T12:36:12Z
Жесткая двойная атака РФ по Харькову: власти заявили о страшных разрушениях, есть пострадавшие
Comments UA
2025-07-07T08:48:21Z
Ушла из дома и не вернулась: в Днепре обнаружили мертвой девочку
TSN
2025-07-06T11:42:57Z
Взрыв под Житомиром, "разнесший" пол-села: полиция назвала причину и указала на виновников
TSN
2025-07-07T13:48:55Z
Зеленский прокомментировал взрывы под Житомиром
Корреспондент
2025-07-07T20:24:18Z
Очередная авария "теневого" танкера РФ: в соцсетях пишут о подрыве
Корреспондент
2025-07-08T04:33:05Z
В Николаеве слышали взрывы: после атаки БпЛА возник пожар
Апостроф
2025-07-08T04:21:53Z
Россия ударила по зданию ТЦК в Полтаве: есть погибшие и раненые
Telegraf
2025-07-03T12:54:38Z
Шесть "Гераней" по Харькову: количество пострадавших постоянно растет
Gazeta UA
2025-07-07T10:36:30Z
В Германии мужчина открыл стрельбу из окна: ранен украинец
TSN
2025-07-05T17:27:35Z
Ведущая Витвицкая объяснила, почему ее муж судья-воин вместо фронта отдыхает в Карпатах
Фокус
2025-07-07T13:15:28Z
Камалия рассекретила, что стало последней каплей в ее браке с Захуром: "Умоляла год"
TSN
2025-06-27T09:21:29Z
Похудевший Филипп Киркоров прокомментировал некроз, который ему приписывают
Фокус
2025-07-04T10:57:54Z
Ведущая Анна Свиридова жестко высказалась об изменнице Оксане Байрак: "Мне совершенно не больно"
Знай
2025-07-01T18:51:11Z
Супруга Козловского в купальнике очаровала фигурой и показала свой отдых с сыном
TSN
2025-07-07T19:36:09Z
Никто не решался строить здесь 500 лет, но этот особняк изменил правила игры
Telegraf
2025-07-07T19:24:41Z
Анастасия Цимбалару появилась на большом концерте дуэта "Очі в Очі" в Киеве
Фокус
2025-07-07T12:51:52Z
Умер известный голливудский актер Майкл Мэдсен
Фокус
2025-07-03T20:51:36Z
Ксения Мишина свозила маму в Карпаты и рассекретила, как они отдыхали в горах
TSN
2025-07-06T12:33:56Z
Ужас Илона Маска сбывается: Tesla сброшена с трона
Comments UA
2025-07-06T14:27:06Z
Stellantis возрождает спортивное подразделение SRT
Корреспондент
2025-07-04T18:54:45Z
Toyota RAV4 стала самым популярным автомобилем в мире
Корреспондент
2025-07-01T17:09:59Z
Надежные и недорогие: 5 брендов автомобилей, заставляющих надолго забыть о СТО
Знай
2025-06-27T11:51:00Z
Можно ли спрятать автомобиль на паркинг во время тревоги: адвокат разъяснила вопрос
Знай
2025-07-08T03:21:40Z
Porsche представила новую спецверсию 911
Корреспондент
2025-07-07T17:30:56Z
Франция требует от Tesla прекратить рекламировать автомобили как беспилотные и угрожает штрафом
Европейская правда
2025-06-24T15:54:56Z
Важно перед поездкой: где за границей не признают украинское водительское удостоверение
Comments UA
2025-07-07T13:15:51Z
Зачем водители держат в гараже теннисный мячик: интересный лайфхак
Gazeta UA
2025-07-07T09:03:13Z
Случаи, в которых никогда не следует использовать удлинители: советы электриков
Знай
2025-07-02T03:51:41Z
Кернес, Терехов и Чикатило: украинка стала звездой сети благодаря необычным тату
Telegraf
2025-07-07T08:57:18Z
4 приема, которые помогут улучшить чтение на любом смартфоне Android
Фокус
2025-07-07T16:15:38Z
На Google Maps нашли гигантский череп: он смотрит из воды у берегов канадского острова
Фокус
2025-07-07T07:51:42Z
Мобильная связь будет "съедать" вдвое меньше: Киевстар заманивает клиентов услугами за полцены
Знай
2025-07-08T04:06:08Z
Уже не просто конюх: Геймплей Mafia: The Old Country
GameMag
2025-07-08T04:03:55Z
Астронавтка NASA показала фото "вторжения" малоизвестного объекта в атмосферу Земли
Comments UA
2025-07-06T05:21:50Z
На дне Атлантического океана обнаружили более тысячи бочек с радиоактивными отходами
TSN
2025-06-28T09:06:55Z
Новый раздел "Ветеран Pro" появился в приложении "Дія"
ZN UA
2025-07-07T15:00:35Z
Горы, любовь и роскошь: Милевский поделился фото с отдыха с Тамилой
Gazeta UA
2025-07-07T19:24:50Z
Свитолина рассказала, как поддержка мужа помогает ей на корте
Корреспондент
2025-07-04T10:57:17Z
Пакьяо возвращается: легенда бокса объяснил мотивацию
Корреспондент
2025-06-27T08:18:01Z
Лидер "Шахтера" Судаков не перейдет в "Наполи" – СМИ
ZN UA
2025-06-29T07:55:38Z
Конфликт ослабевает: Мбаппе отозвал часть иска против ПСЖ
Корреспондент
2025-07-08T04:09:57Z
Ньюкасл согласовал многомиллионный трансфер воспитанника Манчестер Юнайтед
Корреспондент
2025-07-08T03:24:38Z
Звездный футболист Погба нашел себе новый клуб после дисквалификации за допинг
ZN UA
2025-06-28T19:27:30Z
ПСЖ — "Реал": онлайн-трансляция матча Клубного чемпионата мира-2025
ZN UA
2025-07-07T23:18:15Z
Один из самых дорогих новичков Манчестер Сити может быть продан
Корреспондент
2025-07-07T18:09:21Z