MY.UAНовини
Переламає хід війни: що відомо про F-16 для України і скільки їх потрібно, щоб змінити поле бою
Переламає хід війни: що відомо про F-16 для України і скільки їх потрібно, щоб змінити поле бою

Переламає хід війни: що відомо про F-16 для України і скільки їх потрібно, щоб змінити поле бою

Україна чи не з самого початку повномасштабної війни закликала союзників надати сучасні винищувачі для захисту від російських ракет та підтримки військ на полі бою. Акцент робили на F-16, які можуть дати ЗСУ перевагу в небі над ворогом.

Протягом останніх місяців і тижнів у цьому питанні відбулися суттєві зрушення. Ось-ось стартують навчання українських пілотів.

Що відомо про формування авіаційної коаліції, майбутні тренування на та можливий вплив літаків на перебіг війни – далі в матеріалі.

Авіаційна коаліція: коли виникла та які країни входять

У липні, після місяців непростих переговорів, Україна та ще 11 держав-партнерів нарешті підписали меморандум з підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.

Церемонія, в якій взяв участь міністр оборони Олексій Резніков, відбулася на полях саміту НАТО у Вільнюсі 11 липня.

Окрім України, до коаліції увійшли: Данія, Нідерланди, Бельгія, Канада, Люксембург, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Швеція та Велика Британія.

Її очолили Нідерланди та Данія.

Винищувач F-16

Цьому передувала на підготовку українських пілотів “на літаках четвертого покоління, включно з F-16”. Мета – посилення Повітряних сил України в довгостроковій перспективі.

Відповідь Вашингтона на запити Києва щодо винищувачів тривалий час була негативною. Як The Economist, позицію США змінили два моменти: перший – це зростаючий тиск з боку союзників, зокрема активна позиція Великої Британії та Нідерландів.

– Другим було зрушення у військових цілях усередині адміністрації США: перехід від забезпечення того, щоб Росія не могла перемогти Україну, до підтримки перемоги України, – зазначає The Economist.

Хто з країн міг би надати F-16

Серед 11 держав, які увійшли до авіаційної коаліції, винищувачі F-16 мають на озброєнні Данія, Нідерланди, Бельгія, Норвегія, Польща, Португалія та Румунія (за американської компанії-виробника ).

Згідно з оцінкою , Норвегія має 57 літаків F-16, Бельгія – 53, Польща – 48, Данія – 43, Нідерланди – 42, Португалія – 28, Румунія – 17.

Варто зазначити, що низка цих країн (такі як Данія, Бельгія чи Нідерланди) зараз переходять на більш сучасні винищувачі-бомбардувальники п’ятого покоління F-35.

Фото: Факти ICTV

Як пише Bloomberg, із 42 винищувачів, які мають на озброєнні Нідерланди, 24 зараз використовуються армією країни, а отже, “не можуть бути відправлені в Україну до середини 2024 року” (доки, ймовірно, їм на заміну не надійдуть F-35).

Щодо інших літаків, то Нідерланди планували продати 12 винищувачів F-16 приватній американській компанії Draken International (з опціоном ще на 28 літаків після їх заміни на F-35). На початку червня в уряді Нідерландів повідомили . Це викликало припущення, що літаки могла б отримати Україна.

Агентство Bloomberg із посиланням на джерела , що Нідерланди можуть відправити Києву F-16 після того, як пілоти пройдуть навчання. Раніше прем’єр Марк Рютте запевняв, що в його країни “немає табу” на відправлення винищувачів в Україну.

У Данії заявляли, що бойові літаки F-16 у межах коаліції, але якщо на це дадуть згоду Сполучені Штати. Саме США як країна-виробник літаків мають надати дозвіл на реекспорт третій стороні. Із 43 винищувачів 30 активно використовуються данською армією. Однак зараз Данія замінює їх на більш сучасні F-35. Винищувачі F-16 будуть зняті з озброєння у 2025 році, що .

Бельгія офіційно . В уряді країни заявили, що поки не можуть передати F-16 Україні, оскільки всі літаки в експлуатації: використовуються для оборони повітряного простору Бенілюксу і країн Балтії.

Норвезькі літаки F-16 були виведені з експлуатації ще 2022 року. Норвегія підписала угоду з Румунією про продаж 32 винищувачів. Крім того, норвезький уряд уклав контракт із компанією Draken International на продаж до 12 літаків F-16. Тож, як зазначає видання , лише близько десятка норвезьких F-16 можуть бути доступні Україні. Однак завдяки хорошому обслуговуванню вони не потребуватимуть значного ремонту. Наразі Норвегія офіційно підтримала і персоналу на F-16.

Польща не планує передавати F-16 для української армії. Водночас вона готова долучитися . За оцінкою The War Zone, польські F-16 є одними з найновіших та найбільш потужних у Європі, і “вкрай малоймовірно”, що Варшава погодить їх передання в найближчій перспективі.

Португалія так само тренуватиме українських льотчиків, однак . В уряді країни пояснили, що мають обмежену кількість F-16.

Одним із майданчиків для тренування пілотів, за повідомленнями західних ЗМІ, може стати Румунія. Як пише The War Zone, ця країна поступово нарощує свій флот F-16. Наразі це єдиний бойовий літак, який експлуатується в Румунії, а тому “надання деяких із цих літаків Україні виглядає віддаленою можливістю”.

Що стосується Сполучених Штатів, то на озброєнні американської армії є понад тисяча винищувачів F-16. Як зазначали в Білому домі, , чи передавати якусь частину на потреби ЗСУ, чи це зроблять союзники.

Члени авіаційної коаліції, які не мають на озброєнні F-16, готові допомогти з тренуваннями пілотів, зокрема на інших типах літаків. Наприклад, Швеція може провести базову підготовку .

Майданчик для тренувань готова надати і Велика Британія, яка не має F-16. Вочевидь йдеться про .

Скільки літаків хоче отримати Україна

Союзники не озвучують, скільки винищувачів F-16 могли б надати. Як зазначав у травні речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, для початку це можуть бути “кілька десятків” літаків для вирішення поточних завдань.

За словами Ігната, F-16 передаватимуть не поштучно, а підрозділами.

– Авіаційні підрозділи – це щонайменше ескадрилья. В нашому варіанті – це зараз 12 плюс літаків. У західних партнерів ескадрильї більші, там мають до 18 літаків, – заявив він в ефірі телемарафону Єдині новини.

У коментарі Фактам ICTV Юрій Ігнат пояснив, що Україна хотіла б отримати дві-три ескадрильї F-16.

– Дві–три ескадрильї на початковому етапі було б достатньо, щоб протистояти ворогу та виконувати низку поточних завдань. Це захистить Україну всередині від ворожих атак ракет та дронів і допоможе в наступальних діях наших Сил оборони. Щоб це успішно відбувалося, потрібно завоювати перевагу в повітрі, відтіснити російську авіацію, – наголосив речник командування Повітряних сил.

Він нагадав, що винищувачі F-16 є різних модифікацій, кожна з яких передбачає модернізовані версії операційно-навігаційного комплексу, радару. Літаки мають десятки видів озброєння.

– Нам потрібна техніка, яка не буде поступатися за тактико-технічними характеристиками російським , які на сьогодні є основним повітряним противником авіації Повітряних сил ЗСУ, – уточнив Ігнат.

За його словами, на цьому етапі оцінюються можливості країн, які можуть надати нам F-16 різних модифікацій.

У Міністерстві оборони України в травні наголошували, що для звільнення нашої країни від агресора потрібно чотири ескадрильї F-16 (48 літаків).

Радник глави Міноборони Юрій Сак , що Україна хоче отримати від 40 до 50 сучасних винищувачів F-16, щоб сформувати три або чотири ескадрильї.

На думку військового експерта, керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, від 40 до 50 літаків – “це ті можливості, які є в Заходу, щоб нам надати”. Водночас він звернув увагу на важливість однакового рівня модернізації винищувачів.

– F-16 є доволі різні. Нам потрібні одного рівня модернізації, щоб у нас не виникало проблеми їх сумісності, – пояснив експерт у коментарі Фактам ICTV.

Навчання на F-16: коли і де проходитимуть

• Коли стартують та кого готуватимуть

Згідно авіаційної коаліції, навчання українських льотчиків мають стартувати “наприкінці літа”, зокрема, в Данії.

Як пояснював Юрій Ігнат, існують різні графіки. Наприклад, США заявляли, що тренування можуть стартувати орієнтовно через .

– Кінець літа – це кінець серпня. Якщо це відбудеться швидше, як про це заявили США – то це можна тільки вітати, – зазначив Ігнат .

Підготовку пройдуть не лише українські пілоти, а й техніки (авіаційні інженери) та допоміжний персонал, які обслуговуватимуть винищувачі.

Передбачена можливість додати в програму інші типи винищувачів “на більш пізньому етапі”.

• Скільки триватимуть навчання

У Повітряних силах ЗСУ оцінюють терміни навчання в шість місяців. Однак не виключають, що вони можуть завершитися і швидше – все залежить від кваліфікації пілотів.

Так, двоє українських льотчиків навичок у США й отримали високу оцінку. Американські фахівці дійшли висновку, що програма перенавчання на літаках F-16 для українців може бути скорочена.

– Це шість місяців, можливо, навіть і менше… Повітряні сили ЗСУ заявляли про пів року, а наші колеги сказали, що, можливо, вийде вкластись і в чотири місяці… Дочекаємося, коли це буде відбуватися на практиці, – Юрій Ігнат.

• Які країни готуватимуть пілотів

У Білому домі поки що, що для опанування винищувачів F-16 українські льотчики вирушать до Данії та Румунії. Однак дати, місця та тривалість програми “все ще розробляються”.

За даними , одним із місць тренувань може стати данська авіабаза Скрюдструп (Skrydstrup Air Base). На першому етапі йдеться про підготовку від 10 до 12 пілотів та допоміжного персоналу (загалом близько 30-40 технічних фахівців). Навчання мають стартувати у серпні.

А в Румунії тренування можуть розпочатися лише в 2024 році. Там готують навчальний центр неподалік міста Фетешті, на 86 авіабазі (військовий аеродром Борча).

Компанія Draken International, субпідрядник Lockheed Martin (виробника F-16), вже опублікувала оголошення про набір пілотів-інструкторів для проведення навчань.

Як проходитимуть навчання

Мета полягає в тому, щоб українські льотчики отримали базові навички для польотів та обслуговування літаків F-16.

Йдеться про мовну (англійська мова), теоретичну та практичну підготовку, якій передуватиме тестування та відбір українських кадрів.

Як пояснив Фактам ICTV речник Повітряних сил Юрій Ігнат, у межах програми будуть різні групи пілотів. Військові, які вже мають бойовий досвід, будуть одразу перенавчатися на F-16. Спочатку передбачена (тренажери та симулятори), потім польоти з інструктором, самостійні польоти на F-16 та їх тактичне застосування.

Загалом програма навчань є довгостроковою і пілотів. Багато залежить від пропускної спроможності майданчиків для тренувань.

У Повітряних силах наголошували, що до першої групи , які “мають бойовий досвід, сотні годин нальотів, молодий вік, володіють англійською мовою”.

У подальшому ж плануються більш довгострокові навчання для молодих пілотів (можливо, навіть для курсантів, які не мають льотної практики). Вони проходитимуть початкову підготовку з вивченням англійської мови, потім базову наземну підготовку. Далі – польоти на легкомоторних літаках, після чого вони освоять реактивні літаки і винищувачі.

– Деякі країни вже зразу перенавчатимуть пілотів на F-16, а деякі будуть займатися підготовкою (молодих пілотів без досвіду, – Ред.). Тому що в нас далекоглядні перспективи. Ми плануємо повністю позбутися парку радянських літаків, які сьогодні воюють. А для того щоб їх замінити, потрібно готувати пілотів, інженерів, офіцерів бойового управління, всіх авіаційних фахівців, – розповів Юрій Ігнат Фактам ICTV.

Він уточнив, що в майбутньому для переозброєння потрібно буде близько 150 бойових багатоцільових літаків. Вони будуть зосереджені в чотирьох (можливо, в п’яти) бригадах тактичної авіації.

У Повітряних силах не планують зупинятися лише на F-16 і допускають варіант “ще одного літака, який буде більш потужним” (наприклад, F-15 чи F-35).

– У перспективі чому б Україна теж не могла перейти, маючи такий бойовий досвід, на F-35? Це сьогодні найкращі літаки в світі, а в нас – найкращі в світі пілоти, – зауважив Ігнат.

Ключові завдання F-16 на полі бою в Україні та в тилу

За Юрія Ігната, навіть одна ескадрилья F-16 на початковому етапі “зможе прикривати ті чи інші напрямки” на фронті.

Ці багатоцільові винищувачі допоможуть Україні виконувати низку завдань:

  • Забезпечать підтримку наземних військ під час наступальних та оборонних операцій. Дозволять ефективно завдавати точкових ударів по скупченнях окупантів, їхніх командних пунктах, системах ППО та інших військових об’єктах, руйнувати логістику.
  • Авіація РФ за кількістю в п’ять, а то й більше разів переважає українську, як і за технічними характеристиками (наприклад, ворожий радар “бачить” далі). Однак F-16 дозволять ЗСУ завоювати перевагу в повітрі над ворогом. А “завоювавши перевагу в повітрі на певній ділянці фронту, можна цілком розраховувати на успішну наземну операцію з деокупації”, Юрій Ігнат в одному з інтерв’ю.
  • Зможуть протистояти з повітря російським кораблям у Чорному морі, прикриваючи морське узбережжя.
  • Відженуть авіацію РФ, яка тероризує Україну керованими авіабомбами, від наших кордонів.
  • Зроблять роботу українських пілотів більш безпечною та ефективною.

У коментарі Фактам ICTV Юрій Ігнат спростував заяви, що Україні начебто більше потрібні ППО та артилерія, аніж винищувачі. Він зазначив, що без прикриття з повітря ворог знищить артилерійські системи зі своїх вертольотів та Су-35.

А прикривати всю багатокілометрову лінію фронту системами ППО Україна не має можливості: потрібно також захищати міста й критичну інфраструктуру від бомбардувань РФ.

Не варто забувати, що F-16 стануть складовою загальної системи протиповітряної оборони України. Ці винищувачі здатні вражати ворожу авіацію, збивати дрони-камікадзе та крилаті ракети.

Однак F-16 не можуть збивати балістичні ракети (наприклад, ). Так само вони не будуть ефективними проти надзвукових протикорабельних чи , уточнив Ігнат. У цьому випадку доцільно завдавати ударів по місцях запуску і зберігання таких ракет.

F-16 може в принципі замінити усі наші літаки. А в нас є різні типи: винищувачі МіГ-29, Су-27, штурмовики Су-25 та бомбардувальники Су-24. Тобто фактично він може виконувати всі ці функції. Завдяки технологічній високоточній зброї ефективність від нього буде значно вищою, ніж від великої кількості радянської техніки, – додав речник Повітряних сил.

ППО чи фронт: куди можуть спершу відправити F-16

Військові експерти, з якими спілкувалися Факти ICTV, вважають, що після отримання F-16 вони насамперед виконуватимуть завдання на фронті. Однак все залежить від кількості літаків.

Як пояснив військовий експерт Петро Черник, щоб переломити хід війни, потрібно хоча б 48 винищувачів.

– У них є величезна номенклатура важких бомб, починаючи від 900 кг до 2 тонн і плюс далекобійні ракети AGM-158. Щоб переломити хід війни, потрібен хоча б авіаційний полк – 48 літаків і, найголовніше – величезна кількість цих ракет і бомб. Все буде залежати від кількості. Авіація спроможна переломити хід війни, це однозначно. Авіація – це кавалерія сучасності, про це ще Черчилль казав, – наголосив експерт.

Черник додав: щоб розгромити ворога, потрібно буде засипати його великою кількістю бомб та ракет. Під ударом має опинитися все: починаючи від позицій військ РФ і закінчуючи глибокою логістикою.

За словами Черника, якщо союзники на першому етапі нададуть лише ескадрилью F-16 (тобто 12 літаків), тоді їх, ймовірно, застосують “у режимі перехоплення” – для боротьби з ракетами та дронами. Оскільки така кількість винищувачів “кардинально не вплине” на поле бою по лінії розмежування.

Коментуючи варіант паралельного застосування F-16 на полі бою та для захисту неба від ракет, Черник нагадав, що “ресурси мають обмеження”, однак не виключив такої можливості.

Військовий експерт Олександр Мусієнко висловив думку, що F-16 для нас зараз важливіші для завдання ракетно-бомбових ударів по наземних та морських цілях ворога, аніж як засоби протиповітряної оборони. Водночас він не виключив комбінованого застосування літаків: на фронті та в тилу для перехоплення російських ракет.

– Я думаю, їх будуть використовувати для підтримки контрнаступу. Але знову ж: чи можна їх використати для того, щоб збивати літаки, ракети чи дрони? Можна. Я думаю, що їх можуть застосовувати паралельно, тобто може бути комбіноване завдання, – заявив Мусієнко.

Що стосується ударів із F-16 по російських базах, з яких окупанти обстрілюють українські міста, експерт нагадав про позицію Вашингтона. У Білому домі чітко наголошували, що ЗСУ не можуть застосовувати ці винищувачі для атак по території РФ.

Коли очікувати на літаки

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що наші пілоти зможуть керувати винищувачами F-16 в небі над Україною вже до весни 2024 року.

В прогнозували, що F-16 мають з’явитися до кінця першого кварталу наступного року.

Водночас не виключали, що українські військові можуть отримати літаки вже до кінця 2023 року.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Apple "завалит" новинками: помимо бюджетного iPhone на подходе новые MacBook и iPad
UAToday
2025-02-07T14:03:02Z
"Я бы после такого сразу уволился": Ветеран BioWare раскритиковал главу EA за комментарий о провале Dragon Age: The Veilguard
GameMag
2025-02-07T14:01:15Z
Игра про Чудо-женщину от Warner Bros. уже съела свыше $100 миллионов и угодила в производственный ад — до выхода далеко
GameMag
2025-02-07T13:37:54Z
Тайна Солнца раскрыта: астрономы обнаружили источник высокоскоростной плазмы и удивились
Фокус
2025-02-07T13:27:02Z
Издатель Grand Theft Auto и Red Dead Redemption пообещал поддержать Nintendo Switch 2
GameMag
2025-02-07T13:07:16Z
В 200 раз быстрее: создана камера, которая распознает объекты со скоростью света
Фокус
2025-02-07T13:06:06Z
В сердце Амазонки скрыта "горящая вода": что заставляет все живое вариться в ее водах заживо
Фокус
2025-02-07T12:57:13Z
«Смотрите на Larian и удваивайте это»: ветеран Dragon Age ответил CEO EA на слова о лайв-сервисах
ITC
2025-02-07T12:52:23Z
Магнитные бури, прогноз на три дня: чего ожидать от солнечной активности 6-8 февраля
UAToday
2025-02-07T12:45:24Z
Как накормить всю семью на 160 гривен: экономный рецепт, когда три дня до зарплаты
Telegraf
2025-02-07T14:06:35Z
Как ухаживать за фикусом зимой: главные ошибки и важные советы
Знай
2025-02-07T13:51:51Z
Туристический путеводитель по Солнечной системе, где одна планета еще хуже другой
Фокус
2025-02-07T13:42:26Z
Похожа на подростка: женщина уверена, что без дорогих процедур остановила старение
Фокус
2025-02-07T13:00:17Z
Идеален для уютных вечеров: как приготовить горячий шоколад с перцем
Gazeta UA
2025-02-07T11:57:26Z
Рассада оживет на глазах: проверенный способ подкормки растений дрожжами/Настой готовится за несколько часов, а результат всегда поражает
Апостроф
2025-02-07T11:21:06Z
Как заваривать чай в пакетиках, сколько времени настаивать, чтобы напиток был идеальным
TSN
2025-02-07T09:36:55Z
Золотой город мошенников: журналисты посетили странный город в зоне военных действий
Фокус
2025-02-07T09:36:01Z
Эти три привычки разрушают жизнь: от них нужно немедленно отказаться, потому что они все портят
TSN
2025-02-07T07:51:56Z
"Списывали" бойцов со службы: в Виннице задержали чиновника и двух врачей
Апостроф
2025-02-07T13:33:46Z
Шесть криминальных авторитетов на скамье подсудимых: масштабная спецоперация
Comments UA
2025-02-07T13:27:34Z
Авиакатастрофа в Бразилии: самолет столкнулся с автобусом во время аварийной посадки
Comments UA
2025-02-07T12:03:20Z
Огонь и черный дым: загорелся российский корабль-разведчик Черноморского флота - что случилось
Comments UA
2025-02-07T11:54:28Z
Истребитель Mirage 2000 разбился во время тренировки: подробности
Comments UA
2025-02-07T11:15:57Z
Перестал выходить на связь: самолет "исчез в полете" после зловещих слов пилота
Фокус
2025-02-07T10:51:26Z
В Брюсселе в четвертый раз за неделю произошла стрельба, есть погибший
Европейская правда
2025-02-07T10:45:05Z
На Буковине в ТЦК умер мужчина: что известно
TSN
2025-02-07T09:42:42Z
Россияне убили бомбой троих жителей Сумщины
Корреспондент
2025-02-07T09:36:59Z
Мужская сборная Украины по биатлону объявила состав на чемпионат мира-2025
TSN
2025-02-07T13:36:31Z
Наставник Ливерпуля высказался о шансах на исторический квадрупл
Корреспондент
2025-02-07T13:33:31Z
Легенда "Реала" и сборной Испании Серхио Рамос нашел новый клуб
TSN
2025-02-07T13:24:25Z
Международная федерация баскетбола продлила отстранение россиян
ZN UA
2025-02-07T12:45:48Z
Экс-чемпион предположил, кто победит в бою Усик - Кличко
Корреспондент
2025-02-07T12:24:52Z
"Cтарый русофоб": в РФ набросились на друга Украины
Telegraf
2025-02-07T12:12:28Z
Паркер охладил намерения Дюбуа провести реванш с Усиком
Корреспондент
2025-02-07T11:57:52Z
Аморим признался, что имеет решающее слово в трансферной политике МЮ
Корреспондент
2025-02-07T11:18:29Z
Названы потенциальные соперники Альвареса на ближайшие бои
Корреспондент
2025-02-07T10:57:34Z
В РФ заявили о полной оккупации Торецка Донецкой области: что известно о судьбе города
Фокус
2025-02-07T14:06:00Z
В Харькове уберут старые сирены: как теперь будут оповещать об опасности
Comments UA
2025-02-07T13:48:09Z
Ситуация на фронте на утро 7 февраля
UAToday
2025-02-07T12:45:38Z
Антициклон принесет головные боли и мороз до -10: какой будет погода на выходных
Фокус
2025-02-07T12:36:17Z
"Гвардейцы держат оборону": ситуация на Покровском направлении
Хвиля
2025-02-07T12:00:11Z
Оборона Покровска от наступления РФ: на Западе указали на большую проблему в ВСУ
Comments UA
2025-02-07T10:12:43Z
Россияне в панике, такого перед переговорами они не ожидали: что происходит
Comments UA
2025-02-07T09:24:46Z
Эти знаки Зодиака достигнут своих целей в 2025 году: кому особенно повезет
Telegraf
2025-02-07T09:15:37Z
Россияне атаковали Хмельнитчину "Шахедами": первые подробности
TSN
2025-02-07T08:06:30Z
Актер "Властелина колец" Элайджа Вуд женился
Комсомольская правда
2025-02-07T14:06:57Z
"Зовите меня Йедольф!": Канье Уэст написал с десяток оскорбительных сообщений в Х
Фокус
2025-02-07T13:51:52Z
"Им это не интересно": Анджелина Джоли рассказала об увлечениях своих детей
Фокус
2025-02-07T13:51:33Z
Абие: о манифесте против насилия, магии числа "40" и пути к Евровидению 2025 — интервью Фокусу
Фокус
2025-02-07T13:30:34Z
За несколько недель до родов: в каких отношениях Меган Фокс и Machine Gun Kelly
Фокус
2025-02-07T13:30:25Z
Семья экс-бойфренда Бьянки Цензори отреагировала на ее раздевание на "Грэмми 2025"
Фокус
2025-02-07T12:57:37Z
«Я – нацист, я люблю Гитлера», – известный рэпер снова удивляет выходками
Comments UA
2025-02-07T12:48:05Z
22% из 100: критики разнесли топ 1 фильм на Netflix
Фокус
2025-02-07T12:36:48Z
Klavdia Petrivna без маски и в объятиях известного певца перепела хиты финалистов Нацотбора
TSN
2025-02-07T12:18:15Z
Незрячий мужчина получил лицензию на огнестрельное оружие и назвал это абсурдом – фото
TSN
2025-02-07T13:54:19Z
Породы собак, которые не уживаются с котами
Comments UA
2025-02-07T13:51:51Z
Действенная тактика, которая будет чаще: чем сбивали российский КАБ на Запорожье
Фокус
2025-02-07T13:45:52Z
Его мозг и туловище храняться отдельно: как сейчас выглядит Ленин в Мавзолее и почему его не похоронили сразу
Telegraf
2025-02-07T13:45:09Z
Из-за терактов в ТЦК на военных объектах в Украине усилены меры безопасности: что известно
Фокус
2025-02-07T13:36:54Z
Не иностранное ПВО? Чем ВСУ могли сбить КАБ в Запорожье, рассказал офицер
Telegraf
2025-02-07T13:36:43Z
Гурт Kalush Orchestra відмовився підтримати збір коштів для ЗСУ: що йому відповіли українці
Telegraf
2025-02-07T13:27:12Z
Закончится ли мобилизация после снятия военного положения: заслуженный юрист ответил
TSN
2025-02-07T13:24:41Z
Женщина потрогала грудь религиозной статуи и помочилась рядом – фото
TSN
2025-02-07T13:24:29Z
Повышают риск диабета в разы: ученые назвали напитки, приводящие к развитию болезни
Фокус
2025-02-07T13:42:42Z
Можно ли котам давать тунец в собственном соку: окончательный ответ ветеринаров
TSN
2025-02-07T13:39:19Z
Черви защитят наш кишечник: ученые использовали их для борьбы с его воспалением
Фокус
2025-02-07T12:51:35Z
Как убрать жир на животе: названы главные секреты
UAToday
2025-02-07T12:45:19Z
Сокрушительный удар по здоровью: с чем нельзя пить кофе
TSN
2025-02-07T11:36:06Z
Почему у собаки мокрый нос: ветеринар раскрыл неожиданные факты
GlavRed
2025-02-07T11:27:04Z
Что нельзя делать после инъекций у косметолога, чтобы получить отличный результат
Marie Claire
2025-02-07T11:01:53Z
К чему снится, когда выпадают зубы: толкование сна
Comments UA
2025-02-07T09:12:10Z
Две причины, почему следует регулярно есть черную фасоль
Gazeta UA
2025-02-07T09:03:39Z
Проблемы не только с газом: в Украине разоблачили махинации с углем
Comments UA
2025-02-07T14:06:02Z
Махинации с добычей угля на миллионы: во Львовской области завершили расследование
TSN
2025-02-07T13:39:42Z
Графики отключения электроэнергии 8 февраля 2025: к чему готовиться украинцам
Политека
2025-02-07T13:34:03Z
Солнечная станция из 190 000 панелей столкнулась с неожиданными проблемами
Фокус
2025-02-07T13:31:45Z
"Укрнафта" анонсировала строительство парогазовой ТЭЦ
Хвиля
2025-02-07T13:15:19Z
10 грамм золота или депозит в гривне: ваша инвестиция может вырасти на 55%!
Telegraf
2025-02-07T12:45:13Z
В Ирландии продали российские самолеты и корабли на 345 млн долларов
Фокус
2025-02-07T12:36:35Z
"Укрзализныця" анонсировала романтические поезда для военных
Апостроф
2025-02-07T12:33:29Z
В Киевстар сказали, когда смогут обеспечить 10 часов связи без света
Хвиля
2025-02-07T12:27:12Z
Культовая капсула времени: найден редкий 23-летний Nissan с пробегом 360 км
Фокус
2025-02-07T11:36:22Z
Еще с заводскими наклейками: в Киеве заметили новейшую Skoda Superb 2025, вот он - флагман
Знай
2025-02-07T09:51:55Z
В Украине появится самый дешевый электрокроссовер Kia: подробности и цены
Фокус
2025-02-07T09:30:42Z
Новейший спорткар BMW за $225 000 разбили во время журналистского тест-драйва
Фокус
2025-02-07T08:36:39Z
ArcelorMittal инвестирует в новый завод в Алабаме
Корреспондент
2025-02-06T19:09:42Z
В Европе стремительно снижаются продажи Tesla
Корреспондент
2025-02-06T18:27:37Z
Subaru представила экономичный гибрид и экстремальный кроссовер для бездорожья
Фокус
2025-02-06T16:42:04Z
Мастера превратили старую Toyota 90-х в яркий суперкар
Фокус
2025-02-06T15:57:54Z
Американская мощь: пикап Dodge завелся и поехал после 42 лет простоя в лесу
Фокус
2025-02-06T12:51:36Z
Стало известно, сколько нардепов поехали в Вашингтон: сколько это стоит и кто может позволить
Telegraf
2025-02-07T14:09:39Z
Запуск "Орешника" по Киеву: действительно ли РФ неудачно использовала свое "супероружие"
Comments UA
2025-02-07T14:09:28Z
Россияне меньше атакуют на фронте: неожиданная причина, связанная с Трампом
Comments UA
2025-02-07T14:09:08Z
Дания будет жестче проверять танкеры "теневого флота" РФ
Хвиля
2025-02-07T14:06:53Z
Келлогг назвал сумму американской помощи Украине
Корреспондент
2025-02-07T14:00:37Z
Каким будет следующий шаг Ким Чен Ына после отступления северокорейцев в Украине, — СМИ
Фокус
2025-02-07T13:54:22Z
Курская область в обмен на оккупированные территории: Трамп может склонить Путина к сделке, — СМИ
Фокус
2025-02-07T13:51:24Z
Есть все необходимые условия: в Украине заговорили о появлении "грязного ядерного оружия"
Comments UA
2025-02-07T13:48:44Z
Он издевается: Безуглая набросилась на Залужного - кого нашла рядом с ним на фото
Comments UA
2025-02-07T13:48:02Z