MY.UAНовини
Переламає хід війни: що відомо про F-16 для України і скільки їх потрібно, щоб змінити поле бою
Переламає хід війни: що відомо про F-16 для України і скільки їх потрібно, щоб змінити поле бою

Переламає хід війни: що відомо про F-16 для України і скільки їх потрібно, щоб змінити поле бою

Україна чи не з самого початку повномасштабної війни закликала союзників надати сучасні винищувачі для захисту від російських ракет та підтримки військ на полі бою. Акцент робили на F-16, які можуть дати ЗСУ перевагу в небі над ворогом.

Протягом останніх місяців і тижнів у цьому питанні відбулися суттєві зрушення. Ось-ось стартують навчання українських пілотів.

Що відомо про формування авіаційної коаліції, майбутні тренування на та можливий вплив літаків на перебіг війни – далі в матеріалі.

Авіаційна коаліція: коли виникла та які країни входять

У липні, після місяців непростих переговорів, Україна та ще 11 держав-партнерів нарешті підписали меморандум з підготовки українських пілотів на винищувачах F-16.

Церемонія, в якій взяв участь міністр оборони Олексій Резніков, відбулася на полях саміту НАТО у Вільнюсі 11 липня.

Окрім України, до коаліції увійшли: Данія, Нідерланди, Бельгія, Канада, Люксембург, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Швеція та Велика Британія.

Її очолили Нідерланди та Данія.

Винищувач F-16

Цьому передувала на підготовку українських пілотів “на літаках четвертого покоління, включно з F-16”. Мета – посилення Повітряних сил України в довгостроковій перспективі.

Відповідь Вашингтона на запити Києва щодо винищувачів тривалий час була негативною. Як The Economist, позицію США змінили два моменти: перший – це зростаючий тиск з боку союзників, зокрема активна позиція Великої Британії та Нідерландів.

– Другим було зрушення у військових цілях усередині адміністрації США: перехід від забезпечення того, щоб Росія не могла перемогти Україну, до підтримки перемоги України, – зазначає The Economist.

Хто з країн міг би надати F-16

Серед 11 держав, які увійшли до авіаційної коаліції, винищувачі F-16 мають на озброєнні Данія, Нідерланди, Бельгія, Норвегія, Польща, Португалія та Румунія (за американської компанії-виробника ).

Згідно з оцінкою , Норвегія має 57 літаків F-16, Бельгія – 53, Польща – 48, Данія – 43, Нідерланди – 42, Португалія – 28, Румунія – 17.

Варто зазначити, що низка цих країн (такі як Данія, Бельгія чи Нідерланди) зараз переходять на більш сучасні винищувачі-бомбардувальники п’ятого покоління F-35.

Фото: Факти ICTV

Як пише Bloomberg, із 42 винищувачів, які мають на озброєнні Нідерланди, 24 зараз використовуються армією країни, а отже, “не можуть бути відправлені в Україну до середини 2024 року” (доки, ймовірно, їм на заміну не надійдуть F-35).

Щодо інших літаків, то Нідерланди планували продати 12 винищувачів F-16 приватній американській компанії Draken International (з опціоном ще на 28 літаків після їх заміни на F-35). На початку червня в уряді Нідерландів повідомили . Це викликало припущення, що літаки могла б отримати Україна.

Агентство Bloomberg із посиланням на джерела , що Нідерланди можуть відправити Києву F-16 після того, як пілоти пройдуть навчання. Раніше прем’єр Марк Рютте запевняв, що в його країни “немає табу” на відправлення винищувачів в Україну.

У Данії заявляли, що бойові літаки F-16 у межах коаліції, але якщо на це дадуть згоду Сполучені Штати. Саме США як країна-виробник літаків мають надати дозвіл на реекспорт третій стороні. Із 43 винищувачів 30 активно використовуються данською армією. Однак зараз Данія замінює їх на більш сучасні F-35. Винищувачі F-16 будуть зняті з озброєння у 2025 році, що .

Бельгія офіційно . В уряді країни заявили, що поки не можуть передати F-16 Україні, оскільки всі літаки в експлуатації: використовуються для оборони повітряного простору Бенілюксу і країн Балтії.

Норвезькі літаки F-16 були виведені з експлуатації ще 2022 року. Норвегія підписала угоду з Румунією про продаж 32 винищувачів. Крім того, норвезький уряд уклав контракт із компанією Draken International на продаж до 12 літаків F-16. Тож, як зазначає видання , лише близько десятка норвезьких F-16 можуть бути доступні Україні. Однак завдяки хорошому обслуговуванню вони не потребуватимуть значного ремонту. Наразі Норвегія офіційно підтримала і персоналу на F-16.

Польща не планує передавати F-16 для української армії. Водночас вона готова долучитися . За оцінкою The War Zone, польські F-16 є одними з найновіших та найбільш потужних у Європі, і “вкрай малоймовірно”, що Варшава погодить їх передання в найближчій перспективі.

Португалія так само тренуватиме українських льотчиків, однак . В уряді країни пояснили, що мають обмежену кількість F-16.

Одним із майданчиків для тренування пілотів, за повідомленнями західних ЗМІ, може стати Румунія. Як пише The War Zone, ця країна поступово нарощує свій флот F-16. Наразі це єдиний бойовий літак, який експлуатується в Румунії, а тому “надання деяких із цих літаків Україні виглядає віддаленою можливістю”.

Що стосується Сполучених Штатів, то на озброєнні американської армії є понад тисяча винищувачів F-16. Як зазначали в Білому домі, , чи передавати якусь частину на потреби ЗСУ, чи це зроблять союзники.

Члени авіаційної коаліції, які не мають на озброєнні F-16, готові допомогти з тренуваннями пілотів, зокрема на інших типах літаків. Наприклад, Швеція може провести базову підготовку .

Майданчик для тренувань готова надати і Велика Британія, яка не має F-16. Вочевидь йдеться про .

Скільки літаків хоче отримати Україна

Союзники не озвучують, скільки винищувачів F-16 могли б надати. Як зазначав у травні речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат, для початку це можуть бути “кілька десятків” літаків для вирішення поточних завдань.

За словами Ігната, F-16 передаватимуть не поштучно, а підрозділами.

– Авіаційні підрозділи – це щонайменше ескадрилья. В нашому варіанті – це зараз 12 плюс літаків. У західних партнерів ескадрильї більші, там мають до 18 літаків, – заявив він в ефірі телемарафону Єдині новини.

У коментарі Фактам ICTV Юрій Ігнат пояснив, що Україна хотіла б отримати дві-три ескадрильї F-16.

– Дві–три ескадрильї на початковому етапі було б достатньо, щоб протистояти ворогу та виконувати низку поточних завдань. Це захистить Україну всередині від ворожих атак ракет та дронів і допоможе в наступальних діях наших Сил оборони. Щоб це успішно відбувалося, потрібно завоювати перевагу в повітрі, відтіснити російську авіацію, – наголосив речник командування Повітряних сил.

Він нагадав, що винищувачі F-16 є різних модифікацій, кожна з яких передбачає модернізовані версії операційно-навігаційного комплексу, радару. Літаки мають десятки видів озброєння.

– Нам потрібна техніка, яка не буде поступатися за тактико-технічними характеристиками російським , які на сьогодні є основним повітряним противником авіації Повітряних сил ЗСУ, – уточнив Ігнат.

За його словами, на цьому етапі оцінюються можливості країн, які можуть надати нам F-16 різних модифікацій.

У Міністерстві оборони України в травні наголошували, що для звільнення нашої країни від агресора потрібно чотири ескадрильї F-16 (48 літаків).

Радник глави Міноборони Юрій Сак , що Україна хоче отримати від 40 до 50 сучасних винищувачів F-16, щоб сформувати три або чотири ескадрильї.

На думку військового експерта, керівника Центру військово-правових досліджень Олександра Мусієнка, від 40 до 50 літаків – “це ті можливості, які є в Заходу, щоб нам надати”. Водночас він звернув увагу на важливість однакового рівня модернізації винищувачів.

– F-16 є доволі різні. Нам потрібні одного рівня модернізації, щоб у нас не виникало проблеми їх сумісності, – пояснив експерт у коментарі Фактам ICTV.

Навчання на F-16: коли і де проходитимуть

• Коли стартують та кого готуватимуть

Згідно авіаційної коаліції, навчання українських льотчиків мають стартувати “наприкінці літа”, зокрема, в Данії.

Як пояснював Юрій Ігнат, існують різні графіки. Наприклад, США заявляли, що тренування можуть стартувати орієнтовно через .

– Кінець літа – це кінець серпня. Якщо це відбудеться швидше, як про це заявили США – то це можна тільки вітати, – зазначив Ігнат .

Підготовку пройдуть не лише українські пілоти, а й техніки (авіаційні інженери) та допоміжний персонал, які обслуговуватимуть винищувачі.

Передбачена можливість додати в програму інші типи винищувачів “на більш пізньому етапі”.

• Скільки триватимуть навчання

У Повітряних силах ЗСУ оцінюють терміни навчання в шість місяців. Однак не виключають, що вони можуть завершитися і швидше – все залежить від кваліфікації пілотів.

Так, двоє українських льотчиків навичок у США й отримали високу оцінку. Американські фахівці дійшли висновку, що програма перенавчання на літаках F-16 для українців може бути скорочена.

– Це шість місяців, можливо, навіть і менше… Повітряні сили ЗСУ заявляли про пів року, а наші колеги сказали, що, можливо, вийде вкластись і в чотири місяці… Дочекаємося, коли це буде відбуватися на практиці, – Юрій Ігнат.

• Які країни готуватимуть пілотів

У Білому домі поки що, що для опанування винищувачів F-16 українські льотчики вирушать до Данії та Румунії. Однак дати, місця та тривалість програми “все ще розробляються”.

За даними , одним із місць тренувань може стати данська авіабаза Скрюдструп (Skrydstrup Air Base). На першому етапі йдеться про підготовку від 10 до 12 пілотів та допоміжного персоналу (загалом близько 30-40 технічних фахівців). Навчання мають стартувати у серпні.

А в Румунії тренування можуть розпочатися лише в 2024 році. Там готують навчальний центр неподалік міста Фетешті, на 86 авіабазі (військовий аеродром Борча).

Компанія Draken International, субпідрядник Lockheed Martin (виробника F-16), вже опублікувала оголошення про набір пілотів-інструкторів для проведення навчань.

Як проходитимуть навчання

Мета полягає в тому, щоб українські льотчики отримали базові навички для польотів та обслуговування літаків F-16.

Йдеться про мовну (англійська мова), теоретичну та практичну підготовку, якій передуватиме тестування та відбір українських кадрів.

Як пояснив Фактам ICTV речник Повітряних сил Юрій Ігнат, у межах програми будуть різні групи пілотів. Військові, які вже мають бойовий досвід, будуть одразу перенавчатися на F-16. Спочатку передбачена (тренажери та симулятори), потім польоти з інструктором, самостійні польоти на F-16 та їх тактичне застосування.

Загалом програма навчань є довгостроковою і пілотів. Багато залежить від пропускної спроможності майданчиків для тренувань.

У Повітряних силах наголошували, що до першої групи , які “мають бойовий досвід, сотні годин нальотів, молодий вік, володіють англійською мовою”.

У подальшому ж плануються більш довгострокові навчання для молодих пілотів (можливо, навіть для курсантів, які не мають льотної практики). Вони проходитимуть початкову підготовку з вивченням англійської мови, потім базову наземну підготовку. Далі – польоти на легкомоторних літаках, після чого вони освоять реактивні літаки і винищувачі.

– Деякі країни вже зразу перенавчатимуть пілотів на F-16, а деякі будуть займатися підготовкою (молодих пілотів без досвіду, – Ред.). Тому що в нас далекоглядні перспективи. Ми плануємо повністю позбутися парку радянських літаків, які сьогодні воюють. А для того щоб їх замінити, потрібно готувати пілотів, інженерів, офіцерів бойового управління, всіх авіаційних фахівців, – розповів Юрій Ігнат Фактам ICTV.

Він уточнив, що в майбутньому для переозброєння потрібно буде близько 150 бойових багатоцільових літаків. Вони будуть зосереджені в чотирьох (можливо, в п’яти) бригадах тактичної авіації.

У Повітряних силах не планують зупинятися лише на F-16 і допускають варіант “ще одного літака, який буде більш потужним” (наприклад, F-15 чи F-35).

– У перспективі чому б Україна теж не могла перейти, маючи такий бойовий досвід, на F-35? Це сьогодні найкращі літаки в світі, а в нас – найкращі в світі пілоти, – зауважив Ігнат.

Ключові завдання F-16 на полі бою в Україні та в тилу

За Юрія Ігната, навіть одна ескадрилья F-16 на початковому етапі “зможе прикривати ті чи інші напрямки” на фронті.

Ці багатоцільові винищувачі допоможуть Україні виконувати низку завдань:

  • Забезпечать підтримку наземних військ під час наступальних та оборонних операцій. Дозволять ефективно завдавати точкових ударів по скупченнях окупантів, їхніх командних пунктах, системах ППО та інших військових об’єктах, руйнувати логістику.
  • Авіація РФ за кількістю в п’ять, а то й більше разів переважає українську, як і за технічними характеристиками (наприклад, ворожий радар “бачить” далі). Однак F-16 дозволять ЗСУ завоювати перевагу в повітрі над ворогом. А “завоювавши перевагу в повітрі на певній ділянці фронту, можна цілком розраховувати на успішну наземну операцію з деокупації”, Юрій Ігнат в одному з інтерв’ю.
  • Зможуть протистояти з повітря російським кораблям у Чорному морі, прикриваючи морське узбережжя.
  • Відженуть авіацію РФ, яка тероризує Україну керованими авіабомбами, від наших кордонів.
  • Зроблять роботу українських пілотів більш безпечною та ефективною.

У коментарі Фактам ICTV Юрій Ігнат спростував заяви, що Україні начебто більше потрібні ППО та артилерія, аніж винищувачі. Він зазначив, що без прикриття з повітря ворог знищить артилерійські системи зі своїх вертольотів та Су-35.

А прикривати всю багатокілометрову лінію фронту системами ППО Україна не має можливості: потрібно також захищати міста й критичну інфраструктуру від бомбардувань РФ.

Не варто забувати, що F-16 стануть складовою загальної системи протиповітряної оборони України. Ці винищувачі здатні вражати ворожу авіацію, збивати дрони-камікадзе та крилаті ракети.

Однак F-16 не можуть збивати балістичні ракети (наприклад, ). Так само вони не будуть ефективними проти надзвукових протикорабельних чи , уточнив Ігнат. У цьому випадку доцільно завдавати ударів по місцях запуску і зберігання таких ракет.

F-16 може в принципі замінити усі наші літаки. А в нас є різні типи: винищувачі МіГ-29, Су-27, штурмовики Су-25 та бомбардувальники Су-24. Тобто фактично він може виконувати всі ці функції. Завдяки технологічній високоточній зброї ефективність від нього буде значно вищою, ніж від великої кількості радянської техніки, – додав речник Повітряних сил.

ППО чи фронт: куди можуть спершу відправити F-16

Військові експерти, з якими спілкувалися Факти ICTV, вважають, що після отримання F-16 вони насамперед виконуватимуть завдання на фронті. Однак все залежить від кількості літаків.

Як пояснив військовий експерт Петро Черник, щоб переломити хід війни, потрібно хоча б 48 винищувачів.

– У них є величезна номенклатура важких бомб, починаючи від 900 кг до 2 тонн і плюс далекобійні ракети AGM-158. Щоб переломити хід війни, потрібен хоча б авіаційний полк – 48 літаків і, найголовніше – величезна кількість цих ракет і бомб. Все буде залежати від кількості. Авіація спроможна переломити хід війни, це однозначно. Авіація – це кавалерія сучасності, про це ще Черчилль казав, – наголосив експерт.

Черник додав: щоб розгромити ворога, потрібно буде засипати його великою кількістю бомб та ракет. Під ударом має опинитися все: починаючи від позицій військ РФ і закінчуючи глибокою логістикою.

За словами Черника, якщо союзники на першому етапі нададуть лише ескадрилью F-16 (тобто 12 літаків), тоді їх, ймовірно, застосують “у режимі перехоплення” – для боротьби з ракетами та дронами. Оскільки така кількість винищувачів “кардинально не вплине” на поле бою по лінії розмежування.

Коментуючи варіант паралельного застосування F-16 на полі бою та для захисту неба від ракет, Черник нагадав, що “ресурси мають обмеження”, однак не виключив такої можливості.

Військовий експерт Олександр Мусієнко висловив думку, що F-16 для нас зараз важливіші для завдання ракетно-бомбових ударів по наземних та морських цілях ворога, аніж як засоби протиповітряної оборони. Водночас він не виключив комбінованого застосування літаків: на фронті та в тилу для перехоплення російських ракет.

– Я думаю, їх будуть використовувати для підтримки контрнаступу. Але знову ж: чи можна їх використати для того, щоб збивати літаки, ракети чи дрони? Можна. Я думаю, що їх можуть застосовувати паралельно, тобто може бути комбіноване завдання, – заявив Мусієнко.

Що стосується ударів із F-16 по російських базах, з яких окупанти обстрілюють українські міста, експерт нагадав про позицію Вашингтона. У Білому домі чітко наголошували, що ЗСУ не можуть застосовувати ці винищувачі для атак по території РФ.

Коли очікувати на літаки

Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що наші пілоти зможуть керувати винищувачами F-16 в небі над Україною вже до весни 2024 року.

В прогнозували, що F-16 мають з’явитися до кінця першого кварталу наступного року.

Водночас не виключали, що українські військові можуть отримати літаки вже до кінця 2023 року.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Свято вже незабаром: коли українці відзначатимуть Вербну неділю у 2025 році
24tv
2025-04-05T10:39:44Z
Французькі розробники представили тактичний баражувальний дрон OSKAR
InternetUA
2025-04-05T10:31:55Z
Син прогулював онлайн уроки в школі. Як суд покарав матір на Харківщині
Telegraf
2025-04-05T10:27:22Z
На фронті вже працюють оптоволоконні дрони з дальністю польоту 20 км і нові РЕБ - Сирський
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:44Z
Дострокова пенсія в Україні: хто може вийти на пенсію у 50 років
24tv
2025-04-05T10:03:37Z
У Софії Київській відбулась церемонія випуску військових капеланів
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:28Z
У Міноборони розʼяснили порядок отримання виплат, які належали загиблому військовому
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:00Z
Уряд підготував зміни щодо відстрочки студентів, педагогів, докторантів
24tv
2025-04-05T09:57:38Z
Майже 80 млн хочуть витрати на кальсони для нацгвардійців. Усі подробиці тендеру
Telegraf
2025-04-05T09:48:03Z
Може перерости у наступ: аналітик розповів про небезпечні дії ворога
GlavRed
2025-04-05T10:45:09Z
Росія вбила 616 українських дітей: нові дані прокуратури
Gazeta UA
2025-04-05T10:42:04Z
Нічна ворожа атака на Україну
360ua.news
2025-04-05T10:31:42Z
Графіки відключення світла в Дніпрі 6 квітня: кому слід готуватися до знеструмлення
Политека
2025-04-05T10:31:36Z
У Києві на Кловському схилі провалюється земля: мешканці занепокоєні через будівництво, яке може призвести до катастрофи
Antikor
2025-04-05T10:15:52Z
Росіяни атакували село на Харківщині чотирма FPV-дронами - пошкоджені будинки
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:54Z
В окупованій Ялті рестораторів примушують вмикати «патріотичні композиції»
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:13Z
Безкоштовне житло для переселенців в Києві: як отримати тимчасове проживання
Политека
2025-04-05T10:00:37Z
У боях поблизу Бахмута загинув воїн з Київської області
Antikor
2025-04-05T09:57:48Z
ЗМІ: РФ влаштовувала підриви посилок із секс-іграшками, залучаючи до цього українців
Европейская правда
2025-04-05T10:49:53Z
WP про нові тарифи США: Трампу підготували різні варіанти, але він обрав формулу, яка перевернула світову торгівлю
ZN UA
2025-04-05T10:49:30Z
Росія проштовхує "вигідну" співпрацю: як США можуть потрапити в пастку
24tv
2025-04-05T10:39:36Z
Естонія вислала росіянина, який виправдовував злочини Росії
Европейская правда
2025-04-05T10:37:06Z
Президент Франції може стати головним у переговорах з путіним від Європи – The Telegraph
iPress
2025-04-05T10:31:36Z
Армія РФ завдала майже 500 ударів по Запорізькій області: є поранений та руйнування
ZN UA
2025-04-05T10:25:57Z
"Скоро Путін буде найвразливішим": Шапран сказав, чому США не ввели мита проти РФ
GlavRed
2025-04-05T10:25:49Z
У США почали діяти нові мита Трампа у розмірі 10% проти всього світу: розраховують отримувати 300-600 мільярдів доларів щорічно
Antikor
2025-04-05T10:25:33Z
"Намагаюся вибратися з ями": Барак Обама зробив шокуюче зізнання про шлюб
GlavRed
2025-04-05T10:25:09Z
Співачка Анна Нетребко, яка підтримувала Путіна, виступить у Королівській опері в Лондоні
Antikor
2025-04-05T10:27:21Z
Голлівуд роками обманює фанатів кіно: у фільмах про космос знайшли абсурдний фейк
24tv
2025-04-05T10:21:03Z
Ексучасниця "Холостяка" вийшла заміж у США та поділилась відео з церемонії
24tv
2025-04-05T10:18:33Z
Ексчоловіка Кеті Перрі Рассела Бренда звинуватили у зґвалтуванні та сексуальному насильстві
Antikor
2025-04-05T09:54:29Z
"До вечора дожили тільки мої": Малахова емоційно розповіла про любов до дітей
GlavRed
2025-04-05T09:27:08Z
Учасниця шоу "Холостяк-12" Марина Голд вийшла заміж
Комсомольская правда
2025-04-05T09:16:00Z
В оксамитовій сукні й об'ємній накидці: Дженніфер Лопес з'явилася на публіці в розкішному образі
24tv
2025-04-05T08:54:42Z
В Україні знімають біографічний фільм про Квітку Цісик
Детектор М
2025-04-05T08:48:21Z
Рецензія на фільм «Такі дрібниці» / Small Things Like These
ITC
2025-04-05T08:15:35Z
Миколенко не потрапив до заявки на гру проти Арсеналу, Зінченко — на лаві запасних
Football.ua
2025-04-05T10:43:31Z
Мюллер оголосив про відхід із Баварії наприкінці сезону
Football.ua
2025-04-05T10:43:27Z
На війні загинув один з найсильніших альпіністів України Тарас Цушко
Комсомольская правда
2025-04-05T10:36:52Z
Самовпевненість зашкалює: брат Ф'юрі заявив, що відправив би Джошуа на пенсію
24tv
2025-04-05T10:33:52Z
"Стає справжнім відкриттям": колишній гравець Роми оцінив прогрес Довбика
24tv
2025-04-05T10:27:23Z
Мотта: Я не згоден, коли говорять про мій провал у Ювентусі
Football.ua
2025-04-05T10:19:18Z
Гросмейстер-військовий Ігор Коваленко: В шахи з росіянином зіграв би, але без рукостискань
Комсомольская правда
2025-04-05T10:04:01Z
Вигравав чемпіонат Європи: відомий тренер зацікавлений у роботі зі збірною Бразилії
24tv
2025-04-05T10:03:32Z
Наставник українських футболісток оцінив гру команди у матчі з Чехією
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:20Z
Нове 25% мито на імпорт пива до США: можуть позбавити Європу 100 тисяч робочих місць
Antikor
2025-04-05T10:31:37Z
Укрзалізниця відновила ще низку онлайн-ресурсів
УкраинФорм
2025-04-05T10:21:58Z
Україна збільшила експорт товарів на 4,5% у березні
24tv
2025-04-05T10:21:48Z
Міністр фінансів США звинуватив китайську компанію DeepSeek у спаду фондового ринку
Antikor
2025-04-05T10:04:11Z
Samsung оголосила про підвищення цін на оперативну пам’ять та флеш-накопичувачі
InternetUA
2025-04-05T10:01:22Z
Українцям відключатимуть електроенергію: кому доведеться жити при свічках
Знай
2025-04-05T09:30:36Z
Поїзд Київ-Чернівці встав неподалік від столиці - пасажирам довелося йти пішки
Telegraf
2025-04-05T09:30:32Z
Бензин і дизель подешевшають в Україні: прогноз на квітень
Gazeta UA
2025-04-05T09:27:34Z
Сем Альтман – мільярдер без частки в OpenAI: як він заробив свій капітал
InternetUA
2025-04-05T09:25:14Z
Названо недооцінений засіб, який прибирає плями із взуття: як він працює
GlavRed
2025-04-05T10:25:39Z
Ситно, пряно та смачно: ідеальний хумус на кожен день
24tv
2025-04-05T09:48:01Z
Трендові парфуми на весну 2025: найкращі парфуми, які зачарують всіх жінок
24tv
2025-04-05T09:36:40Z
Дизайнерський елемент, через який ваша маленька ванна здається ще тіснішою
24tv
2025-04-05T09:30:46Z
На початку сезону спаржі: секрети вирощування "їжі королів"
Комсомольская правда
2025-04-05T09:01:06Z
Головне правило весняної обрізки лаванди: треба знати, аби вона цвіла все літо
24tv
2025-04-05T08:42:03Z
Китайський гороскоп на завтра 6 квітня: Драконам - конфлікти, Козлам - образи
GlavRed
2025-04-05T08:27:28Z
Вона не "глазунья" – українською ця страва називається по-іншому
24tv
2025-04-05T08:15:38Z
Вийде такою, як у бабусі: рецепт улюбленої домашньої ковбаси на Великдень
24tv
2025-04-05T08:09:26Z
В Іспанії внаслідок шторму загинуло троє людей
Европейская правда
2025-04-05T10:45:51Z
В Туреччині загинула "Міс Європа": втікала від поліції
Antikor
2025-04-05T10:45:21Z
Стали відомі імена ще двох загиблих внаслідок удару Росії по Кривому Рогу
24tv
2025-04-05T10:39:08Z
У Києві затримали злочинця, який посеред вулиці ударив та пограбував дитину
Antikor
2025-04-05T10:18:45Z
"Шахед" знищив будинок на Чернігівщині: власники - відоме подружжя Попенків, пов’язане з засновником «Дружба-Нова»
Antikor
2025-04-05T10:12:41Z
Медик розповів про стан постраждалих унаслідок ракетного удару по Кривому Рогу
УкраинФорм
2025-04-05T10:04:49Z
У лікарнях Кривого Рогу залишаються 38 постраждалих від ракетного обстрілу
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:04Z
"Я ці крики не забуду": очевидці розповіли про перші хвилини після удару по Кривому Рогу
GlavRed
2025-04-05T09:27:55Z
Мікроавтобус зіткнувся з автовозом під Львовом, є жертви
Telegraf
2025-04-05T09:24:53Z
Ubisoft здивували фанатів Far Cry 4, випустивши патч для гри через 10 років після її релізу
24tv
2025-04-05T10:42:10Z
Презентація Xiaomi QLED TV X Pro запланована на 10 квітня
Portaltele
2025-04-05T10:31:31Z
Красногірське планує змінити технологію обробітку ґрунту
AgroPortal
2025-04-05T10:30:06Z
Де продавати товари в інтернеті. Переваги та недоліки головних каналів
Детектор М
2025-04-05T10:27:50Z
Чим можна замінити молоко у випічці: найкращі альтернативи
GlavRed
2025-04-05T10:25:06Z
Нова пошта знову в центрі скандалу: що не так із "фірмовим пакуванням"
Telegraf
2025-04-05T10:03:41Z
Названо 10 найпродуктивніших смартфонів цього року
InternetUA
2025-04-05T09:01:10Z
Росіяни презентували розробку, завдяки якій їхні дрони зможуть самі собі обирати ціль: чим це небезпечно
ZN UA
2025-04-05T08:55:39Z
В'єтнамські розробники представили вітчизняні дрони-камікадзе на оптоволокні, що працюють без GPS
InternetUA
2025-04-05T08:31:13Z
В Україні зробили оригінальну машину для гуманітарного розмінування
AutoCentre
2025-04-05T10:16:33Z
У Києві помітили рідкісний кросовер Volkswagen 2000-х із потужним дизелем
Фокус
2025-04-05T10:06:57Z
«Формула-1»: Ферстаппен виграв кваліфікацію Гран-прі Японії
УкраинФорм
2025-04-05T10:03:45Z
Рідкісний спорткар помітили у Львові: як він виглядає і скільки коштує
Telegraf
2025-04-05T10:03:06Z
Нова технологія забезпечує збільшення швидкості заряджання акумуляторів на 500%
Фокус
2025-04-05T09:00:01Z
Водії були приголомшені: чоловік проїхався на ліжку містом
Фокус
2025-04-05T07:51:47Z
Тест-драйв нового Toyota Land Cruiser Prado J250 2.4 Turbo. Зухвало, але не грубо
AutoCentre
2025-04-05T07:27:14Z
Toyota GR86 отримала яскраво-жовту спецверсію Yuzu
AutoCentre
2025-04-05T07:16:27Z
Водій самокату виходить з близької смертельної ситуації після того, як його збив автомобіль
Топ Жир
2025-04-05T02:30:19Z
Маріанна Буданова отримала лікування в США після рецидиву отруєння
360ua.news
2025-04-05T10:00:25Z
В кремі проти акне знайшли небезпечну речовину
24tv
2025-04-05T09:15:53Z
Щоб отримати водійське посвідчення, українцям потрібно буде пройти ВЛК
Antikor
2025-04-05T08:09:45Z
9 сигналів організму, що вам бракує магнію
24tv
2025-04-05T06:30:41Z
Францію охопив спалах вірусу чікунгуньї, в одному з регіонів оголосили надзвичайний стан
Комсомольская правда
2025-04-05T05:51:00Z
Чому можуть не рости зуби мудрості: неочевидне пояснення
GlavRed
2025-04-05T03:27:40Z
Пилові кліщі, грибки та бактерії: чому не варто спати з мокрою головою
Gazeta UA
2025-04-04T23:57:45Z
Якщо ви хочете добре висипатися, забудьте про ці 5 міфів про сон
24tv
2025-04-04T19:36:52Z
Один інгредієнт суттєво вплине на смак авокадо: експертка розповіла, який
24tv
2025-04-04T19:18:39Z