Вихід Росії з зернової угоди вдарить по продовольчій безпеці країн Африки. Чорноморська зернова ініціатива дозволила експортувати на Африканський континент близько 30 мільйонів тонн українського зерна, тепер же поставки зірвано, а ціни на зерно зростають.
Наслідки блокування Росією експорту зерна з України держави Африки, зокрема, Ефіопія, Кенія, Сомалі і Судан, гостро відчуватимуть щонайменше упродовж наступних двох років. Про це йдеться у новому зведенні Міністерства оборони Великої Британії.
У російському Санкт-Петербурзі 27 липня проходив саміт "Росія – Африка". На ньому були присутні 17 глав африканських держав, тоді як попередній захід відвідали 43 лідери країн Африки.
Цей саміт проходив за десять днів після виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи.
Чорноморська зернова ініціатива дозволила експортувати 30 мільйонів тонн українського зерна до Африки, забезпечуючи необхідне харчування для держав, зокрема Ефіопії, Кенії, Сомалі та Судану. І це спричинить для африканських країн значні проблеми.
"Окрім прямого зриву поставок, блокада України Росією також спричиняє зростання цін на зерно. Наслідки війни в Україні майже напевно посилять відсутність продовольчої безпеки в Африці принаймні на наступні два роки", – спрогнозували у британському оборонному відомстві.
Нагадаємо, раніше у розвідці США заявили, що Китай постачає РФ технології для ведення війни проти України.
Митні дані показують, що державні оборонні компанії КНР відправляють навігаційне обладнання, антирадарні технології та деталі винищувачів російським державним оборонним компаніям, які перебувають під санкціями.
Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі Obozrevatel, Threads та Viber. Не ведіться на фейки!