У четвер, 27 липня, Центр громадянських свобод спільно громадською організацією «Військові медики України» запустив інформаційно-адвокаційну кампанію з визволення полонених медиків. Про це повідомляє пресслужба Центру.
Місією кампанії декларується дотримання прав полонених внаслідок російсько-української війни медиків. Згідно з міжнародним гуманітарним правом принижувати гідність військовополонених, катувати та знущатися з них — заборонено.
«До нас ставилися, як до собак. Не можна було до нас торкатися чи підходити. Зазвичай в таких умовах вилазять усі хронічні хвороби й у кожного вони різні. Медичних препаратів постійно не вистачало. А коли наші ліки закінчилися, нас уже зовсім не було чим лікувати», — згадує про дні у полоні військова медикиня Мар'яна Мамонова.
Центр нагадує, що російські військові постійно чинять воєнні злочини щодо медичного персоналу, який перебуває в полоні: «Медики покликані рятувати життя і полегшувати страждання, натомість їх карають за те, що вони до останнього виконували свій професійний обовʼязок».
Центр громадянських свобод звернувся до міжнародних медичних інституцій та організацій з проханням посилити тиск на РФ задля збереження життя до моменту звільнення з неволі медиків.
«Також ми закликаємо до солідарності усіх українських та іноземних медичних працівників і просимо поширити цю інформацію з закликом до відповідних інституцій і тегаючи їх у соцмережах...», — говориться в заяві Центру.
Адвокаційно-інформаційна кампанія відбувається у межах ініціативи Центру громадянських свобод Prisoners Voice, метою якої є звільнення всіх цивільних ув’язнених, військовополонених та політв’язнів, які опинилися в неволі внаслідок російсько-української війни ще з 2014 року.
- Читайте також: Український омбудсман закликав родичів полонених не передавати персональні дані стороннім
Ілюстрація: Центр громадянських свобод