MY.UAНовини
Сталеві вовки: що відомо про ССО та їхні операції під час повномасштабної війни
Сталеві вовки: що відомо про ССО та їхні операції під час повномасштабної війни

Сталеві вовки: що відомо про ССО та їхні операції під час повномасштабної війни

У суботу, 29 липня, своє професійне свято відзначають військовослужбовці Сил спеціальних операцій ЗСУ. Це наймолодша складова української армії. Воїни ССО здатні виконувати надскладні завдання, зокрема і в тилу ворога.

Що відомо про цей рід військ та операції за його участі під час повномасштабної війни – далі в матеріалі.

Сили спеціальних операцій – що це за війська

Сили спеціальних операцій є окремим родом військ Збройних сил України.

До їх складу входять загони спеціального призначення, підрозділи інформаційно-психологічних спецоперацій, руху опору і забезпечення. ССО вважаються однією з найбільш дієвих структур Збройних сил України.

На офіційному ССО зазначається, що це “військова еліта держави”. Самі військовослужбовці себе “сталевими”.

До складу підрозділів ССО входять добре навчені та мотивовані військові, які виконують завдання підвищеної складності на суходолі та воді, на тимчасово окупованих територіях, здійснюють диверсії в тилу ворога, проводять аеророзвідку в повітрі.

Через специфіку роботи ССО подробиці бойових операцій зазвичай не озвучуються. Прізвища та навіть позивні військових тримають у таємниці. Їхні обличчя на фото та відеозаписах закриті.

Історія створення ССО в Україні

Історія створення Сил спеціальних операцій у нашій державі ще 2007 року. Тоді, за рішенням Міністерства оборони, в Генеральному штабі з’явилося Управління ССО. Розроблялася концепція розвитку сил ССО, проводилися навчання з американськими фахівцями.

У 2011-2012 роках ініціатива зійшла нанівець, однак отримала новий імпульс після вторгнення військ РФ на Донбас та окупації Криму.

У травні 2016 року в Україні відбувся 29 інструкторів навчально-тренувального центру ССО. Вони проходили навчання в межах програми Об’єднаної багатонаціональної групи (США, Литва, Латвія, Естонія).

А в червні того ж року Верховна Рада офіційно підтримала створення ССО. передбачалася поява окремого роду військ – Сил спеціальних операцій Збройних сил України.

У липні 2016 року президентським указом був започаткований День Сил спецоперацій ЗСУ, який відтоді відзначають щороку 29 липня.

Варто зазначити, що 29 липня є водночас одним із найтрагічніших днів в історії спецпризначенців. Цього дня в 2014 році в районі населеного пункту Латишеве (неподалік Сніжного на Донеччині) під час бою з окупантами героїчно десять спецпризначенців із Кропивницького. Воїни проводили операцію з пошуку та порятунку українських льотчиків-штурмовиків, збитих російськими засобами ППО, однак потрапили в засідку.

Розташування військових виказав ворогу місцевий мешканець-зрадник.

Командувач, завдання та жорсткий відбір до ССО

На початку повномасштабного вторгнення РФ Силами спеціальних операцій командував генерал-майор Григорій Галаган. У липні минулого року президент Володимир Зеленський здійснив , перевівши Галагана до СБУ.

А новим бригадний генерал Віктор Хоренко.

Сили спецоперацій визначили своїм кредо “перевагу якості над кількістю”.

Серед ССО:

  • здійснення операцій під час правового режиму воєнного і надзвичайного стану;
  • військові інформаційно-психологічні операції;
  • організація та підтримання дій руху опору;
  • забезпечення безпеки морського судноплавства України;
  • захист життя громадян та об’єктів державної власності за межами України, забезпечення їх безпеки та евакуації;
  • участь у боротьбі з незаконним обігом зброї та наркотиків;
  • боротьба з тероризмом і піратством;
  • міжнародне військове співробітництво.

Відомості про особовий склад ССО, а також про осіб, які співпрацюють або раніше співпрацювали зі спецпризначенцями, становлять .

Вимоги спецпризначенців надзвичайно високі, а тому лише 10% кандидатів проходять його до кінця.

– Спецпризначенців навчають бути розвідником, брати участь у рейдах у тил ворога, підпільній роботі за лінією фронту і створенні агентурної мережі, пошуку та евакуації полонених або заручників, антитерористичній діяльності та наданню медичної допомоги, – зазначається на сайті ССО.

Тож до нових підрозділів можуть потрапити лише високомотивовані, досвідчені та стресостійкі воїни.

На відбірковому етапі курсу кандидати упродовж трьох тижнів живуть у наметах на полігоні без будь-яких засобів зв’язку із зовнішнім світом. Пересуватись табором дозволено лише перебіжками, а за порушення передбачено покарання. Щодня кандидати проходять важкі фізичні навантаження, які витримують не всі. Дехто не проходить психологічний відбір.

Ті, хто зміг подолати перший етап, освоюють п’ять спеціалізацій: командир, інженер, фахівець з озброєння, медик або зв’язківець. Усі вони взаємозамінні, тобто всі спецпризначенці мають володіти знаннями з основ медицини або мінування.

Особливістю тренувального курсу в ССО є наявність спеціального дзвону. Щоб добровільно залишити курс, кандидат має обов’язково в нього вдарити.

Як пояснюють у ССО, “дзвін на плацу – символ слабкої волі, психологічної неготовності та поразки перед самим собою”. За оцінкою ССО, 90% кандидатів б’ють у дзвін, не доходячи до кінця курсу.

Цікаво, що нещодавно кваліфікаційний відбір до ССО (Q-курс) пройшла , прізвище якої не озвучується.

Сталеві вовки: емблема та девіз

Емблемою ССО крокуючого вовка срібного кольору, підперезаного золотим бойовим поясом-наузом, на тлі вінка з лаврового листя. Знизу розташований двозуб – княжий знак Святослава Хороброго.

А під вінком розміщено девіз Іду на ви! Цей легендарний вислів князя київського Святослава Хороброго тепер є гаслом Сил спецоперацій.

Фото: Офіс президента

Образ вовка як емблеми ССО обрали, зокрема, українських легенд та переказів про козаків-характерників, здатних перетворюватися на тварин (зокрема на вовків/вовкулаків).

Варто зазначити, що Сили спецоперацій намагаються відроджувати предків та започатковувати нові. Наприклад, у травні 2021 року розвідники 3-го окремого полку спецпризначення присягали на вірність Україні в Холодному Яру (Черкащина) – історичному місці для української визвольної боротьби.

Саме в Холодному Яру українські воїни в різні часи освячували зброю та отримували благословення на боротьбу з ворогом.

Фото: Сили спецоперацій

Рух опору

Саме на Сили спецоперацій ключову роль в організації, підготовці, підтримці та здійсненні руху опору. Це передбачає ухвалений у 2021 році Закон Про основи національного спротиву.

Під час повномасштабної війни в Україні діє розгалужена система руху опору. До неї входять підготовлені загони “партизанів”, яких залучають до операцій проти військ РФ.

Вони можуть здійснювати розвідку, диверсії, збирати та передавати ЗСУ необхідні дані й координати, перебуваючи в тилу ворога – на тимчасово окупованих територіях.

Сили спецоперацій створили . Його мета – навчання, координація та масштабування руху опору.

Операції під час повномасштабної війни

Діяльність ССО зазвичай є засекреченою. Деталі спецоперацій озвучуються рідко і не одразу після їх проведення.

Проте інформація про деякі сміливі та переможні операції спецпризначенців все ж була оприлюднена. Факти ICTV зібрали деякі з них:

1. Оборона аеродрому Гостомеля

Воїни ССО одними з перших прийняли на себе удари військ РФ 24 лютого 2022 року.

Вони, зокрема, були задіяні в обороні аеродрому Гостомеля в перші дні вторгнення. Військові отримали інформацію, що має прилетіти російський військово-транспортний літак Іл-76, щоб висадити десант у Гостомелі.

У першому ж бою вони з ПЗРК збили три ворожі гелікоптери – два Ка-52 та Мі-8, ліквідували живу силу, яка встигла висадитися, і водночас відбивали атаки ворожих ДРГ.

Таким чином військові відбили перші хвилі атак окупантів та виграли час, щоб до Гостомеля підійшли наші сили. Паралельно бійці Нацгвардії з мінометів пошкодили злітну смугу аеродрому.

– Прилетів не Іл-76, а дуже багато гелікоптерів. Ми трохи не були готові, але все одно максимально виконали завдання… Я думаю, що це дуже сильно їх (війська РФ, – Ред.) деморалізувало: вони не були готові, що їм буде даватися така сильна відсіч. Вони планували просто зайти, висадитися, зайняти позиції, окопатися і звідти рухатися далі, – зазначив військовий ССО, який брав участь у тих боях.

Якби РФ тоді змогла захопити Гостомельський аеродром і висадити великий десант із бронетехнікою, то всі ці сили далі пішли б на Київ, щоб окупувати його.

2. Оборона аеропорту Миколаєва

Ця сторінка з життя ССО протягом місяців була маловідомою. На початку вторгнення, коли війська РФ намагалися захопити миколаївський аеропорт, на їхньому шляху стали воїни ССО.

Разом із бійцями територіальної оборони та Нацполіції вони не просто втримали летовище, а й відкинули переважаючі сили ворога, завдавши йому чималих втрат.

Спочатку бійці ССО провели зачистку приміщень, зайняли вежу й дах будівлі аеропорту. А ворог зайняв позиції, щоб наступати на нашу піхоту. В цей час ССО здійснили маневр і вийшли в тил окупантів, що стало для них несподіванкою.

Вся операція зайняла не більше доби. Втрат у ССО не було.

Вийшовши в район аеропорту, ворог міг би оточити Миколаїв з півночі. І єдиним шляхом забезпечення міста залишався б міст у напрямку Одеси. Тож операція з оборони аеропорту була надзвичайно важливою.

3. Битва за Мощун

В обороні Київщини визначальними вважаються бої, які точилися навколо села Мощун у березні 2022 року.

Карта: Google maps

Воїни ССО там відчайдушно стримували ворога, постійно завдавали ударів по ворожій техніці та понтонних мостах.

Таким чином бійці разом із іншими підрозділами завадили планам окупантів відкрити ще один шлях наступу на Київ.

4. Операція на острові Зміїний

Вночі 7 липня – вже після того, як з острова втекли війська РФ, туди на підводних носіях підійшли бойові плавці 73 морського Центру ССО України. Вони обстежили прибережну зону на наявність мін, після чого подали сигнал човнам основної групи для продовження операції.

Першими на острів зійшли інженери, які розчищали прохід від мінних загороджень та пасток окупантів. У подальшому військові оглянули територію, залишену ворогом техніку та встановили прапори України в різних частинах острова.

Виконавши завдання, група українських воїнів неушкодженою повернулася на базу.

5. Деокупація Херсону

Спецпризначенці ССО одними з перших зайшли в місто Херсон 11 листопада 2022 року.

Під час багатотижневої операції з деокупації правобережжя Херсонщини бійці не лише звільняли в боях населені пункти, а й займалися роботою з партизанами на тимчасово окупованих територіях.

Місцеві мешканці зустрічали воїнів з квітами та сльозами щастя.

6. Блискавична операція на Харківщині

У складі Сил оборони України військові ССО брали участь у блискавичному звільненні територій Харківщини.

Під час контрнаступу у вересні 2022 року вдалося деокупувати майже всю територію регіону. Війська РФ не очікували активних дій української армії на цьому напрямку, а тому їхня оборона дуже швидко посипалася.

Під час звільнення Харківщини було знищено та захоплено десятки одиниць військової техніки РФ близько $700 млн.

7. Місто нескорених Бахмут

Сили спецоперацій захищають одну з найгарячіших точок фронту – місто Бахмут. На позиції неодноразово приїжджав командувач ССО .

На цьому напрямку війська РФ застосовували проти наших бійців усі види зброї, включно із забороненими фосфорними боєприпасами, кидали в безкінечні штурми колишніх в’язнів та найманців ПВК Вагнера.

Попри все, українські воїни титанічними зусиллями не лише змогли втримати позиції в районі міста-фортеці Бахмут, а й перейти до наступальної операції. Жорстокі бої йдуть за кожен метр землі.

Наразі ЗСУ вдалося суттєво просунутися на північному та південному флангах Бахмута і зайняти панівні висоти.

8. П’ять сотень врятованих людей під час однієї операції

Бойові плавці 73-го окремого центру ССО України по воді евакуйовували мирних людей з-під носа у ворога. Під час однієї з операцій вони врятували від окупації близько 500 людей.

Серед них були люди похилого віку та багато маленьких дітей. Напрямок цієї спецоперації не розкривається.

– Одна з прибережних ділянок нашого узбережжя. Люди з навколишніх сіл зібралися в одному місці, і противник мав інформацію про це. Тому потрібно було дуже швидко їх звідти забрати. Ми, маючи плавзасоби, підійшли до цього узбережжя. Люди похилого віку, навіть на милицях, маленькі діти – ми всіх завантажили на човни. Вони були перевантажені, але ми потроху, обережно відійшли і змогли забрати десь до 500 людей, – розповів військовий-учасник операції.

9. Операції на Дніпрі

На Херсонщині є каскад островів між лівим і правим берегами Дніпра. Це своєрідна “сіра зона”, оточена водою з усіх боків.

Як в Генеральному штабі ЗСУ, вона стала місцем, де протягом кількох місяців українські воїни та путінські солдати вели “тиху війну” за перевагу на Дніпрі.

Ворог намагався здійснювати розвідку, мінувати території та облаштовувати позиції. Однак воїни морського центру ССО не давали окупантам закріпитися в цій зоні.

Репортаж про спецоперацію знімали ще взимку, але з міркувань безпеки деталі оприлюднили лише нещодавно.

Крім того, кілька тижнів тому ССО показали, як нищили російських загарбників на одному з островів Дніпра. Спецпризначенці виявили там ворожі позиції та “невідомий предмет”, який суттєво заважав роботі засобів повітряної розвідки.

Після детального планування спецоперації воїни 73 морського центру ССО вирушили до острова на двох човнах і штурмували позиції окупантів. Вдалося знищити ворожий човен та п’ятьох російських солдатів.

10. Звільнення села Старомайорське

Одна з останніх успішних операцій Сил оборони України, в якій взяли участь і бійці ССО, – це на Донеччині.

Населений пункт належить до Бердянського напрямку – одного з тих, де зараз відбувається контрнаступальна операція ЗСУ. Село розташоване за декілька кілометрів від адміністративних кордонів із Запорізькою областю.

Під час операції воїни 3-го окремого полку спецпризначення ворожу позицію в Старомайорському і взяли в полон солдатів із 247-го парашутно-десантного полку РФ. А в телефоні одного з ліквідованих окупантів був знайдений список, в якому фіксувалися значні втрати цього підрозділу.

Тож Сили спецоперацій ЗСУ – це нескорені, мужні воїни, котрі захищають рідну землю в найбільш запеклих і складних боях, руйнуючи задуми та плани окупантів.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Згадувані персони
Британський посол у США: Пропозиція Путіна про переговори здається несерйозною
Лига
2025-05-12T05:12:52Z
Мирний "розводняк": що на думці у Путіна і на що він провокує Україну
Фокус
2025-05-12T05:12:43Z
Возмещение не для нас: почему Украина может не получить конфискованные российские активы
Европейская правда
2025-05-12T05:07:47Z
Звичайна серветка, – у Макрона відреагували на російський фейк про наркотики в потязі
24tv
2025-05-12T05:04:57Z
Перемовини в Стамбулі: аналітики ISW розкрили план Кремля
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T05:03:13Z
Замість ППО - макети, Путін "оголив" майже всю Росію - Коваленко
GlavRed
2025-05-12T04:54:03Z
Путін змінює слова, але не вимоги: Росія хоче капітуляції України, — The Times
Vlasti
2025-05-12T04:46:58Z
Путін маніпулює темою миру, щоб досягти капітуляції України - ISW
Gazeta UA
2025-05-12T04:46:58Z
Туск: масштабна пожежа в торговому центрі Варшави рік тому була диверсією на замовлення РФ
Европейская правда
2025-05-12T04:43:43Z
Народилася у Дніпрі, не знала свого батька і писала листа Сталіну: як у дитинстві виглядала Лія Ахеджакова
Telegraf
2025-05-11T17:30:58Z
З букетом на концерті: син Софії Ротару здивував фотографією щасливої мами
GlavRed
2025-05-12T05:09:46Z
Український шоу-бізнес вступив в епоху вандалізму
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T04:48:28Z
Віталій Козловський гучно повернувся на сцену з новою "Піна колодою": у мережі потік жартів та мемів
Telegraf
2025-05-12T01:34:22Z
Найгарячіша ведуча прогнозу погоди показала апетитні сідниці в ледь помітному бікіні
Gazeta UA
2025-05-12T01:15:51Z
Всі, крім Х Ілона Маска: стрімінгові платформи заблокували скандальний трек Каньє Веста
Фокус
2025-05-12T00:42:39Z
У Базелі відкрили Євробачення 2025 – Ziferblat виступить 13 травня
ZN UA
2025-05-12T00:40:26Z
Мама і тато пішли у відрив: Меган Маркл показала палкі поцілунки та обійми з чоловіком
GlavRed
2025-05-11T23:27:58Z
Мамулю, не переживай, я поїв, – Зеленський зворушливо згадав маму у зверненні
24tv
2025-05-11T21:18:38Z
Уночі Росія атакувала "Шахедами": сили ППО працювали на Миколаївщині
24tv
2025-05-12T05:06:07Z
В обробіток повернули ще 300 га розмінованих коштом держави угідь
AgroPortal
2025-05-12T05:00:32Z
Літургія у Кирилівській церкві вперше за десятиліття відбулася українською
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T04:48:20Z
Армія РФ на війні проти України втратила ще 1170 військових і три засоби ППО
УкраинФорм
2025-05-12T04:46:47Z
В Україні запрацював електронний кабінет ВЛК: як він працює
24tv
2025-05-12T04:46:46Z
Пенсія у Львові: як українці можуть отримати більші виплати
Политека
2025-05-12T04:30:33Z
Найбільша реформа під час війни: як ЗСУ та НГУ переходять на корпуси та чи спрацює ця система
24tv
2025-05-12T04:03:13Z
Яке церковне свято у понеділок, 12 травня: чому сьогодні не можна ходити в гості до родичів
24tv
2025-05-12T04:03:01Z
Важливе нагадування для кожного: пенсіонерам поставили жорсткі умови
Знай
2025-05-12T03:30:18Z
На Одещині стався землетрус магнітудою 4,6 балів
Комсомольская правда
2025-05-12T03:31:32Z
На Прикарпатті судитимуть шахрайку, яка ошукала клієнтів майже на ₴50 мільйонів
Украина Криминальная
2025-05-11T23:33:08Z
Поблизу Житомира у ДТП загинули двоє людей
Украина Криминальная
2025-05-11T22:45:38Z
"Під завалами військові": у Рильську, ймовірно, уражено пункт дислокації 40-ї бригади морської піхоти РФ
Фокус
2025-05-11T21:28:57Z
Полум'я заввишки 25 метрів: у Сибіру епічно завалилась нафтова вишка
24tv
2025-05-11T19:09:32Z
Внаслідок ворожих атак по Харківщині постраждали п’ятеро мирних мешканців
Мій Харків
2025-05-11T18:51:17Z
У Росії горять сотні тисяч гектарів лісу: винною знову зробили Україну
Telegraf
2025-05-11T17:42:50Z
Бив у живіт, озираючись по сторонах: у Харкові – новий скандал за участі співробітника ТЦК
24tv
2025-05-11T17:27:44Z
На Харківщині російський дрон поцілив в автомобіль, поранене подружжя
УкраинФорм
2025-05-11T17:19:05Z
Росія ігнорує перемир'я: окупанти атакували цивільний вантажний поїзд, є поранений
24tv
2025-05-12T05:09:50Z
Чи подорожчає у червні електроенергія для українців: скільки треба платити
Telegraf
2025-05-12T05:03:10Z
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні і світі
Лига
2025-05-12T04:58:17Z
Українці можуть отримати 25% знижки на комуналку: кого торкнеться і що треба зробити
GlavRed
2025-05-12T04:51:21Z
Інвестиції в паливний бізнес в Україні: як зміняться АЗС
Европейская правда
2025-05-12T04:40:52Z
Росія збудує у Вʼєтнамі атомну станцію
УкраинФорм
2025-05-12T04:37:37Z
Набагато багатшим за Ілона Маска: скільки міг би мати Білл Гейтс, якби зберіг свої акції Microsoft
ZN UA
2025-05-12T04:13:51Z
Пенсія у 17 тисяч: як українцям добитися таких виплат
Знай
2025-05-12T04:12:24Z
Вода за розкладом: борги водоканалів загрожують масовими перебоями в українських містах
Хвиля
2025-05-12T03:45:08Z
Скільки грамів м'яса можна споживати без шкоди для здоров'я та планети
24tv
2025-05-12T05:03:18Z
З Міжнародним днем медсестри 2025: найтепліші привітання у картинках і словах
24tv
2025-05-12T03:52:07Z
Кількість звернень українців з приводу розладів ментального здоров’я зросла вдвічі
УкраинФорм
2025-05-12T03:42:44Z
Риба, яку всі ігнорують: чим форель корисніша за лосося
Gazeta UA
2025-05-12T00:00:39Z
У Солом'янському районі Києва - спалах гепатиту А
УкраинФорм
2025-05-11T22:10:55Z
Чоловік живе на одному тостовому хлібі: рідкісне захворювання не дає йому їсти інші продукти
Фокус
2025-05-11T19:21:14Z
Як сон голяка впливає на артеріальний тиск
Gazeta UA
2025-05-11T18:24:05Z
Виявили фактор у побуті, який може спричиняти безсоння подібно до кофеїну
24tv
2025-05-11T17:33:35Z
Пластик може порушувати ваш біологічний годинник
360ua.news
2025-05-11T17:28:11Z
Заморозки та сніг в Україні: коли, в яких областях і скільки ще днів будуть
24tv
2025-05-12T05:03:15Z
Нова система оплати проїзду в Івано-Франківську: до чого готуватися пасажирам
Политека
2025-05-12T05:00:19Z
Росіяни за добу 494 рази били по Запорізькій області, двоє поранених
УкраинФорм
2025-05-12T04:46:03Z
РФ возить школярів з окупованих територій до Курщини
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T04:15:59Z
Моніторинг полів: як справитися з наслідками заморозків і підготуватися до шкідників
AgroPortal
2025-05-12T04:00:57Z
У тимчасово окупованому Лисичанську на Луганщині немає мобільного зв’язку та інтернету
УкраинФорм
2025-05-12T04:00:00Z
На фронті загинув оператор БпЛА Олексій Якубенко
24tv
2025-05-12T03:51:13Z
Нацгвардійці знищили танк росіян на Покровському напрямку
УкраинФорм
2025-05-12T03:39:32Z
Нічна атака "Шахедами" та вибухи в Одеській області: хронологія 1174 дня війни
24tv
2025-05-12T03:21:24Z
Український ринок електромобілів б’є нові рекорди – найпопулярніші авто квітня
24tv
2025-05-12T05:06:17Z
Названо ТОП-10 найпопулярніших авто світу у 2025 році
ЗаРулем
2025-05-12T04:52:38Z
Комфорт за розумні гроші: де знайти авто з кондиціонером до 3000 доларів
Telegraf
2025-05-12T04:09:13Z
96-річний чоловік запустив свій 440 Six Pack після 30 років простою — і все гаразд
Топ Жир
2025-05-12T01:30:09Z
Kia Tasman ще не завершена, і вже готуються серйозні оновлення
Топ Жир
2025-05-11T23:30:13Z
Яка найкраща спортивна машина з чотирициліндровим двигуном усіх часів?
Топ Жир
2025-05-11T21:45:23Z
Toyota ледь не створила пікап на базі Avalon, але відмовилася від ідеї
Топ Жир
2025-05-11T20:30:14Z
Кадилак розвіяв мрії про модель на базі Chevrolet Corvette
Топ Жир
2025-05-11T20:00:27Z
У спеку краще забрати з машини: 10 речей не варто лишати в салоні
GlavRed
2025-05-11T19:27:35Z
Скільки коштує найдорожчий дорогоцінний камінь у світі
24tv
2025-05-12T05:12:12Z
Чим відрізняються левенята: відповідь потрібно дати за 15 секунд
GlavRed
2025-05-12T04:27:15Z
Адреналін і вихор драми у Раків, Скорпіонів і Козерогів: гороскоп на тиждень для чоловіків
24tv
2025-05-12T03:42:28Z
Ребус для тих, у кого чудовий зір: треба за 7 секунд знайти єнота
GlavRed
2025-05-12T03:27:55Z
Гороскоп за місячним календарем: що не слід робити 12 травня, щоб не втратити достаток
GlavRed
2025-05-12T03:27:41Z
Незвичайний ребус для надрозумів: знайдіть на ігровому майданчику свічку за 5 сек
GlavRed
2025-05-12T03:27:33Z
Для чого досвідчені дачники збирають шишки: про проблеми з городом можна забути
GlavRed
2025-05-12T03:27:12Z
Втрачає розсипчастість та смак: типові помилки приготування гречки, які робив гречки
24tv
2025-05-12T03:12:59Z
Левам треба брати в руки своє життя: гороскоп на 12 травня
24tv
2025-05-12T02:03:24Z
«НІБУЛОН» відкриває доступ до повного портфоліо послуг власної хіміко-технологічної лабораторії
Agravery
2025-05-12T05:06:30Z
Вчені створили бетон із сечі: екологічний прорив
InternetUA
2025-05-12T05:04:06Z
Штучний інтелект не мислить – він лише вгадує
InternetUA
2025-05-12T04:01:13Z
Новий очільник NASA займатиметься відправленням людей Марс і на Місяць - The Hill
УкраинФорм
2025-05-12T02:01:50Z
Samsung завершує підтримку Galaxy A14 після Android 15
InternetUA
2025-05-12T02:01:03Z
Росомаха і Люди Ікс: що мало з'явитися у скасованій грі за Людиною-павуком
InternetUA
2025-05-12T01:01:43Z
Новий стандарт Bluetooth 6.1 покращив захист приватності та економію акумулятора
InternetUA
2025-05-12T00:03:12Z
В iOS 19 з’явиться синхронізація входу в публічні Wi-Fi
InternetUA
2025-05-11T23:01:10Z
Гуглив дурниці: чоловіка звільнили з роботи через історію в браузері
Фокус
2025-05-11T20:15:02Z
Жіноча збірна Києва виборола перемогу на чемпіонаті України з водного поло
ГЛАВКОМ NET
2025-05-12T05:09:37Z
Аталанта — Рома. Напередодні
Football.ua
2025-05-12T05:00:09Z
Наполі — Дженоа 2:2 Відео голів та огляд матчу Серії А
Football.ua
2025-05-12T04:58:41Z
Рафінья — про дубль Реалу: Я міг забити більше
Football.ua
2025-05-11T21:40:37Z
Слот — про свист уболівальників на адресу Трента: Вони мають право висловити свою думку
Football.ua
2025-05-11T21:16:22Z
Бетіс і Осасуна поділили очки
Football.ua
2025-05-11T20:58:50Z
Наполі втратив перемогу над Дженоа
Football.ua
2025-05-11T20:46:04Z
Мбаппе визнаний найкращим французьким гравцем року за кордоном
Football.ua
2025-05-11T20:16:39Z
"Найбільша помилка у житті": авторитетний тренер зробив прогноз на реванш Усик – Дюбуа
24tv
2025-05-11T20:15:51Z