MY.UAНовини
Болгарський режисер Васил Барков: «Я хотів показати фільм саме там, де він знімався, — в українському Вилковому»
Болгарський режисер Васил Барков: «Я хотів показати фільм саме там, де він знімався, — в українському Вилковому»

Болгарський режисер Васил Барков: «Я хотів показати фільм саме там, де він знімався, — в українському Вилковому»

«Фільм "Край річки" може змусити вас забути, що ви сидите в глядацькій залі».

16 липня на фестивалі української культури «Виделка fest», який проходив у місті Вилковому Ізмаїльського району, відбувся допрем’єрний показ українсько-болгарського художнього фільму «Край ріки», який знімався саме в цьому місті. Також ця стрічка ввійшла до спеціальної програми «Зроблено в Одесі» 14-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Фільм «Край річки» знімався в місті Вилковому (Одеська область) і є спільним продуктом кінокомпаній «Маджик Маунт» (Болгарія) та «Одеська кіностудія» (Україна) за підтримки Болгарського національного кіноцентру (Bulgarian National Film Center) та українського Держкіно. За сюжетом картини, низка подій приводить болгарина Форі в дельту Дунаю. В українському місті Вилковому Форі опиняється під вартою за звинуваченням у вбивстві. Але в цьому місті, населеному липованами, герой зустрічає справжнє кохання, а краса та духовна атмосфера української Венеції дають йому відчуття, що саме таке місце він шукав усе своє життя.

Режисер фільму Васил Барков народився 20 грудня 1972 року в смт Суворове Одеської області. У 1998 році закінчив Національну академію театру та кіно за спеціальністю «Режисура кіно та телебачення» в Софії. Режисер, сценарист і продюсер документальних та художніх фільмів «Бессарабія», «Моє кохання», «Балканський стиль Шекспіра», «Слава Болгарії», «Остання подорож», «Один постріл», «Аварійна посадка», «Пам'ятник і його брат», «Людина з Європи», «Гешев» та інших. Деякі з його робіт були відзначені національними та міжнародними нагородами. Зараз Васил Барков перебуває в Одесі та дав  інтерв'ю «Детектору медіа».

Василе, як пройшов допрем'єрний показ фільму «Край річки» у Вилковому? Як сприйняли його глядачі?

— Показ пройшов просто чудово! Він був для мене дуже цінним. Я хотів показати фільм саме там, де він знімався, я хотів побачити реакцію людей, які є найсуворішими глядачами цього фільму, — це жителі Вилкового, яке часто називають «українською Венецією». Вони дивилися цей фільм особливим поглядом, тому що фільм знімався на вулицях їхнього міста, на їхніх каналах, і багато жителів самі взяли участь у зйомках як масовка. Це найнеупередженіша та найщиріша публіка. Тому дуже важливо, що вперше ми показали цей фільм саме тут. Для мене зустріч і спілкування з цими глядачами були великим мистецьким задоволенням, бо я дивився це кіно їхніми очима. А глядачі фільм прийняли, він їм сподобався. І тому тепер я можу сказати, що ми зробили справді гарну стрічку. Цей фільм може змусити вас забути, що ви сидите в глядацькій залі.

Кадр фільму «Край ріки» (Пєнко Господінов)

— Судячи з опису фільму, його жанр ближчий до мелодрами?

— Ні, це класична екзистенційна драма з елементами роуд-муві.

— Основні зйомки картини закінчилися ще у 2021 році, але тільки тепер вона дісталася екрана. Чому фільм так довго йшов до глядачів?

— Після повномасштабного російського вторгнення наша українсько-болгарська група, з якою ми працювали над картиною, розпалася. Хтось виїхав з України, у когось почалися проблеми зі здоров'ям, хтось розгубився та просто не знав, що робити далі, коли в країні триває війна. Тому був певний період, коли ми просто взяли паузу в роботі над фільмом. Але потім почали збирати все розкидане в єдине ціле, почали монтувати картину. Перед війною ми встигли закінчити робочу версію, але вона була дуже «сирою». І щойно з'явилася така можливість, ми повернулися до роботи над фільмом і його монтажу. Причому робили це на відстані. Я був у Болгарії, хтось в Україні, хтось у Чехії, хтось у Норвегії. Природно, що працювати в такому форматі було дуже важко, але ми досягли певного художнього рівня фільму, який мені був необхідний. Звичайно, хотілося б зробити краще, але за тих умов, у яких ми завершували роботу над картиною, це, ймовірно, найкращий результат.

 

Те, що в Україні розпочалася війна, якось вплинуло на первісний задум картини? Можливо, з урахуванням нинішніх реалій ви вносили якісь зміни в сюжет при монтажі?

— Цього зробити було практично неможливо. Ще до початку війни було зроблено основний монтажний кістяк картини, який був орієнтований на сценарій, схвалений і затверджений Держкіно Болгарії та Держкіно України. Тож у цьому фільмі війни не буде. Ця війна залишилася тільки в моєму серці, в моїй душі, у моїх переживаннях. Про цю війну я хотів би зняти зовсім нове кіно, яке буде присвячене цьому безглуздому, цьому божевільному, цьому жорстокому російському вторгненню до незалежної країни України, яка жодним чином не дала приводу, щоби з нею так віроломно вчинили. Я не маю слів, щоб якось висловити свої почуття з цього приводу. Тому що будь-які слова будуть недостатні для того, щоб описати, що зараз твориться в Україні, де постійно гинуть ні в чому не винні люди. Я зараз, перебуваючи в Одесі, відчуваю це особисто. Від постійних обстрілів цього чудового міста військами Росії в мене закипає кров від обурення. Ці почуття навіть сильніші за почуття страху, що ракета може потрапити й у мій дім. Хочеться щось зробити, якось змінити ситуацію, якось зупинити це варварське божевілля. А ти нічого не можеш вдіяти. До речі, близько до того місця, де я зараз мешкаю, теж прилетіло. Тому я не з чуток знаю, що таке війна, що таке обстріл. Звичайно, це не можна порівняти з тим жахом, який твориться на фронті, але я відчув, що таке справжня війна.

— Оскільки ви народилися в Україні, то у вас до неї, мабуть, особливе ставлення?

— Україна для мене дуже близька і за духом, і за менталітетом людей, і культурою. Так, я тут народився, але як болгарин я ще хлопцем поїхав до Болгарії та все своє доросле й свідоме життя прожив там. Тож моя батьківщина — це Болгарія. Але частина мого серця належить Україні. І те, що тут творять росіяни, викликає в моїй душі дуже сильний біль.

— Болгарія завжди мала дуже тісні зв'язки з Росією, частина болгар і зараз традиційно підтримує росіян, навіть попри їхнє вторгнення в Україну. Чи можете сказати приблизно, який відсоток болгар продовжує прихильно ставитися до Росії?

— Я не можу відповідати за весь болгарський народ — кожен має право на свої уподобання. Але я порадив би тим болгарам, які підтримують Росію, щоб вони приїхали до Одеси та провели тут пару ночей, коли гудуть сирени, починається обстріл мирного міста, коли недалеко від тебе гинуть мирні люди, а ти сидиш і не знаєш, виживеш чи ні. Ось нехай вони приїдуть — і тоді ми подивимося: залишиться чи зміниться їхнє ставлення до Росії. Тому що коли ти перебуваєш в епіцентрі подій, коли це стосується безпосередньо тебе, то думка на багато речей може змінитися кардинально. Я не приховуватиму, є болгари, які підтримують росіян. Україна для них десь далеко, все те вогняне пекло, яке тут коїться, їх не торкається. Але є й інша частина суспільства, яка повністю підтримує Україну, український народ у його боротьбі проти агресорів. І таких людей, на мою думку, більше. Я сказав би, що десь 60% болгарського народу на боці України.

  

— А що ви зараз робите в Одесі та чому не їдете з міста з огляду на те, що воно зараз постійно зазнає ракетних обстрілів?

— Я вирішив, що залишуся тут до початку Одеського кінофестивалю, в рамках якого у нас 16 серпня буде показ фільму «Край ріки». Я просто не можу виїхати звідси. Я відчуваю потребу залишатися зараз саме тут, де мешкає дуже багато близьких мені людей. До того ж, я ще не закінчив роботу над болгарською версією фільму. Я хотів би звернути увагу, що фільм «Край річки» — це перший масштабний болгарсько-український проєкт, який був повністю реалізований. Якісь спільні фільми знімали й раніше, але вони не набули такого масштабного охоплення. А ми сподіваємося, що наш фільм незабаром уже з'явиться в кінотеатрах України, а також матимуть змогу переглянути його глядачі в Болгарії. Ми всією знімальною групою доклали багато сил для створення цієї картини. Ми багато разом пережили та пройшли складний і довгий шлях. Щиро кажучи, це дуже важкий у технічному плані фільм. Ми знімали по 12 годин поспіль, на воді, під зливою. Майже чотири роки тривала робота над цією картиною, ми витратили дуже багато емоцій. І зараз, навіть попри ті шалені події, які відбуваються в Україні, я відчуваю гордість від того, що ми змогли зробити цей фільм, що ми «довели» його до глядачів. Для нас цей фільм — як дитина, яка з'явилася на світ у дуже важких пологових муках.

— Хто входив до знімальної групи цього фільму?

— Головну роль у картині зіграв відомий болгарський актор Пєнко Господінов. Він дуже популярний у Болгарії, багато знімається в кіно, працює в театрі, викладає акторську майстерність у Національній академії театрального та кіномистецтва Крастьо Сарафова. Коли я дав йому прочитати сценарій, він миттєво погодився на участь у фільмі, бо побачив для себе в цій ролі дуже сильні акторські можливості. Цей герой його буквально полонив, і коли ми тільки-но починали знімати, він настільки зблизився з образом Форі, настільки глибоко його зрозумів, що дав цій ролі зовсім нове звучання. Я образ цього героя бачив дещо по-іншому. Але після обговорення з Пєнко Господіновим ми дійшли висновку, що герой Форі має бути саме таким, яким його бачить Пєнко. Головну жіночу роль чудово зіграла українська акторка Катерина Молчанова. Її героїня через пережите емоційне потрясіння не може говорити й дуже через це страждає. Катя так вжилася в цю роль, що я був у захваті від її роботи і як режисер, і як глядач. У фільмі також знімалися чудові українські актори Сергій Деньга та Георгій Делієв і відомий болгарський актор Георгій Керменський, який зіграв дуже важливого персонажа — Тео. У нашу команду входили чудовий оператор Віталій Запорожченко, мої співавтори болгарський сценарист Марин Дамянов і Володимир Філіппов, який був також і художником-постановником картини, болгарський композитор Калін Ніколов, який написав чудову музику, і багато інших неймовірно талановитих людей, які змогли створити таку кінокартину.

— Ви наголосили, що хотіли би зняти фільм про війну в Україні. Це поки що лише ідея чи вже є якісь конкретні думки?

— Зняти справжнє кіно про війну в Україні, на мою думку, може тільки та людина, яка бачила фронт на власні очі. А я не був не те що на фронті — я не був і біля фронту. Я не був у тих містах, де точилися бої, я не бачив зруйнованих кварталів цих міст, не бачив спалену техніку агресорів. З огляду на це чесно можу визнати, що я поки що не здатний зняти таке кіно, в якому були б показані реальні бойові дії. Це велика відповідальність. Тому я зняв би кіно не про війну в Україні, а про ті події в Україні під час війни, які я особисто спостерігаю… Я би зняв кіно про простих українців, які живуть в умовах війни. Ось таким чином я міг би показати цю війну, я міг би показати те, про що я знаю не з чуток. Але поки що я тільки замислююся над таким проєктом. У мене це все ще попереду.

— Ви бачите цей фільм як документальний чи як художній?

— Я хочу зробити художній фільм. Знаєте, зараз дуже багато українських болгар, із якими я особисто знайомий, також воюють на фронті. Можливо, це буде фільм, пов'язаний, зокрема, і з ними: з болгарами, які народилися в Україні та зараз віддають свої життя за її свободу. Спектр художніх рішень і можливостей для реалізації цих ідей великий, але я поки що не поспішаю з цим проєктом. Я ще не до кінця переосмислив усе побачене та пережите в Україні. Але я вірю в перемогу України та після цієї перемоги обов'язково намагатимуся зняти цей фільм.

Поділитися
Поділитися сюжетом
Джерело матеріала
Тарифний сюрприз: у мешканців багатоквартирних будинків збільшаться платіжки
Знай
2024-11-30T10:30:33Z
росіяни окупували одразу три населені пункти – DeepState
iPress
2024-11-30T10:27:35Z
Гроші за відстрочку та фіктивні довідки: нардепка назвала найпопулярніші методи ТЦК для ухиляння від мобілізації
Знай
2024-11-30T10:12:49Z
У Києві стався машстабний витік на водопровідній мережі, рух транспорту обмежено
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T10:03:41Z
Краще дізнатися про це до 1 грудня: 4 найнебезпечніші дні в останній місяць 2024 року, рекомендації
Знай
2024-11-30T09:51:25Z
Ситуація критична: названо міста в Україні, які на межі комунальної кризи
Политека
2024-11-30T09:34:51Z
Яка ситуація на Курщині: аналітики розкрили, що насправді там відбувається
GlavRed
2024-11-30T09:30:23Z
В окупованому Бердянську після вибухів почалися перебої зі світлом та інтернетом
УкраинФорм
2024-11-30T09:27:04Z
У Києві стався масштабний прорив трубопроводу: вулиця перетворилася на річку
TSN
2024-11-30T09:06:51Z
Членство в НАТО може зупинити гарячу фазу війни: Зеленський видав заяву про вступ
GlavRed
2024-11-30T10:45:59Z
Вирішальні 7 тижнів для України, на кону – доля поколінь: Politicо про найнебезпечнішу фазу війни
TSN
2024-11-30T10:36:51Z
Російська ППО знову відзначилась: у райраді Бердянська уточнили деталі нічного удару по місту
24tv
2024-11-30T10:36:16Z
США розглядають можливість пом’якшення санкцій проти Росії задля досягнення угоди
360ua.news
2024-11-30T10:33:50Z
Посол Італії назвав головні для G7 напрямки реформування в Україні
УкраинФорм
2024-11-30T10:33:46Z
У Грузії силовики за ніч затримали понад сотню мітингувальників
iPress
2024-11-30T10:27:55Z
Іран планує встановити тисячі нових центрифуг для збагачення урану
iPress
2024-11-30T10:27:30Z
Сенатор-республіканець заявив про бажання Трампа зупинити війну в Газі до інавгурації – The Hill
iPress
2024-11-30T10:27:28Z
Алеппо взято, Башар Асад втік до росії: подробиці подій у Сирії
Политека
2024-11-30T10:27:14Z
Японська компанія передасть Україні роботизовані костюми для реабілітації важкотравмованих
УкраинФорм
2024-11-30T10:06:07Z
Міцний та еластичний. Вчені створили новий матеріал, який переверне уявлення про полімери
InternetUA
2024-11-30T09:01:45Z
Магнітні бурі у грудні: буде багато сильних і ретроградний Меркурій на додачу
Комсомольская правда
2024-11-30T08:05:15Z
Міноборони: Чоловіків від 17 до 25 років будуть брати на військовий облік без медкомісії
Петр и Мазепа
2024-11-30T07:36:36Z
Чому жінки й чоловіки по-різному відчувають біль
24tv
2024-11-30T07:27:18Z
Вживання авокадо щодня може збільшити ваше життя на роки
Portaltele
2024-11-30T06:19:58Z
Гороскоп на завтра 1 грудня: Тельцям - щасливий день, Рибам - удача у кар'єрі
GlavRed
2024-11-30T04:27:21Z
Українські медики провели військовому унікальну операцію на обличчі
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T03:00:56Z
Ферменти від переїдання: чи допомагають і які препарати не варто приймати
24tv
2024-11-29T20:03:47Z
Український стенд представлять на благодійному ярмарку у Празі
УкраинФорм
2024-11-30T09:45:55Z
У мережі обговорюють Ліндсі Лохан, яка змінилася до невпізнання
GlavRed
2024-11-30T09:27:34Z
Володимир Дантес різко розніс українців, які з дітьми спілкуються російською: "Робимо знову й знову"
TSN
2024-11-30T09:18:04Z
Одружився на дівчині з дитячого садочка та мріє про дует з Тіною Кароль: 8 маловідомих фактів про співака DIBROVA
Фокус
2024-11-30T09:15:25Z
У Дубаї покажуть виставку «Неймовірні» з нагоди 140-річчя українського жіночого руху
УкраинФорм
2024-11-30T09:06:36Z
Життя після розлучення: у Камалії все добре, а Хижняк обожнює свекруху
Комсомольская правда
2024-11-30T09:01:18Z
"Нічого не допомогло": співачка з бородою стала новою зіркою соціальних мереж
Фокус
2024-11-30T09:00:14Z
Рецензія на серіал «Франшиза» / The Franchise
ITC
2024-11-30T08:52:26Z
У Вінниці стартував сезон передріздвяних ярмарків
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T08:48:02Z
У 2023 році Укрзалізниця перевезла майже 150 мільйонів тонн вантажів та понад 25 мільйонів пасажирів - Кулеба
УкраинФорм
2024-11-30T10:39:54Z
Запорізька АЕС втретє за місяць на межі блекауту
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T10:27:46Z
На Рівненщині будують потужну молочну ферму
AgroNews
2024-11-30T10:22:04Z
Чи будуть виплачувати пенсії по інвалідності у грудні
24tv
2024-11-30T10:21:24Z
Чи дійсно російська економіка на грані кризи
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T10:15:24Z
Rabobank: Попереду новий цикл меншої рентабельності у рослинництві
AgroPortal
2024-11-30T10:00:42Z
Заради грошей. Чи мусить Україна підняти тарифи і податки для отримання траншів від МВФ
Фокус
2024-11-30T10:00:30Z
В Україні за добу відновили постачання електроенергії для майже 343 тисяч споживачів
УкраинФорм
2024-11-30T09:51:35Z
У Мінекономіки пояснили, як бронюватимуть працівників від 1 грудня
TSN
2024-11-30T09:37:19Z
Скандал у спецшколі на Тернопільщині: директорку відсторонили від роботи
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T10:42:05Z
Захід замість 10 бригад оснастив лише 2,5 – Зеленський
iPress
2024-11-30T10:27:47Z
Один пуск, хоча навіть вдалий, не говорить про те, що вся система відпрацьована повністю, - Олег Старіков про «Орешник»
Знай
2024-11-30T10:21:23Z
Молодик у Стрільці 1 грудня 2024 року: три медитації для очищення
TSN
2024-11-30T10:21:10Z
У США продають бункер, який покажуть власнику лише після купівлі: що всередині
24tv
2024-11-30T10:18:12Z
У США зібрали 600 плюшевих ведмедиків з іменами загиблих українських дітей
Комсомольская правда
2024-11-30T10:17:54Z
Їм найпростіше працевлаштуватися: які працівники в Україні зараз у пріоритеті
24tv
2024-11-30T10:12:57Z
У Росії запустили курс для «переформування ідентичності» дітей з України
Детектор М
2024-11-30T10:03:10Z
Конкури, псоти, берелки і ворожіння: які таємниці бережуть Андріївські вечорниці на Галичині
24tv
2024-11-30T10:03:09Z
У передмісті Херсона внаслідок атаки дрона постраждала жінка
УкраинФорм
2024-11-30T10:39:01Z
На Закарпатті внаслідок вибуху гранати загинуло троє людей: чеку висмикнула 29-річна жінка
TSN
2024-11-30T10:03:05Z
Прикордонники затримали «марафонців» з Київщини, які бігли у бік Румунії
VGorode
2024-11-30T09:57:39Z
У Херсоні російський дрон атакував маршрутку - четверо поранених
УкраинФорм
2024-11-30T08:51:07Z
У Боровій завершили примусову евакуацію дітей із сім’ями
УкраинФорм
2024-11-30T08:19:22Z
Інтернет-шахраї ошукали чоловіка на 147 тисяч гривень
InternetUA
2024-11-30T07:58:05Z
Війська РФ скинули вибухівку у Херсоні, поранений чоловік
УкраинФорм
2024-11-30T07:54:26Z
Втікач поскаржився на копів, які використали його "похмільне" фото – він надав нове і був спійманий
TSN
2024-11-30T07:48:06Z
Судитимуть чоловіка, який обікрав киянку в її ж квартирі
Украина Криминальная
2024-11-30T07:33:51Z
Підсанкційний російський олігарх Усманов очолив Міжнародну федерацію фехтування
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T10:42:48Z
Яго повернувся до стартового складу Вересу на матч проти ЛНЗ
Football.ua
2024-11-30T09:57:04Z
Шестиразова олімпійська чемпіонка оголосила про завершення кар'єри у 30 років
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T09:54:56Z
Рішення прийнято: Перес звільнить Анчелотті та вирішив, хто стане наступним тренером Реала
24tv
2024-11-30T09:48:04Z
П’ятов: Паламарчука кличемо "Льоха-потрошитель"
Football.ua
2024-11-30T09:24:22Z
Відомий склад національної збірної України з хокею на грудневий збір
УкраинФорм
2024-11-30T09:18:58Z
Компані — перед "Дер Класікер": Найважливіша гра сезону для Баварії
Football.ua
2024-11-30T09:11:19Z
"Він просто заснув": юний талант збірної Іспанії здивував партнерів напередодні фіналу Євро-2024
24tv
2024-11-30T09:06:50Z
Ольга Харлан повертається на фехтувальну доріжку
УкраинФорм
2024-11-30T08:55:34Z
Експерти рекомендують: 11 найстильніших ідей дизайну душової кабіни
24tv
2024-11-30T10:27:04Z
Терен прокоментував поцілунки з дівчатами на "Холостяку": "Це важлива частина знайомства"
24tv
2024-11-30T10:18:52Z
Пляцок мрії: рецепт, що поєднує соковиті вишні, маковий крем і хрусткі горіхи
24tv
2024-11-30T08:21:20Z
Зробила себе сама: 39-річна мільйонерка назвала 3 звички, які ведуть до багатства
Фокус
2024-11-30T08:00:56Z
Уже відомо, які знаки зодіаку знайдуть свою другу половинку у 2025 році
24tv
2024-11-30T07:06:17Z
Виживуть у будь-яких умовах: топ-10 найвитриваліших кімнатних рослин
Фокус
2024-11-30T06:00:53Z
Експерти обрали найкращі столиці світу у 2024 році: список
ГЛАВКОМ NET
2024-11-30T03:03:16Z
Гороскоп на 30 листопада: зірки підкажуть, як провести цю суботу
Знай
2024-11-30T02:30:14Z
Як приготувати ідеальний різдвяний штолен: шеф-кухар дала перевірений рецепт
Политека
2024-11-30T02:00:24Z
Для генерації енергії в морі: представлено незвичайну систему із сонячних панелей
InternetUA
2024-11-30T10:34:42Z
Вчені намагаються розгадати таємницю загадкових звуків із басейну Південного Фіджі
Portaltele
2024-11-30T10:22:21Z
"Нарнія для шкарпеток": дівчина показала приховану нішу в пралці
24tv
2024-11-30T10:03:47Z
Експерт поділився порадами щодо захисту персональної інформації
InternetUA
2024-11-30T10:01:34Z
Який складаний телефон найкраще купити: 5 найкращих рекомендацій від експертів
Фокус
2024-11-30T10:00:56Z
Енергія сонця зарядить смартфон: як працюють портативні сонячні батареї та що потрібно знати перед покупкою
InternetUA
2024-11-30T09:35:55Z
«Темний Великий вибух» може пояснити походження темної матерії
Portaltele
2024-11-30T09:21:38Z
Куди вказує компас у космосі?
24tv
2024-11-30T09:06:26Z
Експерти протестували сотні смартфонів Android і визначили топ-5 найкращих
Фокус
2024-11-30T09:00:44Z
Нереставрований раритет: виявлено 50-річний Buick з мінімальним пробігом
AutoCentre
2024-11-30T08:01:16Z
Нова схема шахрайства з QR-кодами загрожує автомобілістам
Хвиля
2024-11-30T07:15:54Z
Білий ромб на блакитному тлі: водіїв попередили про появу нового знаку на дорогах
Хвиля
2024-11-30T05:45:11Z
Топ-5 найлегших авто у світі: гараж для них можна облаштувати і на балконі
Знай
2024-11-29T21:51:54Z
Покладіть це під килимок, щоб більше ніколи не мерзнути за кермом
24tv
2024-11-29T21:24:38Z
Як перевірити якість роботи після заміни стартера на СТО?
AutoCentre
2024-11-29T19:04:55Z
Постачання шкільних автобусів ЗАЗ продовжується
AutoCentre
2024-11-29T18:03:01Z
Denza показала інтер’єр свого флагманського кросовера
AutoCentre
2024-11-29T18:01:55Z
Точність збиття "Шахедів" підвищиться завдяки спеціальному причепу для пікапів
InternetUA
2024-11-29T18:01:15Z