У Полтаві 11 журналістів та головних редакторів медіа просять провести службову перевірку діяльності керівника пресслужби Полтавської міськради, священника-блогера Олександра Дедюхіна. Медійники вважають, що той міг порушити закони, які регламентують роботу журналістів та забезпечують право на інформацію. Про це повідомила представниця ІМІ.
Колективне звернення передали 1 серпня новопризначеній секретарці Полтавської міської ради та в.о міського голови Катерині Ямщиковій.
У листі журналісти скаржаться на роботу Дедюхіна, який обійняв посаду в червні, а також пропонують шляхи покращення комунікації.
«Ми звертаємо вашу увагу на те, що Олександр Дедюхін є депутатом Полтавської міської ради, що може свідчити про його політичну заангажованість. Нами було помічено, що керівник обирає тон висвітлення діяльності міської ради залежно від того, яку фракцію презентує, а не від реальної виконаної роботи. Очільник пресслужби, зацікавлений у якісній комунікації зі ЗМІ та громадою, має бути незалежним та незаангажованим.
До того ж призначення людини, яка належить до однієї з політичних фракцій міської ради, суперечить принципу прозорості, підзвітності та відкритості. Ба більше, має ознаки конфлікту інтересів, а також суперечить заданому Урядом та Парламентом вектора законодавства, що нині спрямований на деполітизацію держслужби», — йдеться у зверненні.
Журналісти також зазначають, що Олександр Дедюхін, уже обіймаючи посаду, дозволяв собі образливі висловлювання щодо працівників медіа; журналісти не отримали можливості повного та живого спілкування з посадовцями міської ради; необхідні для роботи коментарі практично неможливо отримати оперативно.
Також журналісти кажуть, що міськрада повідомляє про більшість офіційних заходів, а також подій, що мають суперечливий характер чи стосуються бюджетних коштів, із запізненням або ж не анонсує взагалі.
«Медійники стикаються з неналежним виконанням посадових обов'язків керівником пресслужби Полтавської міської ради. Мова йде про ігнорування Закону "Про медіа". Попри те що Олександр Дедюхін анонсував рух у бік відкритості міської ради, у медійників, навіть за наявності журналістського посвідчення виникають проблеми з тим, щоб потрапити в приміщення міської ради. Керівник пресслужби ПМР жодним чином не сприяє врегулюванню ситуації згідно з чинним законодавством», — йдеться у зверненні.
За словами медійників, Дедюхіна призначили на посаду без проведення прозорого конкурсу. Журналістам лише повідомили про ухвалене рішення.
Журналісти вимагають провести круглий стіл за участю головних редакторів, журналістів та спецкореспондентів Полтави з Катериною Ямщиковою та Олександром Дедюхіним, щоб обговорити конфліктні питання та розробити чіткий та прозорий алгоритм співпраці.
Вони також пропонують звільнити Дедюхіна з посади, якщо за результатами перевірки факт порушення законів буде підтверджено або якщо подальша ефективна робота буде неможливою.
У коментарі полтавській представниці ІМІ Олександр Дедюхін сказав, що про журналістське звернення йому наразі нічого не відомо.
«Щодо круглого столу, я ніколи не відмовляв журналістам у спілкуванні. Отже, все залежить від Катерини Леонідівни», — прокоментував Олександр Дедюхін.
Під час зустрічі з пресою Дедюхін пообіцяв сприяти публікації проєктів рішень міської ради, включно з додатками; відновити онлайн-трансляції засідань; технічно полегшити роботу операторам у сесійній залі; налагодити оперативну комунікацію з керівниками департаментів, підпорядкованих міській раді; бути на зв'язку з журналістами 24/7 та відповідати на запитання навіть у неробочий час. На підтвердження серйозності цих обіцянок він продиктував журналістам номер свого телефону.
У червні 2021 року «Детектор медіа» повідомляв про те, що Полтавська єпархія на два місяці відсторонила від богослужінь і на три місяці заборонила публічну діяльність у соціальних мережах священнику-блогеру, депутату Полтавської міської ради від «Європейської солідарності» Олександру Дедюхіну через його сексистські заяви про аборти.
До цього священник-блогер також назвав «недорозвиненими особистостями» жінок, які виходять на акції з плакатами «Моє тіло — моє діло».
Фото: Надія Кучер/ІМІ