Рух "ЧЕСНО" представив рейтинг найбільш прозорих та закритих парламентських комітетів
- © Рух ЧЕСНО © Рух ЧЕСНО
Рух "ЧЕСНО" опублікував рейтинг та антирейтинг прозорості комітетів Верховної Ради за перше півріччя 2023 року. Очолюють рейтинг найнижчого рівня відкритості депутати Нестор Шуфрич та Сергій Кальченко, друге місце посідає голова комітету з питань бюджету ВР Роксолана Підласа, третє місце в антирейтингу ділять між собою Олександр Мережко та Іванна Климпуш-Цинцадзе.
"ЧЕСНО" зазначає, що в порівнянні з минулим роком трійка лідерів змінилась. Тепер перше місце прозорості роботи комітетів очолюють одразу два — Комітет з питань гуманітарної політики та Комітет здоров’я нації. Друге місце в рейтингу посідає Комітет з прав людини, а третє — Комітет з питань енергетики.
Рух "ЧЕСНО" підкреслює, що під час моніторингу не враховувалися Комітет з питань нацбезпеки та оборони та Комітет правоохоронної діяльності. Це обумовлено специфікою їх діяльності та непублічністю в умовах воєнного стану.
“Деякі голови комітетів зловживають ситуацією — не пускають ГО та ЗМІ на онлайн засідання і приховують інформацію. А деякі депутати дозволяють іншим особам голосувати за себе чи підключаються на засідання із крісла перукарні. Закритість впливає на якість законотворчості та це при тому, що наша держава має напрацювати якісні реформи й втілити їх. Тому ситуацію потрібно змінювати”, — таку думку озвучила лідерка руху "ЧЕСНО" Віта Думанська.
“У секретаріатах комітетів є різний погляд на однакові питання. Хтось більше сконцентрований на організації роботи комітету, хтось розуміє важливість комунікацій. Хтось, на жаль, менше її розуміє. У когось немає ресурсів. Штатний розпис був імплементований давно, мабуть, VI-VII скликання. На ті часи структура не передбачала таку штатну одиницю як smm-менеджер. Це треба змінювати й ми це будемо змінювати. Апарат вже працює над оновленою структурою”, - так віцеспікер ВР Олександр Корнієнко пояснив, чому за однакових умов у комітетах різний рівень відкритості.
Він також зазначив, що більша прозорість комітетів пояснюється підтримкою донорів, за допомогою яких є можливість залучати зовнішні ресурси для підвищення прозорості. Корнієнко підкреслив, що зараз навантаження на комітети зростає через те, що парламент менше працює в сесійній залі.
Нагадуємо, нещодавно "ЧЕСНО" провів дослідження, скільки депутатів не голосують у Верховній Раді попри формальну присутність.