Компанія Meta готується запустити у своїх соцмережах чатботи на основі штучного інтелекту, які виглядатимуть як різні віртуальні персонажі. Їх, а також стиль спілкування користувачі зможуть вибират за своїм смаком, повідомив Financial Times.
За інформацією джерел, один з таких чатботів виглядатиме як Авраам Лінкольн, інший як серфінгіст, він надаватиме ремоендації щодо подорожей. Зараз у компанії триває створення прототипів цих чатботів.
«Цей крок пов'язаний з тим, що компанія намагається залучити та утримати користувачів, борючись з конкуренцією з боку соціальних мереж, таких як TikTok, і намагається скористатися широким ажіотажем у Кремнієвій долині навколо штучного інтелекту після того, як у листопаді компанія OpenAI, що підтримується Microsoft, запустила ChatGPT. — йдеться у публікації Financial Times. — На думку експертів, чатботи не лише підвищують рівень залученості, але й збирають нові величезні обсяги даних про інтереси користувачів. Це може допомогти Meta краще таргетувати користувачів за допомогою більш релевантного контенту та реклами. Більша частина доходів Meta у розмірі 117 мільярдів доларів на рік надходить від реклами».
Співзасновниця лабораторії Collaborative AI Responsibility в Університеті Піттсбурга Равіт Дотан вважає, що ці розробки викликають запитання щодо конфіденційності, а також потенційних «маніпуляцій».
«Як тільки користувачі взаємодіють з чатботом, вони дійсно передають компанії набагато більше своїх даних, так що компанія може робити з ними все, що завгодно», — зазначила вона.
Компанія Meta представить більш детальну інформацію про ці нові продукти у вересні на заході для розробників Connect, повідомив її гендиректор Марк Цукерберг.
Він зазначив, що бачить ШІ «агентами, які діють як асистенти, тренери або можуть допомогти вам взаємодіяти з бізнесом і творцями», а також додав, що «ми не думаємо, що ШІ буде працювати на всіх рівнях».
Нагадаємо, у травні американська компанія Gorilla Technologies представила бот Superchat на основі технології штучного інтелекту від OpenAI, що дає змогу розмовляти з віртуальними персонажами, зокрема із Шекспіром, Альбертом Ейнштейном, Клеопатрою, Нілом Армстронгом, Білосніжкою, Рапунцель, Дракулою, Шерлоком Голмсом тощо.
Фото: Getty Images